-
Broj tema i poruka
1226 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Rolle2010
-
Cekaj zar ti ne rece na pocetku teme da neces tamnu kacigu? Kad sam skapirao da mi je Scorpion Exo 500 kojeg sam porucio u Louis-u na akciji tesniji nego sto bih zeleo, odmah sam krenuo u proces nabavke iste takve samo broj vece ali uzalud vec su ih rasprodali u meni zeljenoj velicini. U medjuvremenu taj manji Scorpion je otisao kod novog vlasnika ali ja nisam nasao novu slicnu kacigu u tom cenovnom rangu. Medjutim kad sam video cenu tog TR1 bio sam odusevljen i pomislio sam to je to! A onda je poceo da mi radi crv kako je HJC ponudio kacigu sa toliko opreme po toj ceni i odgovor sam nasao na Sharp testu - ima citave 2 zvezdice. Nakon toga sam momentalno prestao da razmisljam o njoj i ipak se preorjentisao za varijantu nabavke novog Scorpiona da li sa Ebay-a ili iz FCMoto-a videcemo. U svakom slucaju nadam se da ce te dobro sluziti.
-
Verujem i da R-ovi jako trzaju po gradu od semafora do semafora, tako da to nije bas najzahvalnija kategorija za diskutovanje bez nekih ispitivanja, ali zato postoji fabrika koja je to vec sprovela u delo i propisala debljine i jacine lanaca. Iskreno jako bih vole da se JT lanci pokazu dobro jer su ocigledo znacajno jeftiniji a i meni dostupniji za nabavku(Guevara mi je 10min od posla), ali za sada nisam optimista. Sve u svemu i ja jedva cekam utiske korisnika.
-
Po meni je Varadero najbolji motor za visoke u toj klasi, ali ne racunaj neku snagu i neke posebne sposobnosti van puta. Makadam i dobar kolski put bez vlage i blata moze, a za sve drugo zaboravi. Aprilia SX je pored RS jedan od vlaznih snova danasnjih klinaca. Originalno je dobar i veoma zivahan motor ali racunaj da ga kupuju klinci koji ne znaju da voze, a pritom mu dusu vade uz veoma diskutabilno odrzavanje. U prevodu tesko ces naci primerak koji nije sahranjen. Pritom u pitanju je supermoto koji iako lici na enduro nije bas predvidjen za šumu. Da ja biram bez razmisljanja bih uzeo Varadero ako zelis udoban motor kojim mozes negde i da odes a pretezno ces biti na asfaltu, a ako su ti stazice i šuma izazovniji isao bih na DT ili Suzuku TS u zavisnosti sta nadjem u boljem stanju u okviru zadatog budzeta.
-
Ako ne znas dobro da podesis karbove, obavezno idi kod majstora. Kad se karbovi lepo podese dobijes drugi motor, pogotovo ako je malo stajao ili su karbovi zaprljani.
-
Da je takva situacija ocekivao bi da mu brzo ode lanac i ne bi pravio buku oko toga. Ovako u odnosu na predjasnja iskustva sa drugim lancima na istom motoru i u istim uslovima koriscenja, JT lanci su se pokazali jako lose! Sto se mene tice meni ni iz dzepa ni u dzep, samo skrecem paznju ljudima da potraze jos iskustava na netu.
-
Ne bih da baksuziram ali nekim clanovima se njihov lanac jako brzo istegao. Sa JT lancanicima su ljudi veoma zadovoljni ali lanac je druga prica. Potrazite po forumu bila je vec tema ili dve. Ako vam odgovaraju oni DID lanci sto su trenutno na akciji u Louisu pre bih njih kupio za svoj motor.
-
Ako neko planira da u neko skorije vreme menja lanac i lancanike na RD07 sad su na popustu u Louis-u. https://www.louis.de/en/artikel/did-chain-kit-chain-pinion-sprocket/100411?list=141397412&filter_article_number=10041359
-
Ima jedan mali ležaj u KM satu, baš tu gdje upada sajla, ako se on rasuo ili zarđao teško da ima spasa bez mijenjanja...[emoji17] Neka ga ne mari... Lezaje mozete nabaviti u firmi Astrid u Trise Kanclarovica, ili je bar ranije moglo nisu mi skoro trebali.
-
Ako vam se cuje sajla ili nesto sa prenosa obavezno odvojite vreme i dobro pregledajte sta je u pitanju. Sajle i pinjoni hoce da zapeknu u buziru ako malo duze stoji motor, a ako se nesto toliko ocigledno cuje sve su sanse da je nesto zapeklo i da ce veoma brzo nesto da nastrada. Ako ne nadjete uzrok u gornjem delu proverite ako mozete u kakvom je stanju puz u prednjem tocku da ne glavi on negde. Ako ne reagujete veoma lako nesto moze da vam pukne i povuce jos stosta sa sobom. Meni je npr. posle stajanja nesto zapeklo u sistemu za merenje brzine(verovatno sajla) i nakon krace voznje kad sam sve rastavio i oslobodio sajlu vec su stradali puz i limici u prednjem tocku a to znaci ili grunfovanje kod Nimmina, ili trazenje nekog ko mnogo dobro vari aluminijum i ima viska vremena i strpljenja, ili kupovina kompletnjeg prednjeg tocka uz naravno nabavku novog puza u svakom slucaju. Ako vam strada sajla ne bacajte je. Ona za male pare moze da se popravi ili napravi nova u "Boban sajle" na Dusanovcu ili u Gradi u Ruzveltovoj, ali da bi bilo sta uradili potreban im je uzorak bez obzira na koliko je delova sajla pukla.
-
Ali nije vise ni 70tak KS kod brace Stenerasa. Lepo je videti da ljudi iz Honde postuju tradiciju i dalje prave slabije motore od Yamahe, 90<112. Ponovo ce da vas cekaju.
-
Pa jbg za to je i pravljena. Ako ce je terati samo po asfaltu sigurno moze da se nadje bolji motor od Afrike samo za taj segment.
-
Auuu zavidim vam momci! Srecno vam bilo sa novim motorima, pa napisite koju iz prve ruke kad se malo upoznate, siguran sam da se necete razocarati...Jager pogotovo.
-
Tada bolje i od nekih Afrika mogao bih da dodam(bez ikakve zelje da vredjam Afrikance).
-
Tema moze u lock, kaciga je prodata. Ako neko ima viska novu EXO500 u XL velicini i zeli da je proda moze da mi pusti pp.
-
Ако си висок обавезно пробај да возиш Хорнета, није баш велик мотор.
-
Ja ne videh u testu da su rekli kako je Honda najbolja. Rekli su samo da je dobra kupovina za cenu koju trazi u odnosu na dosta skuplje KTM i BMW motore. Motor se jos nije ni pojavio na ulicama a vec se grupise nova/stara sekta. Ono sto se meni jako svidja kod ovog motora je Kepa veoma lepo izneo u postu iznad i upravo iz tih razloga bih je i sam kupio pre BMWa i KTMa kad bih imao materijalnih sredstava da biram novi motor. Generalno veoma rado bih je posedovao. @Kepo U vise testova su ljudi bili veoma prijatno iznenadjeni automatskim menjacem, pa cak i na off-u, tako da se u potpunosti slazem sa tvojom konstatacijom.
-
I meni su se na KLEu dosta brzo potrosile Trailmax gume, ali ne bas na 5000km. Posle njih su dosle Heidenau ali njih nisam cele potrosio posto sam u medjuvremenu prodao KLEa. Inace Heidenau se sporije trosio i bio je bolji na offu, ali je Trailmax bio dosta bolji na asfaltu.
-
aktuelno
-
A gomila ljudi koja flipup kacige kupuju da bi mogli da je otvore po gradu sto je u ovom slucaju neizvodljivo? Sa druge strane pre bih se osecao sigurnije u fullface kacigi nego u ovoj gde bi potencijalno taj mehanizam mogao da bude slaba tacka. Ustalom ne navlacim/skidam kacigu svakog casa da bi mi ovo znacilo a drugu prednost ne vidim...ili sam ja nesto propustio.
-
Jok ja, samo izvlacim zakljucke i to po Afrikanskim standardima kvaliteta, sa sve citiranim postovima u celosti iz AT teme. Molim lepo.
-
Evo dva sveza posta iz AT teme. E sad posto se Afrikanci busaju u grudi kako AT tako lepo drzi cenu a ujedno je skuplja od gomile novih motora od 1000ccm, meni nije bilo tesko da pogledam kako se krecu cene ST na istom tom sajtu i odgovor je da ima ukupno 47 motora u ponui od kojih je 7 jeftinije od 3000eura sto mu otprilike dodje isti procenat kao i kod AT. Buduci da Afrikanci kao meru kvaliteta uzimaju cenu na doticnom sajtu, obicnom Aristotelovom dedukcijom mozemo zakljuciti da su oba motora podjednako kvalitetna. Ovo nas dovodi do konkluzije br. 2 a to je da buduci da su oba motora podjednako kvalitetna, a posto se na nasem trzistu ST moze nabaviti za znacajno manje pare, svi vlasnici AT ispadaju velike ovce buduci da su platili duplo skuplje motor istog kvaliteta. Doduse svakako nesto manje ovce od ovih sa 1000ccm, novijih godista, a iste cene posto se nisu primili na godiste vec na kvalitet jelte. Srecnu Novu i puno okrsaja na terenu vam zelim.
