-
Broj tema i poruka
9820 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Satelis
-
Kad smo vec kod tehnikalija.... dodje i Sipijev na red, sta se ima uraditi mmmm dosta toga, pa krenimo nekim redom. Ispustiti ulje iz motora, skinuti filter, skinuti zadnju levu bocnu plastik, proveriti f. vazduha, raskaciti sondu pa skinuti auspuh sa sve izduvnom granom. Zatim raskaciti z.d. amortizer, skinuti koc. kandzu, razraditi klip, proveriti plocice, skinuti parking kocnicu i cevi sa traverzne/rama, skinuti most izmedju traverzne i desne dekle, otkaciti crveni i beli dzek, srafove dekle u krug i eto je dekla dole. mora da se skine stara d. masa, odmasti i predihtovati ponovo (curka ulje) ujedno proveriti namotaj, dobar nego kako agregat je imao dobro odrzavanje sto se da primetiti Nakon predihtavanja dekle sklopiti sve nazad obrnutim redosledom, taman da se prosusi kako treba, zavrnuti nov filter ulja HF951, sipati ulje u motor (nivo uvek na max) i taj deo je gotov. Prelazim na zadnji kraj, treba pretresti instalaciju, ugraditi led sijalice poz. i stop svetla, ugraditi strob za stop svetlo i videti signalizaciju na kufercetu jer nesto ne radi kako treba. hmm lose odradjeno, vise puta nastavljano, sve tako visi odatle se neko nakacio na instalaciju i sproveo napajnje za kofer neke su i gole tj bez izolacije sijalicke zamenjene jako svetle (crveni led) ubacen i strob te ce sad biti bolje uocljiviji na kocenju U koferu ima poziciona svetla i migavce, migavci rade dok levo poz. svetlo muerto totalos. Otvori kofer, odvi cent sraf i skini platno, odvi 4 srafa od rostilja i skini isti pa odvi jedno 8 malih srafica ne bi li skinuo poklpac kofera kako bi prisao zicama..... napajanje dolazi regularno (luster kleme nisu pozeljne) problem je u samoj ledici, puce mali patrljak cim sam ga dodirnuo morace druga i da se sve lepo zalepi jer ovo igra u voznji sam tako spakuj kofer sve nazad, spakuj instalaciju nekad bese ovako sada ovako Nastavice se........
-
Upravo zbog toga pitah za sirinu jer mi deluje da bi kacilo u kombinaciji sa stitnicima ruku. NC svakako ima mali ajnslag, dal dao pun levi il desni....nema kacenja, prostora ima taman toliko koliko treba. Sto's voznje tice, subotu ne mogu nikako dok u nedelju mozda..... pratim situaciju.
-
Svi prvo gledaju cenu..... daj da nadjem najnajjeftiniju a da bude najjjbolja da extra drzi i dugo traje, kopanje takve ne postoji al se ipak kopa. Prvo se izvrte sve radnje, kako moto tako i auto..... zatim Mata iz Mladenovca...... pa vidi koliko je dzabalesku preko opanak, kako da ga dobacim (?)..... sad ce sajam motocikla eto popusta nekog. - Zika ima po extra ceni za komad al je DOT iz 2012 i 14-te, guma dzajba znas kako je dobra, jos ima one recke po njima... - Nasao sam polovnu gumu pa samo da mi pregura 2,3Kkm, kaze nije kriva nema klobuk..... - Super covece, nove gume, bas cu da ih testiram veceras posle posla. Dolazi sutradan sa slomljenim retrovizorem, rucicom z. kocnice, oguljenim plastikama leve strane - dasa po kisi na slaviji testirao nove gume...... ispruzio se koliko je dugacak. - Opet novi opanci, prva voznja i covek pokupi negde ekser u zadnjoj gumi. Zove pita sta da radi, legla dole skroz ispustila? Nista, tocak dole zarad krpljenja kod vulkanizera ako ces sam da se bakces ili pumpa + set za reparaciju da se sanira steta da bi mogao da se dovuces do majstora ili slep na kraju krajeva, ne smes tako voziti. Sam ne zna nit ima alata za reparaciju nit bi pa znao da primeni, slep nece da placa jer ce ga "odrati" te je resio da tako vozi do vulkanizera, laganica ce on. Epilog..... novu gumu je skroz isekao sa unutrasnje strane (ne vidi se spolja) mozes da je bacis, guma je spala sa felne u toku voznje pa je ostetio felnu i umalo nije pao jer se z. tocak ukocio nakon spadanja gume/ zaglavljivanja.... zove i pita sta sad da radi? Idi u pi*ku mate*inu, eto to sad da uradis! - Nesto mi tezak na kormanu mucim se kad trebam da skrenem, hocu da padnem kao da me vuce, trosi mi brze zadnju.... Kad ga pitas da li je dobar pritisak u gumama? Pritisak??? kako da vidim? gde da vidim a koliki treba da bude? Ccccc sve sami piloti, kaciga na glavu, kljuc u bravu i on polece, kake gume kaki bakraci. - Onaj hoce malo siru zadnju jer mu tako lepse, mocnije izgleda znas masivnije, ozbiljna prica. Onaj drugi pak stavio nesto vislju radi udobnosti pa sad kuka kako mu nije to to po krivinama, balonka "uvija" se nekako sva, smor. Onaj treci nasao zimsku, kramponi ko u traktora te nije mogla prednja stati, kaci blatobran. Ma kaki mile, sad ce brusilica da radi, krstim se i gledam.... uspeo je da upasuje. Znas matori guma je do 00, malo je bucna vec posle 40km/h na 80 ima vibracija solidno i blatobran sam skratio al je vrh vrh za 2 crvene. I tako, sta sve cuh i videh, ne mogu se svega ni setiti, smesno mozda - zalosno svakako.
-
@Ferty_ Dobro je Ivan uradio, vidim da je gornji deo siri, kakva je situacija sa donjim delom, koliko je siri od fabrickog?
-
Ne bi se kladio, pre racunaj 2-3 nedelje da ce trajati. NJet matori, dal vozio u moto ili enter isti mi djavo
-
Mene pitas dal ce tebe svrbeti pozadina tj pomoci novo sediste...... jes car. Polako ima vremena, ni meni nije smetalo u pocetku.
-
Moje neko vidjanje stavri po pitanju guma je sledece: - Od 125ccm do 300ccm (laksi mopedi) ko je umeren na gasu i ne obara motor do krajnjih mogucnosti, moze uzeti bilo koju gumu (sem kineske), svaka ce mu vrsiti posao. Ko je ostar na gasu, obara do ivica i td..... on bi trebao da razmislja o provereno dobroj gumi jer je jedino ona (guma) presdna u nekim situacijama i tad se ne pita sta kosta, bitna je sigurnost. Od 350ccm do 850ccm (tezi mopedi) isto vazi kao i za lakse mopede s'tim da bi bilo pozeljno uzeti dvokomponentnu (veca tezina = brze habanje pneumatika, posebno zadnja) radi nesto vece dugotrajnosti. Meni nikad nece biti jasno zasto se uvek trazi najnajnajnajjjjjeftinije moguce resenje (?), razumem donekle ko vozi T-Max, Malaguti Spider, Nexus jer oni nose drugaciju dimenziju i za njih set ide opusteno na 200eur dok je za sve ostale tu oko 100eur set. Imam malo drugaciji pogled, guma i kocnica mi glavu cuva. Dzaba mi set 20-30eur jeftiniji ako me izda u krivini..... mislite o tome, nije sve u parama!
-
Nije da se nije vozilo, godinama po sezoni bicikletom predjem izmedju 3-4Kkm tako da zna guzca za patnju. Nego nije mi jasno da sam imao pa nestao pa se opet vratio problem sa sedistem/pozadinom.... isto pedu, isto sediste, iste km po sezoni, bemliga videcemo kako ce za dalje biti. U nedelju 320km predjoh bez problema, nisam imao potrebe misliti o pauzi ni posle 1h voznje.
-
Kucaj na FB Ivica Stanojevic i nemoz da omasis, tu ces videti radove, br. mobitela i adresu..... zovi, pitaj, dogovaraj se s'coekom. Takodje imas temu "Presvlacenje sedista" ovde na forumu, tu ces videti da imas jos nekih opcija pa vidi sta bi i kako bi. Znam za tu radnju, bas je blizu mene tako da bi mogao pogledati.
-
Toliko mi je pomoglo da me vise ne boli guzzca
-
Ne znam sta se to desi, u pocetku mije smetalo sediste pa posle nekog vremena ajd da kazem 10K prestalo, mislio to je to navikao se. Kad ono medjutim, kao bumerang se vratilo i bilo sve gore i gore, a sta je pravi horor to ces tek videti kad 4,5+ dana peglas izmedju 400-500km e to je onako fin horor.
-
Procedura je vrlo laka, treba samo da castis bar 3 voznje, nekad je to guda nekad nesto drugo, sve zavisi od apetita Sala naravno, nema se tu sta posebno reci, Gagi je 30sec od mene, Bobi na minut, Bane i Paja na 2, cesto uvece odemo na pivce te tad i padne dogovor ako ne preteramo to vece i ako se usaglasimo spram obaveza. Hahahahaha Gumi sve objasni
-
Trenutno imas popust bas za ono sto tebi treba, baci pogled na Louis, Fastway Season jaknu nosim vec 3 ili 4 sezonu.
-
Protegli opanke do Mrcajevaca, da vidimo sta kaze Baralic..... nema omaske, guda odlicna. U povratku Divljakovac (AR) na kolac s'kafu...... ubiveno 320km mozak resetovan, baterije pune. Bese dosta bajkera, ono sta sam mogao da primetim je da su svi vozili normalno, oprezno za razliku od 4-tockasa. Brzo, dosta brzo dok kroz Rudnik mu hebu dadu, sve sami reli vozaci, seku svaku krivinu i vozi po sred dokle god moze ma ne jebe 2%.... Boze me sacuvaj koje bahanalije
-
-
Prašinari sa slika su bili od ranije oštećeni na šta sam mu odmah ukazao prilikom predaje, računajući da će sve zameniti, uraditi kako dolikuje....kad ono međutim.
-
Nek ti je sa srecom, zdravo ga trosio
-
Canbus mreza je nista vise nit pa manje nego 2 zice ili 2 provodnika, obicno medjusobno prepeletene radi lakseg prepoznavanja. CanLow ili Hi oznacava koja je voltaza na njima, 5V je ukupan napon obe mreze ako se meri unimerom te ce tako na Low biti 2.40 dok na Hi 2.60V. To je samo prosecan napon koji se unimerom moze izmeriti dok za sve ostalo mora osciloskop. Ne sme se meriti unimerom izmdju mreza, vec jedan kraj pipalice ide na masu (- vod) dok drugi kraj ide na mrezu i izmeri se napon. CanHi mreza ima zavrsne otpore pa kad je sve ispravno, mreza miruje, iskljucen kontakt na mrezi treba biti 60oma. Protokol koji pominjes je jasno definisan red informacija izmedju dva racunara koji mora biti ispostovan sa obe strane ne bi li sve radilo u skladu i te informacije se dele na dve grupu ili ti obicne i prioritetne informacije. "Variable data speed" ili ti brzina protoka informacija kroz 2 zice/mrezu se krece od 125kbits/s do 500kbits/s sve zavisi za koju namenu se koristi, obicne informacije manji protok, prioritetne pak veci protok. Bilo koje narusavanje veze (prekid zice ili kacenje nekog el. uredjaja) mreza prosledi racunaru informaciju i racunar momentalno ulazi u "save mod" iskljucuje radnje, gasi napajanje tj samozasticuje se ili pocinje elektronika opasno da brljavi ili se cak desi i nepovratna havarijana nekom od racunara, zavisno gde je i kako cackano. Racunari koji tako funkcionisu imaju pripremu za dodatne gedzete/potrosace (alarm, uticnica 12v, maglenke, grejaci...) ali zato se mora staviti deo te i te kat. oznake i nakon ugradnje preko dijag. uredjaja se kaze racunaru da je to i to ugradjeno tj naucen je da ima novu zvecku u svom protokolu/sistemu. Postoji mogucnost zaobici can mrezu (kao sto si ti uspeo, svaka cast) ali je jako tesko..... eto to je ono sto znam (cega se secam) o toj mrezi ili ti 2 zicke vrlo zajebate, ima ih nekoliko vrsta (van can, can bus, full can). Steta sto se ne moze videti sema, jasnije bi mnogo bilo.
-
Sve je trebao da uradi samo ne ovo na ovakav nacin, na stranu stavljam sto nije javio da je zavrsio kao i cenu....to mi nije toliko bitno. Kad je video da nema potrebne delove, trebao je nabaviti ili javiti da nema pa samim tim posao ne bi ni radili a ne ovako da smandrlja. Bezveze kanali sebe, ja razumem guzvu, vrlo dobro cak sta vise odlicno je razumem. S'tim da guzvu, musterije, zivot, zene, blizu i dalju familiju sa poslom nikad ne treba mesati, posao je posao a druzba je druzba i tu nema kompromisa. Nije losa dusa al kao sto Pingvn rece.... sav je pogubljen.
-
Da napisem i ja koju o pomenutom majstor Zare-tu..... Zovem ga, sreda bese prosle nedelje da vidim da li mogu i kada doneti prednje amortizere od Honde SW400 da se uradi servis. Majsto rece dodji sutra, sad je vec kraj radnog vrmena, radim do 17h .... Ok vidimo se sutra oko 10h ....otisao sutradan, ostavio u kesi, upisao podatke mopeda, moj br. uz reci da ce sutra biti gotovo i javlja kad zavrsi. ..... vazi, javi, vidimo se sutra .... sutra, ni traga ni glasa, zovem ga u 16:30 da vidim sta se desava. aha da da, ja jos jutros uradio, jbg izvini zaboravio da ti javim, ako mozes dodji tu sam do 17:30 ..... ok nije tolika hica ma da sam te cekao ceo dan, sta je tu je, docicu sutra samo mi reci kad i koliko para da ti ponesem? mislim da je 40eur, ajd da vidim pa ti javim za 5min sms-om ili viberom ..... ok vazi, allll na plazi, nema ga da se javi ....sutradan odlazim do njega, zdravo zdravo, dodjoh po amortizere aha evo ih, 4.000din si duzan, katastrofa su bili 20w ulje sam sipao ..... ok izvolte kes i dovidjenja, odlazim jer sam bas u zurbi Dodjem kuci, vadim amortizere, gledam nema starih semeringa u kesi tj nema nicega, cekaj mozda je pukla kesa pa ispali..... ma jok nema, kesa citava. pogledam same amortizere i imam sta da vidim jedan drugi Ovako majstor Zare spakova amortizere, naplati i predade meni....... ja stavrno al stvarno ne znam sta se desava sa ljudima? nista mi drugo nije preostalo nego da saniram stetu dok se ne nadju novi prasinari Eto toliko od mene o pomenutom majstor Zare-tu.... ja mu na vrata sigurno vise necu zakucati.
-
Plavi je Dragancetov ( @dragan_alumiroi ) i trebalo bi da mozes staviti taj sa linka.... nosac navi - podizac - vizir.
-
Amortizer volana - problem , nesto nedostaje
Satelis je odgovorio članu Darko Mihajlovic u Motocikli
Bilo kako bilo, secam se da si imao distancer PS. navrni do mene sutra da ti dam nesto sto ce ti odgovarati, imam neke distancere od vizira. -
Pa da.... sto bi se ti cimao da listas strane/citas kad ce dugi za tebe da lista imenik i kaci ovde da bi ti video..... laganica samo
-
Godina ima 365 dana, polako i nacices
