-
Broj tema i poruka
504 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: sale-kum
-
Da stavim ja i svoju dilemu, čini mi se da su u pitanju skuteri koji se dosta retko traže. Name, u pitanju je skuter za grad i kraća putovanja, točkova od 16 inča i srednje zapremine. Prva pomisao je, verovatno, Bev 250/300 ili slično. Imao sam Bev 250 i Scarabeo 300 ( i Xevo 400) i sad bih nešto drugačije: Honda SH 300i ili Kymco People 300i. Svidja mi se što su značajno jači od Quassar agregata, a ne svidja mi se što imaju rezervoar ispod sedišta i samim tim značajno manji prostor. Nisam vozio nijedan (mada sam kratko imao SH 150i), nisam krupan pa da veličina bude problem. Zanimaju me vozne osobine, potrošnja, troškovi servisa, rez. delovi itd. Ne tražim najnovije modele, max do 2000E, trenutno ima na oglasima Kymco 2011 i Honda 2008 za po 1850E, pa ako znate nešto o njima...
-
Znači da je vreme, za nas koji ih imamo, da ih prodajemo
-
Ima na AliExpresu, zamenske pumpe identične originalu. Prodaju po modelu za neke Honde, za Yamahe, razlika je samo u smerovima priključaka, ništa što malo creva ne može da reši. Možda ima tačno i za tvoj model, ja sam gledao za Yamahu. Zbog sadašnjih problema, na cenu od 26-27$ ide i transport otprilike isto, ali zato je rok 15-20 dana. To opet izadje ispod 50E, možda se isplati.
-
Sasvim tačno. Ali, ako čovek treba nešto samo da uzme iz Osijeka, i ako tamo ima nekoga ko bi mu to dovezao do autoputa (tranzit može samo autoputem), ko mu brani da udje na Bajakovo, završi posao, izadje na Brčko ili Šamac i vrati se koridorom. To jeste tranzit, jeste komplikovano, ali je jedno od rešenja.
-
Prekjuče sam se vratio iz Bosne preko Hrvatske bez problema, samo su me pitali gde idem i ja rekao kući. Tranzit je dozvoljen.
-
Da završim temu, možda nekome pomogne. Kod mene je osnovni kvar što mi ne radi kontakt u plovku koji pali lampicu za rezervu goriva. U početku nisam povezao ovo sa radom pumpe za benzin, ali izgleda da kod Diverzije CDI daje preko releja napajanje pumpi tek kad se upali lampica za rezervu (koja je takodje spojena sa CDI). To je pametno rešenje jer tako pumpa radi samo kad je to potrebno, tj. kad nivo goriva padne na oko 5 litara. Pošto ću teško naći ispravan plovak (ide samo sve u kompletu) po razumnoj ceni, moje je rešenje da ugradim dodatni prekidač koji će prespojiti neispravni kontakt za rezervu u rezervoaru. Taj ću prekidač uključivati kad merač dodje na nulu, uključiće se pumpa i ja ću dobiti podsetnik na instrument tabli (uključiće se i lampica za rezervu) da imam još oko 5-6 litara goriva.
-
Banja Luka-Prijedor-Bihać-Drvar-Banja Luka
sale-kum je odgovorio članu travelman u Predlozi za izlete i putovanja
U Bosnu bez problema, uz zeleni karton. U Crnu Goru nikako ne može. -
Banja Luka-Prijedor-Bihać-Drvar-Banja Luka
sale-kum je odgovorio članu travelman u Predlozi za izlete i putovanja
Nažalost, zbog drugih obaveza, nisam uspeo da realizujem planirani krug, nego samo njegovu kratku verziju BL preko Manjače do Mrkonjić Grada i nazad dolinom Vrbasa. Prvi put sam bio na izletištu Balkana, vredi stati i okupati se. Ponovo sam ohladio noge na slapovima Krupe. Važna informacija je da je put od Mrkonjić Grada prema BL R412 zvanično zatvoren zbog radova. Ja sam prošao, ali ima oko 4 km makadama uz zaustavljanje zbog radova i gomilu prašine od kamiona i gradjevinskih mašina. Verovatno je bolje ići preko Jajca. -
Banja Luka-Prijedor-Bihać-Drvar-Banja Luka
sale-kum je odgovorio članu travelman u Predlozi za izlete i putovanja
U Banja Luci sam od subote, a sutra se spremam za skoro isti krug. Pošto sam put dolinom Vrbasa do Mrkonjić Grada prošao više puta u poslednjih par godina, sad ću povratak od Drvara skratiti preko Manjače. Pokušaću da nadjem i udjem u podzemni aerodrom kod Bihaća, neko je bio pre par godina. Inače, benzin je malo poskupeo, sad sam najjevtinije platio 1,64KM. Isto je u Bijeljini i u BL. -
Banja Luka-Prijedor-Bihać-Drvar-Banja Luka
sale-kum je odgovorio članu travelman u Predlozi za izlete i putovanja
Koridor: Bijeljina, Brčko, Šamac, Modriča pa prema Doboju. Pred Doboj dolaziš na početak autoputa koji ide do BL -
Znam ja to Rajko, menjao sam te platine na Dovilu, ima i mogućnost produženja njihovog života ugradnjom dioda paralelno da se smanji varničenje... Mene buni što pumpa ni ne dobija napon pri datom kontaktu. Da ne širim dalje, trenutno sam u Bosni i javljam ti se kad se vratim da prodiskutujemo slučaj.
-
Cdi nije spaljen jer motor normalno radi. Pokušaću ja to da rešim, imam neke ideje, ali sam mislio da skratim put ako je već neko njime prošao.
-
Pošto sam imao neprijatno iskustvo da ostanem na sred ulice "bez benzina", shvatio sam da i diverzija 900 (ne znam za malu) ima problematičnu benzinsku pumpu sa "platinama" koju su imali mnogi japanski motori sa karburatorima tih generacija. Ja lično sam sa njom ratovao i na Hondi Deauville. Te pumpe služe samo za donji deo rezervoara kada nivo goriva padne ispod nivoa karburatora, a do tada motor radi jer benzin dolazi slobodnim padom. Čini mi se da je to kod Diverzije poslednjih 5-6 litara jer sam uspevao da natočim oko 18l. Na Hondi sam to rešio zamenskom Facet pumpom, ali u ovoj situaciji nju ne mogu da nabavim. Ono što me je zbunilo kad sam otkačio pumpu je da ona ne radi kad je spojim direktno na 12V, ali ni konektor sa druge strane ne daje napon kad dam kontakt i startujem motor. Malo sam proguglao i našao da tu postoji i rele pumpe i da mu signal dolazi iz CDU. Nekako ne verujem u 2 kvara istovremeno. Da li se neko udubljivao u ovu materiju?
-
Sve čestitke, mnogo si lep motor kupio, a i očigledno je razum pobedio. Sa srećom da se voziš i (pomalo) sredjuješ. Nego, otvaraj novu temu, kad sam video da pišeš u ovoj već sam pomislio da si opet Deauvila kupio
-
Eeee kako sam osetio da će da ode Deauville. Da sam neki kupac motora u bližoj budućnosti, pratio bih šta ti kupuješ i šta sve sredjuješ, pa kad dodje vreme...eto mene. Izgleda da si odustao od Honde CBF 1000? Veliki Bandit je moćna sprava, razumem tvoju potrebu za momentom, ali razum govori da je za tvoje potrebe ipak "polovina". Ja sve manje vozim motor po gradu, a i kad vozim samo zavidim skuterima.
-
Imam osećaj da @N.F.S. kad završi vožnju prvo pretera motor preko dezobarijere, onda ga opere, osuši i onda parkira u garažu. Bar tako izgleda.
-
Naravno da se o ukusima ne raspravlja, a što se cena tiče, i dalje mislim da je Dovilka preskupa u odnosu na to što pruža. Pritom, nisam rekao da to važi samo kod nas, nego uopšte. Koliko vidim, potpuno se slažeš sa mnom da su koferi najveća mana ovog motora za duža putovanja, mislim da ni širi mnogo ne pomažu jer ih i dalje moraš pakovati kod motora. Da postoji dovil sa skidajućim koferima, druge njegove mane mi ne bi smetale. Što se tiče diverzije, nisam baš shvatio na koji "noviji model" misliš. Diverzije 900 su pravljene samo do 2002, a novije su samo 600, mnogo su manje, nemaju kardan itd. To su ipak motori sasvim drugačije namene.
-
Meni su koferi smetali iz dva razloga: uglavnom putujem u paru i jako su mali u poredjenju sa standardnim bočnim koferima od cca 40l ( sada na Diverziji imam onu veću verziju originalnih kofera od po 46l ). Drugi razlog je što ne možeš da se spakuješ u sobi i samo prikačiš kofere, nego moraš da čučiš pored motora i guraš stvari unutra ( jedno rešenje su fabričke torbe, ali one još smanjuju kapacitet). Čini mi se da kod Diverzije još više fali šesta brzina jer ima više snage, izmenjam svih 5 do 60km/h i onda "automatik" do 200km/h. Inače, i ja volim da vozim kao dizela.
-
Vidim ja, nećeš ti još dugo voziti Dovila, CBF 1000 i veliki Bandit su ipak mnogo više motora za slične ili manje pare. Šta ja znam, imao sam starog Dovila, lepo sam se sa njim vozio i dosta proputovao, najčešće u dvoje, pisao sam negde da su mi na kraju najviše smetali ugradjeni koferi. Ali, bez obzira što je to Honda (iz Španije), mislim da su precenjeni, i stari model i tvoj. Trenutno vozim Diverziju 900 koju sam, mladju i sa manje km, platio dosta manje nego što traže za stare Dovile, a ipak je Yamaha mnooogo ozbiljniji motor.
-
Ako neko održava motor u idealnom stanju, to si ti. Svaka čast.
-
Pre desetak dana, 27.06. na pumpama oko Bijeljine benzin 1,59-1,70KM, kako gde. Lično sam sipao
-
Uz izvinjenje kolegi Debeljanu, zaključavam oglas jer je kofer prodat. Hvala na interesovanju.
-
Čekam slike. Ako je u dobrom stanju, možemo se dogovarati. Malo si daleko...
-
Pošto sam uz kupljeni motor dobio praktično nov kofer Kappa Garda 52l koji po meni mnogo bolje pristaje maxi enduro motociklima, rešio sam da probam da ga zamenim odgovarajućim. Kofer je bez ikakvih oštećenja i sa dva ključa. Pošto sam svestan da svemu cena pada čim izadje iz prodavnice, a trenutno nema u ponudi onoga što želim da kupim, najradije bih kofer menjao za Kappa K53 ili Givi Maxia 2 ili 3 u sličnom stanju uz eventualnu malu doplatu u bilo kom smeru. U svakom slučaju kofer mora niti Monokey i sa najmanje 50l zapremine. Ako bi neko želeo da kupi ovaj kofer, cena bi bila oko 20000din. Kontakt ovde ili telefon/viber 063-363940 Sale.
