-
Broj tema i poruka
504 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: sale-kum
-
Da dodam i ja mišljenje: u kalulacijama zaboravljate cenu ploče za Givi/Kappa kofer. Po mom mišljenju, a tako sam i sebi kupio, mnogo je bolja kupovina novog Coocase 50 kofera sa sve pločom i čak i ugradjenim LED stop svetlom za oko 100E nego polovnog E52 za koji još moraš da dodaš oko 20E za ploču. Koristim Coocase već dve sezone i imam odredjenih primedbi na unutrašnji deo brave gde su i kontakti koji malo otežava pakovanje i zatvaranje (kod mene uvek) prepunog kofera. Ali što se tiče stabilnosti, čvrstoće i izdržljivosti na velike brzine, nikakvih problema nema. Za bočne kofere nemaš baš mnogo izbora, mora biti monokey sistem. Ja sam uzeo Kappa 40 i zadovoljan sam, ali ne znam da li kod tebe ima mesta za njih.
-
Koju marku opreme bi voleli da mozete da kupite u Srbiji i zasto
sale-kum je odgovorio članu LuckyVladano u Odeća, obuća
Koliko ja znam, Modeku uvozi 3T Racing iz Balosave. -
Što li si menjao ulje ako će već da se otvara zbog menjača?
-
To je poznata stvar na TDM 900 i ima više načina da se prevazidje. Pisalo se dosta o tome na Carpe TDM forumu. Ja sam to odmah uradio, na malo drugačiji način i mislim da je veći dobitak u tome što motor mnogo bolje vuče već od 2000 obrtaja nego što se ne gasi.
-
Neko ti već reče: žališ se na treću brzinu, a i taj na oglasu naglašava da prodaje menjač sa lošom trećom. Obrati pažnju.
-
Samo što za TDM 850 originalni ne postoji.
-
Pa CBF je tek kupio, zato i prodaje TDM.
-
Šta je problem sa centralnim? Na TDM900 to postoji kao fabrička dodatna oprema.
-
Ma može i da poveća cenu jer ide bez navigacije
-
Bila ti jedna na oglasu u Mladenovcu, a ti kupio ovu iz Bataje
-
Nema nikakve sumnje da su sve te navigacije kineske, a svi znamo kako oni lepe nalepnice sa imenima firmi. Po meni je bitna razlika samo da li imaju 4GB ili 8GB memorije na ploči, bez obzira na karticu. Kao što sam pisao negde ranije u ovoj temi, mogu se nabaviti za oko 100E preko AliExpresa sa 8GB. Ostaje pitanje garancije...
-
Pokušaću da ti odgovorim ukratko: Radi zadovoljenja propisa o emisiji izduvnih gasova na malim obrtajima postoji sistem koji zatvara glavni dovod vazduha i vazduh dolazi samo kroz mali pomoćni otvor. Zbog toga se motor guši na malim obrtajima. Izmena se sastoji u "isključenju" ovog sistema koji se sastoji od aktuatora-elektromagnetnog ventila i izvršnog dela koji pokreće klapnu na glavnom dovodu vazduha. Srećna okolnost je što je sama klapna "normalno otvorena" a zatvara se samo kada računar da signal da je motor ispod 3000 obrtaja. Postoje u osnovi dva načina da se ovo uradi: isključivanjem kontakta sa računara koji aktivira aktuator (nažalost zaboravio sam koji je to kontakt, ali se može naći kad se skine rezervoar i vidi boja žice koja ide u aktuator) ili mehaničkim onesposobljavanjem izvršnog ventila - otkači se crevo izmedju aktuatora i njega i ubaci kuglica ili šraf da ne bi vukao falš vazduh. Sve se to lepo vidi kada se podigne rezervoar. Mala pomoć i oko zatezača: spolja se ne vidi da li je stari ili novi tip, razlikuju se u dužini dela koji ulazi unutra. Da bi se bezbedno skinuo i proverio, levi cilindar mora biti u GMT paljenja, tada je najmanji rizik da preskoči zub. Kataloški broj starog zatezača je 5PS-12210-00, a poboljšanog 5PS-12210-10. Kod zamene menja se i zaptivka 5JW-12213-00. Nadam se da sam pomogao.
-
Ni ja nemam nikakvih problema sa konekcijom za napajanje. Potpuno se slažem sa quasaarom, sve radi kako treba. Ni ja ne koristim dobijeni nosač za korman jer imam RAM koji je neuporedivo kvalitetniji. Do sada sam na RAM nosaču imao adapter za stare navigacije ( i Blueberry) sa ona 4 mala pravogugaonika, Ovaj novi nosač ima varijantu sa 4 šrafa koju je quasaar iskoristio, ali ima i rupe za stari sistem tako da sam samo zamenio stari nosač novim.
-
Ide kao što su i napisali:nosač za motor sa napajanjem i integrisanim zaklonom od sunca. Ali to je samo postolje za navigaciju, treba ti još i Ram Mount ili nešto slično. Ja sam za malo manje pare (100E) sa sve carinom kupio preko Ali Expressa isti samo što ne piše Blueberry. Ali zato uredjaj ima 8 GB interne memorije umesto 4, a dobio sam, pored ovoga što ide uz Blueberry, i nosač za korman, vakuum nosač za auto i napajanje za auto preko upaljača. Ne znam da li se ovde dobija i softver, ali ja sam uz uredjaj dobio Igo8 i TomTom mape cele Evrope. Pošto mi se ta kombinacija nije svidela, ubacio sam Primo i HERE mape.
-
Ajde da se uozbijimo: 1. Arakis & Goca 2. pedjbgd & Kaja 3. Marre 4. Sashac& Ana(izdrzacu) 5. marko4522 i Petrana 6. Bojan transalp 7. MICALXC & Maja 8. Caparin 9. Djomla + 1 10. BaneVuk58 11. Igor & Ivana 12. Zeka i Bilja 13. dejan-bandit 14. VladaSD & Vesna 15. ZEMZEM 16.SharkY & možda nežnija polovina 17. illuminated 18. Bruno 68 19. Punisa + jedna 20,21,22,23,24... Lucky Vladano + Gabi 21. Sale-kum i Vesna
-
Ne razumem zašto je nemoguće skratiti put kod Avtovca i izbeći Gacko i gatački pravac, pogotovo što je tu vrlo često policija. Godinama je to parče puta bilo praktično nemoguće za vožnju, ali je sada (mislim najmanje već godinu dana) prevučeno novim asfaltom celom dužinom. Idem tim putem dosta često i tom prečicom sam prošao ove godine u januaru, aprilu i junu.
-
Evo i nas da se prijavimo 1. Arakis & Goca 2. drilling & Nina 3. Totomoto & Katarina 4. Vuk991 5. Bruno 68 & Ivan (2 motora) 6. Punisa 16 7. Sashac & Duca 8. Nemanja & Branka 9. Pedjabgd & Kaja 10.Aca(nas drugar) 11.Zeka & Bilja 12.Sasa & Rada ( moj brat i snaha) 13. Lepir 14. Sale-kum Vesna
-
Hajde Laki ne boj se, TDM je to.
-
I ja sam Albaniju provezao više puta i potpuno se slažem sa Mimijem da je deo obale Vlore-Sarande najlepši. Nije mi jasno iz tvog plana puta šta si planirao za 17., da sediš ceo dan u Budvi i onda u ponoć kreneš za Igumenitsu??? Moj ti je predlog da pobegneš iz Budve rano ujutro 17. i do podneva-ranog popodneva već budeš negde na albanskoj obali gde ćete se lepo okupati i prenoćiti. Ja sam konkretno spavao u mestu Himare: malo mesto, prelepa plaža, nekoliko hotela na samoj obali, jeftino. Onda ti je 18. ujutro Igumenitsa mnooogo bliže.
-
Da daš ipak neku cenu?
-
Reče čovek da je cena TDM 900 i Stroma "identična na tržištu polovnjaka". Ja nešto ne pratim cene trenutno.
-
Mislim da si pametno suzio izbor na TDM i Stroma, ali poredjenje TDM 850 (bilo kog) sa Stromom je poredjenje baba i žaba, kako koncepcijski, tako i po ceni i starosti. Ako ti je budžet manji, opredeli se za 4TX, ali ako možeš da se pružiš do Stroma, za slične pare je po meni bolji izbor TDM 900. Tako sam bar ja odabrao. TDM 900 nema problema sa potrošnjom ulja, manje troši i lakši je od 850, ima 6 brzina za autoput, bolje kočnice.... a nećeš osetiti ni nedostatak snage (u poredjenju sa Stromom). Prednost Stroma je samo u ceni registracije, ali ne mislim da je to baš toliko bitno.
-
BJB vikend voznja 25 i 26.april 2015 Istocna Srbija
sale-kum je odgovorio članu VladaSD u BJB Vikend Vožnje
Lucky, Lucky, nemoj da plašiš čoveka. Vidiš da mu i bez tebe nije svejedno. Kolega, nemoj da brineš, Beverlly-em 250 išao sam više puta BG-Herceg Novi u danu bez napora. -
Nemam mehaničarski savet a i ne znam odakle si. Ali za delove ti mogu preporučiti Ljubu - Kart Moto iz Beograda koji ima dosta delova za ovaj motor, tel je 064 1275610.
