Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Na znam da li su isti karbovi ali 99% kineza je ustelovano tako da ne izvlace maksimalne performanse vac su okrenuti ka manjoj potrosnji. Mada 10-ak% snage gore dole se skoro i ne oseti, bar u normalnoj upotrebi, vise zavisi tezina i ostali uslovi voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Poz!

Da li neko zna gde ima da se kupi zadnja guma za challengera

i koliko koshta?

 

Ja sam gume kupio kod Gorana Pardona iz Cepina kod Osijeka. Obe gume sa montazom su me kostale 150 eura. Tada kada sam gledao gume kod nas su me kostale vise sa sve putem i zelenim kartonom. Imas negdje temu o tome. Preporucujem covjeka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Pozdrav drugovi i braćo kinezi treba mi za drugara hitno ako neko ima zadnji točak za chellengera sa sve pripadajućim silen blokovima i zubčanikom ako neko ima viška zaiteresovani smo da kupimo :zdravo:

 

U mastechniksu nemju na stanju, i neće biti u skorije vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

Otprilike tako drasticno izgubi snagu i dok "neproguta"nista,drzim gas i onda ponovo povuce.To mi se desavalo par puta.

 

Meni se isto tako desilo na mom challengeru samo dva puta ali kad mi se ugasio vise nije hteo da upali. Da li iko ima ideju sta moze da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

još davno sam pisao ovde da su problem na chalangaru jedino karbovi to jest nemaju štelovanje smeše i nemaju dovoljan protok iliti dotok goriva do karba recimo ide isto na pola gasa ili pun gas i ja se jednom iznerviram i skinem onu benzinsku pumpu,počupam sve prigušivače iz auspuha napunim ga do čepa što znači da ide prirodnim padom i krenem da probam neverovatno napuni 150km/h kao jedan dva svi se krstili,e pa onda sada problemi nastaju čim nestane malo goriva u njemu to jest u rezorvoaru nemože da ide prirodnim padom i opet gubi snagu pa sam stavljao platinske pumpe kao na starim yamahama i to je radilo perfektno.Posle sam se iznervirao jer je počelo da mu otpada sve sjajno sa njega od brzine valjda vratim ga na fabrikanu i uzmem zx9r i vozao se sa njim pa možda nekom pomogne to je moja priča o tom motoru i stvarno sam bio prezadovoljan jedino što je trošio ko tenkić al nikada nije išao ispod 120km/h inače sa njim sam prešao za tri meseca 18000km i menjao sam ulje svake nedelje doduše.Nadam se da će nekome pomoći ovaj tekst pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

još davno sam pisao ovde da su problem na chalangaru jedino karbovi to jest nemaju štelovanje smeše i nemaju dovoljan protok iliti dotok goriva do karba recimo ide isto na pola gasa ili pun gas i ja se jednom iznerviram i skinem onu benzinsku pumpu,počupam sve prigušivače iz auspuha napunim ga do čepa što znači da ide prirodnim padom i krenem da probam neverovatno napuni 150km/h kao jedan dva svi se krstili,e pa onda sada problemi nastaju čim nestane malo goriva u njemu to jest u rezorvoaru nemože da ide prirodnim padom i opet gubi snagu pa sam stavljao platinske pumpe kao na starim yamahama i to je radilo perfektno.Posle sam se iznervirao jer je počelo da mu otpada sve sjajno sa njega od brzine valjda vratim ga na fabrikanu i uzmem zx9r i vozao se sa njim pa možda nekom pomogne to je moja priča o tom motoru i stvarno sam bio prezadovoljan jedino što je trošio ko tenkić al nikada nije išao ispod 120km/h inače sa njim sam prešao za tri meseca 18000km i menjao sam ulje svake nedelje doduše.Nadam se da će nekome pomoći ovaj tekst pozz

 

Ovo sve i nekako da razumem ali zasto je menjano ulje toliko cesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

zato što sam uzeo novog pa da sačuvam agregat i nedeljno sam prelazio dosta kilometara a i zbog razrađivanja opiljaka itd međutim nije bio to što sam očekivao pa je zato prodat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ovo sve i nekako da razumem ali zasto je menjano ulje toliko cesto?

 

 

zato što sam uzeo novog pa da sačuvam agregat i nedeljno sam prelazio dosta kilometara a i zbog razrađivanja opiljaka itd međutim nije bio to što sam očekivao pa je zato prodat

 

Ja na mom sam ulje mijenjao kako su rekli na par hiljada kilometara (Hvala Blackbite) i nisam imao nikakvih problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

Ni dalje ne znam zasto nece da mi upali motor. Bobine kad ih skinem i probam zajedno sa kablovima - bacaju varnicu. Svecice sam stavio nove i kad sam taman pobedonosno bio ubedjen da je injektor riknuo strucnjaci kazu (nekoliko njih) da nije on jer je vrlo mala verovatnoca da on crkne. Pitao sam u nekoliko ovlascenih sprintovih servisa, ukljucujuci i glavni u Novom Sadu da li imaju to m...do, vele nemaju ga na stanju a navodno stize "polovinom aprila". Siznuo sam nacisto s obzirom da ide lepo vreme a meni je to prvi motor. Ako neko ima neku drugu ideju ili predlog nek se ne ustrucava da je napise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

inače sa njim sam prešao za tri meseca 18000km i menjao sam ulje svake nedelje doduše.

 

18000 km za 3 meseca? To je u proseku 200 km dnevno. Kako????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

jel imaš dovod goriva jel si proveravao vakumsku benzisku pumpu da nije zalepila od stajanja

 

Mislim da ona radi mada ne skodi da je proverim u svakom slucaju. Sto je najgore kad se motor prevari pa upali onda radi samo na jednom cilindru. Zapravo, na drugom uopste i ne baca varnicu sto me opet upucuje na injektor. Nista mi nije jasno. Jedan od onih "strucnjaka" koji tvrde da nije injektor treba da ga pogleda sad u subotu. Isti taj mi kaze jos da injektor ili radi ili ne radi - nema nesto izmedju... Bas da vidim sta ce da zakljuci u subotu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

inače sa njim sam prešao za tri meseca 18000km i menjao sam ulje svake nedelje doduše.

 

18000 km za 3 meseca? To je u proseku 200 km dnevno. Kako????

pa bilo je malo više od tri meseca ja mislim 3 meseca i 17 dana aako nisam zaboraviio a tada sam bio na odmoru i na bolovanju pa sam putovao po srbiji znaao sam da u toku dana pređem i 400km u cugu mlad lud željan a pri tom bilo i para

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

jel imaš dovod goriva jel si proveravao vakumsku benzisku pumpu da nije zalepila od stajanja

 

Mislim da ona radi mada ne skodi da je proverim u svakom slucaju. Sto je najgore kad se motor prevari pa upali onda radi samo na jednom cilindru. Zapravo, na drugom uopste i ne baca varnicu sto me opet upucuje na injektor. Nista mi nije jasno. Jedan od onih "strucnjaka" koji tvrde da nije injektor treba da ga pogleda sad u subotu. Isti taj mi kaze jos da injektor ili radi ili ne radi - nema nesto izmedju... Bas da vidim sta ce da zakljuci u subotu.

odakle si ti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

jel imaš dovod goriva jel si proveravao vakumsku benzisku pumpu da nije zalepila od stajanja

 

Mislim da ona radi mada ne skodi da je proverim u svakom slucaju. Sto je najgore kad se motor prevari pa upali onda radi samo na jednom cilindru. Zapravo, na drugom uopste i ne baca varnicu sto me opet upucuje na injektor. Nista mi nije jasno. Jedan od onih "strucnjaka" koji tvrde da nije injektor treba da ga pogleda sad u subotu. Isti taj mi kaze jos da injektor ili radi ili ne radi - nema nesto izmedju... Bas da vidim sta ce da zakljuci u subotu.

odakle si ti?

 

Iz KG-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

e jbga ja mislio da si iz bga pa da te iscimam da dođeš po mene da bacim oko ili da odeš do bobanamotomehanika da pogleda on al u kg-u ne poznajem nikog al ima sigurno neki dobar majstor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

imam ponudu da se menjam za sprint challenger pa neznam nista o njemu ako mozete da mi napisete nesto vise o njemu potrosnja, krajnja brzina..... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 600 ccm

e jbga ja mislio da si iz bga pa da te iscimam da dođeš po mene da bacim oko ili da odeš do bobanamotomehanika da pogleda on al u kg-u ne poznajem nikog al ima sigurno neki dobar majstor

 

Iskreno se nadam da ima dobar majstor i u KG-u ili od voznje na motoru nema nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja