-
Broj tema i poruka
1227 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Rolle2010
-
Da li se ide danas na Glinaru? Meni se nekako uvek izjalovi da dodjem. Danas sam resio da dodjem, ukoliko ne krene kisa, pa da zatvorim sezonu koju nisam posteno ni otvorio. Gore sam izmedju 12-13h.
-
Nasao sam negde podatak da je '99 godiste prelazno za modele sa karbovima i elektronskim ubrizgavanjem. Koji sistem ima ovaj primerak?
-
Kakvo je stanje gore? Imali li blata? Dosao bih mozda malo da smetam ako budem slobodan, medjutim ako je mokro ne bih da kocim druzinu. Ove godine maltene nisam uopste vozio motor a generalno nisam neki vozac pa bih izbegao blato.
-
Posedujem ove Heldove pantalone. Iskreno da ti kazem i nisam toliko prezadovoljan sa njima. Spoljna membrana je dosta tvrda i teze se savija u odnosu na druge moto pantalone, sto ti otprilike znaci da ce stalno imati isti oblik sto zna da nervira jer su suvise kabaste da se spakuju u cizme a kad savijes nogu ostane nogavica otvorena kao kisobran pa duva u voznji. Donji deo nogavica se skida ali su pantalone pretople za leto(cak i bez postave) tako da cak i ako skines donji deo opet se kuvas u gornjem toliko da je meni bar bilo neizdrzljivo, tako da sam uglavnom nosio bermude pride kad dodjem negde da imam da preobucem. Kada sam kupio pantalone cak ni rajfeslus koji drzi postavu uz pantalone nije radio, ali su mi to ljudi iz Mass-a popravili o svom trosku. Sav kod medjunozja mi je takodje veoma brzo pukao a kao sto sam vec napomenuo spoljna membrana je dosta tvrda i tesko se savija pa zbog toga tesko i sije. Pantalone su inace i malo plice za moj ukus tako da je pojas skoro neophodan ako se vozi u iole pogrbljenom polozaju. Da ne bude sve tako crno ima i par prednosti. Sta je lose u leto, dobro je zimi. Pantalone su me jako lepo sluzile po hladnijim danima a koristio sam ih i na skijanju. Nogavice su toliko siroke da pancerice bez problema staju ispod njih. Sve u svemu ne bih previse tugovao za ovim pantalonama. Mogu lepo da posluze ali sam ja bar npr. jedva docekao da brat proda motor kako bih mu zaplenio Ducini pantalone koje su iako ruznije ispale daleko prakticnije, udobnije a cini mi se i jeftinije. Ovo nije reklama za Ducini posto isto misljenje imam prema vecini moto pantalona koje sam imao prilike da dobro pogledam/probam u odnosu na ovaj model Helda.
-
Mnogo ti je sturo pitanje. Daj malo vise podataka o modelima koji su ti interesantni da bi ljudi mogli da daju svoju preporuku. Npr. DR650 modeli su daleko kvalitetniji nakon 1995. kada su ispravljeni svi veci problemi na motoru, dok modele pre 95-te ljudi uglavnom izbegavaju i sl. Ja na primer verovatno ne bih razmatrao Dominator zbog moje visine. Dakle godista motora, tvoje proporcije, kao i sta planiras da radis sa njima (off, putovanja, kratke relacije)
-
Nimmin je vec u principu sve objasnio. Momci su prave drugarcine! Ne samo da ce pomoci i popraviti sta treba, nego ce ti pritom i dati dobrih ideja sta bi mogao jos da odradis na motoru kao i predlog kako bi to mogao da izvedes. Mislim da sam od njih u tih par sati dobio vise korisnih saveta i ideja nego u prethodnih godinu dana od majstora koji mi odrzava motor.
-
Jako lep dan za mene i moje magare. Moj motor ponovo broji kilometre uz pomoc Nimmin-a i njegovog sina, a ja sam imao cast da upoznam dva sjajna momka! P.S. Nimmin poseduje najboljeg KLE-a kojeg sam do sada imao prilike da vidim.
-
@Eurokrem a i sve ostale kojima zatreba Trebao sam da zamenim sajlu gasa. Gledao sam po ebay-u, Louis-u i weemoto-u i cena mi se ucinila prevelikom(16e+dostava pa navise). Ipak sam resio da pogledam kod "Boban sajle" i napravili su mi novu sajlu za nesto preko 300 rsd. Verujem da nije kvalitetno resenje kao original ali i nek pukne 7 puta opet mi se isplati(ako zanemarimo malo zivaca i drndanja sa zamenom). @STOP Au ti ga bas ne stedis. Iskreno ti zavidim na voznjama i terenima koje imate.
-
Ajd i da nadje sredstva gde ce covek da uparkira ovako nesto u centru grada? Ja ne mogu ponekad po 40 min da nadjem mesto za Mondeo karavan a mogu da zamislim tek sa Hilux-om kako bi se tek proveo. Da me ne shvatis pogresno dugo mi je u porodici bio aktuelan za kupovinu zbog posla kojim se bavimo, i sjajan je auto u pitanju, medjutim ovako nesto se kupuje namenski i nije bas najsjajnije resenje za grad. Inace i ja navijam za prikolicu. Moras imati u vidu da ces ti sa tim autom morati svakodnevno da zivis, a da ako zanemarimo tovarni prostor koji ti uopste ne treba u svakodnevnom zivotu nemas nikakvih beneficija od takvog vozila a pritom zrtvujes dosta toga sto bi inace imao u putnickom automobilu. Imali smo Partnera, mali, neudoban, nepregledan, malih tockova osecao je svaku rupu, ogoljen, ma vozio sam ga samo kad sam bas morao. Za toliko nadji negde gde mozes da ostavis prikolicu, ako se vratis umoran sa puta ostavi je kod zgrade pa je sutra prevezi, nece iste veceri bas dobiti noge.
-
Nema potrebe da skidas karbove. Skini plastike, rezervoar i airbox i mozes da pridjes sajlama. Skoro sam imao isti problem u sumi pa pricam iz iskustva. Nove ili pravljene nemam pojma, jos uvek nisam sredio svoje.
-
Nisam jos stigao da se bakcem oko sajli, pa tek sad odgovaram. Veliko hvala za sajlu, ali nemoj da se mucis, resio sam da stavim nove da ne rizikujem. Znam da i nova moze da pukne jako brzo, ali nek verovatnoca bude bar manja. Pogledacu na ebay-u mada nisam optimista. Zamolio bih te samo da mi objasnis sto da ne pravim kod nas sajle? Ne mogu lepo da ih urade ili nisu kvalitetne? Totalni sam duduk sto se toga tice, a sa druge strane vidim po forumu da svi zivi prave sajle i tako voze. Imam isti problem sa tim limicima, vec par meseci i iako ne stizem od nedostatka vremena da vozim motor pa samim tim i da to sredim, malo sam istrazivao i saznao da je dosta ljudi resavalo taj problem obicnim ponovnim varenjem tih limica tako da ne moras da menjas celu felnu koju ces svakako tesko naci. Cim ugrabim vremena i ja cu sredjivati taj problem pa javljam sta sam uradio.
-
Da li neko mozda zna tacne duzine svih sajla na motoru? Pukla mi je jedna od sajli gasa(istrulila ) pa buduci da je ipak motor u godinama kako bih smanjio mogucnost ponovno pucanja neke sajle zeleo bih da ih zamenim sve. Kako trenutno nemam luksuz da raskopusam motor i ostavim ga takvog dok ne zavrsim sajle prema uzorku, ako neko zna duzine napravio bih odmah sve i tek onda se bacio na ogoljavanje motora.
-
Sve je to lepo...mada meni je Blonda bila bas kako treba, nisam siguran da ce ovaj Robokap biti bolji/lepsi, a cisto sumnjam da ce novom vlasniku razlika 10kg znaciti nesto. Mada ko mene sta pita.
-
Pukla mi je u sumi sajla gasa. Busmen, Libero, Ceda011 i ja smo na licu mesta raskopusali pola motora, pokusavali razne varijante nastavljanja, izvlacenja sa strane pa pozezanja rukom i sl. sve dok nismo skontali da sam gas vec ima dovoljno jaku oprugu te da ce verovatno lepo raditi i bez sajle koja je drzala kontru i vracala rucicu unazad. Posle toga je vec sve na prvi pogled bilo lakse. Prepakovali smo povratnu sajlu da bude sajla za odvrtanje gasa, malo joj izmenili putanju posto je bila duza nego originalna i isprobali na kratko i sve super funkcionise. Nakon pocetnog odusevljenja nastaju prave Tantalove muke. Guma od kutije airbox-a koja naleze na karbove je toliko ukrtila od starosti da smo se pristojno otelili dok smo sve navukli da bude kako treba. U medjuvremenu je kreten(tj. moja malenkost) ispustio sraf koji je naravno po Marfijevom zakonu upao direktno u skidplate pa smo i njega morali da skidamo. Na kraju cele operacije musavi mi, musav motor(probusila mi se bocica od podmazivaca lanca i umazala deo motora), ali rezultat sjajan. Sve radi kako treba, rucica gasa se mozda malo slabije vraca nazad ali ne ugrozava voznju, a ja bezbedno do kuce(doduse vozio sam ko po jajima, vise zbog straha da jos nesto ne ode nego zato sto je zaista bilo potrebe za tim).
-
Stigao sam bez problema kuci. Veliko hvala Busmanu, Liberu i Cedi11 sto su zrtvovali vredne sate voznje da bi me izvukli iz problema! :care: Kao po starom srpskom obicaju konstatovan je visak delova, preuzete su konkretne mere a rezultat je ispao na nivou fabrickog.
-
Da li neko zna gde se nalazi kuca, ili ako neko ima broj od nekoga ko je vec gore neka okaci.
-
Spremam se i ja polako. Gde se nalazi smestaj? Ici cu malo izokola, Mladenovac, Topola, Radnik, pa nazad na Mionicu, pa cu mozda malo kasniti.
-
1. Marko Đurović 2. Vlajko 3. VladaSD 4. Busman 5. Majstor Kvariša 6. Rolle2010 Ponecu vrecu pa ako zafali kreveta moze i neko parce poda da posluzi, a Zorza se odricem zarad benefita ostalih zainteresovanih drugara. :-)
-
Khm...ovaj...mogu li i ja da se uvalim posto imam isti problem? Za vreme operacije mogu da pruzim kicma trans logistiku.
-
Mozda mogu da obezbedim planinarski dom(planinarska kuca blizu Maljena, tacnije gde je nekad bio Krusik) ako nikog nece biti gore za vikend, ali nista ne obecavam. Javljam ako sta uradim.
-
Moze li jos neki info? Da li je planirana voznja ili samo druzenje i da li primate nas uljeze(bez AT/ST motora)?
-
Koliko je meni poznato quadovi su uglavnom smisljeni za zabavu, imaju sportske crte, lagani su itd... dok su ATV inicijalno bili zamisljeni kao radne masine, sa manjom brzinom ali vecim momentom, robusniji, sa mestom za prtljag, dodatkom za kacenje prikljucnih vozila i sl.
-
Lanac bregaste se kao i svi drugi lanci vremenom trosi i isteze. Takodje se i sa spanerom lanca bregaste dogadja nesto slicno. Da se razumemo pricamo o kilometrazama 50.000+km. Ja sam imao prilike da kupim motor na kome je on bio za zamenu i zvuk lupanja iz masine je bio toliko jak i neprijatan da me ne bi iznenadilo da sam saznao da mi je neko upakovao unutra posebno drndavog patuljka kome je vece pre toga neko na spavanju obrijao bradu. I pore svega toga motor je bio u voznom stanju! Dakle ako se malo cuje da lupka nije strasno i icice on jos dugoooo dok ne stigne na red zamena spanera ili lanca. P.S. Mislim da mi je cak i par majstora reklo da je normalno da na nekoj kilometrazi malo lupka, okreni obrni svakako uvek stoji preporuka da se povede neko upucen.
-
Javi ako ti zatreba pomoc da preneses sve to, ponecemo ako treba i korpe za sitan krs. Nadao sam se da ces bar moci da ga odguras, ali ako treba prenecmo ga.
-
Cuj smorio, samo trpaj jos ako imas. Hebo me posao, pojedoh se ziv sto nisam isao.
