Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Negdje na prethodnim stranama je pisano bas o tim zadnjim klijestima. Ako se ne varam nova su oko 450€ bila a polovna ni za lijeka. Ako ne nadjes u Srbiji pisi mi mogu ti poslati br momka iz Bijeljine koji je imao Burgija u dijelovima.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Benelli TRK 502
Pre 1 sat, boky327 je napisao:

Negdje na prethodnim stranama je pisano bas o tim zadnjim klijestima. Ako se ne varam nova su oko 450€ bila a polovna ni za lijeka. Ako ne nadjes u Srbiji pisi mi mogu ti poslati br momka iz Bijeljine koji je imao Burgija u dijelovima.

Hvala puno. Svakako mi pošalji broj tog momka da proverim, u svakom slučaju što više kontakata to bolje. I reci mi molim te gde da proverim za ta nova ako ništa drugo ne nađem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Eto broj imas pp. A za novo ne znam gdje tacno potrazi u temi Satelis je radio tog Burgmana za kog je trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Euro Sumar

011 2889 554

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Imam problem sa kocnicama. 

 

Primetio sam da mi kocnice posle par dana ne vozenja, "propadaju". Sto bi znacilo, nema "druk". 

Omeknu toliko, da kad pritisnem, dodju poluge do rucica! Onda ispustim vazduh, drukam i kljucem otpustam, dobije druk, koci odlicno, i opet ista prica, cim padne kisa par dana, ne vozim ga, omekne kocnica. 

 

Sto moze biti problem? Diskovi... onako, potroseni, ne strasno, ali ne uticu na to. 

Plocice dobre, msm ima mesa, klip ne izlazi skroz pa da i to bude razlog... Bas me buni.

 

 

Btw, kupio sam top, i pretadovoljan izradom. Kinezi se potrudili :)

Bio do majstora za auspuhe, kompletno cu moj da skinem, i kompletno nov da napravim. Znaci, bice: skinem moj, ubacim ovaj i kontra.

U opste nije mali, cega sam se najvise bojao. Jedino, sto mi je sa prevozom izasao ravno 100e, plus 30e za montiranje. Ne znam je li se vise isplatio kršten polovan? Videcu

Zakazano za ponedeljak, moze jedino kisa da me sjebe...

 

 

20210519_111200.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Taj auspuh je smejurija, i po zvuku, izgledu i trajnosti. Bacio si pare, ali sad je gotovo. :) 

Bolje da si uzeo kršten polovan..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Dosta klipova sam odgledao, ne razlikuje se ni po zvuku ni po izgledu mnogo, po kvalitetu da. To je taj model i izgled koji prave i ovi nasi. Sto su na glasu ovde.

Auspuh me ne brine, meni se svidja, pa kako god ispalo ne kraju, procice me volja :) Zato ga i pravim da bude pluga and play

 

 

Brinu me kocnice. Kako kazu, niko nije poginuo od velike brzine, ali od naglog zaustavljanja jesu :)

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3058 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa otiđi do majstora za kočnice, to ti je najbolji savet, ebaga. Negde ulazi vazduh verovatno. Kočiono ulje si valjda menjao skoro?

Ja ga menjam na 2 god, baš sam nedavno promenio, i mnogo se oseti da je efikasnije kočenje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Da podijelim iskustvo :-), 

Danas nabačim straga, ili odzada michelin power pure itd....koće znati sta još piše... Nebitno. Prethodna guma je bila continental i prilično zgažena na 80 su se javljale vibracije.... Mikro, prestaju na 100... I već je bila pri kraju, malo je reći.... Kraj kraja

Kako promijenih gumu, lijep dan se ukaza danas i krenu ja na test tu negdje po gradu, a na kraju napravio sam 100 tinjak kilometara.... Druga priča drugi motor. Mislio sam vozeći na starim gumama da može... Još... kako to obično biva... To tako ide,misleći da vibracije dolaze od ovog... onog ali uvjerio sam se da nije ni nosač motora.... ni rolnice, ni variomat ni ko zna šta, potrošeni ležajevi..... Motor ide ka po šinama, klizi, put Banja Luka  Jajce 50ak KM u jednom smijeru, pun zavoja Bugi piči kano gorska vila, tako mi je bilo udobno da sam mogao i dalje nastaviti.... Prema Trebinju ali.... Da me nebi uhvatio mrak return

Znači prije nego odete na servis da pitate majstora za ovo ili ono provjerite ili kupite novo

1. AKUMULATOR

2. Gume

Sretnooo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Mz etz150

Pozdrav ljudi. Nisam se do sad javljao za pomoć auto pratim ovu grupu pa bih vas zamolio za pomoć jer je problem veliki a ne znam vise kako da ga rešim. Inače zovem se Slavko živim u Pančevu i vozim od pre 10 dana burgmana 250 iz 1999 godine.

Naime,radi se o tome da sam ga kupio od čoveka koji je pokušao da opravi skuter ali nije uspeo pa sam ja mislio uz pomoć nekog od vas ko je možda imao sličan problem ili je mehaničar da mi pomognete da ga osposobi jer obožavam ovu vrstu skutera. Problem je ovaj. Dakle,upalim motor i on na leru radi dobro,međutim kad hoću da dodam gas on počne da mumla i da puca iz auspuha i nema šanse da uđe u obrtaja. Ovaj lik sto je bio kod njega kaže da je menjao CDI i da radi isto. Kaže drugo nije dirao. Molim vas ako znate odakle da krenem odgovorite ovde. Ako sam pogrešio mesto gde sam ubacio post neka me moderatori grupe prebace. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Nemam pojma o tvom skuteru, imas li karburator? Ako imas, mirise mi na to.. prljav.. glavna dizna.. membrana..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1921 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

To pucanje iz auspuha lici na struju,svecica?,voda u gorivu?Ko je cistio karburator kad znas da je cist.Ako je predhodni vlasnik ,onda idi kod nekog krstenog majstora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Mz etz150

Ja sam cistio karb i svaki kanal i dizna su čisti i prohodni. Ja mislim da je struja u pitanju. Lik od koga sam kupio kaže da je menjao cdi ali da skuter radi isto. On mi je dao taj drugi cdi koji sam juce zamenio čisto da vidim dali je tako kako on kaže,ali kad sam upalio motor on radi mnogo lepše na leru ali u to slučaju čim popnem gas zatrokira i ugasi se. Dali je moguće da je cdi neispravan ili možda bobina pick up?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Isti simptomi na mom prethodnom skuteru (Liberty 125). Pali extra, daš gas da voziš, on se gasi. Mikronska rupica na membrani. Zamenio je i sve bilo u redu.

Ne mora da znači da je kod tebe isti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

A je l' si probao da skines filter vazduha da vidis kako ce tad da radi?

I da, da mu nije busna/neispravna ona gumena veza izmedju karburatora i glave?

Mada.. to ispucavanje iz auspuha sugerise da ima nesagorelog goriva u izduvu..

Ja bih skinuo svecicu i tako verglao, da vidim baca li varnicu i kakva je.. Pa tek ako vidim da varnica nije dobra posumnjao bih na struju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Mz etz150

Probao bez filtera sa filterom prigusen  usis stilova je smese itd... Ali jednostavno ništa. Sumnjam na pick up ili cdi,mada mozda i punjenje loše jer nekad prvo paljenje vergla ali nema varnicu na sve ići a tek kad premostim kablovima on upali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ne znam..

Da je punjenje lose, ne bi on tebi verglao.. Da tebi ne radi cdi, mislim da premoscavanje kablovima ne bi pomoglo..

Ne znam sta bese pick up, je l' to ono sto daje signal kada da se baci varnica?

Ako jeste, da je on neispravan opet kontam da ti uopste ne bi upalio.

 

Ne rece, jesi li odsrafio svecicu i video kako baca varnicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Mz etz150

Odšrafio i varnica dobra šta znam...

Kaže mi lik koji ima servis skutera da je vrlo moguće da je pick up jer navodno mogu namotaji da oslabe i tada broja sa varnicom jer motor radi bas kao da ga gasis na kill switch.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ok, ok.. ja sam amater, ako je to rekao majstor onda ok.. onda najbolje da vidis sa jos nekim majstorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

@VoxRS
Ja sam par postova u nazad bas pitao u vezi tih vibracija. Kod mene se javljaju na 40-50 pa sve do 70-80 a posle nista. Zadnja je 2016 god.
Drzi dobro nemam problema sto se toga tice ali te mikro vibracije zasigurno dolaze od nje, a mozda cak i od prednje ali to cu pisati u drugoj temi.

No htio sam da pitam gdje si kupio gumu, koja je bila cijena ako nije tajna i naravno da li si zadovoljan njom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

@boky327gumu sam kupio za 30 ak eur, nova, nije vožena jedino godište je 2018 to je razlog niže cijene jer vidim da je power pure sc oko 70-80 eur. Izlečila je vibracije naravno da vrijedi svakog centa :-), za sada je tako a vidjećemo kako će djelovati poslije sezone 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja