Jump to content

Moto Zajednica

Rolle2010

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1227
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Rolle2010

  1. Evo dva sveza posta iz AT teme. E sad posto se Afrikanci busaju u grudi kako AT tako lepo drzi cenu a ujedno je skuplja od gomile novih motora od 1000ccm, meni nije bilo tesko da pogledam kako se krecu cene ST na istom tom sajtu i odgovor je da ima ukupno 47 motora u ponui od kojih je 7 jeftinije od 3000eura sto mu otprilike dodje isti procenat kao i kod AT. Buduci da Afrikanci kao meru kvaliteta uzimaju cenu na doticnom sajtu, obicnom Aristotelovom dedukcijom mozemo zakljuciti da su oba motora podjednako kvalitetna. Ovo nas dovodi do konkluzije br. 2 a to je da buduci da su oba motora podjednako kvalitetna, a posto se na nasem trzistu ST moze nabaviti za znacajno manje pare, svi vlasnici AT ispadaju velike ovce buduci da su platili duplo skuplje motor istog kvaliteta. Doduse svakako nesto manje ovce od ovih sa 1000ccm, novijih godista, a iste cene posto se nisu primili na godiste vec na kvalitet jelte. Srecnu Novu i puno okrsaja na terenu vam zelim.
  2. I sta bi sad to trebalo da kaze? Na istom tom mobile.de je i samo 8 Super Tenera ispod 3000 eura od ponudjenih 53 i sta sad to treba da znaci? Da su oba motora podjednako kvalitetna a ujedno daleko kvalitetniji od svih tih od 1000ccm a znacajno novijih? Ne bih bas rekao...
  3. Baš si ti Kile neka neodlucna osoba. Opet nas vraćaš na sami početak.Ako imaš samo 150E, onda ti savet nije potreban. Kupiš bilo koju kacigu do 100 Evra, a za 50 kupiš nove starke. Onda imas i kacigu i patike. U ovom slučaju, jedini savet ti je, da ako kupis kacigu ispod 100 Evrića, ideš pravo kući, a nikako u kafanu, jer sigurno ćeš pit najeftiniju rakiju, pa ako se zapiješ, možda izgubiš i kacigu i starke; ili, kad bolje razmislim, najbolji savet ti je da ne kupujes nista, nego te 150E pravo u kafanu veceras, opustis se brate jedno veče! I pazi da ne naletiš na ovog gore šta ti daje savete....taj mnogo pije brate...[emoji1] Jeste...a ako kojim slucajem skupis 1000 evra i kupis odgovarajucu kacigu, moras i motor da kupis da bude nov i da valja, znaci min. 15000 evra(mojne japanski tres), a onda pre nego sto krenes dan ranije zakupis deo drzave u kojem planiras da vozis, jbg nije sigurno ako neko moze da ti bane iz suprotnog smera, pa zatim organizujes cistace i putare da pociste rizlu i okrpe rupe, zatim lovce da istrebe sve sto moze da iskoci, astronome da predvide da te slucajno ne strefi neki asteroid...a ako ne kupi starke za 50evra i potrosis 100evra u kafani svako vece da se odgovarajuce opustis. Samo pazi da ti integrisane naocare budu jakooo tamne kako narod ne bi provalio koliki si snob dok se hvalis po forumima kupovnom moci, novim automobilima i sl. dok pljujes stvari koje 80% posto onih ostalih bez posledica i uz veliko uzivanje koristi.
  4. IXS prodaju u Srbiji. Kada sam kupovio prethodnu jaknu kod prodavca u Mirjevu, pre jedno 4 godine, imali su ok izbor za nase uslove a bilo je moguce poruciti bilo koju jaknu iz kataloga(veoma usluzni i ljubazni ljudi). Inace jakna je i dan danas ok iako je bila primarna jakna(imam pored nje i mash Duchini), ali u trenutku kupovine kod tog prodavca nisam video nista u ponudi u klasi Revit Sand odela npr. sa sve tri sloja, lufterima i sl. a o dizajnu(koji je doduse kod mene manje bitan) i da ne pricam. Ne znam kakva je sad ponuda i kakve su cene.
  5. Revit kao i da ne postoji. Radnja koja bi trebala da ga radi je na stanju imala citava 2 kompleta u po jednoj velicini i to im stoji odavno. Takodje cenom su daleko od prihvatljivog, skuplji su u startu od TC Motoshopa pa jos ako se uzme u obzir onih 20% popusta za exYu, povracaj poreza itd...da me ne shvatis pogresno ne ocekujem cenu u BGu sa svim tim popustima, ali ne ocekujem ni 10, 20% vecu. Pritom ako zanemarima ta dva kompleta sve ostalo se narucuje bez mogucnosti probe, a ako cemo tako da gledamo onda na nasem trzistu postoje i Alpinestar, dainese, Buse i sl. jer jelte pozoves Beru ili Sekulu i oni donesu iz Louis-a.
  6. Kaciga je crne metalik boje, L velicine (mada po meni to vise vuce ka M). kaciga ima suncane naocare, pumpicu za pumpanje unutrasnjosti kacige radi boljeg prilagodjavanja i pinlock. Uz kacigu ide originalna kutija, prateca dokumentacija i navlaka za kacigu. Nosena je svega 15 minuta na probnoj voznji u toku koje sam shvatio da mi je malo tesnija nego sto bih zeleo. Kaciga nema nikakvih ostecenja i jedina razlika u odnosu na istu takvu iz salona je sto je montiran pinlock i skinuta nalepnica sa vizira. Kaciga moze da se pogleda/oproba u Beogradu. Cena kacige je 100 evra i prilicno je fiksna. Zamena je moguca samo za istu ovakvu novu kacigu u XL velicini. 0641156809 - Petar
  7. Imam viska Scorpion Exo500 u L velicini(mada to po meni vise vuce na M). Prakticno je nova, nosena samo 15 minuta na probnoj voznji kada sam shvatio da mi je ipak malo tesnija nego sto bih zeleo. Skinuta je samo glavna nalepnica sa vizira i montiran je pinlock, sve ostalo je isto kao i u salonu. Uz kacigu ide i njena kutija, dokumentacija i torba/kesa za nosenje. Jedini problem je sto je u pitanju crna metalik boja a ne bela. Cena je 100e pa ako si zainteresovan pusti pp. Sto se mene tice da sam stigao da je zamenim za vecu ne bih je ni menjao jer je za klasu bolja od moje prethodne kacige.
  8. Ne donosi niko posto je prodavnica suvise daleko. Jedina alternativa ti je da porucis preko ljudi koji generalno rade porudzbine preko ebay-a i sl. ili da sam napravis accaunt pa porucis na nekog prijatelja koji ce ti to doneti ili ti sam otici po opremu. Meni je isto zanimljiva prodavnica pa bas pokusavam da nadjem nekog da mi donese ponesto.
  9. Rece covek koji je istu stvar uvideo mnogo brze pa prodao Afriku davno jos.
  10. Svi znamo kako je vonabibajker prosao. Momak ga je skoro ubio, o gubitku noge i da ne pricamo, pobegao sa lica mesta, krio se i na kraju prosao sa "nemoj to vise da radis" i novcanom kaznom. Sa druge strane prijatelj je zaglavio zatvor 3 meseca zato sto je zena polomila ruku na volan dok je pricala mobilnim kad se dogodila nesreca za koju je on okrivljen. Apsolvent masinca, nikad droga, nikad osudjivan, trezan, generalno miran i dobar covek)zato je i nahebao). Sta se dogodilo sa aferom Kantrimen, cisto sumnjam da ga je Milicevic vozio. Dalje Mitrovicev sin...nema ovde pravde.
  11. Mozda ti ne pokazuje lose nego se neko igrao sa prenosom i menjao lancanike.
  12. Ne shvatam zasto bi vozac u ovom konkretnom slucaju morao da proverava ogledalo. Nalazi se u krajnjoj levoj, iza njega je dupla puna i svi bi trebali da sacekaju da se on skloni a njegovo je da osmatra obe trake iz suprotnog smera i da se skloni sto pre a ne da gubi jos dodatno vreme na osmatranje retrovizora. Ljudi koji zive u Beogradu znaju koliko je ova ulica prometna i da retko ko po njoj vozi po ogranicenju tako da je vreme za manevre ovog tipa, cak i na mestima gde je dozvoljeno a nema semafora izuzetno ograniceno. Da me ne shvatite pogresno vozac automobila je definitivno kriv zato sto je skretao tamo gde ne sme, ali motorciklista (koji pritom sa punim gasom pretice kolonu koja se krece preko duple pune u raskrsnici) stvarno nije ima sta tamo da trazi. Iskreno se nadam da ce se momak brzo oporaviti i izvuci nesto pametno iz celog ovog dogadjaja.
  13. @bug1 Hvala na odgovoru! Nego nemoj nikad tako da gledas. Da si sacekao mozda bi istekla akcija ili bi se rasprodale pa bi je kupovao naknadno po punoj ceni. Ovako ako je kaciga ok hebes 30evra. @bocca_bastard Sta znam nemam ni okruglu, ni usku, sredina...valjda ce biti ok.
  14. Pitanje za drustvo koje je kupilo Scorpion 500 exo. Koji vam je obim glave i koju velicinu ste uzeli? Da li je kalup veci ili manji tj. da li ste uzeli vecu velicinu ili manju u odnosu na druge proizvodjace?
  15. Ovo je tako zato sto i sam motor u NC700X vuce korene od automobilskog agregata. Tj. kad je izlazio NCX receno je da su u Hondi razvili tehnologiju da bukvalno iseku motor na pola i da je ovo u NCXu polovina motora iz Civica. Verovatno otud i slicni podaci.
  16. Čudna neka svjetla... Permutovao od umora. - Noc u dan.
  17. Ima i za to resenja...stanes, okrenes, stignes gada ali ga ne pretices nego mu roknes duga svetla pa neka mu bije u retrovizor dok se ne opameti...ili to, ili zoves zodini-a u pomoc... E jbg, bas ga pretera druze. Pa zar stvarno mislis da je neko zaludan da se okrece i juri pacijente sa dugim farovima? Pa koliko ih ima ne da nikad ne bi stigle gde krenemo nego bismo verovatno zavrsili negde u tri lepe prateci ludake. P.S. Mada jesam skoro ima jednog pacijenta kojeg mi je doslo da propustim i osvetlim otpozada, a jos je i u povratku vozio kratko iza mene pa je odivljao. Namunjen Punto Klasik, bele boje sa jos beljim svetlima, ne jsno belim kao ksenon vec nekako mlecno belim kao halogeno svetlo. Lik upali svetla i pretvori dan u noc, ubija kako svetli u svim pravcima.
  18. To sa ucenjivanjem se manje vise zna, i vec sam par puta dava na isti fazon krv za operacije ljudi, ali i pored toga na mene je negativniji utisak ostavila zena za pultom koja je vidno neraspolozena kukala kako je tog dana morala da unese 20 pacijenata, a dan pre toga cak 30! Pa jel toliki problem da se unese u racunar 20 formulara od jedne stranice? Pritom na institutu nema zive duse. Izgundja ti kao da si se pojavio da njoj zagorcavas zivot a ne da ucinis nesto dobro. Ponasalje tacno takvo da pozelis da nikad vise ne dodjes. Ljudi koji rade na samom vadjenju su skroz druga prica i njima skidam kapu.
  19. Dao sam ja u subotu izmedju 13 i 14h. Petar Rosic
  20. Probacu da dam krv ali nisam siguran da ce me prihvatiti posto sam prehladjen.
  21. @DraganNS MarioMarko ti je vec dosta toga razjasnio. Vidi koliko god dobro pricvrstio torbe na motor one ce uvek moci malo da se pomeraju. Neka su u pitanju i milimetri, usled vibracija sto od agregata sto od celog motora u dodiru sa asfaltom, u toku voznje tebi ce se te torbe pomerati i praviti trenje na plastike na koje se oslanjaju. U najboljem slucaju torbe ce ti matirati farbu na plastici a u najgorem ce ti je izgrebati. Opet ako ih lepo ne zategnes landarace ti i mogu da te destabilizuju. Zatim u zavisnosti koliko su ti duboke bisage i kako ti je postavljen auspuh, moze ti se desiti da ti auspuh izgori deo bisage. Kod mene na enduru je npr. auspuh prilicno visoko i bilo kakva bisaga bi se obavezno u startu naslanjala na auspuh, a auspuh se prilicno greje u voznji. Sve ovo moze veoma lako da se izbegne nekim nosacem ili odbojnikom koji na kraju mozes i da demontiras kada ga ne koristis ako mislis da ti poruznjuje motor, a ljudi ih prave po veoma prihvatljivim cenama. U najgorem slucaju ti nosaci mogu da ti posluze i kao krespad i u slucaju nekog pada zastite deo plastika. Ovo nije posledica vlastitog iskustva, ali jeste posledica iskustva mnogih ljudi sa kojima sam pricao kada sam planirao da kupim bisage, a imao sam prilike i da vidim nekoliko izgorenih bisaga. Pisano je vec na forumu, pa potrazi.
  22. Bio je i jedan sudar na Banjici na uglu Paunove i bulevara JNA. Neki zeleni nejked, zeka cini mi se, i auto(da li Multipla ili nesto sl. nisam obracao paznju na kola). Policija je radila uvidjaj, vozac u komplet koznoj opremi na nogama i kacigom u ruci normalno seta i prica sa nekim tipom, pa nisam hteo da stanem da smetam a zurio sam da vratim sluzbena kola.
  23. Meni te SW-Motech bisage po toj ceni uopste ne deluju prakticno. Zatvaraju se na zip koji se ne zakljucava i svako moze da ga otvori, a sa trunku vise vremena i skine kompletne bisage i to sve za 250e za koje mozete da birate bocne kofere. Nemojte da me shvatite pogresno, vest lopov ce i kofere skinuti sa nosaca, ali to je vest lopov a ovo je bukvalno bilo ko, osim ako vasa zamisao obilazenja nekog usputnog grada ne ukljucuje i tegljenje bisagi. Nosaci ili odstojnici su vam potrebni i za jedno i za drugo jer cete u rekordnom roku unistiti farbu na motoru, ispeci bisagu na auspuh, ostati bez istih ili nesto trece.
  24. Au bre napraviste nauku od akumulatora kojeg ce maksimalno skidati 2x godisnje, jednom pred zimu i jednom ako crkne. TDM je mnogo bolji izbor ako mozes finansijski da ga ispratis (veca registracija, veca potrosnja, vise diskova i paknova itd.), a za te pare ces lakse naci ok TDMa nego TransAlpa istog godista. P.S: Mene je registracija za motor od 900ccm iz 1999. kostala oko 26.000rsd, a buduci da zbog budzeta verovatno kupujes stariji motor od mog moze da te izadj samo isto ili manje, verovatno manje, pod uslovom da ne moras da menjas tablicu.
  25. E jbg da ne smara...da li sam ja nesto propustio ili ovaj forum ne sluzi samo za razmenu telefona i mail-ova. Ja sam vec citao na par mesta Kepina zapazanja, ali bih veoma rado procitao ponovo a verujem i dosta ljudi pored mene. Jeste da je Kepa bivsi AT sektas ali je veoma kompetentan i objektivan.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja