Jump to content

Moto Zajednica

sale-kum

Članovi
  • Broj tema i poruka

    504
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: sale-kum

  1. Od mene do daljnjeg ništa. Volje imam, ali mi fali motor
  2. Deauville je francuski grad u Normandiji.
  3. Da kažem i ja koju kao višegodišnji (bivši) vlasnik Deauvila. Ako ćeš često da silaziš s asfalta, zaboravi ga i biraj neki enduro. Ali ako nećeš, Deuville ti zauzvrat nudi mnogo bolju zaštitu od vetra, veću brzinu i ekonomičnost (aerodinamika), više opreme u startu, kardan!!!, bar isto udoban položaj itd. Ja sam ga vozio 5 godina i po gradu i na putovanjima od 3-4000 km i nisam imao ozbiljnijih primedbi. Slažem se potpuno sa kolegama po pitanju važnosti opreme, ali ne slažem se sa ciframa koje se pominju. Naprimer, za predvidjeni budžet od 2700E mogao se dobiti moj (bivši) Deauville sa svom turing opremom, servisiran, registrovan celu sezonu, dobrim gumama... i da ostane sasvim dovoljno za osnovnu opremu: kaciga, jakna, čizme, rukavice. Motor sam, inače, prodao pre desetak dana, tako da su cene aktuelne. Verujem da se može naći još koji primerak za slične pare.
  4. Jel nas ti to vodiš u Afriku u septembru???
  5. Nažalost, slaba vajda. Nekada su svuda bili po 2000 pa su onda skoro svi digli cenu na 3000 osim ova dva, tako da možemo samo da se nadamo da neće i ovi poskupeti, a da ostali spuste cenu...ne verujem
  6. I Dunav osiguranje je 2000 din.
  7. Da dodam ja svoje iskustvo. Živim u zgradi i duuugo sam imao problem smeštaja motora, čak do toga da sam išao kolima kod kuma u garažu po motor... Jedna od ideja mi je bila da se skupimo nas par i kupimo zajedno montažnu garažu za kola i postavimo na parking ispred zgrade (bilo je već par takvih garaža na parkingu), ali nije bilo više motora u komšiluku. Onda sam prelomio: našao bravara, kupio materijal- profile, pocinkovani lim itd i napravio garažu. Imam sreće da mi zgrada sa bočne strane gleda u park i nema nikakvih prozora, tako da sam tu prislonio garažu i ušrafio sa 4 šrafa u beton. Nisam u svadji sa komšijama, ne pravim buku, naročito noću, i evo već 7-8 godina moja garaža stoji bez ikakvih problema i primedbi okoline. Nekad se čak i teško primećivala jer je pocinkovani lim vrlo sličan po boji sivoj fasadi zgrade, sad malo štrči jer su je klinci išarali grafitima. Garaža je 2,5m*1,5m, ima kosi krov i mislim da me je sve zajedno koštala 200-250E. Sad mi je krivo samo što je nisam napravio malo veću, recimo 3m*2m jer planiram veći motor od sadašnjeg, a da može normalno i da se digne na štender itd. Mislim da je suština da pola zgrada i kuća u Beogradu nije legalno i uknjiženo, pa treba biti baš baksuz da se neko nakači na malu metalnu garažu. Ili sam ja imao sreće???
  8. Nemam visinu preko 190, tako da nemam to iskustvo. Ali, Dovil je značajno veći od GPZ 500, to je sigurno. Mislim da je visina sedišta 825mm. Ne znam u kom si kraju grada, ali kad izadje sunce ja sam na poslu svaki dan kod TC Stadion, pa se možemo dogovoriti...
  9. Samo da prvo ne proklijamo od ovog "lepog" vremena
  10. Ma nije to više za njega.....stariji čovek :zdravo:
  11. Odlična ti je ideja, ali mislim da si zaboravio jedno jako važno mesto, poprište jedne od največih bitaka: Tjentište i bitka na Sutjesci. Nikako ti nije baš usput ali možeš ga udenuti izmedju Mostara i Nikšića ili da preskočiš Kolašin (bez ljutnje Kolašinci)i posle Nikšića odeš na Šćepan Polje i Foču. Odatle se vratiš dvadesetak km do Tjentišta i posle nazad preko Foče i Višegrada za Užice.
  12. Kao što reče Rajko, mi smo malo okasnili, otvorili sezonu noćnih vožnjica i stigli taman da uživamo u tenisu. Šta reći kad je sve već rečeno, ekipa obećava mnogo lepih vikenda u ovoj sezoni. Hvala svima!
  13. Ma kakav tata, DEDA Rajko:-):-):-) Vidimo se ujutro.
  14. I ovoga puta ćemi izgleda imati sreće sa vremenom. Samo, ili ne piše ili sam ja propustio, ali ne videh u koje vreme je skup na MOL pumpi? Ajmo, ajmo, u vožnjicu prekosutra
  15. Pa nije baš.... Rajko kvari prosek. Moramo malo da ga podgojimo.
  16. Kako za sada stoje stvari u ovoj "TDM" vožnji učestvuje jedan TDM od 4 prijavljena motora. Ima tu bivših, a možda i budućih TDM-ovaca. Znam da će se i sada prijaviti bar još neki (Laki), ali ipak je ovo pre društvo skupljeno po nekim drugim kriterijumima (pitam se kojim :nanana: ) tako da nema potrebe za prepucavanjem...
  17. Samo gde nadje da je nedelja 29.03.???? Ajde smisli da li je subota 29.03. ili nedelja 30.03
  18. Iako nisam bio siguran, posle ove slike par postova iznad, prosto moram da se prijavim 1.drilling ltd & nina 2.MIĆALEXIĆ 3.Goca & Arakis 4.Sale-kum 5. 6. 7.
  19. Bravo generacijo! Pravi način da se spoji "mladost" i "penzionersko" slobodno vreme. Želim vam srećan put, lepo vreme i sve što i sami želite da doživite, a mi ćemo već uživati u putopisu. Posebno poštovanje Verici.
  20. sale-kum

    TDM Srbija

    Ako si mislio novi iz radnje, to su samo puste želje. Ako si mislio 900, samo taj bi došao u obzir, ali ima tu još mnogo ???, naprimer treba naći i kupca za Hondu ...
  21. sale-kum

    TDM Srbija

    Znači imam skoro mesec dana (do 23.03.)da se kvalifikujem kupovinom TDM-a. Da me više ne prozivate...
  22. sale-kum

    TDM Srbija

    Kad ćemo opet???
  23. sale-kum

    TDM Srbija

    Imam i ja jedno pitanje za vlasnike TDM 900: da li ima čelični rezervoar? Naravno, važno mi je zbog korišćenja magnetne tank torbe.
  24. sale-kum

    TDM Srbija

    A čovek i najavio još jednog koji je na carini...
  25. O kakvim se novitetima radi?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja