Jump to content

Moto Zajednica

Rolle2010

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1227
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Rolle2010

  1. Ili jos bolje novi automat za LED migavace. Otpornici ce ti za dzabe povecavati potrosnju a pritom ce se i grejati.
  2. Cela tema je odavno presla u sprdnju sto od strane samih ucesnika sto od strane samog Pauna. Vec nekoliko puta su ljudi pokusali da mu skrenu paznju da pazi sta radi i da taj motor nije za njega na sta ih je Paun otpalio sa odgovorom da zna sta radi. Ovde niko nece da ide u Lazarevac da vuce momka za zuluf kad god krene da se pravi pametan, niti su ljudi duzni da to rade, a ti ako imas jos sta pametno da dodas samo napred, i meni ce biti drago da procitam.
  3. Vi ste svi zavidni zato sto momak ima najbrzi R, zato sto mu je fabricki poliran ram pa je otpor vazduha manji u odnosu na druge motore.
  4. Retko je ostavljam u koferu. Uglavnom ili vezujem sajlom ili nosim sa sobom. Vezivanje za kopcu i sl. ne praktikujem jer sam cuo i previse primera gde su braca afro srbi perorezom postali bogatiji za komad zastitne opreme koju bi posle prodavali na buvljaku.
  5. Rolle2010

    LS2 kacige

    Meni koliko je poznato LS2 kacige i jesu proizvedene u Kini. Jedino ako su kinezi poceli da kopiraju same sebe, a ove kacige nisu nesto skupe ni kod nas tako da mi cena sa alija pije vodu.
  6. Sprint Apollo je samo jedan od modela koje pravi fabrika Oriion. Orion inace uglavnom pravi samo kros/supermoto motore pa je i to jedna od pozitivnih stvari. Cuo sam da su uglavnom ok mada ne znam kakvi su zbog delova jer kod nas ih nikad nije zvanično bilo. Sprint uglavnom uvozi losije motore tako da se ne bih oslanjao toliko na iskustva sa njihovim modelom.
  7. Bas sam vrteo ovu temu pre dva dana ponovo razmisljajuci o ovim pantalonama. Mislim da cu takodje odustati zbog istog problema sa nogavicama. Ako vec imaju mogucnost suzavanja, zasto ne naprave siri model pa voli nek ih suzi. Ovako ako bih ih kupovao planirao bi ih i za motor i za skijanje a kako vidim preko pancerica tek ne bi stale.
  8. Umesto sto se tako salite sa momkom bolje da oformite fond za dobrovoljne priloge da mu se za rodjendan uzme jedan lep var aparat i polir pastu da kad dodje vreme moze da vrati "Fabriku"! P.S. NSU dere sve te vase kosilice, klavire i zacine za salate(uljare).
  9. Meni ovo vise lici na neki buduci koncept ST/TDM a da su nazalost ove gume i felne zalutale na ovaj motor. Mada bilo bi lepo da je istina.
  10. Nemoj da se zavaravas da ti "usrani" kinezi ne umeju da naprave kvalitetnu stvar. Mogu da naprave bukvalno bilo sta, pitanje je samo koliko je investitor spreman da se otvori. To sto se kod nas uvoze krsevi uopste ne mora da znaci da npr. u Velikoj Britaniji ne dolaze modeli koji su naizgled isti ali daleko kvalitetniji ali i skuplji. Bilo je vec price u ovom podforumu koliko se kod nas uvoznik ugradjuje u odnosu na cenu u kini, nesto tipa 350e-1500e kod nas. Ne sumnjam da ce po ovakvoj ceni ovo biti prisojan motor, ali kao fabrika koja je jos uvek nedovoljno poznata i nema poverenje kupaca u za njih novoj klasi tesko ce proci sa takvom cenom a konkurencija sa tradicijom nije mnogo skuplja.
  11. Mozda je malo off ali bi mi znacila informacija. Trebam da prenesem motor na svoje ime. Motor je vec registrovan u Srbiji samo u drugom gradu, na fizickom licu je i ja ga prenosim na moje ime dakle isto fizicko lice. Da li ova promena kataloga znaci da ce i mene porez za prenos vise kostati bez obzira na to sto je motor vec uvezen i registrovan i da li je ovo vec pocelo da se primenjuje ili tek treba?
  12. Ako se dovoljno zainatis mozes i frizider za sladoled(mmmmmm sladoled... ) da zbudzis na Kleku. Salim se. Naravno da moze, mada bi mene nervirale zice, ali da sam na tvom mestu pre bih te pare ulozio u nesto drugo sto bi generalno poboljsalo vozne karakteristike tipa pancirna creva, progresivne opruge ili otvorio fond za Alpe npr ...
  13. NI cena od 6.000e nije za zajebanciju. Ovo ce tesko neko kupiti...a jos teze prodati posle toga.
  14. Ma ne uzimam ni ja, ali znas kako kazu nada umire poslednja a meni se prilicno svidja to sto vidim na maybe slikama. Generalno mislim da je segment oko GS-a vec fino popunjen a sa druge strane KTM 990 Adv. cami sam, tako da bi bas lepo doslo neko novo drustvo/konkurencija. U zadnje vreme svi tipovi motora slicni AT, ST, TA, KLE, KLR otidjose u krajnosti ili nose kravatu i nece da se kaljaju ili okrenuse ledja putu i nestadose u sumama, ako zanemarimo KTM i preskupog 800GS-a ostade samo mala Tenera od dual sport motora.
  15. A ja se bas nadam da ce biti zgoljavac(lagan a ne mali), da ce ga Honda ustrojiti(i ustrojen motor iz 1000ccm izvlaci dosta konja i momenta) i da nece biti previse dodatne opreme kako bi sto pre sisao medju mase. Mislim da nova Afrika nece gadjati BMW GS segment vec vise KTM Adv(ili se ja bar tako nadam sudeci po slikama).
  16. Auuuuu...Afrikanci molite boga da ovo nije istina ili u suprotnom spremite vazelin jer ce Stenerasi dupe da vam pomere kako je Hondi trebalo 30 godina vise da ukapira koji je pravi raspored cilindra na adv motoru, te samim tim i kapitulacija i ST>AT!
  17. Jel' to bivša Mazakova, bivša Busmanova ? Mislim da je Blonda otišla u Suboticu i ako se dobro secam price ceka facelifting od karbona.
  18. Lepa! Nek te lepo, dugo i sigurno sluzi!
  19. @filipkid Nisam iz ST sekte al mozda mogu da pomognem. Ne znam iz kog si dela grada ali ja npr. montiranje i balansiranje radim kod plavog mosta. Posto odrzavam motor kod majstora iz Marinkove bare, on mi skine gume i pozajmi skuter a ja skoknem preko plavog mosta i odradim zamenu. Vulkanizer je cim predjes Plavi most u pravcu Centra(Ustanicke), u prvoj ulici desno. Imaju sve dzidzabidze za balansiranje i zamenu a radili su vec moto gume i ne bi trebalo da ti bilo sta zeznu na felni ili sl. Obavezno se prvo raspitaj za cene, cini mi se da su mi prosli put nesto dosta naplatili balansiranje. Unutrasnje sam kupio kod Baneta (Altes u moto berzi), cini mi se da su Hajdenau gume i kostale su oko 10,15e.
  20. ...sachs kojeg je bilo i na nasem trzistu i bili su sasvim ok motorici. Sta kaze wikipedia(pa ako ona laze i ja lazem vas): In 2007 Motovelo became the private company. New state-of-the-industry models of street and dual-purpose touring motorcycles, as well as scooters, ATVs and snowmobiles go into production. In 2010 introduced new logo and M1NSK signature, echoes the name of the first motorcycle of the Minsk brand. Also the current models codename system has been introduced in addition with existing world standards and also easier to understand. Сurrent M1NSK codename system: C - the model code; 4 - four-stroke engine; 250 - engine capacity. Today, the factory can boast a full production cycle and a modernly equipped R&D center. Another milestone of the brand was the Brest-Dushanbe 10,000 km rally organized in cooperation with the CSTO and run in 2013 by three TRX 300 motorcycles. In 2014 М1NSK received People's brand Award in Belarus. M1NSK is the only mass motorcycle brand on the today's market which has the State quality mark of the USSR. Tako da izgleda da se ovo mozda i sklapa u Belorusiji iako svi njihovi modeli jakooo lice na kineske pandane. Mozda je neka varijanta da kinezi prave delove a belorusi samo sklapaju ili sl. Sve u svemu trebalo bi da je kvalitet motora pristojan. Motor izgleda jako zanimljivo ali tesko da ce sta uraditi sa ovom cenom, ali sa druge strane mislim da nije realno ni ocekivati duplo manju cenu. Takodje one kutije/koferi su ok dodatak, ne smetaju a mogu da posluze, zameniti top case za neki veci i mirna Backa.
  21. Da li se neko seca da li je bilo nekih finih popusta na kofere prethodnih godina? Merkam jedan iz Motolanda pa gledam da li da cekam sajam ili da kupim dok traje akcija.
  22. Ne mislim da spomenuta oprema vredi te pare, ali da mi pare nisu problem bez ikakvog problema bih pukao 1000+ evra za neki komad opreme. Ovako posto nemam krpim se sa opremom cenovnog ranga do 150e. Da li bi mi na jakni u prvom slucaju visio propeler ili lupam Kluz(dobro Kluz bi mi mozda bio drazi), stvarno mislim da je nebitno dokle god radi posao za koji je namenjena na najbolji moguci nacin. Dakle nosim ono sto imam(zimi moze da prodje, leti kuvanje) i zavidim (bez zle misli) onima koji imaju daleko bolje, ali svakako ne zbog znacke. Edit: svakako ne bih zeleo da padnem u nekoj nedodjiji u tim farmerkama ili obicnoj jakni. Sto se na forumu cesto kaze moze i prst u oko ali boli. Obilazili su ljudi svet i Hondom Cub od 50ccm pa niko ne proliva pamet kako je sve jace od toga previse.
  23. Rolle2010

    Givi E470N

    Hajde pusti i meni ponudu na pm. I ja sam zainteresovan za kofer.
  24. Samo jos ovaj post i necu vise obecavam. U kuci imam dva Garmin-ova uredjaja, koji doduse nisu klasicne navigacije. U pitanju su Forerunner 305 i 610 i oba rade odlicno iako se eksplatisu u svim mogucim uslovima minus, kisa, sneg, jako sunce i sl. Takodje oba su kupljena van zemlje zato sto je npr. moj forerunner 305 kupljen u Americi za 115$ dok je u Infoteam-u koji je tada bio generalni uvoznik, a verovatno je to jos uvek, isti uredjaj kostao 250e(duplo plus razlika euro-dolar). Takodje bi svi ovi uredjaji trebalo da imaju medjunarodnu garanciju, pa bi samim tim trebalo da bude nebitno u kojoj zemlji je sam uredjaj kupljen pa su mi bas zbog toga malo kontradiktorni tvoji postovi sa pocetka teme i prethodni post u kome odgovaras Aci i meni. No nebitno svako ima pravo da trazi onoliko koliko misli da njegova stvar vredi, ali ne i da se ljuti ako neko okaci cenu sa proverenog sajta kao sto je Louis npr. jer je forum tu pre svega da se pomazemo. Nekom ce vise odgovarati da kupi od tebe dok ce drugome biti vredna informacija da isti uredjaj moze naci u Louis-u za neku drugu cifru. Bez obzira u pitanju je odlican uredjaj, izvini na off-u i srecno u daljoj prodaji.
  25. Necu da komentarisem cenu posto nisam kupac uredjaja, ali ovo citirano zvuci kao jako losa reklama za Garmin. Od navigacije koja kosta 350-400e ocekuje se da radi besprekorno, bez nekih potreba za podrskom(karte se daju azurirati i bez podrske).
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja