Jump to content

Moto Zajednica

sale-kum

Članovi
  • Broj tema i poruka

    504
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: sale-kum

  1. Nema potrebe da se izvinjavaš, svako iskustvo je dobrodošlo. Ovaj vizir što si preporučio izgleda vrlo slično Givijevom, ne znam za kvalitet. Cena sa transportom je 90e, nešto više nego Givi u Motolendu ( vizir 6600+nosač 3000), ali tek bi me čekao problem sa carinom. Ustvari, razočarao sam se jer sam poručio u Motolendu i danas shvatio da od obećanja za kraj marta nema ništa, sad kažu možda u aprilu... Našao sam kod neke poljske firme nosače po sličnoj ceni od oko 25E, ali oni šalju DHL-om i tu nastaje dranje na carinjenju ( i do 100E po mojim informacijama). Ako se niko ne javi na oglas, pokušaću da nadjem nekog u EU da mi poruči iz Poljske i pošalje autobusom ili nekako ako neko dolazi. Možda se i ovde nadje dobrovoljac.
  2. Kao što piše u naslovu, kupujem ceo GIVI/KAPPA vizir sa nosačem, oznaka vizira je A130A i nosača A148A. Dolazi u obzir i kupovina samo nosača, jer vizir imaju u Motolendu, a nosač ne. Eventualno, ponudite i neki drugi vizir za Scarabeo 250ie, 2007god. Isti su i za Scarabeo 300s.
  3. I dalje aktuelno. Ako neko nije primetio ranije u prepisci, nova cena je 3500din.
  4. Skupo ili nikome ne trebaju? Neka bude 40E par.
  5. Lako je vama da savetujete čoveka da kod svakog punjenja resetuje trip, ali njegov Bev nema parcijalnu kilometražu, da ne kažem trip.
  6. Pitao sam svašta Dareta, ali meni je jedno pitanje bilo najvažnije: Da li je to sada solidan skuter? Reče Dare: Više nego solidan. Ja zadovoljan. Ostalo je da vidim zašto se pali lampica, to ćemo čim ga registrujem. Spomenuo sam na drugom mestu, ali da kažem i ovde: motor je kupljen na placu u Petrovaradinu kao skuter u fabričkom stanju, bez ikakvih oštećenja itd. Čisto da ljudi znaju šta ih čeka. I da malo filozofiram. Svi mi, valjda je to u ljudskoj prirodi, očekujemo da smo baš mi srećnici koji će izabrati jevtin, a dobar polovan motor iz uvoza. Nažalost, to je baš redak slučaj. Problem je u tome što su i domaći vlasnici to tako shvatili, pa su digli cene u nebesa. Na mom primeru, a smatram da sam kupio prosečan motor, sa prosečnom količinom potrebnih radova i intervencija, troškovi motora, delova i Daretovog rada su izneli otprilike kao i drugi motor istog godišta sa domaćim tablicama. Ali ja sada tačno znam šta imam, a i taj domaći se sigurno ne prodaje u apsolutno idealnom stanju, sedi i vozi, kako vole da kažu. Dare me nije iznenadio, njegova posvećenost i perfekcionizam su široko poznati, i mogu samo da mu se zahvalim još jednom.
  7. Zbog iznenadne opravdane situacije potencijalni kupac je odustao od kupovine, tako da je akumulator ponovo aktuelan.
  8. Akumulator je rezervisan do sutra popodne.
  9. Nisam razumeo, jel ti nudiš zamenu ili prodaju svog akumulatora. Ako bi menjao, zainteresovan sam. Ako je prodaja, onda dolazi u obzir ako prodam svoj akumulator. Dotle ću voziti sa ovim većim. Mogu i da spustim cenu na 3500, koliko i ti tražiš. Inače, nova Yuasa je od 8500, kako gde. I mislim da je prevelika za Bev250.
  10. Pre nekog vremena sam se ovde raspitivao o uvozniku iz Novog Sada, tačnije Petrovaradina i dobio poneku, relativno pozitivnu informaciju. Kupio sam kod njih Scarabeo 250ie, po opisu u odličnom stanju, kao nov itd., a rezultat pregleda i neophodnih intervencija radjenih kod Dareta Satelisa možete pročitati u odeljku Maxi tehnički kutak, u temi Scarabeo 250ie. Toliko o skuterima uvezenim iz Italije, mada ja i nisam najgore prošao. Sad bar imam potpuno proveren motor.
  11. Prodajem akumulator iz naslova u odličnom stanju. Akumulator sam dobio na kupljenom skuteru, iako na njega serijski ide manji (niži) YTX12-BS. Zbog toga ne mogu da stavim serijski poklopac. Mišljenje o akumulatoru možete videti u temi Scarabeo 250ie, gde ga je izneo "naš" doktor Dare Satelis, kome sam dao motor na detaljan pretres i popravku. Dimenzije akumulatora su (D*Š*V) oko 150*87*150 mm. i kapacitet je 12Ah. Eventualno bih ga zamenio za manji noviji akumulator YTX12-BS, ne mora istog proizvodjača, dimenzija 150*87*130 i kapaciteta 10Ah uz proveru njegovog stanja. Cena bi bila 4000din, kontakt ovde, na pp ili tel/viber 063 363940 Sale.
  12. Bez namere da umanjim doživljaj i kvalitet Panorame Pleven, samo da napomenem da je ideja verovatno kopija muzeja Borodinske bitke u Moskvi iz rata protiv Napoleona 1812. Taj muzej je dosta stariji, sa istim kružnim načinom prikazivanja bitke.
  13. Ploča je prodata. Lock.
  14. Stvar je jednostavna, do 2005 karburator, od 2006 i.e. Mada ih ima dosta koji prodaju kao 2006, a karburatorski su.
  15. Kofer je prodat. Lock.
  16. Prodajem original Givi monokey ploču, model M5 u odličnom stanju, što se može videti na slikama. Pošto je meni potrebna univerzalna monokey ploča (ona sa gomilom rupa), Givi E251 ili slična, može i zamena uz moju eventualnu doplatu. Cena je 2000 din. Kontakt ovde ili tel/viber 063 363940 Sale.
  17. Kofer je kaparisan.
  18. sale-kum

    TOP CASE 35L

    Prodajem manji top case, po mojoj proceni oko 35 litara. Kofer sam dobio uz skuter i prodajem ga jer mi je potreban znatno veći top case. Kofer nije kinez, solidan je, dosta čvrst i u dobrom stanju. Nisam siguran koje je marke, kačenje podseća na Givi monolock, ali nije isto. Za razliku od monolocka, ovde je dozvoljeno opterećenje 4kg umesto 3kg.U svakom slučaju, uz kofer ide i ploča. Mane: nema oznake na vrhu kofera, na ploči nedostaje jedna gumena podloška i imam samo jedan ključ. Sve se to može videti na slikama. U kofer bez problema staje flip up kaciga što je takodje na slici. Cena, neka bude 20E. Kontakt ovde ili telefon/viber 063 363940 Sale.
  19. Eto, sad i to znam. Kućišta i stakla su sigurno ista.
  20. Neko je napisao ranije: ako gledaš skuter sa velikim točkovima, nadji na netu i dobro prostudiraj uporedni test iz Moto Pulsa 10 skutera od 250ccm. Sve će ti biti mnogo jasnije. Moje je mišljenje da obavezno gledaš Piaggio mašine jer su najjednostavnije za održavanje. Malaguti, kao i Yamahe, ponavljam, ima Minarelijeve motore koji su dobri kad su novi, ali ti to ne gledaš. Imaju servisni interval od 3000km (Piaggio 6000) jer imaju malo ulja i nemaju filter ulja i znaju da na većim kilometražama prave dosta problema koji ti ne trebaju. Beverly je, znam, dosta skup (možda i opravdano jer ima najviše delova), ali ima i drugih modela sa istim motorom i sličnim točkovima, napr. Aprilia Scarabeo, Aprila Sportcity, Peugeot Geopolis... Ja sam doskora bio u sličnoj dilemi i opredelio sam se za Scarabeo, ali to je stvar ukusa...
  21. Ovaj skuter, isto kao i Yamaha Xmax i Xcity imaju italijanski agregat Minareli, firme koja je u Yamahinom vlasništvu.
  22. Apsolutne sigurnosti naravno da nema, ali dosta toga se može videti. Najbolje da gledaju bar 4 oka, po mogućstvu dva majstorska. Možda treba tražiti i papire na uvid, ako prodavac želi da ih pokaže. Iz originala saobraćajne se vidi koliko je motor imao vlasnika i ko su bili ili bio na primer. U svakom slučaju ne treba kupiti prvi motor samo zato što si došao do njega...
  23. Izvinjavam se unapred na dužem postu, ali mislim da donekle može objasniti prostor za zaradu naših uvoznika. Pošto sam doskora tražio i napokon kupio skuter, neću reći koji ni kod koga da ne bih nikome pravio probleme, prikazaću računicu na primeru: 1. Gledao sam skuter na oglasu u Italiji za 1000e. Da sam ga kupio tamo, računica i bila sledeća: skuter 1000e, izvozni papiri 100e, gledanje, preuzimanje, prevoz, smeštaj itd. kod kolege sa foruma (zaboravio sam nick) 350e, carina i porez najmanje 250e, AMS pregled 100e, znači ukupno do registracije najmanje 1800e. Znam da uvoznici imaju niže troškove prevoza i "kontakte" na carini, u mom slučaju je to bio drastičan primer i izgledao bi ovako: 2. Skuter u Italiji 1000e, verovatno u ličnom kontaktu spušteno na 900e, izvozni papiri 100e, prevoz i ostalo svojim kombijem ili prikolicom za više motora max 100e po motoru, carina i porez na procenjenu vrednost stvarno plaćeni 5500din (neka bude 50e), pregled AMS 100e, znači ukupno do registracije 1250e. Uz prodajnu cenu od 1500-1600e ostaje i pristojna zarada. Tako da mislim da ne moraju baš svi motori od uvoznika biti totalni krševi, imaju oni prostora za zaradu na drugoj strani, samo treba biti jaaako pažljiv.
  24. Waterproof Metal Motorcycle Smart Phone Mount with QC 3.0 USB Quick Charger Motorbike Mirror Handlebar Stand Holder for Samsung|Phone Holders & Stands| - AliExpress WWW.ALIEXPRESS.COM Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com Danas sam poručio. Jeste malo skuplji, naročito zbog troškova dostave. Ali, dva načina kačenja, kopija RAM Mount sistema sa max fleksibilnošću, ugradjen punjač, nema plastike... Mislim da kratki tanki kablić (15cm) svojom težinom neće opteretiti konektor na telefonu.
  25. Otišle pantalone u Novi Sad. neka je sa srećom kolegi. Lock.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja