Jump to content

Moto Zajednica

sale-kum

Članovi
  • Broj tema i poruka

    504
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: sale-kum

  1. sale-kum

    Honda CBF 1000

    Mana tog načina je da kad uključiš 4 migavca duplo se dere
  2. Ja bih stvari postavio ovako: ako već imaš ozbiljan motor za put, za grad i okolinu je po meni bolji izbor nešto od 250ccm. Manje troši, jevtinija registracija, jevtinije održavanje... preporučio bi nešto iz Piaggio grupacije: Bev, Aprilia, Gilera, po ukusu. Delova gde hoćeš. Što se tiče placa u Petrovaradinu, možeš pročitati ovde u temi Scarabeo 250 i Dileme u nabavci skutera moje, uglavnom negativno iskustvo sa njima. Slikama su potkrepljeni svi radovi koje je Dare Satelis morao da uradi da bi ga doveo u dobro stanje. Mada je neko pre mene imao i solidno iskustvo sa njima.
  3. Kupio sam pre mnooogo godina u Louisu set za popravku sajli u nuždi. Koštao je par Eura i sadrži dve sajle različite debljine ( kvačilo i gas ) i nekoliko valjčića sa šrafom i različitih pečuki za univerzalnu primenu. Do sada mi nije bilo potrebno, ali ga još uvek prenosim iz motora u motor.
  4. @ZoraNSPomešao si struju punjenja koja se izražava u amperima (A) i kapacitet akumulatora koji se izražava u amperčasovima (Ah). Tvoj punjač je za akumulatore do 4-100Ah, tako da mora biti sposoban i za struje koje pominješ, a i veće, ali i da prepozna kojom strujom bi trebalo da puni i tvoj akumulator. Mislim da bi i kod tvog akumulatora vrlo brzo, posle par minuta, smanjio struju punjenja i ubrzo i označio da je akumulator pun, ako je stvarno bio.
  5. Koferi E360 su stariji model, značajno im je čvrća plastika, teži su i ružniji. K40N su noviji, lakši, lepši, malo veći, ali se i više ugibaju. Pandan K40N su i Givi E41, vrlo su slični, ali njih očigledno više nema. Možda ih nadješ polovne. A kad jednog dana budeš vozio motor star 2-3 godine (što ti od srca želim), uz njega ti preporučujem i ove nove modele kofera
  6. Gledaj ovako, Seba može da ti uradi Monokey nosače za sva tri kofera sa ravnim ledjima, za tvoj motor (bez uvrede) i ne treba da juriš najnovije i najskuplje modele kofera. Kad napraviš nosače, zavisno od budžeta možeš da biraš: top case od pedesetak litara za dve kacige, možeš naći i polovnu Maxiu 2-3 ili Kappa K53, bilo ih je ovde... Od novih, najpovoljnija je Kappa K53, 24000din. Naravno, to je moj ukus, možeš ti birati i manji kofer. Bočne kofere isto imaš Kappa nove K40N za 36000par, a imaš i povoljno Givi E360N za 11000din komad. Naravno, i to sve možeš potražiti polovno. Biće ti potrebna i monokey ploča za top case. Najjevtinija varijanta su ti kineski koferi koje prodaje naš drug Lucky Vladano, kopija su ovih E360 i mislim da koštaju 4000-5000 komad. U njih ne idu 2 kacige. Ustvari, sad gledam i ne vidim da li tebi trebaju sva tri kofera ili samo bočni?
  7. Bile su dve varijante tih Krauser Yamaha kofera, dublji i plići. Ja sam imao dublje. Mislim da su zapremine 36 i 46 litara. Samo je jako teško naći da neko prodaje te originalne kofere sa originalnim nosačima.
  8. Po meni, da su mikroprekidači, ne bi mogao ni da upali motor. Jedino ako za paljenje koristi jednu kočnicu, a za kočenje drugu.
  9. Ma bio je neki noviji. Možda je dečko video sedu glavu pa dao pola gasa da me ne nervira. Uopšte to nije bitno, znam ja šta mogu da očekujem od 250ccm. Da mi je bila važnija brzina i kubikaža od troškova, ne bih prodavao 900ccm i kupovao ovo.
  10. Jedan dodatak posle par stotina predjenih kilometara: EFI lampica se više ne pali, pa ću to pripisati nedovoljno napunjenom akumulatoru u početku, starom benzinu i baba Vangi. Motor ide odlično, probao sam da se potrkam sa Kymcom 300 i tu smo negde bili???, juče sam probao na auto putu i prebacuje 130kmh, potrošnja po gradu 4 l/100km. Sada nastavljam da se vozim, koliko to ovo kilavo vreme dozvoljava, i pokušavam da uživam u vožnji i zaboravim početna nerviranja.
  11. Neki put se može samo zameniti sijalica, a neki put su zalemljene. I tada se može zameniti samo sijalica, ali je potrebno lemiti. Mislim da imam par komada iz neke stare auto table, zalemljenih, ali sam ti prilično daleko (Krnjača-Mirijevo). Probaj kod Rajka, (Arakis), on ti je u blokovima ili se javi da ti nekako dostavim.
  12. Izvini, ne bih da ti kvarim užitak, ali 20 god star turing motor sa 25000km??? Za godište si morao da znaš, ali i ta boja mi ne zvuči kao original. Diverzija je imala original bočne kofere, Krauser ih je pravio u dve varijante veličine. Koliko ja znam, nije imala fabrički centralni kofer, a, ako je i imala, teško da je to bio španski Shad. U svakom slučaju, želim ti puno lepih kilometara sa njom, to je jedino bitno.
  13. Nema je više na PA. Mada, ja ne znam šta je to, po meni Diverzija za preko 2000E, pa to mora da je kao iz radnje i sa svom opremom. Ipak ti motori imaju 20 godina. Da zanemarimo onog što već godinu dana prodaje za 3800??? Bilo ih je u Šajkašu više komada, sad je očigledno stao uvoz i cene poludele.
  14. Moje iskustvo sa Dekijem je originalni centralni štender za TDM 900 za 40E. To nikako ne smatram preterivanjem.
  15. Nasmejao sam se kad sam video spisak šta je zamenjeno na Gileri, svi delovi najjevtiniji na tržištu. Neki su OK, ali kaiš sigurno ne. Po meni, tih para sigurno ne vredi, mada su Gilere malo skuplje od ostalih iz grupacije, verovatno zbog izgleda. Što se tiče placa u Petrovaradinu, klasičan uvoznik iz Italije. Cene izgledaju OK, tvrdi su na cenjkanju i na kraju to baš i ne izadje tako povoljno. Ima tema o mom Scarabeu 250ie ovde, Dare je to stvarno sredio, ali je budžet značajno probijen. Sad hoću da se pojedem što nisam imao strpljenja i sačekao... Trenutno je na prodaju isti skuter kao moj, godinu dana mladji i sa poznatom istorijom i Daretovom preporukom i koštao bi me oko 400 evra manje nego moj. Toliko o isplativosti.
  16. Janko, probaj za delove kod Dekija iz Kanjiže, tel.063/636156. Ako nema, možda može da nabavi. To važi i za štender i za TPS.
  17. Znam, na Pa je već nekoliko dana. Gledam, iako nikako nisam više kupac.
  18. Gde je bio pre par meseci
  19. Izvinjavam se što se mešam kao (samo) bivši vlasnik Diverzije. Janko, sa tobom sam pričao jesenas, kad sam prodavao svoj motor, pa nekako smatram da se znamo. Zato se pitam, da li si kupio motor značajno ispod cene ili si ga gledao noću i žmureći? Evo za par dana ti već nakupi par stotina evra dodatnih troškova, a nisi ni počeo pošteno da se voziš. I ja sam skoro kupio motor sa dosta (skrivenih) mana, sredjen je, ali je značajno prešao očekivani budžet, ali mi se čini da su kod tebe mane, većinom, bile vidljive. Bar ja još ne videh Diverziju bez centralnog štendera... Izvini još jednom ako sam ti stao na žulj, to mi nikako nije namera, samo mi je krivo kad se bilo ko od nas predje kod kupovine.
  20. Aktuelno još uvek.
  21. Hvala na informaciji, ali to je stariji motor i drugačije kačenje. I ja sam krenuo da pretresam oglase na KP...
  22. Hvala ti na informacijama, i ja sam isto shvatio. Nekako mi je rizično da poručujem ceo vizir zbog rizika da se ošteti, zato ću uzeti u Motolendu. Za nosač ću videti, ili ću čekati da stigne u Motolend ili neka varijanta iz EU. A možda se neko i javi ovde...
  23. Bellamoto ne radi već mesecima i neće ni proraditi. Motoklinika nema. Mogao bih da probam PGS za verovatno 300+ eura
  24. To je to, ta je Givi šifra proizvoda. Poštarina još 22E. Jevtinije kod poljaka, videću.
  25. Ne treba meni vizir, samo nosači. Vizir ima u Motolendu. Nego, vidim da voziš Scarabeo, pa možda znaš. Za njega postoji originalni vizir, jednodelni i dvodelni, ne znam da li šipke (nosači) od njega pašu na Givi?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja