Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

@Justicije iz istog razloga sam samo drugacije pozicionirao svetla. Ne treba ti dodatno majstorisanje. Spustis malo nize izmedju hladnjaka i sive plastike gde ima najvise prostora i ako zalegne motor imaju gde da se zavuku. 

 

U extremnoj situaciji ako bas zalegne maglenka na neki kamen pa dodatno gure ka unutra...mada ti ne vozis off pa nemas ta strah. 

 

Pobaj, postavi nize i labavo, gurni rukom da vidis dokle idu ka unutra i idi do linije ravni sa crash barom kao da je zalegao. Ako ne pipa nista, to ti je to i sve zavrsis za x minuta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 1 sat, Ferty_ je napisao:

@Justicije iz istog razloga sam samo drugacije pozicionirao svetla. Ne treba ti dodatno majstorisanje. Spustis malo nize izmedju hladnjaka i sive plastike gde ima najvise prostora i ako zalegne motor imaju gde da se zavuku. 

 

U extremnoj situaciji ako bas zalegne maglenka na neki kamen pa dodatno gure ka unutra...mada ti ne vozis off pa nemas ta strah. 

 

Pobaj, postavi nize i labavo, gurni rukom da vidis dokle idu ka unutra i idi do linije ravni sa crash barom kao da je zalegao. Ako ne pipa nista, to ti je to i sve zavrsis za x minuta. 

Ne znam koji bar imaš i koje maglenke. Kad smo @Arakis i ja montirali moje, nikako mi se nije uklapalo dole, uvek su nekako prenisko. Ne znam ni zglobovi kakvi su, ali nama nešto nije išlo. Motor ide kod Dareta svakako  zbog nekih sitnica, pa neka on vidi jer mi viđenje sa Sebom bas i nine izgledno u skorije vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Pogledaj slike koje sam poslao iznad. Isti crash bar imamo i velike LED kocke. 

 

Samo ne vidim tvoje nosace tj. zglobove kakvi su, ali to se sve uz pomoc limcica doradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ok, onda imamo:

 

@MF

@dojcha

@.milke.

@Ferty_

@Chika Jimi

 

Društvo, već sutra šaljem na sečenje, pa dok se isplastificira... ovih dana očekujte. Samo moram da nadjem neke lepe crne šrafove za šipku, ove što sam stavljao su samo za probu. I da nadjem takne gumene podloške što idu izmedju vizira i nosača, jer kad su debele, teško se montira vizir. To moram da obidjem radnje u KG

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 27.4.2021. at 11:50, Justicije je napisao:

Ekipa,

možda sam ovde već pisao, ne znam, pa da podsetim. Maglenke nikako ne mogu bezbedno montirati na bar, a da ne ugrožavam motor, odnosno plastike kojima su maglenke jako blizu.

Da si citao temu kao sto nisi.... video bi da je za tu problematiku najbolje resenje je Sebin crash bar koji kad se uradi bude malo siri od Givievog. 

To malo je taman toliko da se moze upakovati maglenka a da ne smeta plastici u slucaju pada u mestu ili pri bas maloj brzini.

Vec je lani pisano da je Sebin bolji tj jaci od Givijevog sto se cvrstine tice... Givi odradi posao pri padu, lako se iskrivi i moz'ga bacis.

 

Ako se radi samo gornji "crash bar" koji zapravo nije crash jer pri padu gotovo sam siguran da nece odraditi posao, cak lako moze pokriviti kljun ispod fara.

Krstili su ga kao crash a u stvari je nosac maglenki.

 

Da sam na tvom mestu, nista ne bi nadogradjivao. Prodao bi sadasnji crash bar, dodao novce i otisao kod Sebe da mi napravi nove sa dovoljno prostora za maglenke.... the end po tom pitanju.

 

On 27.4.2021. at 15:48, Yanco je napisao:

...............

I da nadjem takne gumene podloške što idu izmedju vizira i nosača..............

Mali savet, lose je resenje u "tankim gumenim podloskama" za tu namenu sto ti treba.

Bolje nadji tanke podloske od plastike.

 

Sad odo, mora se strafiti :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Za namenu koju treba da obavlja ne mora podloska vec obican vodovodni dihtung prsten. Sasvim dovoljno da eliminise vibracije i stres sa cvrstih materijala prilikom stezanja. Svuda ga ima i kosta..ne znam..tli dinala :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Žabalj, Novi Sad
  • Motocikl: Honda X-ADV '23 Shasta White

Da li neko slucajno ima viska podizace kormana, ili zna gde bi se mogli uzeti kod nas a da pasuju? Nadjoh na Aliju neki sto ga dize 32mm i priblizava 20mm i mislim da su mi to idealne dimenzije, ali mi to nije trenutno opcija zbog roka isporuke.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Meni su Motowolf stigle za 10 dana

€ 7,43  22%OFF | 7/8" 22mm 28mm Handlebar Riser Mount Clamp handle bar risers Handle bar grip part Universal Motorcycle For Honda  BMW YAMAHA
https://a.aliexpress.com/_mPxqcxn

Promenio član zlatkojov
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre 12 sati, Satelis je napisao:

Da si citao temu kao sto nisi.... video bi da je za tu problematiku najbolje resenje je Sebin crash bar koji kad se uradi bude malo siri od Givievog. 

To malo je taman toliko da se moze upakovati maglenka a da ne smeta plastici u slucaju pada u mestu ili pri bas maloj brzini.

Vec je lani pisano da je Sebin bolji tj jaci od Givijevog sto se cvrstine tice... Givi odradi posao pri padu, lako se iskrivi i moz'ga bacis.

 

Ako se radi samo gornji "crash bar" koji zapravo nije crash jer pri padu gotovo sam siguran da nece odraditi posao, cak lako moze pokriviti kljun ispod fara.

Krstili su ga kao crash a u stvari je nosac maglenki.

 

Da sam na tvom mestu, nista ne bi nadogradjivao. Prodao bi sadasnji crash bar, dodao novce i otisao kod Sebe da mi napravi nove sa dovoljno prostora za maglenke.... the end po tom pitanju.

 

Čoveče, pa ja imam Sebin, a ne Givi crash bar i nisam spakovao maglenke bezbedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
pre 17 minuta, Satelis je napisao:

Covece o tome si trebao razmisljati pre nego sto ste pravili i ugradili... covece 

Izvini, ne razumem. O čemu sam trebao razmišljati pre nego smo, ja i ko još, ugradili šta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Seba ti je radio i ugradio crash bar, el tako... tako je.

Nisi racunao da hoces maglenci, el tako... tako je.

Sad kad si sracunao da hoces maglenci imas problem sa montazom po pitanju bezbednosti plastika u slucaju pada, el tako... tako je.

 

Ja sam to tako skontao, ako sam krivo skontao ti me ispravi slobodno.

 

Ako si vec uradio crash, ondak trazi odgovarajuce maglenke kako bi bio zadovoljan nakon ugradnje.

Kod mene je bilo kontra, uzeo sam maglenci, znao sam gde ih hocu turiti al nisam znao dal je izvodljivo dok se nisam nasao sa Sebom.... dalje svaka misterija je nestala.

Nadam se da me sad razumes.

 

On 27.4.2021. at 11:50, Justicije je napisao:

Ekipa,

možda sam ovde već pisao, ne znam, pa da podsetim. Maglenke nikako ne mogu bezbedno montirati na bar, a da ne ugrožavam motor, odnosno plastike kojima su maglenke jako blizu. I kod ne daj Bože  bezazlenog prevaljivanja motora, maglenke se naslanjaju na plastiku i oštećuju je. Sećate se da je cena ove ukrasne sive 42k dinara.

POZICIJA MAGLENKI.jpg

Ovako ako ostane u slucaju pada maglenka ce stici plastiku i osteti.

Mozes izmestiti kao si pisao ali to je po mom ukusu previse gvozdjurije. Mozda elegantnije resenje da se napravi nosac koji ce ici na ram ispod fara pa na isti izmestiti maglenci.

Recimo u toj zoni gde je sam spic sive bocne plastike pa ka spoljnom cosku.

Ima jos jedna varijanta, maglenka bi u tom slucaju bila sa unutrasnje strane i nesto nize postavljena sto bas i nije srecno resenje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Seba ti je radio i ugradio crash bar, el tako... tako je.

Nisi racunao da hoces maglenci, el tako... tako je.

Sad kad si sracunao da hoces maglenci imas problem sa montazom po pitanju bezbednosti plastika u slucaju pada, el tako... tako je.

 

Ja sam to tako skontao, ako sam krivo skontao ti me ispravi slobodno.

 

Ako si vec uradio crash, ondak trazi odgovarajuce maglenke kako bi bio zadovoljan nakon ugradnje.

Kod mene je bilo kontra, uzeo sam maglenci, znao sam gde ih hocu turiti al nisam znao dal je izvodljivo dok se nisam nasao sa Sebom.... dalje svaka misterija je nestala.

Nadam se da me sad razumes.

 

Razumem, ali nisi baš za sve u pravu.

Ja sam računao na maglenke os same kupovine motora, samo je bilo pitanje koje i kojim načinom ih nabaviti. Istina je da Sebi nisam dao nikakve specijalne zahteve jer sam, ili ovde pročitao ili mi je neko rekao, da su njegovi barovi skoro pa kopija puig barova. Računao sam da ih on standardno udaljava i da su uobičajene maglenke standardne veličine.

I tako, ili su barovi manje udaljeni ili su maglenke i zglobovi malo "krupniji", ali sve što čovek započne, čovek i završi. Ili, ako baš hoćeš, sve što čovek pogreši, čovek i ispravi. Dodaćemo jedan nosač oko kljuna i obesiti maglenke. Možda bude i efektno s obzirom da mi se i sviđaju takvi barovi na nekim advanture motorima. Uostalom, "de gustibus non est disputandum" što bi rekli stari Latini. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 10 minuta, Justicije je napisao:

Ja sam računao na maglenke os same kupovine motora, samo je bilo pitanje koje

Ovde je caka, tj razlika .... nisi znao koje tako da nisi imao predstavu o gabaritima. 

S'moje strane, tacno sam znao koje hocu i kolikih su gabarita (video u Platneru) pa sam prema tome pravio plan sa Sebom.

Ljosnula mi gospodja u KG sa cope na desnu stranu tako da je patenat testiran uspesno :)

Prosao sa ogrebotinama na crash baru koje sam zamackao i zdravo djaci. 

 

To je skroz kul, video sam kako cuci na jendom Stromu ako se ne varam i na jendom CB500, svidelo mi se resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jedan "stari" beli od 700 kubici

IMG-20210427-113133.jpg

 

treba udenuti stender, usb uticnica drugom prilikom s'migavci ce ici

IMG-20210427-113718.jpg

 

IMG-20210427-121808.jpg

 

treba srediti amorte

IMG-20210427-113206.jpg

 

stanje prasinara bas lose

IMG-20210427-113223.jpg

 

al zato stanje pr. plocki odlicno

IMG-20210427-122025.jpg

 

IMG-20210427-123439.jpg

 

dobri

IMG-20210427-123803.jpg

 

IMG-20210427-181919.jpg

 

IMG-20210427-124634.jpg

 

srediti

IMG-20210427-174533.jpg

 

IMG-20210427-174831.jpg

 

IMG-20210427-174945.jpg

 

IMG-20210427-124659.jpg

 

ocekivao sam mnogo gore stanje

IMG-20210427-125418.jpg

 

IMG-20210427-125808.jpg

 

predjena km na satu ne slaze se sa stanjem

IMG-20210427-130715.jpg

 

IMG-20210427-131821.jpg

 

IMG-20210427-142943.jpg

 

skoro upola jeftiniji od oem, odlicni, mekani (bolji pod rukom od oem)

IMG-20210427-132634.jpg

 

a japanski

IMG-20210427-132652.jpg

 

sredjivanje

IMG-20210427-163007.jpg

 

IMG-20210427-165106.jpg

 

IMG-20210427-165520.jpg

 

IMG-20210427-165654.jpg

 

pred sklapanje

IMG-20210427-174146.jpg

 

spremni za

IMG-20210427-194350.jpg

 

montazu, gornji strafi na 22, donji na 39Nm, osovina 74Nm, sraf os. 22Nm

IMG-20210427-200018.jpg

 

IMG-20210428-105432.jpg

 

zadnji pritegnuti

IMG-20210428-110304.jpg

 

kao i lanac koji je trebao biti zamenjen... jbg nije stiga, bice prilike uskoro valjda

IMG-20210428-113753.jpg

 

Kolega Rastko ponajvecu razliku vidi tj oseti na kocenju, misli da sam mu oko toga nesto radio jer sada ima dosta bolje kocenje i ako je pozadi sa plockama pri kraju.

Eto koliko se menja situacija kad se od loseg dovede u dobro stanje, odmah se odrazi vise ili manje na neku komponentu.

 

Konkretno u ovom slucaju, bolju kocnicu je dobio (i ako tu nista cackano nije) zato sto amorti sada bolje preuzimaju i anuliraju deo opterecenja pri kocenju.

Kad su amorti losi, lako propada prednji kraj na malo bas malo ostrijem kocenju..... to dalje rezultira prebacivanje dobrog dela tezine (opterecenja) na prednji tocak. 

Dalje..... guma i kocnica preuzima i bori se sa time.

 

To bi bilo toj.

 

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF 1000L Africa Twin, Moto Guzzi V85TT

@janchati preporuči dobre sijalice, a ne reče ni koje sijalice, ni gde ih kupi, ni koliko su para...

Promenio član Justicije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Honda NC750X
1 hour ago, Justicije said:

@janchati preporuči dobre sijalice, a ne reče ni koje sijalice, ni gde ih kupi, ni koliko su para...

Ako postoji interesovanje lako cemo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ja sam ove maglenke uzeo. Probao sam kako rade, ali nisam još montirao na motor

 

s-l400.jpg
WWW.EBAY.COM

Actual power: 60W (6 10W). This is high quality super bright Spot Light waterproof LED head light. 1PC LED...

 

U zadnje vreme mnogo više poručujem sa eBay nego sa AliExpress, jer redovnije stiže i poštarina je manja

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Pozdrav ekipa, drugar iz HR pita da li ima kod nas da se kupi SC-Project slip-on?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja