Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
On 26.6.2021. at 23:09, alexanto je napisao:

Done

Jeli ovo za ulje :-) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
On 26.6.2021. at 22:05, cezarpa je napisao:

Postoje dve teme o Bugiju 250 treba ih objediniti.

@VoxRS Za ovo :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Feketić
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Pozdrav ljudi :jee1: 

Imam mali problem sa Burgmanom 400

Pali ide bez problema ali kad se ugreje gasi se na leru posle par sekundi. Kao da ga nesto zaguši pa se onda ugasi... ako neko zna odakle da pocnem bio bih zahvalan... Zamenjena svecica, filter vazduha... 2001 godiste karburator...

Promenio član Jasnić90

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
Pozdrav ljudi :jee1: 
Imam mali problem sa Burgmanom 400
Pali ide bez problema ali kad se ugreje gasi se na leru posle par sekundi. Kao da ga nesto zaguši pa se onda ugasi... ako neko zna odakle da pocnem bio bih zahvalan... Zamenjena svecica, filter vazduha... 2001 godiste karburator...
Proveri el.sauh da li je ispravan.Ako je zaglavljen u otvorenom položaju,može da se dešava upravo taj problem.Sledeće provera,čišćenje i štelovanje karburatora.To je za početak.Možda još neko doda nešto od forumaša.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Feketić
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400
pre 55 minuta, sasadoncic02 je napisao:

Proveri el.sauh da li je ispravan.Ako je zaglavljen u otvorenom položaju,može da se dešava upravo taj problem.Sledeće provera,čišćenje i štelovanje karburatora.To je za početak.Možda još neko doda nešto od forumaša.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 

Hvala na odgovoru. Skinuo saug izvrnuo 3 kruga... radi kao sat... Vruc-hladan ne menja zvuk...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
Pre 4 sati, Jasnić90 je napisao:

Pozdrav ljudi :jee1: 

Imam mali problem sa Burgmanom 400

Pali ide bez problema ali kad se ugreje gasi se na leru posle par sekundi. Kao da ga nesto zaguši pa se onda ugasi... ako neko zna odakle da pocnem bio bih zahvalan... Zamenjena svecica, filter vazduha... 2001 godiste karburator...

Провери гумене делове од филтера ваздуха до карба

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Feketić
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400
On 30.6.2021. at 21:14, bracabgd je napisao:

Провери гумене делове од филтера ваздуха до карба

Proverio sam sve... Ocistio karburator, stavio novu svecicu zamenio kabal sve sa kapom. Upali, radi 10-15 sekundi i ugasi se. I tako u nedogled. Pumpa radi gura gorivo... kao da negde povuce fals vazduh. U voznji isto tako svakih 10-tak sekundi zatrokira. kad se gasi na leru ako mu dam gas pravi detonacije u kucistu filtera... Svaka sugestija je dobro dosla dok imam jos malo zivaca...

Ziveo brat Japanac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Najbolje u dobar servis da ne nagađamo,ali evo sledeće po mom mišljenju zameniti creva i šelne za dovod goriva i naštelovati proveriti zazore ventila.Možda je i rezervoar prljav.Ima mali milion stvari

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
17 hours ago, Jasnić90 said:

Proverio sam sve... Ocistio karburator, stavio novu svecicu zamenio kabal sve sa kapom. Upali, radi 10-15 sekundi i ugasi se. I tako u nedogled. Pumpa radi gura gorivo... kao da negde povuce fals vazduh. U voznji isto tako svakih 10-tak sekundi zatrokira. kad se gasi na leru ako mu dam gas pravi detonacije u kucistu filtera... Svaka sugestija je dobro dosla dok imam jos malo zivaca...

Ziveo brat Japanac...

....hmmm....a da proveris usisnu granu od karburatora prema glavi motora, ona isto hoce da se sjebe i pukne po sredini,e tad vuce falsh vazduh i puca...ta guma kosta na k.p. malo preko 2000.din. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400, 2004; Honda Integra NC750D, 2019;

Da li je neko vozio Burgmana novije godište (2016 pa na dalje)?

Probao sam jednog iz oglasa sa 11.000 km na satu i imam utisak da mnogo tromije ubrzava nego moj (2004).

Ne bi trebalo da bude problema sa prenosom s obzirom na malu kilometražu?!

Da ga nisu ugušili zbog novijih Euro normi za vozila?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vrlo verovatno. 

Pređena kilomteraža je otprilike već pred zamenu kaiša...tako da može da bude i to pride.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma svaka novija Euro norma dodatno uguši agregat i smanji snagu. Moj novi skuter je Euro5, osećam da su ga uštrojili samo tako :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Evo mene opet s novim problemom.

Cudne vibracije koje dolaze sa zadnjeg kraja.
Od 50 do 80km/h (80% moje voznje) prilikom odrzavanja brzine javljaja se neka manja vibracija koje se osjeti na sjedistu. Kada pustim gas vibracija se malo pojacaja.

Prilikom kruziranja tj odrzavanja brzine cesto je na 80 ne osjetim, ali ako popustim gas ponovo se javljaja.

Kad se javi vibracija ona je konstantna, nije bitno da li idem pravo ili u krivinu.

Na 105-110km/h vinracija se vraca malo jace nego inace i pojavljuje se kao u "valovima".

Kod ubrzanja ne osjetim nikakvu vibraciju, barem na tu istu kao pri odrzavanju i smanjivanju brzine.

U sustini javlja se od nekih 40ak km/h pa na dalje s tim da skoro oa nestaje na oko 80km/h. Kad pustim gas javlja se uvijek bez obzira na brzinu pod uslovom da je preko 40.

Nije toliko krupna vibracija(bar do 100) ali mi budi crva da mi nesto nije u redu pa ne da mira.

Da napomenem gume nisu, prije par dana su stavljene nove. Serviseru sam napomenuo da provjeri i lezajeve. Kaze da su ok. Remen star 2000km Mitsuboshi, rolnice dobre.

Da li je moguce da nesto u cvt moze da oravi te vibracije.

Pretpostavljam da bi@Satelis imao neki prijedlog od cega da pocnem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, boky327 je napisao:

Kad se javi vibracija ona je konstantna, nije bitno da li idem pravo ili u krivinu.

Na 105-110km/h vinracija se vraca malo jace nego inace i pojavljuje se kao u "valovima".

Misljenja sam da ti vibracija dolazi iz samog agregata.

Dok je nov sve je Ok, kako se vrti, haba, tako se zazori povecavaju na svim pokretnim delovima.

Kod ubzanja je nema jer je tad sve u sprezi, napeto.... oduzimanjem gasa dolazi do rasterecenja i eto vibracije.

U "valovima" se javlja na odredjenoj brzini i najbolje se oseti na podnoj plastici.

 

E sad, dal je ovo sto napisah kod tebe.... ko ce ga znati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: suzuki burgman 400 - k4

Imam burgmana 400 2004 crkle mi sijalice na kilometar satu,jel zna neko kako da dodjem do sijalica.Pretpostavljam da se sve plastike skidaju oko cajgera???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

@ParadajzTurista kvacilo mi ima logike pri kretanju. A pri ovim brzinama bi nesto moralo da bude krivo ili osteceno da bi stvaralo vibracije. Kontrolisao sam cvt prije 2 dana sve je izgledalo ok.
@Satelis hvala ti na odgovoru. Ako je tako onda pretpostavljam da ja tu nista ne mogu uraditi.

Plan mi je jos skunuti zadnji tocak da ipak sam preko trolisem lezaj i nosace motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Pa ok, ako si kontrolisao pre dva dana, znači da nije kvačilo.. 

Sto se tice agregata, jedino sto ja znam da bi mogao da probas je da dođes do radilice (na mom skuteru se skine varijator u tu svrhu) i cimas rukom radilicu gore dole(tzv. radijalni luft) . Ne bi smela da ima lufta ni delic milimetra. Ako ima, lezajevi radilice su stradali. Mislim, nemam pojma kako izgleda tvoj agregat, al kontam da je ovo univerzalno pravilo. 

Ako cimas radilicu duz njene ose (levo desno gledano kad sedis na skuteru), tu valjda i moze da ima neki minimalni luft (tzv. aksijalni luft).. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Moja iskustva na burgmanu 400 sto se tiče vibracija rešene su zamjenom guma, zamjenom kvačila i čišćenje variomata tanjira i rolnica. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Za maxi skutere ove kubikaže sa jednim cilindrom su i normalne sitne vibracije.Naravno ne tolike da služi kao masažer dok se vozi.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

@ParadajzTurista To sa luftom radilice sam probao, radilica nema lufta kao ni osovina kvacila.

Nije ta vibracija velika, ne smeta. Nego eto hocu ja da sve bude perfektno.

Juce sam sa suvozacem mnogo manje osjetio tu vibraciju, skoro pa nikako do 100. Oko 110 je ima ali ako se ne varam dosta slabije nego kad sam sam. Malo mi to smrducka na nosace ili neki selen. U toku sedmice ide provjera lezajeva i nosaca. Valjda nadjem gremlina.

u svakom slucaju hvala vam na odgovorima :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam definitvno utvrdio da mi skut trosi manje kad sam sa zenom...  znam, nerealno skroz, ali, verovatno sporije vozim. 

 

Kada sam sam, ne moze ispod 4/100 nikako, a kada sam sa njom, B/C pokazuje 3,2/100 sto i na tocenju dodje toliko. Na tocenju, 7,5 litara, 210 predjenih kilometra. I to sam gorivo toliko natocio, da je prelilo...

 

Za ovo vreme sam primetio da b/c ne laze, odnosno da je prilicno tacan. 

 

 

Da li je moguce da sa db killer-om na auspuhu, slabije ide? Za nijansu, ali slabije... ili sam umislio? Po gradu skinem db killer, ali kad vozim van grada, nopodnosljivo je  na duze ture :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Drugari pozdrav , pojavio se problem sa mojim Burgom K7 ; čudno šuškanja sa leve strane mašine kada su obrtaja u opadanju između 2000rpm i 1000rpm ! 

Doima se kao da zvuči neka podlošku na labavom šaradu, takav zvuk pravi . 

Pre je držao ler gas na 1500-1600 a u zadnje vreme pada na 1000 ! 

Pre neki dan nakon trećeg verglanja ( 3 puta uspešno upalio ) četvrti puta neće da krene .... 

Izmerim mu voltazu , 11 volti 

Napunim akumulator i sutradan nakon prvog paljenja drzi 1500-1600 rpm na leru , ono zveckanje jedva da se i cuje a sama masina neko bolje idea.... 

Opet prodju 2-3 dana i opet se vrati na stati problem sa tim zveckanjem i padom napona ... 

Prekontrolisem mi regler i kako puni , 14,3-14,5 volti , od paljenja do paljenja merim napon u bateriji i konstantan je na 12,4 vise manje ... 

Nisam vise pametan sta gledati...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja