Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Ja citam...ti si taj koji ne cita...

Procitaj deo koji sam citirao...i na konto njega napisao odgovor.. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Kada vozim po losem asfaltu, onako iskrpljenom i korozivnom, javlja se buka u prednjem delu oko tocka, mozda kormana, tu negde iz tih prednjih plastika izvire zveckanje, kao da u pregradama (Honda silver wing 400) levo i desno ima sitnog metalnog alata. Do gume nije, nove su postavljene a i sa starim je bilo potpuno isto. Lezaj prednjeg tocka deluje ok, kada je podignut skuter na dizalici, pri okretanju prednjeg tocka je tisina, pri voznji na glatkom asfaltu je tisina bez obzira ba brzinu. Skuter ne vuce ni na jednu stranu, ne vibrira, pri voznji mogu da pustim ruke sa kormana. Plasatike deluju cvrsto i dobro zasrafljene. Ne znam, ali preko svake zakrpe na asfaltu predje uz zveckanje, onako da ja dobro cujem a 50 posto imam ostecen sluh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3094 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Meni je na prošlom skuteru metalno zveckao štitinik izduvne grane, onaj mali, što ide pre auspuha, a utripovao sam se da potiče iz prenosa.

Odvili se šrafovi, tačnije, napravio se neki luft, pa je metal udarao o metal. Ne znam sad kako je na SW-u, ali pogledaj da nije to možda. Zvuk zna da zavara odakle potiče.

A inače, sad će @alexanto da se ljuti, ne treba otvarati novu temu za svako pitanje.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8452 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Skini prednji blatobran pa provozaj bez njega (da, znam da ima metalni most iznutra :D ).

Kod mene je radio kao pojacalo zvuka, oblepio sam ga iznutra sundjergumom i utisao totalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Skinuo prednji blatobran, kao sto je N.F.S savetavao. Rezultat tisina, tajac, GLUVA SOBA. Sad mi ostaje da blatobran oblepim sundjergumom i vratim nazad. 

Veliko hvala N.F.S, castim pice i klopu prvi put kada se sretnemo, mozda na nekom moto skupu. Dolazim na moto skup u Bijeljinu-Batkovic 16.07 subota.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8452 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema na cemu prijatelju!  

Na skupove ne idem, nikada i nisam, ja volim motore, ljude malo manje :D 

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

N.F.S hoce li ce ovo biti dobro?

Prvo sam blatobran, naravno iznutra, oblepio sundjer gumom debljine 10mm, onda sam sundjergumu prelepio samolepljivom alu trakom.

Sutra vracam blatobran i sledi proba, samo da se ne odlepi.

x2.jpg

z3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8452 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kod mene nije moglo 10mm, udarala guma u izolaciju, probaj prvo da usrafis to :D 

5mm je u mom slucaju zavrsilo posao, tooootalna tisina!

Isto sam uradio i na satelisu 400, zvonilo kao kanta bez audio izolacije.

 

Javi bas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8452 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

...i da!

Tu sundjergumu sam na sw400 izlepio na plastike km sata iznutra (plus sundjer 10mm), na tunel plastike, na Y masku. Skuter kotrlja bez zvuka , kao mercedes. :moto1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

I ja sam se dao u razmisljanje da li bi bilo dobro sve plastike iznutra oblepiti sundjer gumom, sad si me samo ohrabrio da to i uradim. Mozda ne sad, ali preko zime sigurno, onako na tenane i bez zurbe.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Namontirao blatobran jutros, ne cese guma, ima lufta oko 10mm minimum.

Bilo je da sa blatobranom ima buke i candrljanja, bez istog je tisina i milina, sad ostaje test posle izvrsene operacije. Testirao bih ja to odmah jutros, ali problem je nedostatak iskrpljenog asfalta u Palanci. Kada sam juce skinuo blatobran i krenuo da probam kakav ce biti rezultat bez istog, 8km sam se vozao po ulicama grada da nadjem los asfalt i nisam uspeo, onda sam morao izaci iz grada da bih konacno u nekoj nedodjiji nasao malo rupa, presao cirka 20km. Danas posle podne idem nekim poslom u selo Erdevik, jedan deo puta do tamo je katastrofa, pa ce to biti pravi test da li savovi posale operacije drze.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Eh, da si blize Zablju... Mogao bi da testiras gde god hoces, vile bi ti izletele kroz instrument tablu bez problema...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
On 7.7.2022. at 9:26, keš je napisao:

Namontirao blatobran jutros, ne cese guma, ima lufta oko 10mm minimum.

Bilo je da sa blatobranom ima buke i candrljanja, bez istog je tisina i milina, sad ostaje test posle izvrsene operacije. Testirao bih ja to odmah jutros, ali problem je nedostatak iskrpljenog asfalta u Palanci. Kada sam juce skinuo blatobran i krenuo da probam kakav ce biti rezultat bez istog, 8km sam se vozao po ulicama grada da nadjem los asfalt i nisam uspeo, onda sam morao izaci iz grada da bih konacno u nekoj nedodjiji nasao malo rupa, presao cirka 20km. Danas posle podne idem nekim poslom u selo Erdevik, jedan deo puta do tamo je katastrofa, pa ce to biti pravi test da li savovi posale operacije drze.

Da li Vi zivite u Srbiji ?

:stabre:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

 

petar_lord  U predhodnom postu sam napisao da cu skuter testirati na putu do Erdevika jer jedan deo puta je jako los, ne u samom selu, vec do sela, u selu je asfalt takav da bi stvarno morao da se potrudis da nadjes rupu, bolji je nego ovde u Backoj Palanci, a ovaj ovde je bez vece zamerke. Kad budem u Erdeviku snimicu ulice tj. asfalt u istim.

Juce sam odlozio voznju jer je pretila kisa a i danas pada, sutra skoro sigurno idem.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Honda Silver Wing 400

Postovane kolege forumasi i ljubitelji honde silverwing 400 prije par dana sam imao udes i sada bih je prodao za djelove ako ima neko ko je zainteresovan neka se javi na viber broj je +38267313543 . Radi se o motoru 2010 godiste FJS400A sa abs-om . Udaren je naprijed direktno u auto koje je iz sporedne ulice izletjelo ispred mene . Nisam se brzo kretao ali je steta na motoru poprilicna viljuske su krive a mislim da se i ram iskrivio. Nije ga ni jedno steucno lice gledalo da bi tacno utvrdio sta je sve osteceno ali su prednje plastike sve slomljene. Iza je motor u top stanju. Presao je 39000 , ima servisnu knjigu, prije 1000 km zamjenjeno, kais, rolnice , oba diska, ulje sa filterom, filter vazduha, plocice prednjih, zadnjih i rucne kocnice , taman spremljen za sezonu i eto ga jedan pijani vozac automobila pokvari sve . Ima i original kofer na njemu. Prodao bih ga ucijelo ako ima neko zainteresovan neka se javi sa ponudom. Motor je u crnoj gori u Budvi. Ja sam Boris i evo jos jednom br.tel. +38267313543. Viber, WhatsApp, telegram sve sto postoji za komunikaciju imam iz znatizelje. Pozdrav svima pa se ili javite ili mi dajte smjernice kome ja da se javim. A mozda i odlucim da kupim isti pa da imam djelova za ubuduce , u svakom slucaju javite ili me savjetujte sta da radim jer sam se u ovaj motor zaljubio za voznju je vrh , vrhova prava krstarica ... Pozdrav.

IMG20220723131435.jpg

IMG20220723131444.jpg

IMG20220723131449.jpg

IMG20220723131518.jpg

IMG20220723131539.jpg

IMG20220723131605.jpg

IMG20220723131549.jpg

  • Tužan 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ide mi mali servis ovih dana, pa bih zamenio i svećice, nisam ih menjao od kad je motor kod mene, ali imam problem jer NGK svećice ne mogu da nađem nigde, nema ih na stanju.

Ima DENSO u Moto Bike - Kać, oko 1000 dinara su, a NGK su oko 1600.

Gde bi još mogao da pogledam i da li je ok da stavim Denso?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8967 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 9 sati, Predator016 je napisao:

Ide mi mali servis ovih dana, pa bih zamenio i svećice, nisam ih menjao od kad je motor kod mene, ali imam problem jer NGK svećice ne mogu da nađem nigde, nema ih na stanju.

Ima DENSO u Moto Bike - Kać, oko 1000 dinara su, a NGK su oko 1600.

Gde bi još mogao da pogledam i da li je ok da stavim Denso?

Dal stavio Denso ili NGK nema greske, danas bas pazario NGK 1.400din/kom.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Nisam trazio u Mass, ali skoro svuda ostalo jesam. Buni me razlika u ceni, Denso 900 din, a NGK 1300- 1400..  Lepo kaze @Satelis po servisnom uputstvu i jedna i druga mogu da se ugrade.

 

20220802_075604.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8967 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, Predator016 je napisao:

po servisnom uputstvu i jedna i druga mogu da se ugrade.

 

Ako mene pitas ja bi iridium stavio i zaboravio na njih jedno 40 -50K.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

I ja mislim da je to pametna ideja, posebno jer povećavam kilometražu svake sezone.
Ranije sam radio jedan mali servis godišnje, na kraju sezone, taman predjem oko 5k km. A zadnje dve sezone vec dva puta godišnje. Evo sad sam uradio servis na 5k od marta, a na pola sezone sam.
Nego, i dalje mi se dešava onaj problem s paljenjem, pisao sam ranije o tome. Nekako mi drugacije pali, malo otežano, kao da upali na niskim obrtajima 400-500, pa kad malo dam gas, onda sastavi. To se ne desava često, uglavnom pali super, ali desava se, i to cini mi ae sve češće. Nema pravila kada, ali kad je na radnoj temp, onda pali uvek na dodir.
Kad se malo prohladi, desava se problem. Prvo paljenje nekad super, nekad malo teze. Uvek ona upali, nije to problem, ali uz malo muke. Zato najviše i hocu da promenim svećice, mada ih ja nisam menjao do sada, ne znam koliko su stare.
Na sta bi još trebao da obratim pažnju, majstor ne moze nista dok se ne javi problem, a za baksuza, kod njega je svaki put palila extra.
@Satelis mozda si se ti sretao sa sličnim problemima?

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja