Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X

Jel' ima neko neki pametan predlog za nosač telefona i gde i kako ga namontirati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
Pre 23 sati, Kadezi je napisao:

Ja namontirao ovako i super mi radi posao.578e8cbae8158b14845b7cb37f1d7974.jpgcc022d1561e6bb6f0f7c538ac0721da1.jpg

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Jel to original sve?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

@SaleKg Ma kakav original. Kupio u nekoj radnji koja prodaje opremu za mobilne i namontirao na retrovizor. Ali, kao što rekoh dobro mi radi posao.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
pre 12 minuta, Kadezi je napisao:

@SaleKg Ma kakav original. Kupio u nekoj radnji koja prodaje opremu za mobilne i namontirao na retrovizor. Ali, kao što rekoh dobro mi radi posao.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

A da. Učinilo mi se da je vezan šelnom na korman, nisam odmah video da je na retrovizoru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 85 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW400T, ,Honda VFR1200X Crosstourer
Pre 10 sati, Gastrorider je napisao:

Javi se ako te put donese do Budve na pice, +382 69 027 947

Uf,ne znam dal ću na taj kraj. Ako krenem za Podgoricu ,eto me.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Evo da se javim i ja. Kao sto znate uzeo sam drugi motor sa papirima i on mi stoji sad. Neko je vec, radi prodaje, izvadio namotaj iz njega i dekl nije bio zatvoren skroz. Tu sam iskoristio priliku da otvorim taj dekl i da vidim kakvo je stanje motora. Prodavac tvrdi da motor ima 19200 km. Dare me je posavetovao da skinem impeler sa svog agregata kako bih zavrteo radilicu na ovom novom jer je stajao 2 godine tako bez ulja, vrti sve kako treba, ulja nema ali ima uljni film. Motor sam otvorio, nisam strucnjak ali unutrasnjost je besprekorna. Nije pocrneo i na zupcanicima nema ni najsitinijeg traga habanja, bukvalno je nov. Bilo je malo neke drvene piljevine unutra, ocistio sam ga detaljno koliko je moglo i zaklopio za sada.

 

Darko predlaze da izvadim svoj agregat i ubacim ovaj novi. Posto je on u guzvi organizovali smo Viber prepisku da mi on da uputstva sta treba da se demontira pa da ja to odradim, pa ce u jednom trenutku on preuzeti. E sad kako sam shvatio da od ove sezone nema nista odlucio sam da se ja malo igram mehanicara i nesto naucim, a naravno nesto i sje*em. Preko zime ce moci da popravlja iza mene :lol3:

Otvoricu svoj agregat, desni dekl, a mozda posle i levi. Alata imam, iz firme sam bio pozajmio udarni odvijac kako bih odvio ove matice od prenosa jer nemam blokator radilice. Sad sam cak i kupio sebi onaj Lidov Parkside udarni, dodbra sprava. Prebacio sam motor u firmu gde imam uslove da se zezam sa njim pa polako. Mozda cu nesto pametno ustanoviti, mozda ce cak i moj moci da se popravi. Uglavnom, ucicu se na svojim greskama :tras2:

 

Faza I

Skinuo sam ceo prenos, varijator i to, i danas sam ispustio ulje. Kad ono gle cuda.... Karter pun opiljaka, kao tanak lim u delicima. Deluje mi kao kosuljica od nekog lezaja. Planirao sam da ga pustim da se dobro ocedi pa da skidam desni dekl.

20210805_083803.jpg

Promenio član Zigi011
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Razvalio sam. Ako se motor gleda sa repa radilica ima luft levo desno jedno 2mm, ne umem video da postavim.... Znaci gledano odavde mogu da guram napred-nazad jedno 2-3mm.

 

Inace ovaj moj agregat crn unutra, nikakav, ocito ulje nije cesto menjano. Novi mnogo bolje izgleda.

 

16281539579123038631199499245408.jpg

Promenio član Zigi011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda silver wing 400

Bas mi je drago da si pazario dobar agregat, obzirom da sam ti rekao da mi je poznato da je prodavac "saren":jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Uzeo sam da ocistim sito koje ide u rupu gde se ispusta ulje. Sve mi je po dlanovima ostalo kao sljokice, sitno mleveni sivo-bakarni metalni opiljci. Sto me navodi na zakljucak da je motor pun toga, znaci dobro je samleo sta god da je to. Sto me opet dalje navodi na zakljucak da je verovatno dospelo i u cilindre, uljnu pumpu i zavuklo se gde god je moglo. Definitivno sam dlucio da izvadim svoj motor i da ubacim ovaj koji sam kupio. A svoj cu rasturati dok ne saznam sta je ovo mleveno. U nedelju pristupam vadjenju, zatim cu ih staviti jedan pored drugog i prepakivati polako uz pomoc servisnog uputstva, deo po deo pa cemo videti sta ce ispasti, mozda nekim ludim cudom proradi.

Promenio član Zigi011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Пази да их не помешаш ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Kako cu ja ovo da sklopim pojma nemam :stabre:

 

Plastika i srafova na repu i ispod sedista mali milion, cini mi se da je lakse oko agregata raditi nego oko ovih plastika, al Japanac ga je napravio da nema dalje.

 

 

20210806_104017.jpg

20210806_104008.jpg

20210806_104000.jpg

20210806_103951.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Auu čoveče, ala si ti zagrizao....:):) 

 

Ja bih se već sad pogubio, a nisi ni skinuo agregat... Svaka čast na cojones da ovo kreneš sam da radiš.. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

I ja se sam sebi pomalo divim :ups: Al da sam znao sta me sve ceka ne bih ni pocinjao, ovako se iznenadjujem svakim sledecim korakom :kafa: Samo kazem sebi AU JE*OTE VIDI I OVO MORA :grr: Servisno uputstvo dosta pomaze, iako uglavnom kaze sta treba uraditi, redje kako. A bas ima Engine removal procedura. Interesantno mi je sto je sve na srafove, zabica takoreci nigde, valjda je i zato Honda Honda. Skuter ovako spolja kad vidis kazes kao pff, nista specijalno. Ali kad pogledas ispod oklopa....oooozbiljna inzenjerija i mozgovi koji su to sve osmislili.

 

Al ajde, ljudi idu na Mesec, zive na Svemirskoj stanici....valjda cu i ja ovo nekako uraditi. Sreca nemam puno obaveza na poslu pa mogu da se zezam. 

 

Svaka cast auto i moto majstorima, treba ovo znati odraditi.

Promenio član Zigi011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
20 hours ago, Zigi011 said:

 Definitivno sam dlucio da izvadim svoj motor i da ubacim ovaj koji sam kupio. A svoj cu rasturati dok ne saznam sta je ovo mleveno. U nedelju pristupam vadjenju, zatim cu ih staviti jedan pored drugog i prepakivati polako uz pomoc servisnog uputstva, deo po deo pa cemo videti sta ce ispasti, mozda nekim ludim cudom proradi.

Kako si mislio da rešiš tehnički pregled? Tj, broj novog motora se neće poklapati sa brojem u saobraćajnoj. Da li ćeš ići na PUS-ovanje, domaću radinost....:na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda silver wing 400

Pa nema potrebe, ako je njegov blok OK samo prepakuje i nema potrebe da razmislja, a ako novi agregat ima papire sto da ga budzi moze bez problema da ga uvede u saobracajnu, tako je skoro moj drugar zamenio agregat na kolima prilozi novu saobracajnu, majstor mu dao racun tj papir da mu je on to odradio, tehnici pregled i SUP. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja