Jump to content

Moto Zajednica

Rolle2010

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1227
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Rolle2010

  1. 1. Spajk 2. VukiTA 3. illuminated 4. Dzejzel 5. BigDaddy 6. Urban Cruiser 7. GuybT 8. dejan-bandit 1200 9. Nemanja_zem 10. Predrag68 11. Marko07 12. Pedjabgd 13. R2D2 14.Nemanja -Banovci 15. Erceg manufaktura 16. Dmitar 17. Makikt 18. astral 19. stanebane 20. Grom 21. Lepir 22. Nikolas 23. ZoguBK 24. Fikacu 25. Miša BT 26. Lucky George 27.Nemanjahh 28. Rolle2010 Meni bi odgovarala subota vise od nedelje ali kako god bude prilagodicu se.
  2. Hteo bih da potvrdim par cinjenica koje je VukiTA izneo. Isao sam u gimnaziju u relativnoj blizini tako da mi je dobar deo prijatelja u tom kraju, a i kancelarija mi je na 10 minuta tako da sam relativno cesto na toj lokaciji. Ono sto je neko rekao kako je to direktna veza sa pijacom je cista glupost. Pijaca jeste blizu ali je opet dovoljno daleko da se ovaj prelaz dosta slabo koristi. Pritom prelaz se nalazi izmedju dva prelaza sa semaforima i ljudi ga uglavnom obilaze. Raskrsnica je jako nepregledna. Postoji samo po jedna traka po smeru, u kojima ljudi masovno parkiraju kola a pritom prolaze i autobuske linije sto sve dovodi do toga da je ulica prilicno zakrcena te je i saobracaj kroz nju veoma usporen i nema nekog mesta za bilo kakvo divljanje. Sa druge strane buduci da se cesto formiraju kolone uopste nije problem da neko neprimecen iskoci na sred pesackog sakriven nekim kolima ili autobusom. Ovo sve pisem ne u zelji da opravdam motorciklistu, oborio je pesaka na pesackom i kriv je bez govora, ali znam koliko puta sam zamalo upao u slican problem na istom mestu. Znam za to problematicno mesto, vozim generalno prilicno penzionerski, ali kada ti pesak bez gledanja iskoci iza nekih kola na par metara od tebe trebaju ti stvarno dobri refleksi i dosta srece bez obzira na brzinu kretanja.
  3. Ne bi me zacudilo da kao reakcija na ovo bude nesto u fazonu "Da upravu ste" i dve nedelje kasnije povecaju porez za automobile 3-4 puta a nas ostave isti. Krvopijama samo treba izgovor, ali bi onda na grbaci imali daleko siru lepezu gnevnioh ljudi od nas.
  4. Ja ako sam dobro razumeo iz prethodnih poruka Popsijev servis izgleda totalno suprotno od tvog, tj. sve je tu ali agregat fali.
  5. Rolle2010

    Kaciga

    Da li postoji mogucnost da se skine nosac za GoPro bez da se osteti kaciga? Nemam kamericu pa ne znam kakav je sistem kacenja.
  6. Uf slabo neko interesovanje. Ajd da malo poguram pricu: 01. Satelis 02. Rolle2010 i mozda lepsa polovina 03.
  7. Uf obidje me jedna nova pre neki dan na Dusanovackom mostu...kako bih ja rado ono terao.
  8. Rolle2010

    XR vs LC4

    Od teme koja se zove XR vs LC4 predjosmo na Streetbiker vs World, pa zatim na XT vs KTM da bi na kraju naucili da je XT neprehebljiv motor ali je potrebna obavezna oprema sa donje slike
  9. @Meterolog Hvala na informacijama!
  10. Rolle2010

    XR vs LC4

    Stavili plastike od XT-a na LC4 pa loze raju.
  11. Ako moze par informacija od vlasnika. Pratio sam temu redovno ranije posto mi je ovaj motor bio veoma interesantan medjutim kako su se pokazale boljke polako sam odustao od kupovine. Kako sada stoji Apolo sa boljkama? Ranije je problem bio u zadnjem amortizeru i curenju hladnjaka ako se dobro secam. Da li ste nasli nacin da ove probleme uspesno sanirate na duze staze i koliko je to komplikovano i skupo? Da li pored ovih problema ima jos neke boljke? Takodje me zanima da li ga vozi neko visi od 190cm i kakav mu je polozaj kolena, da li su mnogo povijena?
  12. Ništa se ne sekiraj, za neke afrikance mi je i jedan cilindar više nego dovoljno a za neke mi ni tri ne bi pomogla :lol: Pod uslovom da ne promase stazu.
  13. Platis dovoljno iskusnog ili nadjes dovoljno ludog i nije neki problem napraviti onakav film. Da li onda po vasoj logici proizvodjaci motora iz gornjih klipova uz povecanje rezervoara i manju modifikaciju opreme mogu da ih reklamiraju kao adventure motore posto eto mogu na off? I ovo je primer sta sve neki motori mogu pa se opet ne reklamiraju kao adventure sposobni za off. Sto bi Bokilic rekao moze i prst u oko ali boli.
  14. http://www.ktm.com/travel/1190-adventure-ausuk/highlights.html#.VOdXQXXN9nw Dakle, KTM podatak je tezina 230kg. Sad, zanima me o kakvom ofroudu govorimo? Voleo bih da te vidim kako sa ovim KTM-om skakuces izmedju stabala kroz neku susmku padinu pokrivenu liscem Hm...dok je bila aktuelna Afrika tezina motora je bila potpuno irelevantna posto je to motor cije je ogibljenje direktno poslato sa neba te je kao takvo cinilo celinu apsolutno najboljeg motora ikad bez obzira na tezinu, a bio je jedan od najtezih. Sad odjednom tezina jeste bitna, a pritom je ostala ista otprilike, ogibljenje se ne uzima u obzir, a o off sposobnostima se i ne razgovara. I da BMW je najbolji naravno. I posle uopste nema govora o sektasenju po forumu. Sve je krajnje objektivno. Moje vidjenje cele price. Da moram da idem van asfalta najradije bih to probao sa KTM-om, pa ST-om i na kraju sa GS-om. Na asfaltu bih veoma rado vozio bilo koji od spomenutih motora, a od Adventure nalepnici ne bih ni polemisao jer pored marketinskog efekte nista drugo nije ostalo od nje. A gde ponosni vlasnici GSova prodju po off-u procice i Student na Vespi uz manje ili vise poteskoca.
  15. Totalno sam to smetnuo sa uma. Znaci u najavi dobijam rostilj od ludih krava. Hvala puno za informaciju. Nemam predstavu kad dolazim jer niti znam kad krecemo iz BGa ni koliko dugo ostajemo u Nisu. U principu trebalo bi da uradimo neka merenja u Telekomu u Nisu i Pirotu i da se bez zadrzavanja vratimo za BG, zato i pitam za varijante klope "sa nogu". Ako bude vremena javljam se obavezno, pusti mi samo mob na pm.
  16. Sto je najcrnje stvarno ne znam. U Pirotu sam bio samo par puta u prolazu ka Bugarskoj i Staroj Planini i to pre 10 godina. Ako sam dobro razumeo Popsija kacamak imamo samo u Rekordu a ostatak kolaca u Pelivanu? Moze i neka informacija o dobrom kiosku sa rostiljom posto necemo imati vremena da sedimo.
  17. Za sutra mi i treba posto postoji sansa da cu na blic skoknuti do Nisa i Pirota poslom.
  18. Drustvo gde u Pirotu moze da se kupi dobar flasiran klaker(da moze da se ponese za BG) i u kojoj poslasticarnici klopate "Pirotski kacamak" cije ste slike kacili po temi?
  19. Ako ces da vozis sam bez suvozaca i to iskljucivo po utabanim putevima bez blata tih 150ccm ti je dovoljno. Ali bi u takvim uslovima slicno postigao i sa skuterom sa velikim tockovima uz znacajno redukovanu brzinu. Ako je grad primaran idi na skuter. Ako ostaje stari skuter drugi ti ne treba pa ti lepo kupi motor. Medjutim da sam na tvom mestu, kao sto je neko vec spomenuo ipak bih isao na KLX250. Vise ih ima(prvi put sada cujem da postoji KLX150), i iako je max brzina slicna dobices znacajno startniji motor sa vise snage pri slicnoj potrosnji goriva. P.S. Racunaj da KLX gotovo sigurno ima neudobnije sediste od skutera.
  20. Fruit pokusaj da posaljes mail direktno Pegazu. Meni su pre jedno godinu ipo uredno odgovorili posle par dana i uputili na Ryu motors. Hteo sam da probam neki gladijator.
  21. Jako malo ljudi zna da vozi dok su mrtvi pijani. Ja bih pre rekao da je postalo normalno da parama moze da se kupi sve...kao npr. gazenje dece po ulici dzipovima bez posledica itd. Brz oporavak zelim!
  22. Ako mogu i ja da dobijem savet posto prvi put planiram sam da radim mali servis. Triumph Tiger 900(885i) 1999. godiste, putni enduro, tri paralelna cilindra, uglavnom penzionerska voznja, 50:50 grad/otvoreno(nazalost), vozi se uglavnom na temperaturama iznad 10 stepeni(mada zna da se zalomi i par puta na nizim tem). Treba mi neko optimalno resenje kvalitet/cena.
  23. Ja sam moj bivsi KLE kupio sa vec skinutim tim prekidacem pa razmisli da li ti je to ok opcija.
  24. Ne razumem se u skutere ali sam na dosta mesta citao da majstori ne vole di tech i da je uglavnom preporuka izbegavati iako radi sve ok a kamoli ako je u kvaru. Kako sam razumeo lako crkava a skupo je za popravku. Stariji modeli imaju mnogo bolju reputaciju.
  25. Ako vec ima podeljenih misljenja oko blokade grada ili ne, zasto za pocetak ne probati mirno pa ako to ne prodje uvek moze da eskalira u blokadu grada. To bi valjda bilo svima prihvatljivo za pocetal? Bitno je da se nesto pokrene. Inace Beograd je toliko zakrcen da cak i da se na svakom mostu ostavi po jedna prohodna traka opet ce doci do kolapsa(ukljucujuci i Autokomandu).
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja