Jump to content

Moto Zajednica

to crank

Članovi
  • Broj tema i poruka

    14048
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: to crank

  1. Corser se polupao, neće učestvovati na trci sutra Team BMW Motorrad Motorsport rider, Troy Corser (AUS), will not race in Brno (CZE) after his heavy crash during Friday's Qualifying Practice session. After discussions with the team doctor, Dr. Vincenzo Tota, and the team management, Troy decided not to compete in the FIM Superbike World Championship sessions on Saturday and the races on Sunday. According to medical reports, the 38-years-old rider suffered bruising all over his body. "Unfortunately I cannot race this weekend. I feel quite exhausted right now, and I have a pain in my chest. It was a huge impact, and I am happy I was not hurt badly. I remember the crash pretty well: I somehow lost the rear, and then I highsided. I would have loved to race in Brno, but we all agree I need a couple of days to rest now to be able to start in Silverstone."
  2. ;D Ne mogu na selu sam a motor mi u gradu.
  3. Pa naravno da su različite stvari. Nisu ni slične. Jedno ubacuje extra vazduh/kiseonik u "motor" a drugo reguliše protok izduvnih gasova. Dupe i oko, reklo bi se.
  4. Gledao sam video na www.motogp.com, došao na štakama sa savijenom nogom i plaaaako se popeo na motor. Posle se malo provozao po stazi. To je sve da bi se održalo interesovanje. U Italiji pala gledanost za 50%!!! Pa ja odavno pričam ljudima da je njegova glavana uloga da zadrži šiparice, i ne-motoriste generalno, pred TV-om za vreme trke. Ne bi me začudilo da ima procenat vlasništva u Dorni. Naprotiv. I cela drama oko prelaska u Ducati je izrežirana zajedno sa Dornom. Izračunali su koliko će na pipometru da se prikaže "bodova". A bodovi su novac.
  5. Lako je tebi da se zajebavaš, nije tvoja kamera.
  6. baš si me ozbiljno shvatio,,, Dovoljno je da flah našpanuješ ka napred ili pozadi i da marginalizuješ vibracije a možeš od flaha u visini spoja zelenog i crvenog da povučeš horizontalu ka čepu rezervoara. Ako te brine probojna moć M12 probuši ga pri dnu pa u slučajuda te (pu, pu...) napadne imaš saveznika u vidu rupe u tački najvećeg naprezanja.
  7. to crank

    Supermoto

    Ove Robertsove slike i motori nisu to o čemu Srbac priča. Ovo je "flat track" mašineriija. U neku ruku preteča Supermotoa. U jednom trenutku su probali da ga spoje sa motocrossom i roadracing-om po imenom "supermoto". Na kraju ništa nije bilo od toga sem što je nekom Francuzu zapalo za oko pa je stvar zaživela u Evropi malo pojednostavljena. Zovu ih i "dirt track" ali mislim da je "flat track" "pravo" ime. Nicky Hayden je bio šampion pre nego što je prešao na superbike a i Stoner u Australiji ako se ne varam. Mnogi američki trkači počinju u ovoj disciplini. Ko nije gledao "On Any Sunday" nek potraži na net-u neki video sa "flat track" trke, mnogo je napeto. Edit: treći red: pod imenom:"superbiker"
  8. U svakom slučaju ima vrlo čudnu klauzulu u ugovoru, sudeći po GPone. Možda je moguća varijanta u MotoGP u Tech3 Yamahi koja bi imala postavu sa Toselandom i Crutchlowom? Priča se da Ernesto Marinelli želi Edwardsa pošto se Fabrizio povezuje sa BMW-om jer je Tardozzi tamo, koji mu je slučajno i menadžer...Mnogo možda... Toseland je jednom zveknuo u Tech3 i pored toliko obecavajucih novih, mladih vozaca stvarno ne verujem da moze da dobije novu sansu. Pogotovo sto je Spies uradio ono sto je Pit trebao da uradi prosle godine. Pit? Thowshend?
  9. A što umesto M12 ne staviš dva dugačka L profila kroz koje ubaciš šrafove za rezervoar. U stvari Z profila a gore ih spojiš ovim šrafom što ulazi u kameru. Najbolje da sam iskriviš flahove pod uglom/uglovima koji ti odgovaraju. p.s. Ja bih se pre bojao ove špicaste tank torbe nego M12
  10. Grešiš. Pri šaltanju u viši stepen prenosa se retko ili nikad koristi kvačilo. Oni imaju i quick shiftere ali i bez toga kvačilo nije potrebno. Nategneš menjač i kad popustiš s gasom sam upadne u brzinu. Kratko i efikasno. Za šaltanje na dole se koristi uz međugas bez obzira na proklizavajuće kvačilo. Neki poput Mladina stalno drže prst na kvačilu da mogu na vreme da spreče neželjeno proklizavanje zadnjeg točka ili dizanje na zadnji točak.
  11. to crank

    Supermoto

    Malo se pod%ebavamo dok se ne javi neko pametan.
  12. Jel ima neki stručnjak da je vozio obe verzije Vesysa? Po magazinima pričaju ovo i ono a znamo da vole da lupaju pa me zanima jel ih neko s foruma probao back to back.
  13. Pa ja ti lepo kažem da je samo za stazu, ne bih te lagao. A i nije tema 600 nego hiljadu600
  14. to crank

    Supermoto

    da je tako vozach buse bi gledao u put , a ne obratno. Dakle khm slika je jasna Toliko je morao da uspori zbog papana na šarenom motoru da nije izdržao a da mu nešto ne vikne. Niste se nikad našli u toj situaciji?
  15. Jel to porediš svoju taljigu sa mojim motorom za stazu?
  16. Da bi moglo da se koristi i kao roštilj?
  17. Iz, npr. moje perspektive, to su isti motori. Ovo sa zakošenom donjom spoljnjom (auh) ivicom izgleda kao dobro rešenje za klirens
  18. to crank

    Supermoto

    Meni se čini da čovek koji vozi Hajabusu pretiče ovog na šarenom motoru s unutrašnje strane i kaže mu "miči se papane".
  19. Misliš ako ga voziš na pola gasa da će da traje "stotine hiljada kilometara"? Hoće. sa nekoliko generalnih i mnogo manjih servisa. Isto koliko bi i kad bi šaltao jednu niže pre nego što počneš da pretičeš.
  20. Jel zna neko neki site na kom mogu da se gledaju trke iz Brna?! Na selu smo, nemamo TV a imamo internet ???
  21. Meni na onoj slici na prvoj strani pored šatora deluju dosta nisko. Dno kofera mi deluje preblizu tlu. Opet, na travi je, teško je reći.
  22. Pa valjda ova iz naslova: GSXR750, tako sam bar ja razumeo
  23. E, one poruke što su "sudije" postavljale na onoj tabli, pa to je strašno. A i njegova ekipa, pazi poruka "vai 2"! I to ispod redovnih podataka koje inače stoje na tabli, plus napisano tankim flomasterom. Najbolje da će to uspeti da pročita, a tek da shvati... ??? Ako se ne bih potukao sa njima na kraju trke, ništa ne bih uradio... Navodno bi trebalo da znada da kad mu sudija pokaže tablu sa njegovim brojem i +X, treba da se spusti za X mesta. Tim bi trebalo pre trke da održi brifing sa vozačima and what not. A ono sa flomasterom (ja sam mislio da je hemijskom 100 puta podebljano) je stvarno tragikomično.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja