Jump to content

Moto Zajednica

Disko Nindža

Članovi
  • Broj tema i poruka

    7944
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Disko Nindža

  1. ja sam do sad putovao sa 2 motora, prvi je bio Honda VFR750 koji ima relativno udobno sediste ali se zbog masine greje u picku materinu, tako da nisam uspeo da skontam da li me bolela zadnjica samo zbog grejanja ili jos +zbog sedista , drugi motor s kojim sam putovao je Suzuki RF400R njemu se srecom ne greje sediste ko na VFR ali mu je malo usko sediste u prednjem delu, pa trne zadnjica posle par stotina km, mada ja inace pravim pauze u pocetku na 100km a posle i cesce, zavisi, kako mi se cefne, nikad ne zurim kad putujem, e sad, skonto sam da vecina sedista na motorima tog tipa i slicnih ima skoro istu boljku, a to je taj ko sto rece kolega Andrej "tobogan efekat" suvozac klizi na vozaca, a vozac klizi na rezervoar, i onda jos pored sve muke i muda pate tako da definitino za ozbiljnija putovanja treba srediti sediste
  2. da si to uradio recimo u engleskoj nebi bila nikakva frka, ali u srbiji nazalost jeste
  3. kako nemoze?? Ja koristim Google Chrome i mogu da kopiram probaj "Open link in new tab" pa onda save-uj A inace, te slike sam nasao na "bikepics.com"
  4. lepo je sedistance, deluje vrrrlo udobno, i za suvozaca takodje, mada meni je za sada ok fabricko sediste posto jos nisam imao prilike da vozim duze relacije pa neznam kako ce se pokazati posle 300-400km
  5. meni se jako svidja fabricka crveno-bela farba na CB 1300 Nasao sam na netu nekoliko pokusaja ovaj drugi nije los, samo bi drugacije uradio saru na bocnim plastikama i repu, i skinuo bi one plastike na rezervoaru, i napravio neke aluminiumske male stitnike hladnjaka kao na Kawasakiju ER5 samo manje
  6. 4T u odnosu na 2T su bolje u svemu osim u snazi. 4T prednosti: manja potrosnja, duzi radni vek mane: manja snaga 2T prednosti: snaga, jednostavnije odrzavanje mane: velika potrosnja goriva + ulje koje ide u mesavinu, kraci vek trajanja
  7. lepo lepo, fotke, motor, volim te Hondine V4 masine...pisi pisi nemoj da si lenj
  8. prosta stvar, podignuto godiste, nista novo kod nas, ima gomila motora sa dignutim godistem, ja sam tako imao Hondu CBR 600F1 1993 godiste, a prestala se proizvoditi 1990 godine, taj motor je bio iz Italije, a tamo valjda pri izvozu mu beleze godinu prve registracije kao godinu proizvodnje, nemoj da te to previse brine, najbitnije je da se brojevi na sasiji i agregatu poklapaju sa papirima
  9. Evo sta kazu braca englezi za ER5-icu , not bad
  10. hehe, moj je 1994 a meni se bas svidjaju nalepnice na najnovijim modelu, sa novim logom bez onih sara, kad bi moglo dao bi ti moje Samo grehota mi je menjati nalepnice jer mi je motor u prvoj farbi i to odlicno ocuvana, a morao bi ga prefarbati da mu uradim te nove nalepnice
  11. pretrazi malo forum, ima dosta tema o ovom motoru i slicnim RS 125 je isti
  12. cak i ne izgleda tako lose s obzirom da je stajao 43 godine, srecno sa restauracijom
  13. al su nam nahvalili masinu, vrh motor bre
  14. nisam enduras tj. vise volem asfalt, ali ovo je bas zanimljivo ,svaka cast za ono tumaranje po mraku u sred one nedodjije, ja bi se gadno smorio
  15. pise u naslovu, 33mm vile
  16. moze dam ti sve komplet kofer sa nosacem, ionako sam hteo veci kofer da stavim
  17. ebay? nasao sam na ebay-u, ima za 20-30eur, a kojekakve postarine ce me izaci jos toliko, i jos kakav sam maler opizdice mi i carinu na to i na kraju ce skoro stotka da me izadje, tako da cu da prvo da probam ovde kod nas da iskopam @ Andrej_Hotstepper moram da mecem db killer posto planiram se vozikam po EU na prolece pa nebi da me jebuckaju svabe, mada imam jos stari auspuh, mozda i njega metnem kad budem putovao, nebi da se zajebavam, cuo sam da su im kazne jebeeno paprene
  18. ako neko slucajno zna, ili zna nekog ko zna gde ima, treba mi onaj aluminijumski drzac za suvozaca
  19. za pocetak navedi koliko novaca mislis potrositi na motor, i do koje kubikaze bi da ides, s obzirom na tvoje dimenzije i iskustvo, nebih isao ispod 500ccm
  20. naravno da ne, samo oni cija max brzina ne prelazi 45kmh
  21. imas podforum "MZ Svet" pogledaj tamo, popricaj s ljudima, sigurno ima nesto MZ Svet
  22. fantasticno, fotke, voznja, ruta, sve
  23. Disko Nindža

    Vtr1000f

    cestitam na kupovini Super motorce ima vec jedna tema o ovoj masini pa mozda tu nadjes neke korisne informacije http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/96196-vtr-valja-li-to-sta/page__pid__1584054__st__60#entry1584054
  24. Posto ti je zelja GSXR masina sa 4 cilindra i 600ccm koja ima 100-110 KS ,za start bi ti preporucio da uzmes neku masinu sa 2 cilindra i 500ccm koja ima oko 50-60 KS a tu vec imas solidan izbor da biras: Suzuki GS 500, GS 500F Kawasaki GPZ 500S, ER5 Honda CB 500 to su umerenije masine, idealne za upoznavanje sa manuelnim menjacem
  25. to stoji, ali covek u cenu daje i zatamnjeni vizir koji kosta 25eur
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja