Jump to content

Moto Zajednica

Rolle2010

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1227
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Rolle2010

  1. Alekre Pa ni mali Strom 650 nije bio ni najlepsi, ni najbrzi, ni najopremljeniji motor u svojoj klasi pa je opet jedan od najtrazenijih i najprodavanijih polovnjaka trenutno. Jednostavan recept: dobro zaokruzena celina za pristojnu svotu novca. Ako novi Strom to uspe imace prodju i po meni on i ne puca da bude konkurencija GS-u kao sto je to nova ST, vec da pokupi ostatak vozaca koji zele tu kubikazu a nemaju ili ne zele da izdvoje toliku svotu novca.
  2. Nisam vozio ni jedan od ovih motora ali sam bio u veoma slicnoj situaciji kao ti 2009. godine. Izbor mi je bio gotovo identican samo sto su motori bili malo noviji. Ako bih mogao da biram moj izbor bi isao ovim redom: Aquila 250, Keeway Cruser, Daytona, QM250, Princ 250, Kinroad 250. Da sam na tvom mestu ne bih isao na manje od 250ccm, eventualno superlight 150 koji kao jednocilindras ima malo vise snage ali i jace vibracije od ostalih! Venox nisam ubacio na listu iako je tada bio moj favorit zato sto su skupi, delovi se tesko nalaze i dosta kostaju(ovlasceni uvoznik nije bas lak za saradnju) i na kraju kao totalna egzotika na nasem trzistu jako tesko se prodaju(hehehe ovo napisah a trenutno vozim motor koji sve ovo takodje ispunjava). O Aquili ima dosta na forumu. Ne znam nijednog vlasnika koji je nesto lose rekao o 250ccm modelu, nepoderiv motor sto bi ljudi rekli, pritom je novija tehnologija u pitanju , sa elektronskim ubrizgavanjem, i vise nego dovoljno snage. Ako bilo kako mozes da se protegnes za jedan primerak u solidnom stanju ne bih dugo oklevao. Keeway Cruser je redak motor po mom misljenju ne zato sto je nekvalitetan vec zato sto je kako je neko vec spomenuo kostao dobro preko 3000e, a to je za jedan kineski motor u to vreme, a i sada stvarno previse. Podsecam te da je u pitanju 2009. godina i da se tada jako malo znalo o kineskim motorima, a pritom se za te pare mogao kupiti dobar polovni Japanac, dok je npr. KLE( moj prvi veliki motor ) nov u salonu godinu dana ranije bio izmedju 4300-4700e. Supershadow nisam uzimao u obzir zbog mojih pogolemih gabarita. O Daytoni ne znam puno ali vazi za mozda najkvalitetnijeg kineza, ali i najskupljeg, a pritom bih ti skrenu paznju da je u pitanju hardtail model i da na zadnjem delu ima krut spoj, tj. nema nikakvu amortizaciju sto mi se nikako ne cini kao dobitna kombinacija na nasim putevima. QM250, Princ 250, Kinroad 250 - jako slicni motori. Od ova tri modela QM250 vazi za najkvalitetnijeg, dok su sa druge strane vlasnici Kinroad-a stalno morali nesto da popravljaju i grunfuju, sto je dobrim delom bilo uzrokovano losim serviserom a pomalo i kvalitetom pratecih komponenti. Verujem da su do sada vlasnici uglavnom ispeglali sve decije bolesti i da generalno nema mnogo razlike izmedju ovih motora ako su dobro odrzavani i cuvani ali ako bih morao da biram isao bih na Q250. Princ 250 se pojavio nesto kasnije, nakon sto sam vec imao motor, pa nisam mnogo pratio iskustva vlasnika. Ono sto jeste neko generalno misljenje vezano za kineze jeste da imaju pristojne agregate koji se uglavnom ne kvare. Ono gde eventualno mozes ocekivati probleme jesu pratece komponente i struja. I naravno glavno pravilo vazi da uvek biras motor u boljem stanju i malo doplatis za bolji primerak ako treba jer se sredjivanje loseg uglavnom ispostavi kao dosta skuplja varijanta sto sam i sam imao prilike da iskusim. Pozdrav i srecno!
  3. 065/474-5666 Dejan To ti je broj momka iz Novog Sada koji je uvozio te kvadove. Bilo je vec price na forumu o njima pa probaj kod njih ako jos uvek rade. Ovo ti je link ka profilu njegove devojke/zene koja se oglasavala u njegovo ime na forumu pa ako nije aktivan broj probaj nju da kontaktiras.
  4. To je uglavnom sledeća stvar koja se dogodi nakon onih simptoma. Jos uvek su moguce obe varijante. Probaj sve iz prethodnog posta pa ces bar znati na cemu si. Ako je sajla u pitanju nosis je naravno sa sve buzirom na popravku, a ako je puz u pitanju ili limici vozi kod majstora motor bez problema. Sajla se jeftino popravlja, puz se lako menja i cini mi se da je negde izmedju 25-40e, a ako su limici u pitanju oni su veci problem i zahtevaju malo grunfovanja sto nece svaki majstor hteti da ti uradi. Inace meni kad su otisli limici presao sam par stotina km dok ih nisam sredio kod kolege Nimmin-a sa foruma. Naravno ne redi ti km sat ali znas otprilike po broju obrtaja i brzini u kojoj si koliko brzo ides.
  5. Ako ti luduje km sat a pritom se cuje struganje verovatne su ti dve opcije: 1. Sajla samo treba da se podmaze i/ili vrati nazad u pinjon. 2. Puz u pinjonu ti se crkava i/ili limici na felni. Proveri prvo da sajla nije malo ispala sa neke strane kod km sata ili kod pinjona na tocku. Ako nije, izvuci sajlu iz pinjona(na tocku) i probaj rucno da je zavrtis. Ako km sat daje znake zivota nije ona u pitanju vec puz ili limici. Na tvom mestu bez obzira koji od ova dva slucaja su u pitanju podmazao bih sajlu. Takodje imaj u vidu da majstori za sajle mozda nece hteti da ti skidaju i montiraju sajlu pa bi ti mozda bilo lakse da je skines sam kod kuce i odneses samo nju. Sajle inace mozes da radis i kod Bobana sajle ako su ti oni blizi. Oni su na potezu Dusanovacki most - Trzni centar stadion.
  6. Razmisli jos jednom da li zelis da se upustas u celu pricu voznje motora po blatu i snegu. Kada se gleda sa strane sve to izgleda lepo i jednostavno, ali voziti motor u takvim uslovima je jako zeznuta stvar cak i za iskusne vozace, koja moze veoma lako da ti presedne. Ako si vec odlucio da sigurno uzimas motor, na tvom mestu bih isao na sto laksi motor sa elektrostarterom nikako kurblom, koji mozes sto lakse da podignes kad padnes, a posto je blato i sneg u pitanju ispadace ti motor i pada ces gotovo sigurno. Moj predlog bi bio npr. Suzuki TS 125. Ima ih dosta, nije prgav a jeftin je za odrzavanje. Ipak ti prvo probaj kod nekog kako izgleda voznja motora po blatu, pa tek onda ulazi novac. Edit: sad sam tek video da si vec okacio novi post. TS su dvotaktni agregati, dok su DR serije motora sa četvorotaktnim agregatima.
  7. Ma samo ih ti Vlado cackaj pa sad kad ponovo opletu staru pesmicu kako je to najbolji motor svih vremena, kvalitet koji se danas ne vidja, te da je nasao dobar i ocuvan primerak i njime krenuo na Dakar ne da mu se ne bi zapalio motor nego bi cak stovise ozbiljno ugrozio vozace sa vrha tabele.
  8. Takodje gumeni uvodnik za razvodne ormane moze da bude dobro resenje.
  9. TransAlp jeste bolji motor od KLEa ali je i skuplji. Tu je vec na tebi da odredis sta tacno zelis i koliko si spreman da izdvojis za to. Neko ti je gore vec dao sjajan savet - bolje dobar KLE nego los TA i obrnuto. Treba ti motor koji ces voziti a ne popravljati, a po pravilu te uvek izadje jeftinije da u startu malo doplatis za dobar primerak nego da sredjujes malo jeftiniji ali los. Skrenuo bih ti paznju na jos jednu stvar - Bugarska vazi za groblje automobila i motora. Ljudi sastavljaju olupane i skrsene masine i uvaljuju ih po veoma primamljivim cenama. Ne kazem da je onaj TA sa oglasa lupan ili sl. ali ako budes isao da ga gledas obavezno povedi majstora koji ce znati da prepozna da li je motor samo zasminkan.
  10. Posedujem KLE-e i visok sam 192cm. KLE je odlican pocetnicki motor. Jako je zahvalan, jednostavan, manja registracija, mala potrosnja, sediste nije bas najudobnije ali meni ne predstavlja problem, dosta je visok i kabast motor da ukoliko si krupniji ne izgleda kao bicikla ispod tebe a opet sa druge strane nije previse sirok da ne mozes da se provlacis po guzvi, generalno solidan i trajan motor koji prasta dosta gresaka, osim onih pri jako losom procenom pri kocenju(prednja kocnica bi mogla biti bolja), i veoma dobar izbor za prvi motor...ali...uvek ima ono ali, za visoke ljude polozaj fuzastera stvarno nije bas najsrecnije resen i kolena su previse savijena. Ovo ti nece praviti bas nikakav probleme u voznji po gradu ili na kracim relacijama ali na daljem putu (preko 1h voznje) kolena ti nece biti bas najzahvalnija na izboru. Slicno mislim i za konkurenciju Pegaso, TA, Freewind, cak i DR650, i da sam na tvom mestu ipak bih isao na varijantu Afrike i Super Tenere iako su malo gabaritniji i tezi motori(ili neceg treceg ali gabaritnijeg). Sa druge strane mislim da je Afrika dobro precenjena i nije ih ostalo puno u prodaji u dobrom stanju, dok opet Super Tenera zna da ima neke sitne gluposti i uzasnu potrosnju ako joj odu emulzione tube u karburatorima. Da me ne shvatis pogresno KLE me je odneo svuda gde sam zeleo i mnogo lepih stavri sam doziveo sa njim ali ako planiras da putujes jednostavno za nasu visinu mislim da bez neke vece modifikacije polozaja fuzastera i noznih komandi to nije pravi izbor za tebe. Mene je KLE zadovoljavao u gotovo svim aspektima sem tog sa kolenima i to mi je toliko smetalo da sam kupio drugi motor a KLE ce nazalost verovatno morati u oglase(iako bih veoma voleo da ga zadrzim) tako da svakako nemam interesa da te lazem. Ostale probleme sa ledjima, rukama i sl. nisam osetio sem na voznji na off-u gde bi zbog stojeceg stava ipak bila pozenjna zamena volana za visi.
  11. Hvala na ogovoru Alekre. Zanima me gde za ove pare ima da se pazari Givi od 47 ili Kappa K46? Igrom slučaja sam bas pre neki dan bio na njihovom sajtu. Evo linka
  12. Khm...podsetio bih vas da ovo citaju i maloletne osobe.
  13. Ja cu biti malo bezobrazan pa cu malo da zalozim iako je vec toplo. Citat iz AT teme Dakle vrsta u izumiranju...slava joj.
  14. Bas dugo nisam zalazio u ovaj deo foruma i nabasam bas na tvoju temu. Zelim ti potpun oporavak i svu mogucu srecu u procesu naplate stete...buduci da je ovo Srbija verovatno ce ti i trebati. Malo off-a: da me ne shvate pogresno kolege Gale i Marphi, momci voze daleko bolje od mene, ali kada vidim beli Golf 2, PA registracija, koga pritom vozi zenski vozac obavezno se sklanjam da prodje. Znam da je teska predrasuda ali iskustvo govori tome u prilog.
  15. Ja sam moj par nabavio preko Zareta majstora(kod njega odrzavam i motor). Nabavlja bilo sta od Dunlopa ali iskreno da ti kazem ne znam koliko je konkurentan sa cenama jer sam ih vozio pre dve godine a pritom mi ih je kupio moj brat kao poklon za rodjendan. Ako ti treba broj sibnucu ti na mob ili na pp. Inace kako vidim po forumu najvise ti se isplati da ih nabavis iz Slovenije ako ti neko prolazi tuda.
  16. Kako lako prepoznati ludaka? Vozi motor na autoputu po minusu i mraku. Ebo me onaj ko me napravi...odoh da se otapam.

  17. @Lemy Ja sam pre k60 vozio obican Trailmax - link i dosta brzo mi se potrosila guma ali je bolje drzala na asfaltu od K60. Sa druge strane K60 mi se dosta sporije trosi i na off-u je dosta zahvalnija.
  18. Ako se dobro secam kod mene je tu blizu smesten i regler koji ne bi valjalo da se greje od auspuha. Inace meni je to odlicna ideja. Obozavam izgled zadnjeg dela enduro motora koji imaju 2u2 npr. Adv 990, veliki Strom ili xtx660.
  19. Uvek se smorim kad otvorim ovu temu. Dragom mi je samo da jos uvek nisi izgubio nadu. Zelim ti svu mogucu srecu u nalazenju motora, a ako primetim neki slicni motor javljam, mada velikog dr800 nisam video dobre dve, tri godine.
  20. Au druze nek si im rekao. Obicno ljudi ne zele da sidju sa motora jer im je lepo dok se voze a vama je izgleda u tom slucaju opste narodno veselje. Edit: prestize me Student
  21. I da je vozac omalenih 195cm pa zbog toga Afrika ne pokazuje svoje prave gabarite.
  22. Ma kakav solarijum, africko Sunce je majka, vidi samo kako je lepu boju nabacio.
  23. Matori nemoj se ljutis, spor mi net u qrac, dok ga prebacim na yt smoricu se Spakujes na CD ili USB pa ce neko od nas drugara sa viskom protoka da okaci, nikakav problem!
  24. Sjajan motor. I ono sto me je jako zacudilo: u prirodi motor izgleda jos bolje, kao da ga aparat ne voli dovoljno.
  25. Jel ti se to i danas izjalovilo ili smo se momoisli? Bilo nas je 4 (dve Yamahe, Kawa i KTM), malcice smo i pokisli, ali tek pred kraj. Morao sam da radim pre podne, a kad sam napokon zavrsio, spakovao se, obukao cizme i izasao da upalim motor da se greje pocela je kisa. Verovatno mozes da pretpostavis moje odusevljenje.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja