-
Broj tema i poruka
3401 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: misa-pei
-
@živke Na kom motoru ti se to desilo?
-
Da se i ovde zahvalim našem drugaru @kole24! Bio sam u PA, dao mi deo, evo tek sam ga večeras namontirao i presrećan sam. Znači ovaj forum, majku mu
-
A u čemu je razlika?
-
Ako sam kupio nov motor, iz radnje, hoću da moje dupe prvo sedne na njega, da ja prvi prdnem na sedište. Izložbeni komad mora da se prodaje po drugoj ceni. Ako si ga isplatio, to je tvoja imovina. Da g bez pitanja razgaze je krajnji bezobrazluk. Traži debeo popust, 10, 20%, nemoj da te bude sramota.
- 239 odgovora
-
- 9
-
-
-
- royal enfield
- royal enfield continental gt
- (i 6 more)
-
Diverzija je udobni tenk. Svuda prođe, nema problema sa održavanjem, sve ovo što su naveli Alekre i Bajker71. Samo mi nije jasno što su toliko karburatori minus? Jeste bolje ubrizgavanje ako se penje na planine, ali stvarno ne vidim neku veću prednost. I dobro, automatski sauh (da tako kažem).
-
Ajd da probam... Imam onu crnu, manju, udarnu šrafilicu. Ona ima onaj sistem kačenja bitova da se ubace i zabrave, a kad se vade, povuče se spoljni prsten unazad. Vrlo sam zadovoljan njom, ali mi se desilo da se taj mehanizam raspao (slab je osigurač mehanizma, prstenasti) i sve se rasulo. Naravno, nisam našao kuglicu koja služi za zabravljivanje. Sad se samo ubaci bit, ali i ispada ako nagnem šrafilicu unapred. Prihvaćena je reklamacija, vratiće mi pare - nemaju da mi zamene, ali meni odgovara ova šrafilica. Pitanje je da li neko ima rešenje ili ima pokvarenu šrafilicu da mi je da/proda? Ili samo taj vrh?
-
Cena goriva u 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026.......
misa-pei je odgovorio članu Ivanrsvb u Motoristi Na Drumu
...od kog se prdi, pa ako budemo mudri, eksplozivni gas koji bismo pustili u vetar i oštetili ozonski omotač lepo treba da ga konzerviramo i da posle ubacimo u vozila kao plin za pogon. Nije isto kao LPG, ali može da se nabudži. Znači, ne prdite u vetar, nego komprimujte. A govna sačuvajte da okupamo bagru u njima. -
Posle u crvenu prskalicu klinera.
-
Mislim da su oni već sada na 70%.
-
Koliko vidim, prsao je blok, baš tamo gde ulazi gornji šraf, duž loze. Neko je pretegao taj šraf, napeo španer i... Naravno, možda grešim.
-
Problem sa jačim šrafovima je gde se ušrafljuju. Ako se šrafe u ram, mogu da ga zakrive. Ako se šrafe u aluminijum, mogu da ga polome. Sve zavisi od ugla pada i gde se šrafe.
-
Sport‑touring motocikli sa 4‑cilindričnim agregatom
misa-pei je odgovorio članu Darko Mihajlovic u Touring
Ovaj... gde se staje u red? -
Potpuno se slažem, samo se plašim da će kad istisnu/pogase masovnu proizvodnju iz drugih zemalja i kinezi da se ponašaju isto kao ovi sada. A nešto ne vidim da će njima da se pojave drugi kinezi. Ali, za to će trebati godine...
-
Isto tako, nisam merodavan ni za to koliko je kaciga topla, kakvo je luftiranje... meni je uvek vrućina i znojim se na preko 20 stepeni. Kad je hladno, odlična je, fabrički pinlock odlično radi, ne magli se. Za sada!
-
Vidi, ja nisam najbolji za takvu procenu, pošto vrlo često vozim sa dignutim vizirom ili sa spuštenim skoro do kraja. Meni se čini da je super kad se koristi samo vizir, bez podbradka. Nekome ko je osetljiviji na promaju, možda bi smetalo, šta znam... Čini mi se da je dosta dubok vizir i da nema turbulencije koja ulazi u samu kacigu.
-
Lutka! Čestitam i želim ti da ga slatko izvozaš!
-
Soko okolovo
-
Mnogi lepe, pa sam i ja sad zalepio na Stromu. Samo je bitno da se uzme "lepak" koji je otporan na ulje i da je predviđen za rad na što višoj temp. Preko 130 stepeni. Jeste da ulje ide do 110, 120, ali je bolje uzeti za bar do 180 stepeni. Ja sam uzeo Locktite dvokomponentni, ne znam sad tačan broj. Izađe oko 3000 din. Veoma važno: skinuti stari lepak, odmastiti površine (i brake cleaner i aceton) i vrlo tanko naneti. A najelegntnije i najskuplje je staviti nov. Mada, ako nisu rešili konstrukcioni problem, pitanje je koliko će i taj trajati (nov bar desetak i više godina, a polovan "i dobar" je mačka u džaku).
-
Posle sređivanja na Stromu svega što je moglo da pregura prošlu sezonu (korpa kvačila, magneti, glavni cilindar kvačila), rešio sam da operem oba motora. Poslednji put su oprani negde letos... Majko moja mila, kako neko može da uživa u tome? Nema glupljeg i dosadnijeg posla, a da ne pominjem da mora čovek da se savije bar 277493021 miliona puta. Sve me boli. I mokar sam, naravno. Sledeći put plaćam piće i roštilj nekom ko će da uživa u pranju.
-
Ке бламаге . ..
-
@bajker71 Video sam da često umesto stare šmirgle ljudi koriste alu foliju. Da li si to probao?
-
Evo godinica dana sa Advant X, oko 10 000 km na dva motora (CBR 1000 F i V Strom) i mogu da kažem sledeće: -praktičnost - čista desetka -kad se prebaci podbradak, ne oseća se uopšte za razliku od flip-up gde se sa podignutim podbratkom odmah oseti promena težišta i u vožnji se ponaša kao jedro -viziri su za sada odlični, još nemaju ogrebotinice, malo je nezgodno korišćenje tamnog vizira u odnosu na HJC, ali se navikne čovek -prednji deo još ne škripi, čvrst je i savršeno se zatvara -unutrašnjost ne pokazuje nikakve tragove nošenja, ne koristim podkapu -buka.. šta znam, nije da sam izolovan od sveta, čuje se vetar, ali meni na oba motora viziri prave buku. Tiša je od HJC integralne IS16 -spoljašnost je prilično osetljiva. Vrlo lako se naprave ogrebotinice, ništa strašno ali mi je krivo -kopča je sranje... zapravo, ona je počela da dobija zelenu patinu od znoja. Gumena kapica gde se uvlači kopča je otišla u istoriju jer je stalno spadala, ponekad se teško zakopčava, da krene prvi klik. Nije strašno, ali ume da iznervira. Ujedno mi je to najveća mana cele kacige. Prezadovoljan sam, mada sam imao (i još uvek imam) blagu averziju prema svim kacigama koje nisu integralne, ali je praktičnost neprejebiva. Vozio sam godinama i jet kacige, pa vezuj maramu preko usta, pa upadaju mušice pa... Ovako se sve lako rešava. Samo da napomenem... Upravo u gradu spuštam podbradak, jer je mnogo veća verovatnoća da se poljubi asfalt. A najveći procenat povreda (mislim oko 70%) je upravo u delu lica koje je otvoreno kod jet kaciga, pa i kod ove. Ali, čim stanem, dižem podbradak i ulazim u radnje, pumpe itd kao sa jet. Baš sam je zavoleo.
-
Stavi filter, u svakom slučaju. Sa Frad metalnim filterom nisam nikada imao prljave karburatore. Ne znam kakvi su ovi mali plastični, ali u svakom slučaju vrše posao. Čak i kad središ rezervoar, stavi filter jer nam je gorivo... A ako nisi već, pogledaj endoskopom unutrašnjost rezervoara. Ako nema neke velike rđe, verujem da je sasvim dovoljno da se dobro ispere rezervoar i da ga na sledeću zimu natenane trajno rešavaš.
