Jump to content

Moto Zajednica

Protestom protiv poskupljenja osiguranja!!!!!

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

A bilo je organizovano? Ko je organizovao? Veće pre nije se još ništa znalo sem u neko vreme da se nadje na nekoj pumpi da se nešto uradi.

 

Druže, bilo je sasvim pristojno organizovano, s obzirom na kratko vreme i na miniranje sa svih strana! Organizator je bio Beogradska unija moto klubova. Sve se znalo nekoliko dana unapred, pitanje je bilo samo koliko će se bajkera pojaviti, s obzirom na gomile informacija, poluinformacija i dezinformacija koje su kolale na sve strane, očigledno smišljeno! Na forumima i društvenim mrežama je objavljeno onoliko koliko je trebalo biti objavljeno "Dođite tu i tu, tad i tad i ponesite oko 200 din u kovanom novcu" - koja je to još informacija koja je trebala biti objavljena? Detaljna ruta kretanja? Šta-ako scenario u sitna crevca?

 

Što se samog skupa tiče, sve je proteklo odlično, saobraćajna policija je uz redare organizatora maksimalno profesionalno obezbedila kolonu i iskreno hvala im na tome. Nisu se mešali u protest ni na koji način, jer ništa van zakona nismo ni radili. Bilo je nekoliko inspektora u civilu koji su iskoordinisali rad policije, bilo je i dovoljno pripadnika interventne brigade i brigade za suzbijanje nemira tako da su mogli da reaguju u slučaju bilo kakvih incidenata. Jedine incidentne situacije napravilo je nekoliko bahatih vozača automobila ali je njih upravo policija "izregulisala" tako da se sve završilo na verbalnim uvredama. Propuštana su vozila specijalne namene kao i vozila u kojima su bila mala deca. Ja lično sam dva puta pomerao motor sa prilaza naplatnoj rampi radi propuštanja vozila sa decom! Ponuđena nam je i policijska pratnja za povratak u BG nakon naplatne rampe, ali za tim realno nije bilo potrebe jer se nije cela grupa organizovano vozila nazad.

 

Drugari, mislim da je ovaj protest upozorenja ispunio svoju svrhu. Danas će biti predati zvanični zahtevi nadležnim službama, rečeno je da su angažovani profesionalci-advokati za uobličavanje zahteva u pravno validnu formu. Treba sačekati odgovor, pa onda ako odgovora ne bude ili ne bude pozitivan, nastaviti sa protestima širom cele Srbije na sličan ili isti način, animirati i šire građanstvo, vozače automobila, autoprevoznike, taksiste... Komentari u medijima idu u prilog tome. Narod je svestan da ovo polako preliva čašu, ali treba da ih neko pokrene. Ima toliko načina da se prenese poruka a da se formalno ne krši zakon, treba biti inventivan i pozitivan.

 

Evo ga i obećani video :zdravo:

 

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: yamaha FJ1200

Ne znam jel svima jasno da se policija i sve ostale drzavne sluzbe placaju od nasih para? To nisu 'njihove' pare nego nase.

Samo oni to treba da shvate,a što se tiče naroda treba da nam se pridruži jel ovo nije pitanje nas nego svih građana Srbije.Vlast mora da shvati da treba da se boji naroda,a ne narod nje. >:(>:(>:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova

Evo ga i obećani video :zdravo:

 

Ja nemam čime da dođem, ali je bio moj bivši motor na 4:01. Ako se to računa.

 

 

nisi morao motorm da dodjes, mogao si bilo koji motornim vozilom da dodjes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 

 

Sve više sam siguran da na forumu ima profila koji su izmišljeni, a veoma su aktivni i da rade na podrivanju i svesnom nametanju pravca mišljenja većine!!!

 

 

na moj citat citiram Revoluciju

 

"to se desva zato sto u svakoj ozbiljnijoj organizaciji postoje kontrolori kriticne mase....cim nesto krene na tu stranu oni lome.....ne dozvoljavaju da se narodni bunt iskristalise...cim neko da neki predlog , oni daju jos deset.....jako je tesko izabrati dobro kad je izbor veliki...onda je izbor ko se najbolje izreklamirao, a ne onaj ko je najbolji..."

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Krivo mi je što sam morao da napustim kolonu pre naplatnih rampi.

Išao sam u goste, čekali nas na večeri, a usput žena rešila da im kupimo veliko ogledalo. Držala ga je uspešno sa sve onom mašnom, ali kada smo izašli na autoput, bio mi veliki rizik da izgubim ženu sa sve ogledalom.

 

Zbog tebe ja nikad ne stignem na vreme!! Jebem ti liander i lepu katu i ćoravo oko!!

 

 

 

 

:D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: tdm 850, gtr1000

Danas su me 4 puta zaustavili od zemuna do rakovice ful kontrola kacige prva pomoc, registracije, dozvole i pustili dalje. Braco vozite oprezno besna je vlast na nas,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Danas su me 4 puta zaustavili od zemuna do rakovice ful kontrola kacige prva pomoc, registracije, dozvole i pustili dalje. Braco vozite oprezno besna je vlast na nas,

 

 

sa drugog foruma

 

"...od jutros osveta saobraćajne policije, depeša ili šta već prosledjena, njome naređeno

zaustavljanje i kažnjavanje motociklista po svim mogućim osnovama, prva pomoć, tablice i ostalo...

 

nadam se dezinformacija.."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Pravda je na nasoj strani, bitno je biti cist pred zakonom sto se tice papira i opreme pa mogu da silje k**ac sami na sebi. Nemam s cim da dodjem na naplatnu rampu na auto put, ne moze sa 49cc zabranjeno zakonom ali podrzavam sve koji su bili i sirim vest u ne bajkerskim krugovima, sve mi srce puno kad kazem sta braca bajkeri rade (malo i pozitivnih vesti za promenu). U Subotici povremeno naletim na volove koji proveravaju sve, samo jos carape pa im pokazem ali nakon 5 minuta glupih pitanja u buljenja u papire samo kazu teraj dalje i gotovo. Na motoru saobracajci ne smaraju toliko, jedino ako si bas bahat onda zaustavljaju ili nemas kacigu..kad me vide u opremi, vozim po propisima skoro uvek, mahnem njima oni mahnu meni i svima lepo. Ako drzava mora da napada gradjane da bi odrzala red i mir, nije zasluzila poslusnost.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sam naslov u novinama "Bajkeri protestuju ..." je vec neuspjeh.

 

Analogno bi bilo da Egipcani (oba) izadju na demonstracije protiv diskriminacije nealbanskog stanovnistva na Kosovu, a Srbi da sjede kuci.

Sad ce spin doktori da vas ispljuju kao standardno prljave i znojave propalice, a ovi sto su cekali u autima ce da pljescu. (sociologija)

 

Cijenim da bi bolji rezultat bio da su i auti placali dinar po dinar. Ili da se ide pjeske ispred skupstine (u 100-inama hiljada npr),

posto je ovo problem svih zivih bica u Srbiji, kojih ima mnooogo vise od bajkera, a da bajkeri sa njima zajedno onda profitiraju od pobjede.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Nemoze nam niko nista ako smo ispravni!Kad se sjatimo u Beograd i zatvorimo pola grada onda ce shvatiti sta se u stvari desava i zbog cega.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Druže, bilo je sasvim pristojno organizovano, s obzirom na kratko vreme i na miniranje sa svih strana! Organizator je bio Beogradska unija moto klubova. Sve se znalo nekoliko dana unapred, pitanje je bilo samo koliko će se bajkera pojaviti, s obzirom na gomile informacija, poluinformacija i dezinformacija koje su kolale na sve strane, očigledno smišljeno! Na forumima i društvenim mrežama je objavljeno onoliko koliko je trebalo biti objavljeno "Dođite tu i tu, tad i tad i ponesite oko 200 din u kovanom novcu" - koja je to još informacija koja je trebala biti objavljena? Detaljna ruta kretanja? Šta-ako scenario u sitna crevca?

 

 

 

Ne znam, ja sad cujem od tebe da je to organizovala Beogradka unija. Ne znam ni ko je to, ni sta je to. Ovu temu tj poziv na protest otvorio je djubre i time pokrenuo inicijativu protesta protiv uvecanja stope osiguranja. Odakle sad ta Beogradska Unija?

Ja bih voleo da je otvoren novi topic od strane uprave ove zajednice koja bi obavestila sve:

 

- o tome ko organizuje (da znam za koga sam digao svoj glas jer mozda je neka zajednica koju apsolutno ne zelim da podrzim)

- o namerama i cilju protesta (ako je verovati novinama nije pomenuto smanjenje osiguranja u one 4 tacke?) da bih znao da li se slazem sa stavovima i samim time da li cu doci

- o tacnom datumu(pominjalo se vise datuma, krenulo je od kraja jula i odjednom je preinaceno na jucerasnji dan) da pomerim obaveze ako mogu i tako ipak prisustvujem a krenule su i price da je sve otkazano pa ipak nije

- o tacnoj lokaciji i daljoj putanji

- o samom nacinu protestovanja - sitnis i tako napraviti guzvu na naplatnoj rampi, sta dalje?

- itd itd

 

Pratio sam dosta pomno razvoj i cini mi se da sam jako malo postova propustio, i nema gore navedenih podataka. A kako tek neko ko je slucajno naleteo na ovaj topic da probere bitne i tacne informacije? Ne znam za ostale forume, nisam clan tamo.

 

A pre svega krenulo je prica ova ona, djubre rekao ovo, ovaj rekao ono, ti rekao ovako, ja rekao onako, i sve je ostavilo utisak jednog velikog haosa. A da su se oglasili organizatori objavili ove podatke gore, DEMANTOVALI pogresne glasine, rekao bih da je mozda bila neka organizacija u pozadini. Ovako je to velikim delom prepusteno sudbini i igrom slucaja je doslo njih/vas 130 a siguran sam da su osnovne formalnosti bile objavljene kako treba da bi doslo dosta vise ljudi. Ujedno je moglo sve ovo i da se prosiri na siru platformu i da se ukljuce i druge organizacije.

 

Ali dobro, mozda sam ja samo jako zahtevan i picajzla, ali verujem da je to neophodno da bi nesto uspeo konkretno napraviti.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Crveni Krst

...možda i sliku i krvnu grupu i Rh faktor svakog učesnika ponaosob prvo da se navede pa bi kao možda..?

 

Ipak bolje sedi ti kod kuce na sigurnom i ne zamaraj ni sebe ni nas, dok se tebi sklopi sva dokumentcija sve ce vec odavno proci i neće ti faliti ništa, za tebe i tvoju decu će to neka druga mladost odraditi.

 

 

 

Dovoljno ce biti ako se ubaci kako se fol protest odlaže ili se pomera datum i tako dovoljno napravi pometnja... uobičajeno jel.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

@ledu

Ovo je tvoj najbolji moguci komentar na sta sam ja napisao iznad tebe?

Rh faktor?

sva dokumentacija?

 

:zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV

Podrzavam to sto je Savan napisao i ako smo ovde o svemu komentarisali,nista nije bilo na vreme i konkretno.Cak sam se i sam iznervirao koliko je mali odziv bio. No,nek nam ovo svima bude za nauk..da se sledeci put(ako bude bilo potrebno),bar dan ranije daju neki bitni detalji kako bi svi mogli da isplaniraju put na vreme. Licno sam tamo isao samo srcem ne znajuci da lice i sta ce biti od toga svega...ali hvala Bogu odlicno je ispalo na srecu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

nisi morao motorm da dodjes, mogao si bilo koji motornim vozilom da dodjes

'Beš ga, ne videh da je bilo ijedno vozilo osim motora. :zbunjen: A niko nije ni rekao da se dolazi drugim vozilima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

I kada se može očekivati odgovor na zahteve?

 

Pa otprilike kada budemo blokirali sve puteve.

Kakve legalnosti, zakazivanja, supljih organizacija, klanjanja i pitanja da li mozemo, da li smemo, i da li nam oni to dozvoljavaju, samo gola sila, ljudi, oni drugi jezik ne razumeju.

Dokle god MAS-ovci tamane jagnjice sa DB-ovcima u Kumbari, i tapsu jedan drugog po ramenu, nema od toga nista.

Botovi i podrivaci neka rade svoj posao, a mi idemo dalje i radimo svoj.

Prosiriti pricu i na skuterase, kavezare, kamiondzije, i svakog ostalog ko se oseca pokraden i opljackan u ovoj prici, ne samo bajkerski bunt, vec gradjanski bunt.

Blokiranje svih puteva, na svakih 15 dana, dok se ne obrati neko nadlezan da se izjasni konkretno po tom pitanju.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja