Jump to content

Moto Zajednica

sale-kum

Članovi
  • Broj tema i poruka

    504
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: sale-kum

  1. Te 900 koje su prodate (jedna je bila moja) nisu bile nikakva konkurencija 850 jer su u sasvim drugom cenovnom rangu. Al nekako se pojavilo i nekoliko 850 ovde na forumu na prodaju skoro istovremeno . U svakom slučaju, srećna prodaja .
  2. I naravno, hvala svima na čestitkama i lepim željama!
  3. Ne vidim što bih krio: 1700 evropljana. Još 50 za prevoz do Bgd i registracija.
  4. Da se prijavim i ovde. Postadoh ponovo "plastikanac" jer sam prodao TDM 900 i kupio Piaggio Xevo 400. Kažem "ponovo" jer sam u svom, dužem od 40 godina, moto-stažu imao mnogo motora, ali i poneki skuter. Nekada davno to je bila NSU Prima 5, pravi veteran iz 1964 godine, bio je tu i neki metalni skuter SUZUKI od 125 ccm, ne znam mu oznaku, a poslednji mi je bio svima poznati model Bev 250 karb. Da ne davim previše, dosta mojih dilema i razloga za promenu sam naveo u susednoj temi "dileme o kupovini maxi skutera", a tamo je i opis i sličice mog novog ljubimca. Pozdrav svima i nadam se nekim vožnjicama na proleće. Sale
  5. Evo i par sličica....
  6. Pošto sam pre par strana u ovoj temi napisao moje dileme u vezi skutera i dobio više korisnih saveta i čak pomoć u gledanju jednog motora, red je i da kažem kako se priča završila. Prihvatio sam savete o poželjnoj većoj kubikaži, a i ukazao se na oglasima skuter koji mi se na prvi pogled svideo, mada nije bio na početkom spisku, tako da je kupljen Piaggio Xevo 400. Skuter je iz uvoza , ali uz dve "olakšavajuće" okolnosti: kupljen je od ovde već pominjanog po uglavnom pozitivnim iskustvima Gavre iz Subotice i pregledan od strane vrhunskog stručnjaka Dareta koji mu je dao apsolutnu ocenu "kupuj" . I ovde zahvaljujem Daretu na izgubljenom vremenu i volji da ide samnom do Subotice da bi video motor . Motor je 2008 god, ima skroz nove diskove, pločice i gume, mašina odlično rad i sve na njemu je ispravno. Ima par kozmetičkih detalja koji su već u postupku rešavanja. Sumnjivi su mi bili novi diskovi i kilometraža od oko 23000 km na satu, ali sam juče dobio originalnu dokumentaciju od carinjenja i video da je motor imao jednog vlasnika od prvog dana do prodaje u novembru 2016 i da je on 1948 godište (stariji čak i od mene ), da je ocarinjen na tu istu kilometražu, tako da je sve moguće . Videćemo više detalja kad skuter dodje kod Dareta na sto na detaljni pregled i servis.
  7. Njega sam i primetio zbog neobične "istorije", ali si ga brzo prodao. Ali drugi je bio sa sličnom kilometražom mojoj, jedino što je imao 3 kofera koji mi nekako ne idu na ovaj skuter, tražio je 1450 i otišao je...
  8. Koliko sam ja video, od prva 4 najprodavanija motora (svih vrsta) u Italiji, 3 su bile Honda: SH 150i, SH 300i i SH 125i Ovde su na oglasima bila 2 komada 2007 po traženim cenama 1400 i 1450 i oba su otišla, tako da ja i nemam prevelikih dilema. Pošto sam u medjuvremenu rešio i problem smeštaja, mogu mirno da čekam kupca do proleća i da se povremeno, kad vreme dozvoli, provozam. Možda stignem i da proverim koliko stvarno troši .
  9. Našao sam u Zenici dugo traženi volan za kola po razumnoj ceni. Tako da ako neko ide u Zenicu, prolazi kroz Zenicu, dolazi iz Zenice, bio bih mu jako zahvalan ako može da mi donese taj volan. Što se tiče plaćanja, ako se ide iz Beograda, dao bih pare unapred, ako ne, nadam se da moja seda kosa i godine na forumu garantuju da nikoga neću prevariti . Radi se o 60 Eur. Zahvalan unapred.
  10. Zato ću sada moći da se vozim u papučama, sandalama, brodaricama, šimikama :)
  11. 405 pregleda i niko ne komentariše. A skuter je stvarno izuzetan za grad i bestseler u svojoj klasi.
  12. Evo još poneka slika...
  13. Naravno ja se samo malo šalim sa Lakijem
  14. Sad trenutno imam 2. U zameni za TDM sam dobio Hondu SH 150i koju prodajem jer mi je premala iako je savršena za grad. Kupio sam Piaggio Xevo 400 koji planiram duže da vozim.
  15. Naravno, još na gulašu . Ali ti moje nisi :jee1:
  16. Pojuriću se ja sa tobom mojim novim vozilom, ne brini
  17. Nedavno sam, pri prodaji mog TDM 900, u račun uzeo navedeni skuter. Mislio sam da će on zadovoljiti moje projektovane potrebe, ali posle probe i brojnih ubedjivanja okoline da on nije za dvoje krupnijih koji bi se vozili po gradu, ali i na izletima po okolini, prihvatio sam sugestije. Zbog toga prodajem ovaj simpatični skuter, bestseler u Evropi. Honda je 2008. god, ima oko 37000km, originalni kofer koji se otvara istim ključem kao i ostale brave, dve nove Michelin gume, visoki Kappa Vizir i registrovan je do 09.2017. god. Naravno da imam dva ključa Motor ima 153ccm, radi kao satić, ima ubrizgavanje goriva PGM-FI i kažu da troši kao upaljač, nema nikakvih čudnih zvukova ili nepravilnosti. Prethodni vlasnik ga je ukrašavao "carbon look" folijom, što je već stvar ukusa. Obzirom kako sam skuter dobio, u mogućnosti sam da ga ponudim po, mislim, konkurentnoj ceni od 1250 Eur za forumaše. Da napomenem da sam danas kupio drugi skuter u skladu sa mojim potrebama, pa nažalost nisam zainteresovan za zamene. Evo i par slika, a više će biti čim stignem da ga slikam po danu. Da ne zaboravim, tel je 063/363940 Sale.
  18. Nažalost, kao što napisah na početku teme, moja putanja je u suprotnom smeru, ka skuteru od 250-400 ccm. Inače ne bih dao svu onu opremu uz TDM
  19. Tako ispada, dobar motor + realna cena = uspešna prodaja. Još da smislim šta ću sada ja
  20. Otišao TDM. Može lock.
  21. Morao sam nešto da zaboravim: cena ovde je 3500 E. Na drugim oglasima će biti nešto veća .
  22. Došlo je vreme da se i ja oprostim od omiljenog vozila i krenem silaznom putanjom po pitanju kubikaže i performansi, kao i da se odreknem dužih putovanja motociklom. TDM je uvežen iz Švajcarske, ja sam drugi vlasnik u Srbiji i družili smo se 2,5 godine bez ikakvih problema i samo uz redovno održavanje. Na satu je oko 54000 km i ja mogu da garantujem samo za poslednjih 17000 koliko je kod mene, ali po stanju i uvidu prilikom velikog servisa koji je uradjen odmah po kupovini, to bi mogla biti prava kilometraža. Neću nabrajati stanje potrošnog materijala, sve je iznad 50% i motor je u svakom trenutku spreman za dug put. Gume su Michelin PR4, kupljene prošle godine i na oko 75%. Spisak dodatne opreme je podugačak i pokušaću da se svega setim: 1. Top case CooCase 50l sa dodatnim LED osvetljenjem koje ima poziciju, stop i migavce u sebi. 2. Bočni koferi Kappa 40l sa originalnim Kappa nosačem. 3. Kappa povišeni vizir ( dajem i originalni vizir). 4. Rol Bar Seba. 5. Gel sedište Boban. 6. Moto navigacija slična Blueberry, samo sa 8GB memorije, tako da sve mape staju u uredjaj. Instaliran Igo Primo sa najnovijim mapama Q2 2016 Napajanje navigacije je preko njenog postolja povezano na instalaciju. 7. Nosač navigacije je original Ram Mount umesto dobijenog kineskog. 8. Utičnica 12V. 9. Dodatni LED farovi. 10.Magnetna tank torba Held od oko 14l. 11.Centralni štender original Yamaha ( jedina stavka od sve opreme koja je kupljena polovna). Motor je kod mene nonstop garažiran i ima oštećenje samo na desnoj plastici kod znaka TDM koje se vidi na slici i koje je nastalo kao posledica toga što mi je pre par nedelja pao u mestu jer mi je pozlilo (to je i razlog prodaje). Pošto ipak ne odustajem od 2 točka, dolazi u obzir zamena za skuter srednje klase (250, eventualno 400) većih točkova, tipa Piaggio X8, Beverly, Yamaha X-City, X-Max, Scarabeo i sl. Da ne zaboravim, kontakt telefon je 063-363940 Sale.
  23. Hvala veliko. Možeš me i zvati na tel 063/363940. Ili PP.
  24. Hvala na ponudi, ako te ne mrzi. Ako vredi gledati, pokušaću da organizujem Dareta, a piće je u svakom slučaju na moj račun.
  25. @Funky: Izvini, da li si ti iz Vinče i da li slučajno znaš čoveka/skuter iz oglasa koji je Satelis gore citirao - X8 400?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja