Savršenstvo, samo potpuno fabričko. Gledao sam je svakog dana u salonu "Sloveni Avto" ispred kuće. Prekrasno. Pravi "muški motor". Inače, spada u kategoriju sportskih mašina '70-ih godina. Može Štampar da ti malo detaljnije priča.
Izuzetno korisno. I posle tri decenije na motoru, naučio sam neke nove stvari. Svakome bih najtoplije preporučio da prođe kurs. Odlični profesionalni predavači, odlična metodika rada.
Nije idealno, ali je dobro. Nemaš neki gubitak napona, sve radi, čišćenje kontakata je uvek dobro došlo. Posebno obrati pažnju na masu, malo ošmirglaj ram i samu klemu tamo gde se spajaju i namaži finim slojem masti, koliko da ne korodira. Teraj, bre, to
Premeri napon sa ugašenim svetlima, pa sa upaljenim, pa sa stisnutom kočnicom... Redom. Verovatno ti je slab acc, bez obzira što je nov. Kreni od lera i drži obrtaje na 3000, 5000...
Naravno, premeri prvo acc kad je motor ugašen, pa onda sve ovo.
E moj Boki, kad bi ljudi shvatili da vreme ne počinje od njih, nego da je i ranije bilo mnogo dobrih stvari, čak i boljih, naprednijih nego što su ove danas. Konfekcije. Odlične, ali sve isto, malene razlike. Nijedna fabrika se ne usuđuje da unese nešto stvarno revolucionarno, a nekada su se takmičile u tome.
Ne plaši se kurble. Kurbla je tvoj prijatelj :D
Ozbiljno, to je samo stvar tehnike. Nauči ćeš. Bitno je da je motor dobro uštelovan i onda pali na prvu, drugu. I pali u čizmama, obavezno!
Što je lepo videti kako su mladi lepo vaspitani, lepo se izražavaju koristeći više od 200 reči i pritom su posisali svu pamet ovog sveta. Svaka ti čast na JEBENO dobrom postu.
PS. Mada si u pravu za neke stvari. Druga su vremena, drugi su uslovi. Samo je asfalt i dalje tvrđi od glave. No, stvar izbora i uopšte ne vidim razlog da se toliko peni oko kaciga i da se prozivaju oni koji je nose (jedni), ili oni koji je ne nose (drugi). Šta se to koga tiče? Sad ste vi veliki prosvetitelji i naučićete nešto nekoga ko ne želi da sluša? Samo sebi stvarate probleme i gubite vreme.
Gori si od mene :D
Ne vidim gomilicu raznih šrafova i matica, kao ni lepak za šrafove :D
I gde ti je dugačko crevo za pretakanje goriva i malo crevo za svećicu? Nespreman si :D
Izvini što ti zloupotrebljavam oglas, ali, kad se već priča o agregatima, da iskoristim.
Šta se dešava ako se priključi neki jači potrošač? Recimo, agregat daje 1Kw, a ja nakačim 1,5Kw ili 2Kw potrošača? Šta crkava? Agregat ili uređaj?
I na to mora da se odbije još nešto para, pošto sledi cimanje novog vlasnika oko same popravke, njegovo vreme da tera i preteruje, čeka motor. A vrlo često, ne kažem uvek, popravljan i ili ispravljan motor nije potpuno isti kao pre havarije. Makar neke plastike ne stoje baš kao na fabričkom. Sve to dovodi do problema (pada cene), kada se taj motor posle prodaje. Ovo je idealno za nekog ko će da ga vozi dotle dok mu cena ionako ne bude sitna, kroz xxx godina.
Polako, brate. Motor nije dugo radio. Provozaj ga prvo stotinjak dvesta kilometara, da "legne", pa proveri ulje. Onda vidi da li purnja.
Ništa ne može da troši ulje k'o Jagerova Paprika.