Jump to content

Moto Zajednica

pronto

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6825
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: pronto

  1. Hm...prilicno sam siguran da je masina od XS Yamahe, a ovo resto je budzeno. A?
  2. To sto kosta manje ne znaci da je bolji.
  3. Postavljac bi mogao, kada bi hteo da bude sitnicar, da kaze da nije...ali u stvari jeste. Ova sprava nosi drugaciju oznaku premda je u osnovi ista kao XBR. Ovo se zove GB500 TT. Poslednja dva slova znace Tourist Trophy, pa otuda dizajnerske asocijacije nekih drugara da sprava moz' da bude sa "ostrva".
  4. Morao sam od silne znatizelje malo da guglujem...i naso o cemu se radi. Necu da napisem rezultat svoje pretrage iako sam prilicno siguran da je tacan. Dobar zadatak.
  5. Uz svecicu, najbezbolnija varijanta je da je zacepljen auspuh. Prvenstveno prigusivac, Cat. ako ga ima...ili mozda i sam izduv na xilindru.
  6. Sa kurblom? Tesko. Mozda neki njegov mladji brat.
  7. ima li ko polovnih delova za Cagivu Grand Canyon?

    1. seba011

      seba011

      Kontaktiraj Icu teneja sa foruma. On se muva sa tim delovima za svoj motor. Pozdrav.

       

  8. Najmanji ce problem biti semering. Drmni ti malo tu osovinu da vidis klati li se gore-dole ili levo-desno, kako hoces. To je ozbiljniji problem. Ako ide unutra i napolje to nebrine. Proveri isto da se semering nije "upisao" u osovinu.
  9. Mislim da to svako resava kako misli da treba. Nema fiksne pozicije. Legenda Mik je kocio palcem leve ruke...mislim.
  10. Nemojte da ste tako fiskalni. Neka postavi sta god ko hoce, ali bi bilo lepo da sve to proprati i neka pricica. Uz zabavu da bude i edukativno.
  11. Ako sam ja dobro razumeo krilca su tu da drze prednji kraj prikovan za zemlju u trenucima kada se ubrzava na izlasku iz krivine. Znam da su do sada upotrebljivana resenja elektronske prirode, koja prate izvlacenje viljuske, a cujem da ima i senzora koji bukvalno mere razdaljinu neke tacke na motoru od asvalta. To je kazu jos uvek u opciji, pa nekada moze da se vidi svetlost ispod motora...ocigledno su foto senzori u igri. Aerodinamika nikako nije za potcenjivanje, avioni lete zbog krila, ne zbog motora. Setite se kako su formule letele od poremecenog strujanja vazduha. Za 250kg, pa i manje, ocigledno je povrsina koju zauzimaju dovoljna da utice na performanse, jer sumnjam da su tu samo fore radi.
  12. Oklopima se pri konstrukciji uvek pridaje ozbiljan znacaj. Za "prodaju" to mora lepo i da izgleda, pa izrada oklopa u tom estetskom i funkcionalnom smislu bude fin zadatak za konstruktore. Pista vazi za mesto gde vladaju tzv. kontrolisani uslovi...da ne ulazimo u detalje, a oni se (uslovi) bitno razlikuju od onih u javnom saobracaju, tako da sve sto se koristi na pisti nemora obavezno da nadje primenu i u serijskoj proizvodnji...ali je naravno trkanje uvek dobar test za sve sto ce se proizvoditi.
  13. Tamo to mozda i ima smisla. Po "tesnim" evropskim pistama mnogo manje.
  14. Stoner..."brate, kako ne kapiras.." Lorenzo...u mislima "al' sam se ja zajeb'o, koji moj mi je ovo trebalo" Adriana..."kuku al' je 'ladna voda"
  15. Moze da radi, samo neces imati grejanje .
  16. Ima ovde na forumu jedna lepa tema, doduse malo zapostavljena, u kojoj se govori o modelima motocikala koji su retko dospevali do Evrope, pa samim tim i do nas. Uglavnom su te sprave bile rezervisane za interno japansko trziste, gde su, prvenstveno iz administrativnih i finansijskih peripetija vecinom kubikaze do 400ccm. Ova je jedna od njih, barem bi trebalo da bude. Prva R1.....ali Z, sto je kod Yamahe obicaj da oznaci cvaju. 250ccm dva cilindra, kako neki kazu, nabrijana testerica.
  17. Neki mali zabar iz 90ih?
  18. Njene karakteristike odavno nisu vise tajna, kao i pojedina resenja komponenti koje se danas smatraju potpuno normalnim. Eto izmedju ostalog i pomenuti PGM-FI.
  19. Nije VFR, ali Honda jeste i to prilicno posebna.
  20. Nasao sam sta je.
  21. ...i satove za temperaturu i pritisak ulja. Plus regulacija kolicine osvetljenja na tabli. Ni mi je poznato sta je ovo.
  22. Ja naslov knjige nevideh . Pozdrav za Niederlande.
  23. Uh, nemam slika, al' cu da se pohvalim da imam jedan od prvih Automatika sa oznakom 3m. Prica kaze da je stajao 80te godine na standu Tomosa na sajmu i da ga je covek od koga sam ja to kupio, pre vise od 15 godina, nabavio "preko veze". Bio je na ozbiljnom polozaju, pa mu se moglo. Boje bakra, samo sa slovima (belim) na rezervoaru, oba retrovizora i pak treger niklovani, kilometar sat, Ducati platinsko paljenje. Jos uvek je sve originalno na njemu. Obzirom da je tolika problematika sa registracijom, to ce na prolece u polirung pa na zid. Samo da jos nadjem prazan zid.
  24. Na gornjoj slici je Motobecane agregat, a na donjoj Puch. Oni nemaju apsolutno nikakve veze jedan sa drugim...sem sto su u ovom slucaju bili ugradjivani na isti ram (fali samo Tomos ) Motobecane je francuski proizvod i interesantno je da je ta firma postala deo Yamaha grupacije u kojoj ce polovinom 80ih, proslog veka, poceti proizvodnja mopeda i skutera za evropsko trziste, pod imenom MBK. Verujem da je to mnogo poznatije.
  25. Golije od ovoga nemere! Izuzetno mi se dopada elektricna instalacija. Elektronika = nularica
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja