Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • Integrisan, 8718 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da podelim jedno vazno zapazanje a vezano za sw400 (i 600).

Vozi se Zoki dobrano, ne se gasi... Evo je upravo da zamenimo zadnji opanak i kais pred put od par hiljada km. Imao je vec dve zamene ulja i od zadnje je presao 3500km, necu menjati ali rekoh da proverim.

 

Ulje na minimumu, ne osecam da ga trosi vrv ispusta negde... Dve vrste lampi :D, pratim mastan trag i nadjem! 

Vrlo podmuklo curenje, skroz visoko sa senzora radilice/bregaste. Podmuklo je zato sto nigde traga curenja nema, nesto sto bi signaliziralo problem, ulje kaplje tacno na crevo hladnjaka, tuda se sliva u korito.

Sam senzor drzi jedan m6 sraf i dihtuje o-ring gumica, problem je nekada neko resio zamazivanjem brda silikona oko senzora, ocistim vecinu, odvijem sraf i vidim zasto je koriscen silikon, senzor se ne moze izvaditi, udara u ram motora, da bi se zamenio mora se agregat raskaciti sa drzaca.

Sam oring je u Delti 600 dinara ali zameniti ga je katastrofa, probacu kada ga Zoki kupi da odozdole, preko dzeka polako navucem. Javljam!

Do tada njemu cesce kontrole nivoa ulja a vi resto drugari bacite oko pod silvere, ako je obelezeno crevo masno (pa neka je i prikriveno prasinom) eto razloga za alarm.

 

Budite bezbedni, pozdrav :takoje:

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8718 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo ga zloca :D 

Senzor je broj 8 (paziti pri demontazi, bez njega nema paljenja a u Delti kosta 31000 dinara), gumica, koja je problem broj 16.

CYLINDER--HEAD-Honda-SCOOTER-400-SILVERWING-2010-FJS400A9-E_02.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8718 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hej, nije toliko opasno,  moj minimum je cim sidje ispod pola :D  

Napunio sam ga do gornje crtice bio, toliko je trebalo da me saceka.

 

Ova je gumica skroz  visoko, tuda pusta samo dok motor radi (kada pumpa gura ulje "gore"),  dolio sam do max, 120ml je stalo... To neka ti bude merica neka, gubi (ako ide ovim tempom) oko 100ml na 3000km.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 720 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Isti slučaj sam imao i ja na mom silveru. Bukvalno identičan problem, samo što se meni nekako slivalo ulje i u par kapi javljalo da asfaltu kad je parkiran. Vrlo malo je curelo, nisam primetio pad nivoa ulja na meraču, ali je alarm bila kap ulja ispod agregata.

 

Nema šanse da se senzor skine bez skidanja agregata, udara u ram..

Pokušali prvo silikonom, međutim, to nije bilo trajno rešenje. Posle par dana, opet isto..

Na kraju sam kupio nekoliko gumica, pa smo pokušali da navučemo gumicu preko senzora. Mnogo je zeznuto, ima dve krivine, pa su nam dve ili tri gumice pukle, dok najzad nije legla na mesto.

 

Posle toga, problem je rešen, curenja nije bilo..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8718 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tako ce i ovde biti, bar dve gumice da kupi, malo ih grejem i navlacim... Poskidam sve plastike levo i korito sedista?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5856 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

@sether

 

Sva pravila u vezi oglasavanja motora na Forumu, vaze i u Maxi podforumima a pogotovo teme ne sluze da bi se u njima motori oglasavali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Citam redom postove i pokusavam naci nesto vezano za moj problem uocen juce na silveru, ali nisam bas nasao nesto sto bi mi pomoglo konkretno. Vozim juce i pustim upravljac, doslo mi da proverim da li drzi pravac, posle 2-3 sekunde pocinje korman da oscilira, prvo sitnije pa ga ukrupnjava, tu hvatam upravljac jer osecaj je da tu nece stati. Korman se momentalno smiruja kada ka uhvatim. Kada vozim i drzim upravljac ne osetim nikakve vibracije ni talasanja. Probam da ga drzim labavo, sve mirno, sad probam da ga drzim lagano izmedju palca i kaziprsta, ma jedva da ga drzim, nista se ne desava, nema osciliranja, miran i bez vibracija. Pustim upravljac, posle 2 sekunde pocne ples, sad samo kaziprst naslonim na rucice i sve prestaje. Nisam primetio da gubi pravac kad pocne da oscilira. Skinem repnu korpu i probam, sve isto. Te oscilacije pocinju pri brzini od nekih 50 ili 60 km, osete se i na 90, dalje nisam probao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 720 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ne mogu da kažem da je to normalno, ali je recimo u najmanju ruku uobičajeno za silvera.
To se desavalo i meni, a i na svim ostalim silverima sa kojima sam se sretao.
Ja sam probao sve da to resim,montirao čuvene NFS-ove tegiće za korman, promenio gume, menjao mesta nosacu za telefon, proveravao vile, felne, ležajeve....bez uspeha.

Meni nije smetalo, nikad nisam imao problema zbog toga, a vozio sam ga skoro 3 sezone.. tako sam ga i prodao...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam odustao od resavanja voblinga na bilo cemu. Gume balansiram kako treba, a ostalo ne vredi. Vise puta radio sve iz predhodnog posta i nece. Malo pomeranje neke tezine sve menja. Npr na burgmanu imam vobling na 50-60 premestim se da sednem na sredinu, na onaj naslon za vozaca i on nestane…

Promenio član muljaz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 362 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Na Bevu je bilo voblinga

Na majesty takodje..

ali,

Jednostavno nema pravila kada ce se javiti, konkretno na majesty se nekad javi na nekom mestu sa istom brzinom, a zatim na istom tom mestu nekog drugog puta nema.. nekad ga ima na 60km, nekad na 80km

 

Izgleda da zavisi od trilion stvari.. vetar, podloga puta, neravnine, i sve ono opisano od pre par postova.


Moje misljenje je neko da u 70% zavisi od turbolencija koje stvara vetar i protoka vetra oko motora-skutera..

 

eto..:lud:

Promenio član petar_lord

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW 400

Danas probam ponovo, na 65 prestaje, sve do 90 mirno, dalje ne znam, juce osciliralo sve do 90. Probao danas deset puta, rezultati isti, posle 65 mirno.

Put isti, oprema ista, ali juce nije bilo vetra, danas ga ima, sad da li vetar toliko menja situaciju ili je nesto trece u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW400T, ,Honda VFR1200X Crosstourer

Zameni ležaj u glavi kormana. Fabrički je kuglični ,a ti stavi konusno valjkasti.  Čitao sam na stranim forumima da su tako rešavali 100%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400, K9

Mislim da bi vizir mogao biti uzrok. Pod raznim kutevima udara vjetra, različito se uvija i utječe na upravljač. 

Probaj skinuti vizir, pa vidi razliku samo za probu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8718 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drugi me evo kolega pita bih li prodao sw400 (nocas evo ponovo )... 

Skuter sam otudjio druga sezona evo prodje :takoje:,  kod naseg je clana pod nickom @mtcsnoopy, pa se kod njega interesujte oko eventualne kupovine drugari.

 

Gumicu senzora bregaste smo zamenili neki dan (pisano par postova u rikverc o tom problemu)

IMG_2469.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd, Banovo brdo
  • Motocikl: Honda SW t-400

Zdravo svima

Od skoro sam vlasnik jednog SWT400.

Treba mi savet samo sta je potrebno uradiit da "spustim" motor u zimski san?

Mala napomena. Motor je u toplom, u poslovnom prostoru koji se greje.

Ako ne gresim, mislim da je signalna lampica za HISS. Stalno se pali i gasi i kad je motor ugasen. A da. Imam ugradjen alarm. Da li je potrebno da skinem akumulator?

 

Hvala kolege

P.S. na slici su ljubimac, cera i unuk :D

 

SWT.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5856 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Pozdrav i dobrodošao na ove stranice! Ako je motor na toplom, kad bude po neki lep zimski dan, isteraj ga ako možeš i napravi koji km sa njim, to mu je dovoljno. Idealno je ako imaš neki od onih ''pametnih'' punjača, sad nisu skupi, bude ih u Lidlu i za 20-tak eura, nakačiš ga da se održava (akumulator) i ne brigaj... Izvedeš instalaciju direktno sa akumulatora i samo ga uštekaš, bez da ga skidaš sa motora...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Velika Gorica
  • Motocikl: Honda Forza 350

Provjeri tlak u gumama, tank napuni do vrha, akumulator izvadi, pod prednju vilicu stender ili neke letvice da je guma u zraku, pod zadnju nogaru komad daske da je i kotac u zraku, dvije pamucne plahte preko nje, krpica i kesica preko auspuha. 

"Pametni" punjaci kolko rade korosti toliko rade i stete. Akumulator ima odredjeni broj ciklusa punjenja i praznjenja koje moze da odradi. "Pametni" punjac mu upravo to radi, puni ga, pa ga pusti da se prazni, pa ga opet puni i tako vrti cikluse. Po meni je bolje nakon vadjenja odradit klasicno punjenje i ostavit ga da stoji do perioda kad ce ponovo ic u skuter. Tada ga ponovo klasicno napunis, ubacis u skuter i gas. Isto tako ne bi preporucio izvlacenje zica od polova akumulatora negdje da ga je lakse spojit na punjac jer je znalo bit skurenih instalacija i sl. 

Ako netko misli da grijesim neka me ispravi.... 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja