-
Broj tema i poruka
1227 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Rolle2010
-
Da ne placa se cak ni ulazak na Adu sa motorom. Kad idem samo se provucem pored kola koja cekaju na rampi, ali se za uzvrat trudim da kad vec udjem vozim sto sporije, parkiram na mesta predvidjena za parking a o izlasku/prelasku/parkiranju na pesackim zonama nema ni govora naravno iako cesto vidjam i takve likove. Slicnu filozofiju imam i po gradu. Uparkiram motor tamo gde nece nikome smetati, ali na trotoar naravno. Nekako mi je bezveze da po gradu zauzimam regularna parking mesta kad je ionako premalo parking mesta. Sa druge strane ne poznajem nikoga ko je imao pozitivno iskustvo sa komunalcima, tako da ce biti zanimljivo... P.S. Koliko se secam drugu koji zivi u Balkanskoj su obili kola u garazi na Zelenom Vencu. Koliko je meni poznato nije dobio nikakvu odstetu ili sl.
-
Podizanje volana mozes da uradis na dva nacina: da zamenis celu guvernalu ili da stavis rejzere. Jeftiniji rejzeri su reda velicine 40-60e i imas ih npr. u Louis-u(donose ljudi sa foruma uz minimalne troskove). Link ka SW-Motech varijanta 1 Link ka SW-Motech varijanta 2 Ogranicavajuci faktor u celoj prici su ti duzine sajla gasa i kvacila, ali uglavnom skoro na svim motorima moze da se podigne do 3cm bez menjanja za duze sajle. Ne mislim da je motor tvrd, a malo loseg puta su vozili i ljudi sa R-ovima, tako da mislim da ti to nece biti problem. Ostaje ti samo da procenis polozaj nogu. Imam slican problem sa kolenima pa ti pricam iz iskustva, ako ti je u startu neugodno vremenom ce ti postati samo jos gore(sto duze budes vozio bez pauze).
-
Svaka cast kako te nije mrzelo da vadis ovo iz naftalina. P.S. Tenere!
-
To sto je neki motor fizicki visi ne mora nuzno da znaci da je bolji za vise ljude. U celoj prici oko kolena ti je najbitniji trougao rezervoar-sediste-fuzasteri. Sedi na svaki motor koji te zanima pa oceni kako i koliko su ti savijena kolena. Podizanjem sedista ces jako malo dobiti. Najvise u celoj prici bi ti znacilo izmestanje fuzastera i noznih komandi. Podizanjem volana bi mogao da diktiras samo polozaj ruku i ledja i to ne bi imalo nikakav uticaj na tvoja kolena. Visok sam 192cm i od svih motora na kojima sam imao prilike da sedim sto se kolena tice najbolje sam se osecao na ST i AT, a opet ne vozim nijedan od ta dva. Izmedju TA i Deauvilla, ako zanemarimo polozaj sedenja, Deauville mi izgleda kao mnogo bolja prica ako si siguran da neces van asfalta. Svakako je TA bolji za rupe i los put, ali ni Deauville nije tvrd motor a pritom je bolji za put, ima kardan i znatno bolju zastitu od vetra i vode sto itekako znaci. Ogradjujem se za polozaj sedenja posto nisam sedeo na Deauvillu, ali u voznji(pored njega) i u prici sa vlasnikom deluje mi kao skroz dobra prica za asfalt. P.S. Ako primetis da ti je u startu jako nezgodan neki polozaj za kolena, vremenom ce ti bol postati samo jaci, nema navikavanja tako da obidji taj motor.
-
Znas onu pricu kako fabrike ne zive od prodaje kola i motora vec rezervnih delova za iste...e pa vidis shvatili Afrikanci foru pa uvoze cele motore pa ih kopusaju.
-
Ne znam odakle ti ovo da dosta trosi? Koliko znam trebalo bi da trosi isto ili manje od Domine. Plus na stranu sto vecina Dominatora voli da srkne i ulja. Moj glas bi isao za TA. Domina jeste bolja za off ali ne toliko koliko mislis da ce ti napraviti razliku a za sve ostalo ce ti TA biti udobniji i bolji motor pod uslovom da je u dobrom stanju.
-
To gasenje je jako opasna stvar. Sta ako ti se dogodi u krivini ili preticanju? Resavaj to sto pre sa serviserima, ne stavljaj glavu u torbu.
-
Mi smo bili vec na Tasosu 2012. godine doduse preko agencije i autobusom. Ovog puta su nam finansije problem pa sam samo zbog toga gledao kamp kao potencijalno jeftinije resenje(inace volim da kampujem ali devojka ne voli zajednicke toalete). Aco na koji nacin trazis sobe ako je slicna cena. Dole na licu mesta, preko neke agencije, ili preko nekog sajta?
-
Za coveka od 192cm i 110-120kg koji su vise na ramenima nego na stomaku pretpostavljam da bi ovo odelo bilo malo. Da li moze negde da se proba odelo?
-
Aco jel to zato sto volis povisen korman?
-
Sad kad mu Hitman zakljuca pristup temi sto otkriva istine...pardon daje dezinformacije koje narusavaju ugled osipajuceg ali jos uvek ponosnog klana Afrikanaca.
-
Tim pre ce ti biti manje zao da je akas po lepotama nase otadzbine.
-
Bondalero hvala ti! Do sad sam kampovao samo na planinama u divljini pa nisam siguran da dobro kontam cene za kamp, pa te molim samo da mi potvrdis da li sam dobro shvatio cenovnike za kamp. Ako idemo devojka i ja motorom u kampu placamo za dve odrasle osobe i sator a ne samo za sator?
-
Nacionalni park "Klanac Nere" Rumunija
Rolle2010 je odgovorio članu miryu u Predlozi za izlete i putovanja
Sta bi na kraju? Kalina je pretpostavljam bila, a ostali? Takodje sam zainteresovan za ovu destinaciju pa ako niste vec bili dajte neki okvirni plan: kad planirate, koliko dana, kakav smestaj i okvirna putna brzina. Verovatno bih krenuo sa lepsom polovinom sto bi znacilo da ne bih mogao da spavam u satoru i verovatno bih vozio malo sporije pa da znam u startu da vas ne usporavam i miniram u organizaciji. -
Bondalero mozes li molim te da mi das neku okvirnu cifru koliko su vas otprilike izasli osnovni troskovi(gorivo, putarine, trajekt i kamp) i da li cena kampa varira u zavisnosti koji je termin u pitanju? Pokusavam da sklopim neku jeftinu konstrukciju da sa devojkom odem na more. Inace smo bili vec na Tasosu i jako nam se svidelo.
-
Ma to su mu gume za Crossfit. Video Stefanovica na TVu da bije gume pa mu se svidelo. http://www.youtube.com/watch?v=oPLN5OaO3Ns
-
Bilo je koliko se secam nekih najava na forumu prošle godine kada se pravio enduro kalendar za 2013. godinu, ali nazalost nista nije bilo od toga. Inace apsolutno podrzavam inicijativu. Da Rade je velika ljudi i odlican ucitelj! I meni je dosta pomogao,ali sam zbog hronicnog nedostatka vremena morao da obustavim dalje skolovanje. P.S. Libero je takodje sjajan covek, ali posto sam mu obecao bocicu "parfema" koja je u mom odsustvu misteriozno nestala sad ne sme da mu izlazim pred oci.
-
Slobodno. Ako dobaciš do BiH I da se razumemo odmah, cenovnik je sledeći: Šlepanje - 1 pivo (0.5l)/ 1 km Vađenje iz blata - 1kg janjetine Zamena unutrašnje gume - 20 ćevapa Čišćenje vazdušnog filtera - 1 kašika kajmaka (velika) Zajebavanje i podjebavanje dobiješ gratis! :lol: :lol: :lol: Vec vidim da ce pola foruma da ide na sluzbeni put u julu u BiH.
-
Mozda bi bilo lepo da se ova iskustva pretoce u novu temu u odeljku sa iskustvima sa majstorima. Pitanje je koliko ce ljudi ovo procitati na kraju duze teme koja ih mozda i ne zanima.
-
Ma jok.... Ti da cutis, od tebe i Ace Paracinca vise ne uzimam savete, dosta sto ste me jednom zajebali..... Ma sta te briga, ako si mogao na Kucaju.
-
Ja znam da je bilo nekih masovnih prodaj, ali da li je zaista dotle doslo da cak i bube beze od Afrika?
-
Dok neko od vidjenijih ne vidi neki fin "interes" $$$ da uveze smesu za hrapave oznake na putu, nema nista od toga. Meni bi sasvim odgovaralo npr. resenje sa mosta na Adi.
-
Kakvu nam je sliku pokazao ne bi me cudilo ni da je Afrika zavrsila kao pokretni kotlic, pa onda varijanta u jednom cilindru paprikas u drugom pasulj...puj puj daleko bilo. Drago mi je da ce Afrika uskoro stati na noge...tj. asfalt opanke.
-
Pricacu ti generalno sta sam citao o ovim motorima a ne o konkretnim primercima koje si okacio. Svuda gde sam citao Hyosungove masine od 250ccm su hvaljene. Jako dobar agregat, dovoljno snage, ako je u ok stanju odlican motor. X-road je isto ok motoric, ali je za dva broja manji. Ako si vislji dobro obrati paznju jer je motor bas mali, ja npr nisam mogao da se spakujem na njega(192cm). Takodje sam citao da je dosta tvrd i ono sto je najbitnije jeste da su ljudi na forumu imali jako velikih problema da nabave delove za njega. Da sam na tvom mestu definitivno bih pre isao na Hyosung. Meni je lepsi i ozbiljniji motor, ima dovoljno snage da ti ne dosadi brzo, delovi mogu lako da se naruce na netu a sad postoji i uvoznik i serviser. Naravno cela prica pije vodu ako je primerak u dobrom stanju. Dakle kad budes isao da gledas motor povedi majstora i budi siguran u ono sto kupujes koliko je to vec moguce sa polovnim motorom.
-
Voznja je bila ekstra. Iako sam krenuo znatno kasnije u odnosu na plan, stigao sam u dogovoreno vreme na Beljanicu. Asfalt je tokom cele voznje bio u ok stanju osim jedne manje deonice puta izmedju Majdanpeka i Zagubice. Povratak sam zbog nedostatka vremena malo modifikovao i napravio veliku glupost. Iz Svilajnca sam skrenu direktno ka Pozarevcu, i sam put na toj relaciji nije los, ali se konstantno vozi u naseljenom mest jer cim prestane jedno mesto pocinje drugo i celu trasu sam vozio 40-50km/h. Izbegavati ovu trasu! Za kraj par slika nazalost slikanih mobilnim sa ne bas najsrecnijom kamerom. Golubac: Kanjon Dunava odmah posle Golupca: Mjdanpek(jezero je neverovatne plave boje, ali nazalost slika nije bas najsrecnija): Krupajsko vrelo: Nalazi se na putu izmedju Krupnja i Sladjaje. Postoji cak i tabla na putu, a u okviru samog vrela i ribnjak sa restoranom. Generalno jako lepo mesto za posetiti. Vec sam bio na njemu pre 2 godine kad sam obilazio taj kraj ali eto nisam mogao da odolim. P.S. Ponesite navigaciju ili dobro zapamtite put jer su mesta oko Žagubice skroz neobelezena. Da nisam vec bio skoro, gotovo sigurno ne bih potrefio prave puteve.
