-
Broj tema i poruka
1227 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Rolle2010
-
ne vjerujem da su tako azurni i povezani za takve sitnice znam da je ovo znalo relativno cesto da se desava na hrvatsko-srpsko granici.
-
Bilo je vec u drugoj temi sa kacigama. U Srbiji se ne carini roba do 50 evra. Carina se obracunava na iznos koji je zbir cene kacige i transportnih troskova. Ne mogu da se setim kolika je carina, nacices verovatno na netu, ali nije sigurno veca od 10%. Nakon toga se na zbir cene kacige i transportnih troskova dodaje i carina pa se na sve to zajedno obracunava PDV od 20%. Pored svih tih troskova moze da ti se pojavi i trosak nase poste u iznosu od 100-250rsd otprilike. Za neke posiljke male vrednosti zbog obima posla ne obracunaju carinu&PDV ali racunaj da je kaciga kabasta, te da ce sigurno otvarati paket i naplatiti sve dazbine. Prilikom obracuna carine i pdv-a carinik moze da posumlja da cena artikla nije prava te da sam proceni vrednost na uglavnom vecu cifru. Na tu procenu mozes da se zalis sa dokazima: izvod iz banke gde se vidi transakcija za kacigu i otpremnica ili stranica sajta sa kog si je kupio. Ne znam kolki je procenat uspesnosti ovih zalbi. Druga solucija ti je da kacigu kupis preko likova koji donose stvari sa ebay-a i slicnih sajtova, gde ce ti oni za tu uslugu uzeti 20% od cene artikla bez obzira na velicinu, sto je po meni mnogo(dve kacige koje im zauzmu indenticno mesta u kombiju za jednu od 100e uzmu 20e provizije a za drugu od 500e uzmu 100e ), ali u tom slucaju ti kacigu svercuju preko granice i ne ide na carinjenje i oporezivanje. Burazera su odrali za navigaciju koja zauzima smesno mesta u kobiju i jos je morao da im nosi kes u Banovce. Ako ides negde u EU u skorije vreme(Madjarska, Hrvatska, Bugarska...) mozes da se dogovoris sa hotelom gde odsedas pa narucis na njegovu adresu. U tom slucaju nemas nikakvih troskova. Na taj nacin sam dosao do Garmin sata za trcanje za duplo manje pare nego u Srbiji.
-
U principu mozes da ides da se zalis na obracun carine i pdv-a sa sve ostampanom stranicom otpremnice ili soping stranice proizvoda i izvodom iz banke gde se jasno vidi isplacen iznos za porudzbinu ali odmah budite spremni na tesko maltretiranje sa upitnim uspehom. P.S. Ja sam se zeznuo za EXO500, uzeo L koji inace nosim a ispostavilo se da mi je trebao XL, tako da sto je Astral vec spomenuo uzimajte broj vecu.
-
Maram da te upozorim da ta cena od 114 nije u evrima vec u funtama, kad se prebaci u evre izadje 150e, odnosno 130e za najjeftiniji model u solid boji. U Srbiji provereno ide prvo carina na ukupan iznos roba+transport, a zatim tek PDV na sve to zajedno.
-
Nazalost nemam vise motor za takve voznje, podlegao sam pritisku lepse polovine za necim udobnijem i vecem. Mogu samo da dodjem turisticki da podrzim akciju.
-
U kojoj kategoriji? Teskoj? Nisam ja nigde napisao da je to los motor, bas naprotiv daleko od toga, ali po meni on nije hard enduro kao sto je bmw naveo i ne moze da se poredi na ekstra teskim terenima sa manjim bratom G450X ili nekim exc-om. Po meni je on kategorija nove AT i KTM Adv950 kao sto sam vec naveo.
-
ne bi da te razočaram, ali za "hard" varijantu ima bmw i http://www.visordown.com/road-tests-first-rides/road-test-bmw-hp2-enduro/4579.html a to da ostali ne silaze sa puta.....šta da ti kažem.....evo ti jednog samo za predstavu, koji je jako retko na asfaltu, radi ture sa dvoje po Africi (tamo baš i nema nekog asfalta), ali verovatno ni sam ne zna da ne bi smeo silaziti sa puta....čudan lik.....moj prijatelj, ali takav je.....http://www.zvoneseruga.com/?mod=gallery&id=26 Ako me pamčenje ne vara, ima i ovde na forumu nekih likova koji voze "one teške krave" kojima su na svojim putovanjima silazili sa puta. Verovatno nisu znali da ne bi smeli.... Ne bih da te razocaram ali daleko je HP2 od hard varijante. Moram da se ogranicim nisam ga vozio, ali jesam sedeo na njemu i dobro zagledao i previse je velik i glomazan(pogotovo sa onim cilindrima sa strane) za bilo sta hard. Recimo da bi mogao da se ganja sa ADV950, a spomenuti G450X je prava divokoza na stereoidima u poredjenju sa njim. Za ostatak posta kao odgovormogao bih i ja da kacim snimke likova na Vespama i R-ovima na offroadu ali nije to to. stvarno je daleko od "hard varijante".....stvarno nemam pojma, zar ne? Ali dobro što si ga dobro zagledao i sedeo na njemu. Jel Ezerbeg rodeo dosta "hard" za tebe? https://www.youtube.com/watch?v=K6wkjOo90Kg ili ni ovi na Ezerbergu nemaju pojma da nisu smeli da siđu sa puteva? Jel Ezerbeg rodeo dosta "hard" za tebe? Ne nije, ili ne bar ovo prikazano na videu. Baja vozi po prasnjavoj magistrali i to je hard? GS bi tuda prosao bez problema kao i neki kolega na TDMu. Jedino vredno pomena jeste ono jedno penjanje i spustanje niz brdo ali i to bi bez problema izvukao ADV950 verovatno i stara Afrika sa modifikovanim prenosom.
-
ne bi da te razočaram, ali za "hard" varijantu ima bmw i http://www.visordown.com/road-tests-first-rides/road-test-bmw-hp2-enduro/4579.html a to da ostali ne silaze sa puta.....šta da ti kažem.....evo ti jednog samo za predstavu, koji je jako retko na asfaltu, radi ture sa dvoje po Africi (tamo baš i nema nekog asfalta), ali verovatno ni sam ne zna da ne bi smeo silaziti sa puta....čudan lik.....moj prijatelj, ali takav je.....http://www.zvoneseruga.com/?mod=gallery&id=26 Ako me pamčenje ne vara, ima i ovde na forumu nekih likova koji voze "one teške krave" kojima su na svojim putovanjima silazili sa puta. Verovatno nisu znali da ne bi smeli.... Ne bih da te razocaram ali daleko je HP2 od hard varijante. Moram da se ogranicim nisam ga vozio, ali jesam sedeo na njemu i dobro zagledao i previse je velik i glomazan(pogotovo sa onim cilindrima sa strane) za bilo sta hard. Recimo da bi mogao da se ganja sa ADV950, a spomenuti G450X je prava divokoza na stereoidima u poredjenju sa njim. Za ostatak posta kao odgovormogao bih i ja da kacim snimke likova na Vespama i R-ovima na offroadu ali nije to to.
-
Kod nas je carina do 50evra, ali carina i nije toliki problem vec PDV koji se obavezno obracunava i to na iznos artikla+postarina sto bi znacilo kaciga 130e+30e postarina, pa na sve to carina i na ukupnu sumu jos 20% na PDV sto maltene duplira iznos.
-
Jedino sto je od BMWa moglo da sidje sa puta bio je G450X. Njega pravili par godina, shvatili da ne ide i vratili se asfaltu i marketingu. Nemci šta god odluče da naprave , naprave svetsko, ali u ovom slucaju marketing i "pratece usluge".
-
Joj bre Jageru, kad si je tako lepo iskvasio mogao si i malo da je zablatnjavis negde usput, taman da se polako navikava.
-
Djunta sa foruma je radio reparaciju amortizera i izmedju ostalih radio je sigurno i jedan za afriku pa mozes da ga kontaktiras i proveris da li ih jos uvek radi i koja je cena, a sa druge strane SmokeS (takodje clan sekte ) je prodavao Whilbers amortizere pa proveri da li ih jos uvek prodaje.
-
Gde moze da se poruci za 100e? Ako mislis na Louis ostale su samo male velicine.
-
Da li kaciga dolazi sa preipremom za pinlock ili si naknadno budzio? Ako dolazi sa pripremom da li moze i pinlock da se kupi u Barelu i koliko kosta. Nesto se ne secam da su MT kacige koje sam video imale pripremu za pinlock a to im je u mojim ocima bila jedina mana.
-
Joj sto mu je zgodna ona mrezica na bocnom oklopu, taman da ima Jeger gde da okaci kanticu sa uljem.
-
Gledaj to ovako. Svi klinci koji poloze PSP njakaju te pedesetice dok im dusu ne izvade a onda kad steknu uslov uglavnom bataljuju motore i polazu za B. Samo jako mali broj njih polaze i za A i prelazi u kategoriju 125ccm u kojoj se opet velika vecina ne zadrzava dugo nego prelaze u vece kubikaze. Opet sa druge strane 50ccm na istu tezinu vozaca trazi mnogo veci gas da bi isla nego 125ccm, a zbog gore navedene price se uglavnom lose odrzava jer je to samo igracka dok se ne predje u auto uz veoooma upitno znanje voznje, dok onaj ko polozi za A opet ima neko znanje voznje, uglavnom se koliko toliko trudi oko motora jer ne bi polagao za A ako ih ne voli a 125ccm mogu da podnesu daleko vise maltretiranja od 50ccm. Da sam na tvom mestu bez razmisljanja bih trazi bolji primerak TS, DT, KMX, KDX, XTX(mada ti on nije u budzetu ali ko zna sta moze da izleti). Bilo je ranije na forumu odlicnih TS-ova. Ovo ti je moje misljenje a ti kako zelis, posle svega ti ces voziti taj motor. P.S. Razumem da ti je budzet ogranicen i da zelis najbolje za svoj novac, i sam sam prilikom obe kupovine motora bio veoma ogranicen sa finansijama, ali moras da shvatis da za 1000e ne mozes da ocekujes salonski primerak motora i da ces morati da budes spreman na neke kompromise sto opet ne znaci da treba da kupis les. Najgora varijanta bi ti bila da kupis 50ccm koji estecki lepo izgleda a unutra je sahranjen. Inace ne prodajem motor, niti sam ikad imao 125ccm motor, a sve ovo ti govorim krajnje dobronamerno.
-
Eno ima Doktor jedan tenk od 1200ccm bas za vas, nego steta nije covek dovoljno zaludan da se ukljuci u temu.
-
Ako imas dozvolu i dobar primerak bez razmisljanja idi na DT. Vec sam negde pisao - taj Derbi, pored malih R-ova tipa Mito i RS, je vlazni san klinaca koji imaju samo PSP. Maksimalno ga zavrcu uz veoma upitno odrzavanje i znanje voznje. Da sam na tvom mestu ako imas A pre bih isao na DT, TS i sl. ako si se opredelio za taj tip motora.
-
Nemoj iza akumulatora, mnogo je bolje provreten na boku a to ti je i najbitnije.
-
Racunaj da ti je zatamljeni vizir smrt za tunele i sumrak, "a kada padne noc" mozes slobodno da uparkiras i nastavis da pevas Borinu pesmu.
-
Ne ja se nisam osetio ni najmanje povredjen, pogotovo sto mi je sadasnji motor nazalost sposoban za off verovatno koliko i tvoj, a to nije bas puno. Ali i ja poznajem neke od tih ljudi i veoma ih cenim, i verujem da ih savrseno ne doticu ni tvoji ni moji komentari ali tvoj prethodni post stvarno ne znam kako drugacije da ocenim osim omalozavajucim i neupucenim. Kao eto glupo je igrati basket ako ne mozes da zakucas, a u stvari i ti likovi koji mogu da zakucaju ustvari to pikaju samo zato sto nemaju kintu da kupe sto za bilijar koji eto bas slucajno ja posedujem, a to sto mozda nisam ni probao da igram basket ili nije imao ko da mi pokaze kako to da pravilno radim nema nikakve veze sa pricom.
-
Vezano za prvi pasus - vrati se na Hitmenov post i jos jednom pogledaj prilozeni video materijal pa onda se osvrni na cinjenicu da su na Xross-u vozili ljudi sa foruma koji nisu profesionalni vozaci i koliko znam svi su se vratili citavi bez nekih teskih havarija na motorima. Drugu recenicu stvarno ne znam kako da komentarisem. Da, ljudi idu sa onim sta mogu da priuste(jelte tesko ce doci sa motorom koji ne mogu da kupe), i da svako normalan bi uvek kupio bolji noviji motor ako ima finansijske mogucnosti. I kako mislis da im nije zao da ga drndaju a nemaju za bolji - ako vec nemaju para za bolji, verovatno se natezu i taj motor da odrzavaju pa im jelte nije u interesu da ga slome. Vidis ako mislis kako svi oni prizeljkuju da im umre bogati deda iz Amerike kako bi kupili svetu kravu GSA, mozda i jesi u pravu donekle, ali se varas ako mislis da bi sa njom isli na slicne voznje a to vec nije pitanje tezine motora i materijalnih mogucnosti. Opet procitaj Kepin post pa ce ti biti jasnije. Na nekoliko off voznji mi je padao prethodni motor i sem manjih ostecenja na farbi rolbara nikakvih havarija nisam imao.A ti ako si se iskesirao za GSA pa se sad plasis havarija i skupih popravki nemoj pausalno da ocenjujes vozace na xross-u, u pitanju su sjajni ljudi, a ti se drzi svog motora i asfalta posto realno za takve voznje i nije.
-
Uporedjivali su mnogo vise Multistradu(pre nego sto se pojavila off verzija) i Caponord sa GSom pa to opet ne znaci da su to motori sposobni za teren. Kepa ti je dao odlican odgovor a tebi ako je merak, nastavi da teras po svom.
-
Cccc...prosto je neverovatno sa koliko fanatizma zastupas brend motora koji u tom trenutku vozis...kad se samo setim tvojih postova dok si imao Afriku... Samo sto si ovde uporedio suvu tezinu kod BMWa i tezinu sa svim tecnostima i punim rezervoarom kod Honde. Tehnički off je i slika 1 i slika 2 sa tom razlikom da na slici 1 bez vecih problema solidnom brzinom moze da prodje i neki putni motor tipa TDM, dok bih licno za neke teze terene gde i kamenje postaje krupnije uvek birao kompaktniji motor sa lancem. BMW sa sve onim cilindrima sa strane, sirokim sedistem i sl. mi se nikako ne uklapa u tu sliku. A sad pitanje za tebe - da li bi isao na Kepojebinu ili Xross sa tvojim GSom npr? Tu na primer veoma lako neplanirano mozes da naletis na deonicu puta koja izgleda slicno slici 2. i da li bi u tom trenutku radije voleo da ispod sebe imas GS LC ili novu Afriku?
