Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Upravo sam i ja tako mislio, da mi PLUS sa džeka samo pobudi novi relej koji će dati napon na razvodnu kutiju sa osiguračima

 

1pcs-6-Way-DC-12V-24V-Car-Power-Circuit-

Ona mi je već stigla sa eBay i ugradiću je. Treba samo da nabavim originalni relej i još jedan kvalitetan koji će da daje napon na ovu kutiju. Po mom mišljenju nadam se da je to OK

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Honda NC750X
Hvala za ove informacije, baš sam sinoć razmišljao o ovome. Da li ovaj relej staje u kutiju osigurača bez da se seče poklopac kutije? I nešto me brine: kabal koji dolazi u džek mi deluje da je jako tanak. Ako taj kabal povežem na razvodnu kutiju gde planiram da nakačim grejače ručica, USB, maglenke... da li će biti dovoljan presek kabla, da ne dodje do pregrejavanja?
Nisu rucice grejaca ni predvidjene da se povezuju na ovaj dzek sa strane. Ali zato za svetla i usb jesu. Manji potrosaci. I da relej pase kao original, narucio sam i ja par komada da imam. Testirano sve radi.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

@MF

@dojcha

@.milke.

@Ferty_

@Chika Jimi

 

Delovi su stigli sa plastificiranja. Cena po komadu iznosi 1750din (tačnije 1738, ali sam zaokružio). To je samo cena za materijal i usluge koje sam platio. Naravno da osmišljavanje, pravljenje, probe, moj rad, vozikanje po gradu od jednih do drugih ne naplaćujem. Plastificirao sam mat crnu boju, slično kao što igledaju rol barovi ili nosači kofera. Za šrafove sam se zeznuo jer sam tražio crne, i na kraju sam našao jedino u kvalitetu da kupim, pa su izašli dosta skuplje nego da sam kupovao obične.

 

Kako želite da vam dosatvim?

Da vam šaljem svakom pojedinačno, da posaljem jednom pa da on razdeli, ili da sačekate koji dan, trebalo bi doći ove nedelje do BG-a, zavisi kad me pozovu iz Honde da preuzmem motor?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Honda NC750X
Sa ovog dzeka uzimas samo signal za relej, glavni napon valjda sa akumulatora?
Na ovom dzeku kada das kontakt imas + i -, kada ugasis kontakt nemas +.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100
@MF
@dojcha
@.milke.
@Ferty_
@Chika Jimi
 
Delovi su stigli sa plastificiranja. Cena po komadu iznosi 1750din (tačnije 1738, ali sam zaokružio). To je samo cena za materijal i usluge koje sam platio. Naravno da osmišljavanje, pravljenje, probe, moj rad, vozikanje po gradu od jednih do drugih ne naplaćujem. Plastificirao sam mat crnu boju, slično kao što igledaju rol barovi ili nosači kofera. Za šrafove sam se zeznuo jer sam tražio crne, i na kraju sam našao jedino u kvalitetu da kupim, pa su izašli dosta skuplje nego da sam kupovao obične.
 
Kako želite da vam dosatvim?
Da vam šaljem svakom pojedinačno, da posaljem jednom pa da on razdeli, ili da sačekate koji dan, trebalo bi doći ove nedelje do BG-a, zavisi kad me pozovu iz Honde da preuzmem motor?
Ja sam za to da doneseš ti pa taman da vidimo i motor

Hvala puno na trudu i cimanju, kako ti vise odgovara za plaćanje, mozda da ti se uplati na račun?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Ja sam za to da doneseš ti pa taman da vidimo i motor

Hvala puno na trudu i cimanju, kako ti vise odgovara za plaćanje, mozda da ti se uplati na račun?

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Slažem se. Čal sam razmišljao da dodjem u KG po njega


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ako ceš da dodješ, onda još bolje. Danas i sutra radim do 16h, a sredu, četvrtak i petak duže, do 17-18h, pa kako rešiš. Što se tiče plaćanja, ako će biti lično preuzimanje, onda taj što uzme nek plati za sve, pa se vi razdelite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Pre 2 sati, jancha je napisao:

Nisu rucice grejaca ni predvidjene da se povezuju na ovaj dzek sa strane. Ali zato za svetla i usb jesu. Manji potrosaci. I da relej pase kao original, narucio sam i ja par komada da imam. Testirano sve radi.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


 

Hondini grejači se vezuju na ovaj džek. Ja sam svoje takođe vezao na njega.

Montaža fabričkih grejača.pdf

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
Pre sat vremena, Yanco je napisao:

Ako ceš da dodješ, onda još bolje. Danas i sutra radim do 16h, a sredu, četvrtak i petak duže, do 17-18h, pa kako rešiš. Što se tiče plaćanja, ako će biti lično preuzimanje, onda taj što uzme nek plati za sve, pa se vi razdelite.

Kakav si za vikend?

Za radne dane mi je baš komplikovana organizacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

A to sad u ponedeljak ti ne bih znao reći...

Najbolje da mi ostavite broj telefona, pa ćemo se dogovarati na Viber, da ne smaramo ostale na forumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Da li je neko šrafio Givi plastičnu ploču za kofer na Hondinu ploču sa originalnog nosača kofera i kako? Ono što sam na brzinu video gađaju se zadnje 2 rupe od gumenog bumpera, pa može to ako se izvadi gumica... 0b2dad6f187fa3ceb1b71af9c89927f7.jpg4de9067e810de439c2b73de68a159f06.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Malopre situacija, provozao kumica oko parka i ugasio ga na killswitch on.
Krecem kuci, dajem kontakt "-" na poziciji brzina a gori "N". Zaalnasujem i na sec mi se ugasi tabla skroz, prekinem oma, kljuc OFF, okrenem ponovo na ON i upali al ne bas na prvi stisak i upali se check engine.
Radi normalno sve al stoji check.
Nesto se zaglupeo u sec izgleda.
Nekom se desavalo?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Palo mi je na pamet, setih se da mi je i Dare na kraju prosle rekao da je popustio i da ce verovatno jos ovu sezonu da izdrzi. Malopre bas gledao na USB meracu koji imam ugradjen i laze za nekih 0.2-0.3V. 12.3V na kontaktu i boga mi ga obori na 9V pri anlasovanju.
Cu vidim sutra prekosutra sa cika Daretom da iscitamo samo gresku kad bude mogao.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Honda NC750X
Hondini grejači se vezuju na ovaj džek. Ja sam svoje takođe vezao na njega.
Montaža fabričkih grejača.pdf
Jeste, nije odgovor bas jednostavan, iskreno nisam danas nesto ni stigao pisati detaljnije, ukoliko je potrosnja grejaca veca od 5A onda ne bi trebalo, odnosno treba ukljuciti jos jedan relej u kolo, ima sve na netu.
Mozda ti hondini ne vuku puno struje.
Ja licno pored usb i upaljaca za 12v i dodatnih svetala ne bih dodatno na te zicice stavljao i grejace, bio bi mi rizik, ali opet ko zna dal sam u pravu, to je moje misljenje.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Kod mene, ni žice grejača nisu nešto deblje od žica sa konektora. Inače imam hondin razvod. Tako da ne vidim da grejači vuku nešto veliku struju. Da se izmeriti.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Preostao mi je još jedan nosač navigacije, pa ako nekome treba nek se javi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x
9 hours ago, Chika Jimi said:

Palo mi je na pamet, setih se da mi je i Dare na kraju prosle rekao da je popustio i da ce verovatno jos ovu sezonu da izdrzi. Malopre bas gledao na USB meracu koji imam ugradjen i laze za nekih 0.2-0.3V. 12.3V na kontaktu i boga mi ga obori na 9V pri anlasovanju.
Cu vidim sutra prekosutra sa cika Daretom da iscitamo samo gresku kad bude mogao.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Onda ne čekaj, promeni aku odmah. Meni je pao napon i u sred vožnje se ugasio. Pokreće se neka zaštita i posle ne može da upali, ostane blokiran. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Honda NC 700X

Pozdrav svima!

Imao sam pad pre nekih desetak dana sa mojom Hondom NC700X i u klizanju sam pokidao prednji i zadnji levi žmigavac i iskrivio polugu menjača. Da li možda neko sa foruma zna gde bih mogao nabaviti ove delove, osim naravno u ovlašćenim salonima?

Unapred zahvalan na odgovorima i izvinjavam se ukoliko sam promašio temu, ali na ovoj sam video da ima najviše zaljubljenika i korisnika ovih motora.

Promenio član Lada68

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Pogledaj na KP sajtu, ima par njih koji imaju delove za NC ali nisu baš jeftini. Proveri cene i u Delti za svaki slučaj. Polugu menjača možda možeš da ispraviš...a migavce možda možeš i da uzmeš neke LED...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Honda NC 700X
15 minutes ago, MF said:

Pogledaj na KP sajtu, ima par njih koji imaju delove za NC ali nisu baš jeftini. Proveri cene i u Delti za svaki slučaj. Polugu menjača možda možeš da ispraviš...a migavce možda možeš i da uzmeš neke LED...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


 

Pre svega hvala na brzom odgovoru! Pogledao na KP i na žalost jako je slaba ponuda... Razgovarao sam sa majstorom i ne preporučuje mi da ispravljam polugu menjača, kaže da je realno da bi mogla lako da pukne posle toga. Želja mi je da ugradim original delove, tako da ću izgleda zaista morati da kupujem u Delti ili Stojanovu.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Jeste, imaš dvojicu za sada koji imaju polovne delove kod nas.
Eno na njuškalo.hr imaš polugu kvačila za 60€ ako imaš nekoga da ti donese. Nemam predstavu koliko su delovi iz originala, proveri prvo to u ovlašćenom servisu. Mene je samo staklo migavca izašlo oko 2.000 rsd...

Koliko ti se iskrivila poluga? Meni je Darko moju ispravio, nije bila mnogo kriva....

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Honda NC 700X
58 minutes ago, MF said:

Jeste, imaš dvojicu za sada koji imaju polovne delove kod nas.
Eno na njuškalo.hr imaš polugu kvačila za 60€ ako imaš nekoga da ti donese. Nemam predstavu koliko su delovi iz originala, proveri prvo to u ovlašćenom servisu. Mene je samo staklo migavca izašlo oko 2.000 rsd...

Koliko ti se iskrivila poluga? Meni je Darko moju ispravio, nije bila mnogo kriva....

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 

Nova poluga menjača je 9.110 dinara kod Stojanova, tako da nije velika razlika u odnosu na polovnu. Na donjoj slici možeš videti kako izgleda trenutna na motoru. 

Dajem cene iz salona, možda nekom bude od koristi:

poluga menjača  9110,00
guma poluge       380,00
žmigavac P/L       8250,00 
žmigavac Z/L       9450,00

139A09A1-FBCB-4FBA-82E5-997ACBF8939A_1_105_c.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja