Jump to content

Moto Zajednica

Sharky - Alex

Članovi
  • Broj tema i poruka

    2320
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Sharky - Alex

  1. Ja sam prosao bezbolno, iscupao relej, ubo novi i teraj
  2. Nemoj tako Pre neki dan, kaze mi zena ne rade joj migavci na sparku. Odem napolje da vidim, rade, nece svaki 5-10 put, ali iskljucis pa ponovo ukljucis i rade. Rekoh otisao relej, videcemo sutra prekosutra, vozi nije problem. Dolazi sutradan s posla, panika, ne rade uopste, “kako ja ovako da vozim”, kaze, otvorila sam prozor i davala znak rukom da cu da skrenem, problem je bio kad je skretala desno ne moze da dohvati da izbaci ruku kroz suvozacev prozor
  3. U Srbiji zakon poznaju samo sudije i advokati, drzava se nije ni malo potrudila da upozna nas obicne gradjane sa zakonom (tako im odgovara). Uz to su zakoni dvosmisleni i nejasni. Sve to dovodi do toga da prednost ima “ludji” i onaj sa vecim 00 . Ne vozimo po zakonu nego u “kontrolisanom haosu”. Cist dokaz svega ovoga je kruzni tok Slavija, od kako su iscrtali trake tako je haos i stalno udesi. Ranije dok nije bilo nijedne linije nekako je sve islo i nikada udes nisam video.
  4. U saobracaju se slabo ljudi uce na tudjim greskama, samo na svojim se uci. Posle ovoga u Sapcu svi smo se zamislili ali brzo ce to ispariti i zaboravicemo.
  5. Srecom pa ni policija ni sud ne pitaju nas ko je kriv u ovom slucaju. Ljudi prst na celo i cuvajte se. Bar jednom u 10 dana imamo ovakve teme, kupili smo motore da uzivamo a ne da punimo crne hronike.
  6. Pored pesaka i biciklista smo najosetljiviji u saobracaju, najmanji kontakt moze dovesti do najgorih posledica, ali cesto zaboravimo na to. Sustina je da nismo ni mi na dva/tri tocka bas sveci
  7. I ja sam za Nmax, nikad nista lose nisam cuo za taj skuter, svi ga hvale. A i novo je novo
  8. Citam i ne verujem. ”da li je dete bilo u bebi sedisru?” ”da li je baka dala migavac?” pa i da nisu tj da je odgovor ne na oba pitanja, da li treba da ih ubije budala koja se trka i vozi 200km/h kroz naseljeno mesto Treba uvesti DOBAR psihijatrijski pregled umesto lekarskog pre polaganja za bilo koju A kategoriju (a i za ostale) Uz to dobra kontrola policije i bezuslovni zatvor od minimum godinu dana za svakoga ko upravlja motorom/skuterom bez dozvole.
  9. Na tabli ne vidim nigde da je obelezeno koja kategorija vozila sme da se parkira. Ispod A i 2. Zone je znak koji pokazuje kako je obavezno parkirati tj nacin a ne za kategoriju
  10. Listao sam sajt Parking Servisa Beograd, nigde ne pise koja se vozila smeju parkirati u zoniranim delovima, svugde se pominju samo VOZILA, ne pominju se ni putnicka ni teretna ni motori ni skuteri. Po meni i motori i skuteri spadaju u vozila ali kako ih zakon vidi to vec ne znam.
  11. Jesi gledao ove Dualtron trotinete? https://www.dualtron.rs/ Imaju predstavnistvo u Bg-u, prijatelj je radio kod njih kao serviser i bas ih hvali. Imaju modele koji idu do 100km/h
  12. Ili sam ja pogresno gledao ili sam dobio pogresnu nalepnicu. Bas cu sutra opet da vidim, ostala je u sedistu a cirada preko pa me mrzi sada da skidam. ovo sa slike je zenina
  13. Sad bas pogledah moju scorpion exo 520, pise da ima 1140g
  14. U Srbiji se izgleda najvise meraci kvare, veca boljka od plivajuceg Da sam dokon kupio bi neki krs i vratio kilometrazu na nulu pa u oglase sa tekstom: Nov nov, dovezen kamionom iz salona i tako stajao ispred zgrade 20 godina. Samo da vidim koliko ce budala da nasedne
  15. Dobra je ideja da se belezi kilometraza u bazi ali onda se otvara drugi problem: Kupis auto sa smanjenom kilometrazom i kazu ti u bazi pise npr. 100k km vise, ne mozete da registrujete, sta cemo onda? Na koju kilometrazu onda vratiti. Cak i ako dozvole vracanje na prethodnu, opet ne sprecava preprodavce da vracaju, pa se ti posle zezaj na tehnickom. Jedina prednost je sto bi mogao na svakom tehnickom da proveris kilometrazu. I to sve ako je auto vec bar jednom registrovan kod nas. U taj sistem bi trebala i carina da udje pa odmah pri ulasku auta u drzavu da se belezi kilometraza i ubaci u sistem. onda ovima sto uvoze i prodaju ostaje samo opcija negde u inostranstvu da vrate
  16. Cini mi se da su u Belgiji skoro uveli zakon da telefon u kolima moze stajati u drzacu predvidjenom za njega, pregradi koja se zatvara ili u dzepu. Nikako u krilu, sedistu ili tako negde na dohvat ruke. Shvatili su da nisu samo problem vozaci koji razgovaraju preko telefona nego i oni sto kucaju poruke, igraju igrice, listaju net i drustvene mreze
  17. Zelim im brz i uspesan oporavak a posle toga i bar 6 meseci zatvora da se malo opamete, ako je sve tako kako je u prethodnom postu napisano
  18. Svugde u svetu ljudi beze iz centra grada bas zbog i ovakvih problema samo kod nas svi trce u centar. Da zivim u centru i da moram svaki put kad dodjem kuci da se vrtim oko zgrade ne bi li nasao slobodno zonirano mesto, prodao bi ili auto ili stan. Divim se ljudima koji imaju zivaca za to.
  19. @Alekre zivimo u Srbiji, na prevozno sredstvo se gleda kao na statusni simbol
  20. Ako cemo realno ni kod auta vise ne postoje osovine koje spajaju tockove, tako da je i tu greska kad pisu dve.
  21. Cekaj, jos nisu shvatili da postoje i tricikli, tu ce tek biti ludnica, dva paralerna tocka a nisu na istoj osovini.
  22. Danas sam ja bio bahati mamlaz, doduse iz nehata. U povratku iz Simanovaca ka Bg-u, na autoputu, preticem kamion, ovaj ludak u kamionu ga nagazio, ali sto bi rekao nas narod, i mi tricikl za trku imamo. Rucica gasa odvrnuta do kraja, jurimo 130, u tom trenutku mi pada na pamet da li mi je gas preko sajle ili ride by wire. Ovih 20 i nesto konjica u triciklu jure punom snago, griva im leluja na vetru ali fizika nije na njihovoj strani. U retrovizoru vidim kolegu na R-u iza, ja bio malo vise levo blize bankini a on desno, pravim mu mesta da prodje. Shvatio je kolega moju muku, lagano prosao, javio se. Ako je na forumu izvinjavam mu se ovim putem.
  23. Ja jos ne videh nijednu full face laksu od kilogram cak ni one karbonske. Mozda ti oblik te kacige koju nosis ne odgovara
  24. I krvnu sliku obavezno, pazi na trombocite ako su poviseni nista od registracije
  25. Zar se gleda registraciona nalepnica na tehnickom? Sta cemo kad se prvi put radi tehnicki pa nema nalepnicu? Ja je zalepio na kofer ispod naslona, kad skinem kofer nema ni nalepnice
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja