-
Broj tema i poruka
9820 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Satelis
-
Amortizer volana - problem , nesto nedostaje
Satelis je odgovorio članu Darko Mihajlovic u Motocikli
Pamtim ti ja kao slon..... imao si dastancer izmdju ili ti ide sraf - podloska - telo amortizera - distancer - podloska - ram di se srafi. Kad ti je majstor skidao, izgleda da nije lepo vratio, mozda izgubio distancer pa te sad hebe a odvija ti se zato sto je mozda sjebat navoj di se sraf steze.... proveri. Pricali smo danas i dosli do zakljucka da ti je i ventilator hladnjaka ostao razdzekan. -
Hmm a sta mu ondak dodje Canbus Low i Canbus Hi speed? Jasno je meni da nije fabricki prespojen zicom, bilo bi glupo da je fabrika tako resila....besmisleno je uopste pricati o tome. Na snimku sto A.J. okaci, na 1:34 jasno se vidi zagurana zica izmedju pinova na plavom konektoru ili ti prespojeni kontakti.... taj detalj mi nije jasan pa zato i pitah cemu i zasto je to uradjeno, kako radi i ima li el. sema..... odgovor ne dobih.
-
Znaci ako sto sam predpostavio, kontorler se u stvari ponasa kao reostat umanjenja obrtaja pa samim tim je u sistemu manji pritisak....sve jasno. Can-bus je brzina protoka informacija kroz instalaciju, obicno je veza izmedju dva racunara ili nekog senzora i racunara. Odakle dolazi napajanje V uticnice (?) po opisanom, rekao bi da dolazi sa kontorlera preko osiguraca od 10A i zasto je prespojen plavi konektor sa snimka, znas li mozda... ima li neka el. sema? Uh i ovo mi je zbunjujuce... Znaci moze biti da je pukla b. pumpa unutar rezervoara ili kuciste kod konektora.... iskren da budem prvi put cujem da se to moze desiti samo od sebe. Motoric b. pumpe hoce da bude u problemu pa ne moze ostvariti dovoljan il pak nema ikakvog pritiska, regulator isto zna da brljavi, filter da bude zapusen i to moze al da pukne samo od sebe kako je opisano..... to mi bas cudno. Sto vise citam o BMW-u i njegovim problemima sitnim a i onim krupnim, sve mi nekako bezveze naspram cene koliko kosta, ne bi smelo nikako biti tako.
-
Prekljuce formirao aku za drugara, vozi Beva500ccm. Dam mu u ruke aaku i 2 puta kazem, pazi da ne obrnes kleme pri montazi...... obdnuo je iz prve naravno i to odma. Imao je srece sto nije napravio stetu na racunaru/ecu/kompu....nazovi kako os, jer nov isti kosta izmedju 700-800eur polovan ako se nadje oko 200eur. Moras pogledati osigurace (kao sto ti napisa kolega iznad), izgoreo je neki sigurno, zameni za istu jacinu, prekrsti se i pali. Ako upalis.....super, ako ne upalis baci se u potragu drugog ecu-a.
-
Na papiru da, u praksi Bogme ne, bar do sada, a imam poruceno iiihhhaaa sto sta raznog.
-
Predpostavljam da taj kontroler sluzi za ukljucenje/iskljucenje pumpe ili za umanjenje pritiska (obaranje V) u sistemu napajanja gorivom ili nesto trece, koja je tacna namena? Lici mi na reostat ventilatora motora hladnjaka, 1 i 2 brzina kod automobila. Vidim da je plavi konektor bocnuo u pumpu, rekao bi da je veza na sam motoric iste jer drugi kraj ide u uticnicu 12V. E sad, kako pumpa nastavlja da radi jos 30sec ako se ugasi motor/kontakt, izvadi kljuc? Da li to znaci da uticnica ima vremensku zadrsku napajanja za tih 30sec koliko bi napajala neki potrosac nakacen u uticnicu? I jos jedno pitanje..... na 1:34sec vadi plavi konektor iz pumpe, okrece ka kameri jasno se vidi da su kontakti prespojeni zicom, zasto je to uradjeno znas li mozda?
-
Narucio 4XL sa Alia, vid'cemo sta kaze kad stigne, malo jace od 13eur dok je kod nas sa postarinom 2.700din i to 3XL jer nema vece.
-
Ne mozda vec sigurno moze.... nesto ako ne i isto kao sto uradih onomad kod sebe na motorce ende
-
Pored Puig vizira trebace ti podizac, pored dodatka (kao kod Nemanje) opet ce ti trebati podizac. Obe varijante rade poSo, pitanje je lepote u oku posmatraca i koliko bi novca izdojio. Kod dodatka sam bio i ostao skeptik, plasilo me je nedovoljno stezanje istog. Pri naletu jaceg ceonog vetra (onog iznenadnog) vec vidim kako mi dodatak leti direkt u glavu (Filipu ili ti Sargerasu se slicno desilo, smako se sa vizira)..... neprijatno iznenadjenje. E sad, ako se pak pritegne malo jace, tad me je plasilo da ne napravi havariju na samom viziru jer otpor vetra pri vecim brzinama nije mali. U mjoj varijanti te bojazni nema, sve se srafi u 4 tacke tako da sam mirniji, proverim s'vremena na vreme zategnutost srafica i to je toj. @ProMaster To pitanje isto vazi za tebe (Gumiu sto postavi) ..... ajd sta se femkas vise ko mlada neka @Luighi034 Cestitke na kupovini, da te sluzi akko si zamislio. Stos tice tvog "problema" lakse je iseci nego dati novce za drugi vizir, mozda ti i bude tako odgovaralo, ne znas dok ne probas. Ako ti ne bude odgovaralo, lako ces kupiti drugi povisen jer fabricki sluzi reda radi tj totalno je bez fukcije. Ja bi to isekao i zatamnio pa probao. Sa kojim gumama je stigao? @X8 Vračar Sve je to super i bez brige, odlicno si prosao
-
Nisam Drasko fotosopirao, sve slike pravim s'telefon Huawei P8 Lite. Ovi maglenci ugradih @Alexa90 i @Marko Mk4,@Šipi ce dobtiti za koji dan, @GAGI74 ih sam ugradi, @ProMaster sve ima al mu fali motorce.....samo mozda imaju i oni neku sliku na tu temu, eve jos jedne smederevac, negde kod plantaze Uh matori vrlo vrlo su skupe, papreno skupe.... kucaj Lupo SL pa vidi cene (za 1 ledicu).
-
Noc Dan Na prvoj slici je oboreno svetlo, na drugoj klik maglenci, boles kolko su dobri
-
Ja bio ubedjen da su ratovi zbog zena nastajali Kad smo vec kod njih, namestio bi da zena samu sebe moze da spiunira. Brale one kad se istripuju.... istripuju se za sve pare tako da im dobro dodje da provere same sebe. Inace nisam za vid spijuniranja (sopstvene) dece...... bes zivot pod lupom i staklenim zvonom.
-
To i ja spazih sto pominjes ali koliko vidim nema mogucnost da se povuku napred zbog auspuha tj moze se povuci ali onda ide dodatno u sirinu. Ideala bi bila da se napravi druga cevka cunka (krivina) pa cunak da ide vise pod rep, samim tim nosaci mogu ici lagano napred.
-
To i mene zanima, treba mi cirada ko leba. Marko kupio Oxford, 4.5krsd placena i prc mileva, pusta na kisi....bedak.
-
Da da, vidi se kondez iz auspuha kako otopi to malo snega....nek je sa srecom sestri motorce
-
Djes ba uzo opanci?
- 2091 odgovora
-
- 1
-
-
- dual-sport
- tourensport
-
(i 2 more)
Označeno tagovima:
-
Obrat'se cika Rajku ili ti Arakisu.
-
Citam pa se pitam..... taj klijent, da nije Srbin kojim slucajem, sve mi slika odavde nekako
-
Nista Dragance, bice od ponedeljka Fulbat (uzeh jos 4 komada, sve ode) koji je nesto jeftiniji od Exide.
-
Jos da ste oboje napisali ono najvaznije ili ti cenu..... bilo bi bajno sjajno
- 2091 odgovora
-
- dual-sport
- tourensport
-
(i 2 more)
Označeno tagovima:
-
Das nekom ko zna da vozi, par ces bar tu stavku otkaciti dal je do tebe il motora..... ovako sve ostalo mogu biti samo nagadjanja. Ako zaista imas problem na motociklu, smatraj da imas gadan problem za resavanje. Znam da ti nisam mnogo pomogao al ti nisam ni odmogao, za pocetak daj nekom da ga pocera sto bi rekli.
-
Ono je bilo vise "otimanje" no kupovina jer Boki je moj bas dobar drugar (YU Lucas), nisam cekao da urade ulaz robe....papirologiju ma nista, capio i bez preko vrtata nakon cele noci stajanja zatvorio i turio....sad pali ki mina moj ode u vecna lovista sa ostatkom druzine Nemanja bese pre neki dan i bas smo uporedjivali makine jedna naspram druge...... udobnost tj sediste..... velka razlika, klot vs opremljen motocikl..... jos veca razlika. Svrnuo posle i ozn i bas smo posteno izogovarali makine kad smo vec kod Nemanje turili Oxford grejaci rucki zatim i stitnike koji se bas dobro uklapaju u celu pricu Givi tank torba je narucena, cent. stender razmatranje, oiler se ceka...... bice lagano kockanje.
-
Yuasa sutra leti u kantu, nema vise sikiriki oko napona, oce kaki-nece kaki dobra strana medalje je ta sto cu licno formirati akumulator prva stanica njegove dugotrajnosti je u pravilnom formiranju Banner iza je za jendog Beva500, drugi Exide za SW600 nakon zavrsenog procesa formiranja, hladjenja.... trenutni napon je odlican sutra montage i kres
-
Nije ti nista poslao.... to je samo potpis kad se kuca preko TT Uradi prvo ispiranje da bi znao na cemu si pa ces posle lako dalje.
-
Hmm zanimljivo, povecana sigurnost pri obaranju, posebno naglasavaju voznja po kisi i dvokomponentna zadnja guma zarad vece dugitrajnosti..... taman da isporbam kad potrosim trenutne sa kojima sam za sada bas zadovoljan.
- 2091 odgovora
-
- dual-sport
- tourensport
-
(i 2 more)
Označeno tagovima:
