Jump to content

Moto Zajednica

misa-pei

Članovi
  • Broj tema i poruka

    3402
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: misa-pei

  1. Ako neko ko ima ključ za štelovanje opruge zadnjeg amortizera ide sutra u Kotlinu, ne bilo mu teško da ga ponese. Plaćam piće!
  2. Sve što je jedan čovek sastavio, drugi može da rastavi. Semering ćeš znati da li može da se nabavi, tek kad ga izvadiš, tj da li je standardan. A i stvarno preteruješ u pedantnosti. Ta kap, dve ulja neće baš toliko da ti zaprljaju motor. Kad budeš odšrafio onu maticu što drži okruglu pločicu, polako odbroj koliko se krugova odvila. Mada, u suštini, nema nikakve veze, važno je da ima dovoljnu silu da izbaci/ubaci, tj, da se odvrti. Otprilike probaj, zapamti sad silu kojom vraća i tako otprilike vrati.
  3. Snima brzinu. Verovatno i crveno.
  4. Još nisam probao ni čizme, ni nove gume ni novi amortizer. Ne stižem. Nadam se da ću sutra da pređem koji kilometar.
  5. Važi. Ti, ja, Miša F i još neko sa nama?
  6. Starine Novaka i Cvijićeva JE za brzinu. Bljeska k'o luda kad se neko zaleti. A čuo sam i jedan slučaj da mu je pozdrav stigao na gajbu.
  7. To mi je u redu. I u slučaju kiše preko RG?
  8. Hvala na lepim rečima. Dabogda ti se isto desilo Sad deluje sve kako treba. Čini mi se da će ovaj lanac da te navoza bar još 50 000.
  9. Koliko si ih platio? A za hrkanje ćemo lako....ja nosim malo pucvalda, malo za mene, malo za tebe! 13oe, u TCM Ljubljana. Odlične su mi
  10. Takođe, Pero. Nego, kad ti misliš? Četvrtak ili petak? Da se ja pitam, ujutru bih krenuo :D
  11. I ja, sa napomenom da hrčem :D STIGLE ČIZMEEEEEE!!!!!!!!!!!! STIGLE BRILE!!!!!!!!!!!!!!
  12. A mo\da mora[ da popusti[ i glavni šraf od trouglova. Probaj prvo ovo što ti je Rajko rekao.
  13. Dobio puuuuno šrafova za Teneru :P
  14. Odlično, sad ću i ja da rezervišem istu sobu. Nego, zna li se okvirno kada i kuda da se ide? Hoće li opet da se kreće sa Ravne gore offom ili planirate da se ide asfaltom?
  15. Pisah tamo u drugoj temi, ali red je i zadovoljstvo mi je da Lošmija pohvalim i ovde. Bez trunke maltretiranja po mene, završene registracije još dva vozila. Trica ovog meseca. Da su nam svi koji se nečim bave ovakvi kao Lošmi, ova zemlja bi bila raj. Profesionalizam i reč su svetinja za ovog čoveka. Bravo!
  16. Važi!
  17. Joj, Šarbo, šta mi radiš... Ubiće me Ljilja :D Ako Baltrekk ne uzme, ja sam sledeći.
  18. E, Lošmi... Još jednom trica. Bukvalno Tri vozila registrovao da nisam ni trepnuo, sve savršeno uredno, glava da me ne boli sa šalterušama. Svaka čast. Da nam je više ovakvih malih privrednika, ova zemlja bi čas posla postala Švajcarska.
  19. Prelepa je. Prava boldorka. Savršeno. Da je ne prodaješ, možda
  20. Spakovano Jare! Ima nove gume, drugi amortizer, po dvorištu kopa kao besno, registrovano još godinu dana. Ali... Problem kratkih nogu. Jedva se penjem na njega :( Neka, kad budu stigle čizme, udariću im štiklu, pa ću moći da stojim. Ili, disko platforme. :D
  21. http://www.louis.de/_10b7f1161bb10291004bf8e03f5187fd0e/index.php?topic=artnr&artnr=10002792〈=en http://www.louis.de/_10b7f1161bb10291004bf8e03f5187fd0e/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10003901&anzeige=0&ADTRACTIONSLOT=detail_kontext Ovako izgleda alat za skidanje i nameštanje lanca. Doduše, ovo je za pogonski lanac, možda za ovaj dupleks/tripleks ima neki drugi alat, ali sličnog oblika i namene.
  22. Pretpostavljam, nemoj da me držiš za reš da je to razlog, kod ovog motora nije nategnut španer, lanac je u kompletu labav. Zato ima ovakav slobodan hod. Ti u svakom slučaju otvori španer kad kasnije budeš dalje radio, da vidiš da ne glavi on zbog neke prljavštine. Moraš da ga rasturiš do najsitnijeg dela i da ga dobro opereš. 'oće on da od stajanja malo zapekne, od neke štroke u ulju itd. A ionako ćeš da ga skidaš da ga predihtuješ, nećeš ti da dozvoliš da ti kaplje ulje. Nisi kao ja :D
  23. Nisam gledao video :D Naravno da ne treba da ga drži... Sila kojom okrećeš radilicu i put lanca... Kad pomeriš radilicu, on se zategne i deluje u redu. Stani negde na pola takta, pa ćeš videti da i tada imaš gore isto lufta. I stvarno, izvadi te svećice. Ovako se trudiš više, a i ne možeš precizno da ga zaustavljaš. Stani na svakih 90 stepeni okreta kako bi prekontrolisao istegnutost lanca. Možeš i na manje stepeni, ako ti je nešto sumnjivo.
  24. Sličan/isti kao za otvaranje pogonskog lanca. Identičan princip.
  25. 99,99% da nema apsolutno nikakve veze. Pogledaj, to je mali šraf, sigurno se steže i silom koja je značajno manja od "glavnih" šrafova. Ako su majstori projektovali ovu glavu bez tog šrafa, 100% ne može da se uvije, pošto su sve ostale tačke iste. Pakuj to!
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja