S obzirom da ćeš "mesto" za amortizer da odrediš sam ako staviš "neki" amortizer to
će da bude: nasumice X otprilke = boga pitaj
Pretpostavimo da ne možeš da angažuješ inžinjera, moraćeš sam da odrediš gde će
na motoru da se kači amortizer, s obzirom da je ta tačka bliža osovini viljuške od
zamišljene tačke "iznad" osovine točka manje će se kretati ka i od tačke u kojoj
se vezuje sa viljuškom nego što će osovina točka kretati između krajnih tačaka.
Putanje mogu da se nazovu "isečci koncentričnih kružnica". Hod zadnjeg amortizera
je u stvari "hod zadnje osovine" i to bi trebalo da bude cilj ko ćeš da postigneš određivanjem
"gornje" tačke kačenja amortizer (donja je zadata izborom viljuške) i odabirom amortizera.
Ako te zanima šta mislim o konkretnoj situaciji - kaži, da ne davim bez potrebe.
Kod mene stanu i 15-ice! A i nemam izbor, treba mi rasklopiva ili nikakva. Već sam razgovarao sa
Gojkom iz Jevrejske (Bgd), rekao je da donesem crtež i da će da naprave. Videćemo.
Govorimo o rasklopivoj prikolici? Rasklopljena stane u gepek prosečnog automobila? Atestirana?
U slučaju da je odgovor na sva tri pitanja DA - KUPLJENO!!!
Već smo je apsolvirali pre par strana. Košta 1000 E u Holandiji + da dođe do cilja. U Engleskoj su jeftinije
ali dolazak takođe ozbiljna stavka. Floyd se nukao da napravi ali ga odavno nema s cenom.
Kad počneš ovu operaciju sa sisicom NEMOJ da ostaneš
bez ulja u rezervoaru. Kako vazduh bude napuštao klješta tako će nivo ulja da se smanjuje,
tvoj glavni - usputni zadatak je da dolivaš ulje (kočionu tečnost). U suprotnom - potrajaće.
Hayden ima bolje rezultate?! Zajebavaš? Pa čovek vozi iz sve snage ne pada i završava max 4.
Juče ga je Stoner zamalo stigao sa 15 mesta posle 1. krivine. To je kao da kažeš Edvards i Spies
su imali bolje rezultate od Rossi-a u Mugelu i Silverstoneu.
Pogledah na motogp.com i interview sa Pedrosom. Kaže, ništa ga nije bolelo nego mu je u početku bilo
teško da se sastavi sa prednjim krajem a kasnije sa zadnjim. Proklizavao ("was spinning") mu zadnji točak,
ne zna da li je do vozača, podešavanja, gume lii čega drugog.
Arm-pump je pritisak i obamrlost koji se javljaju u podlaktici kad krv koja dolazi u mišić ne može
istom brzinom da ga napusti ne bi li se osvežila kiseonikom i vratila natrag te takva,
dezoksidisana ostaje u podlaktici i usporava i otežava obavaljanje radnji. Najčešće
od ovoga pati motokros ekipa.
Sad sam na MotoGp.com gledao interview sa Stonerom. Kaže da je ima arm-pump problem što mu
se do sada nije dešavalo. Navodno nije uticalo na tempo tokom trke.
Repsol je privatna firma.
Jel ima neka drzavna u Moto GP? Za drustvenu svojinu ne pitam, jer znam da je to nas izum, tako da to nemaju sigurno.
Mislio sam tim koji nije fabrički ;D
Ma znam šta si mislio nego se zajebavam ;D
Neće niko na njegov motor. Zamisli Spies-a da na dve-tri trke ništa ne uradi... Samo bi napravio
budalu od sebe.Sem toga siguran sam da taj motor ne bi bio baš taj motor. Zamisli da Spies pobedi
dve-tri trke. Gde je tu onda magija, marsovci... Najbolje za sve je da dovedu nekog nepoznatog
japanca i da ga nateraju da da besu da neće preko 3. mesta
Nego da se vratimo na Moto2. Elias u zadnjem krugu spasio 5 bodova. Izgleda da je neka
ekipa popadala, Hernandes i još nekoliko njih. BTW jeste li videli kako vozi taj Hernandes??!!
Kao da je i dalje u Supermoto prvenstvu. Poprečno ulazi u krivine. Izgleda fenomenalno ali...
slab učinak.
Stoner najbrži na warm-up-u,
Aoyama se ozbiljno povredio, high-side, nije mogao da ustane pa
su ga odneli.
Pedrosa opet zveknuo, na kočenju mu pobegao prednji točak skoro iz vertikalne
pozicije.
Lorenzo drugi, Hayden treći.
S obzirom da je hladno dosta dobra vremena.