Jump to content

Moto Zajednica

S' konja na magarca... ili nije baš tako?

Recommended Posts

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Bio sam na Adi danas! Ustao sam, provirio kroz prozor, uskočio u majicu, šorc i patike, stavio laganu džet kacigu, uzjahao skuter ispred kuće i brm-brm-fijuu - kroz 20-tak minuta bio sam na Adi (stanujem na Zvezdari). Ovo je moj novi dvotočkaš:

 

Piaggio.jpg

 

Sve ovo ne bi bilo moguće da sam i dalje imao svoju staru Kawu! Sama pomsao na to šta me čeka bi me toliko smorila da bih sigurno krenuo kolima. Morao bih da odem do garaže po bajk, morao bih da obučem dvadeset kila opreme. Tako obučen kao Terminator bilo bi me blam da uđem u pekaru na ćošku. Vožnja bajka u Beogradu je posebna priča: to je video igra u kojoj imaš samo jedan život, a cilj je da izbegneš sve bajk-hejtere u pikapovima. Čista trauma, skoro mazohizam. A sunce - prži li prži...

 

Sveti%20Stefan.jpg

 

Moja bajkerska avantura je trajala četiri sezone. Prve godine, učio sam da vozim i bilo mi je zabavno. Druge godine sam otišao na par moto-skupova i desetak izleta. U septembru sam otišao bajkom do Dubrovnika (sam kao panj, pošto nisam uspeo da navatam društvo). Treće godine sam bio na samo par izleta: Rajac pa Kosmaj pa Rajac pa opet Kosmaj. Na slici: ja i devojka na Rajcu, u jaknama i štitnicima, dok nam se od vrućine mozgovi pretvaraju u krompir-pire:

 

Kawa.jpg

 

Četvrte godine nas je konačno smorilo da se kao lude Naste vozamo po tih nekoliko relativno čistih i pristojnih izletišta u okolini, i na kraju sam dao oglas.

 

U odnosu na motorcikl, veliki skuter je kao komforna limuzina. Ima vizir, udoban je, položaj sedenja je prirodniji. Kolena su zaštićena, motor ne greje, nema neprijatnih vibracija. Osim kaciga ne treba nam druga oprema. Čak će i izleti biti zabavniji jer ćemo moći da ponesemo više stvari - ispod sedišta ima mesta za dve džet kacige i još toga. A tu je i veliki kofer. Na kraju, skuter se vozi daleko lakše od bajka, a do nekih 80 km/h je jednako startan.

 

Drago mi je što sam imao relativno kratku bajkersku avanturu, ali razlika između mojih očekivanja (vetar u kosi, bla-bla) i stvarnosti je prosto bila prevelika. Da li je još neko prkosno odbacio mitove i legende, i zamenio motor za skuter?

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Cekaj, kad promenis motor za skuter onda nisi vise bajker??? A sta je to tacno bajker? :neznam: I dalje ces biti na dva tocka koliko sam shvatio.

''U odnosu na motorcikl, veliki skuter je kao komforna limuzina.'' Kako mislis u odnosu na motocikl? Napisi u odnosu na er6n! Pre svega vozio si nakeda! trebao si odmah da znas da ti nece biti bas najudobnije. Drugo postoje motocikli koji su udobniji od skutera- k1600gtl, honda goldwing, gs1200dv, 1200rt, f800rt, yamaha 1300fjr i mnoooogo drugih, ali stvar je cene.

 

Meni licno, prija to oblacenje full opreme. Osecam se super u njoj niko me ne gleda kao vanzemaljca (u negativnom smislu).

 

E sad vazna stavka- vozis u Beogradu i tu te razumem. Skuter je ok resenje, narocito za grad. Ja sam vec sto puta rekao da sam iz grada, nikada ne bih vozio motor. To je za mene nevidjeno smaranje. Uzivam samo na otvorenom putu.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Da li ozbiljno misliš da je asfalt mekši kad se padne (daleko bilo) sa skutera nego sa motora? Da je skut zaštićeniji? Da ti je dovoljna mala kaciga? Veruj mi, nema razlike. Subjektivan osećaj je da si "zaštićeniji", ali je to upravo najopasnija zamka. Nisi nimalo zaštićeniji ni uočljiviji niti imaš više šansi u sukobu sa kolima, pešacima, asfaltom.

 

Čestitam ti na novom prevozu, želim ti da uživaš, ali dooooobro razmisli pre nego što sedneš na bilo šta na dva točka onako kao što si opisao.

  • Podržavam 28

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I na motoru ti je dovoljno samo da stavis onu serpicu na glavu i bices zakonski ispravan. Ali brzina od 50kmh i drljanje od asfalt, ne manise jel pad bio sa motora ili skutera ili pak bicikla. Ista je energija.

 

Srecno sa skuterom i da ubrzo kupis pravi motor :D

 

Edit: Plus sto na slici ne vidim nigde ni blizu 20kg opreme. Sem kacige i rukavica na tebi i nekih skejterskih stitnika za koleno, A kod drage ti, umesto rukavica, pojas oko bubrezi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Cestitam na novom dvotockasu, da te lepo sluzi. Sto se tice zastite, sve su ti vec rekli, oprezno samo.... Hejteri hejtuju skuterase vise od motocikla, skuteri se realno vise provlace a to nervira drugare iz kola...

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kada neko pocne da mi nabraja prednosti, uglavnom, maxi skutera...shvatim da nije pomenuo ni jednu jedinu stvar zbog koje sam poceo da vozim i jos uvek vozim motor.

Inace ja manji motor (u mom slucaju XT) po gradu vozim jednako obucen kao i ti skuter. Samo sto svaki put dobijem porciju istih onih emocija koje mi motor pruza. Probao sam mnoge skutere i jednostavno me ne rade.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Naravno ko sta voli mada kol'ko god odbijao da priznam dok sam imao kinroad xt250-16 kineski coper koji je kad sam ga sredio bio stvarno prelep motor, moj cale je vozio hondu foresight 250, iako sam se spaljivao mojim motorom vise puta na relaciji Uzice - Beograd i obratno, silazio posle 3 i kusur sati polu gluv zbog otvorenih izduva i toliko rastreskan da nisam mogao ni da spavam, ledja svaki put upala misica zbog teskog ranca usred nedostatka prtljaznog prostora, ali nbt voleo sam taj motor i odbijao da imam ikakav kontakt sa skuterom, jednom sam dosao u Uzice sa drustvom kolima sutradan cale bio na Kokinom Brodu u vikendici i kao nece ti spasti kruna sa glave sedi na motor i dodji, prvi utisak sa foresightom je bio pascu polomicu se, sta da radim sa nogama, joj kolicni tockovi ako ga oborim u krivini sastrugace me sa asfalta 1lol.gif posle 10ak km dok sam se navikao na teziste i da ne pritiskam levu rucicu naglo kad se blizim semaforu jer je to kocnica a ne kvacilo 1moto3.gif bilo je 1staa.gif pa ovo se ne cuje, ne trese, ide mnogo brze a ista kubikaza, ne duva ni u glavu ni po nogama, sve sto mi je trebalo za 2 dana boravka je stalo pod sediste i kofer, kakve su ovo zavere 0staa2.gif ali i dalje nisam hteo da priznam 1jee1.gif, cale se malo kasnije vratio na motor i sada vozi Hondu CB1 zakasnela kriza srednjih godina ili sta god jbm li ga 1lol.gif ja prodao kineza skoro u medjuvremenu kupio 4t govance od 50cc trajno registrovano za smesne pare da bih imao do posla i nazad dok se ne uzme nesto japansko, utisak po gradu, milina jeste malo sporo pogotovu uzbrdo ali se provucem svugde ne saltam taman do 4. pa nazad i kreni stani -.-

konacan utisak, po gradu ogromna prednost skutera pogotovu u spicu kad se ide na posao i sa posla i "trknuti" po nesto, ali nedostaje mi menjac, kvacilo, i rezervoar ispred sebe, tako da na kraju mozda i zadrzim ovog malisu za do posla i nazad. 1zvizduk.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

A da si imao npr. jednu Hondu Varadero ili jos bolje Pan European veruj mi da bi se i te kako predomislio i batalio skuter. Skuter je dobar za grad, i samo grad. Ali veruj mi na rec, da ces pozeleti da odes malo van grada i kad budes osetio cari loseg puta po bubrezima i dupetu pozeleces da se vratis na motocikl sa velikim tockovima i komfonim vesanjem...o carima ulaska u krivine da ne pricamo...snaga itd...

 

Primera radi...Juce sa 3 drugara sam se vracao sa Divcibara i sretnemo par kolega na nakedima koji voze preko rupa ko po jajima..tu sam konkretno zavoleo moj transalp..gaaaaas...a motor samo upija..meni udobno :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Bitno je da si ti pronasao ono sto te cini srecnim dal' je skuter ili ''pravi'' motocikl nije mnogo bitno. ne vetru si i dva su tocka ;) Ja sam vozio motocikle i u odnosu na skutere koje sam probao (uglavnom male) smetao mi je polozaj nogu tj nisam imao taj osecaj kontrole, ali verujem da se vremenom naviknes i ovladas. Motocikl je verovatno zahtevniji sto se tice voznje (ja u pogresnom prenosu na pogresnom mestu zavrnuo gas i zavrsio polomljen u kanalu) mora se paziti na stepen prenosa ako nista drugo... Sledece sto kupujem kada bude prilika je maxi skuter! Udobnije sediste (bar u odnosu na nakede, sport i supermoto motocikle) zastita od vetra za kolena ,sa dobrim vizirom opet bolja zastita nego na vecini motora, NEMA CISCENJA I MAZANJA LANCA sto mi se posebno svidja, ide malo jeftinog ulja, uglavnom 1 svecica itd pa je odrzavanje jeftinijie, potrosnja zavisno od kubikaze izm 3 i 5-6 litara pa samim tim u odnosu na mnoge motocikle skuteri su jeftiniji od motocikala za voznju = vise goriva = vise voznje! Opremu treba nositi na bilo kojoj vrsti dvotockasa ali mooozda ipak skuter zahteva manje ozbiljnu opremu jer manje duva i ne uvek ali u vecini slucajeva su pitomiji pa neces zalaziti cesto i tako lako u one brzine oko 200 ili 200+ i kroz krivine se silovito ispucavati pa samim tim sebe dovoditi u rizicne situacije gde mozda ne pomaze ni sva skupa full oprema... To je moje misljenje jer iako mi je motocikl mogao pruziti perfomanse na pravcu, krivini, kod preticanja i podici adrenalin meni licno je bitnije samo putovnaje na motociklu, lagano i sa uzivanjem da stignem gde sam naumio i da svasta vidim ''provetrim'' se i da stignem dalje i jednostavnije za iste pare 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Slažem se sa misa-pei da na skuteru nisi bezbedniji nego na motoru, tako da to u vezi opreme ne stoji. Ako misliš zbog brzine, i motor može da se vozi normalno, dakle uz poštovanje ograničenja. Pak mali točak po rupama samo može da bude nedostatak.

Ali, svako ima svoj izbor, tako da i ja mogu samo da podelim svoju priču. Dakle, u Nemačkoj ne priznaju našu dozvolu, pa sam morao ponovo da polažem A. Kako bih to izbegao, smislio sam da kupim MP3 LT, koji može da se vozi sa B i to sam tipovao na najjači model, 500ccm. Nađem ti ja oglas iz komšiluka, sednemo žena i ja da probamo (ona je u startu bila protiv, a ja sam je ubeđivao da je OK, otuda žena na probi da bih je jelte ubedio da je to dobro i moćno) i u roku od par minuta je usledilo razočarenje i odluka. Ljudi, pa to ne ide, to stoji :(

Epilog: ove nedelje polažem test i imam probni čas vožnje, a nadam se da sledeće nedelje završim i vožnju , a onda kećemo u pazar :)

U svakom slučaju, ako je tebo dobro, čestitam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Ooooo Milose.cestitam na novom skuteru (250cc?),da te sluzi dugo i bez problema! :moto3:

 

Sto se tice tvog izbora mislim da nisi pogresio,mislim da je upravo skuter ono sto tebi treba kada se uzme u obzir koliko si presao sa Kawom te 4 sezone (mnogi,tu ukljucujem i sebe,bi mu izvadili dusu) koje si je vozio i za sta tebi u principu treba dvotockas...Mozda gresim ali stekao sam utisak da tebi ne treba motor da odes na kraj sveta sa njim...

 

Inace tvoja Kawa je spremna da krene na kraj sveta,samo ceka da se jahac spremi.... :moto3:

 

 

ndt41oqlp5y1u7mn2n3.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja gluplju pricu nisam cuo...1hmm.gif.Ne kapiram,na skuteru ne nosite opremu...Interesantno...Nije za tebe ni bicikla koliko vidim...al ajd nije moje da se mesam...samo reagujem na pricu.Neka ste vi nama zivi i zdravi...i neoguljeni.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2495 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ovo je samo moje razmišljanje i ne znači da sam u pravu. Velika je lepeza skutera i motora tako da je to sad teško porediti. Koga s kim staviti za poređenje ??? Ko je u nekom sličnom rangu kad su totalno različiti po koncepciji i osobinama.

 

Svako vozi ono što mu odgovara, šta voli ili šta može da priušti. Skuter i motor - pa svaki ima svoje mane i prednosti. Za grad je puno lakše trošiti skuter i jeftinije. Ja lično za grad imam skuter a na put idem motorom. Ne znam, nekako mi je lepše kad čujem kako zagrmi auspuh, odvrnem gas on poleti uz onaj njegov nepreje...vi zvuk. Način kako ga obaram kad ulazim u krivinu. To nemam na skuteru. Jeste da više troši, održavanje je skuplje ali to je cena a kad nešto voliš onda to i plaćaš. Ima ljudi koji uzimaju skuter da ih služi od tačke A do tačke B i njih interesuje računica da to bude što jeftinije. Onaj ko voli i uživa u vožnji na 2 točka to gleda na neki drugi način. Meni ne smeta ni vetar, ni to što ne mogu da opružim noge. Nije mi teško da oblačim i skidam opremu jer znam da mi to glavu čuva. Jednog dana možda i ja pređem na maxi skuter kad mi vožnja motora bude bila problem, mislim na položaj sedenja. I moja žena je takođe više za motor nego za skuter tako da imam podršku i sa njene strane.

Ako neko nema vremena i želju da motor vozi bolje da ga proda i kupi skuter, ako ga to privlači, pa bar da se izvoza sa njim. Bolje i to nego da mu motor čami u garaži i pređe za sezonu neku smešnu km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja nisam ubedjen da je pozicija sedenja na skuteru udobnija od nekog dobrog tour motora? Kao prvo na skuteru nemas granicnik u vidu rezervoara nego klizis napred. Ujedno i noge su ti napred i savijene u kolenima dok su na motoru prirodnije spustene. Plus sto se i rukama malo oslanjas i uz trbusne misice malo olaksavas kicmi.

 

Ja bih skuter vise video kao dobru zamenu za biciklo da ne moram da vrtim pedale. Mada, volim da vrtim i pedale.. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

''U odnosu na motorcikl, veliki skuter je kao komforna limuzina.'' Kako mislis u odnosu na motocikl? Napisi u odnosu na er6n! Pre svega vozio si nakeda! trebao si odmah da znas da ti nece biti bas najudobnije. Drugo postoje motocikli koji su udobniji od skutera- k1600gtl, honda goldwing, gs1200dv, 1200rt, f800rt, yamaha 1300fjr i mnoooogo drugih, ali stvar je cene.

 

 

Разлика у удобности између скутера и мотора је веома широка тема.

 

Примера ради не може да се пореди било који скутер са рецимо er6n-ом или рецимо неким нејкедом..,..

(наводим примере да се неко не увреди:lol:)

 

Макси скутери су тек прича за себе!

 

Удобност мотора или скутера је сама по себи индивидуална....не може исто да буде возачу од 70 или 150 кг....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Pak mali točak po rupama samo može da bude nedostatak.

 

 

smislio sam da kupim MP3 LT ... sednemo žena i ja da probamo (ona je u startu bila protiv, a ja sam je ubeđivao da je OK, otuda žena na probi da bih je jelte ubedio da je to dobro i moćno) i u roku od par minuta je usledilo razočarenje i odluka. Ljudi, pa to ne ide, to stoji

 

 

Aćime, ne verujem da se baš tako desilo, jedan detalj te je odao: nema te žene kojoj se ne sviđa nešto što Italijan napravi. Ovo na slici da joj se ne sviđa??? Teško :)

 

MP3.jpg

 

MP3 i slični trotočkaši jesu budućnost odgovornog, razumnog, civilizovanog urbanog transporta. Za sada su još uvek suviše kabasti i bezobrazno skupi, ali promeniće se to vremenom. MP3 je nešto slično Smartu - retko kome treba nešto više, osim ako auto ili motor posmatraš kao statusni simbol, nakit, ili rekvizitu u zamišljenom filmu u kome glumiš super-heroja / uspešnog japija / GP pobednika.

 

Koliko se sećam, ti si imao Fejzera, motor nejasne uloge - niti je urbani bajk, niti je turer, velik je, težak, trom, teško upravljiv i veoma nepraktičan. Otiđi pogledaj MP3 još jednom - on je sve suprotno od Fejzera.

 

Strah od malih točkova nema puno osnova - pre će biti da bajkovi imaju prevelike točkove :) Težište na motorciklu je veoma visoko pa bajk mora da ima veliku obrtnu masu u točkovima da bi bio stabilan. Sa manjim točkovima na skuteru si veoma agilan i daleko lakše izbegavaš rupe kojih se plašiš. Plus, oslobađa se prostor za veliki gepek ispod sedišta.

Puno sreće na polaganju, pa u Piaggio salon 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja ti rekoh, ne sviđa joj se kako ide (loša ubrzanja, mala krajnja brzina), a ne sviđaju joj se ni tri točka, kao ni mali točkovi. Evo daću ti broj telefona pa je pitaj, ako mi ne veruješ :)

 

Ja sam mislio OK, biće dovoljno 40 konjića, navići ću se i to me je držalo samo dok nisam seo i stisnuo ga. Obzirom da je reakcija bila mlitava, naročito sa mojih 140 i ženinih 60 kg, odustao sam :D Cena nije bitna, nije on puno skuplji od skutera u istoj klasi, ali jednostavno ne ide, kao što ne idu ni ti skuteri.

 

A što mi izvređa Fazera (FZ1), to ćemo posebno da razgovaramo. Kako sport-touring motor nema nikakvu funkciju, majke ti? I odakle ti da je težak, trom i loše upravljiv? A tek da je MP3 lak, agilan i dobro upravljiv, e pa do mojega stvarno :D

 

Što se tiče rupa, ne plašim se, ovde ih nema, ali se plašim za tebe tamo. Čujem da povremeno i poklopci šahti nedostaju.

 

Hvala na lepim željama u vezi polaganja, a evo i koji naredni skuter planiram da kupim ;)

 

k1300s-1g.jpg

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
MP3 i slični trotočkaši jesu budućnost odgovornog, razumnog, civilizovanog urbanog transporta.

 

Ja koliko vidim, ovde se mesaju babe i zabe...tj. voznja motora iz zadovoljstva i voznja koja predstavlja transport.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Hej, pa nazvati neki motor "sport-turing" je mešanje baba i žaba - te dve stvari se isključuju!!!

 

On topic: tačno je da su rupe na putu veliki problem, ali od stradanja pri upadanju u šaht te neće spasiti ni "sport-turer" Fazer, ni K 1300, pa ni auto. Na sreću, otvoreni šahtovi su retki, ali postoje druge, veće opasnosti, o kojima se manje govori:

 

Ako po vrelom asfaltu voziš usijani bajk u punoj opremi (FF kaciga, jakna, pantalone, čizme, rukavice) ti si u uslovima u kojima radi ložač parne lokomotive. Posle 5 minuta si obliven znojem, posle 15 minuta počinješ da dehidriraš, posle pola sata koncentracija ti je skoro na nuli, a ti kao odvrćeš gas. Meni to nikako nije privlačno. Kod Kita Koda u Kaliforniji je večito proleće, tamo bih rado vozio bajk, ali ovde - neka hvala. Skuter od 250 kubika, pa lagano :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Miloše, a zašto misliš da je oprema potrebna kada voziš motor, a ne kada voziš skuter? Sa skutera se ne pada ili manje boli ili šta? Jedina razlika koja tu postoji, ako uzmemo u obzir da moraš da nosiš istu opremu ako si svestan rizika, jer da ti se na motoru greju jaja, a na skuteru ne. Pak, ne znam da li je to isto na svim motorima, ali na većini japanaca koje sam vozio jeste i to ti priznajem.

 

Što se tiče Fazera, evo malo ozbiljnijeg mišljenja od tvog :)

 

Practical and comfortable, yet agile and fast, the 2014 Yamaha FZ1 is ready for fun every time you fire it up.

http://www.topspeed.com/motorcycles/yamaha-fz1/ke2107.html

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2495 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ne znam koju ti to opremu imaš pa se znojiš na motoru, pa valjda kad je toplo nosiš letnju jaknu sa dosta luftera a ne sa zimskom postavom :stabre:. Meni je jedino vruće kad stanem i to traje dok ne skinem opremu 1 min. Ispod kacige nosim podkapu pamučnu - manje se znojim, manja buka, teže uleću bube pod kacigu a i ne prlja se unutrašnjost kacige. Naravno kad moram da se vozim motorom kroz grad na 35C, Izbegavam to, stavim kacigu pojas i rukavice i gledam da se ne glupiram jer sam bez opreme. Tako isto i na skuteru ali van grada na dužoj turi nosim sve.

 

Po meni motor nije za veći grad da ti služi kao osnovno prevozno sredstvo za sve živo i to još da si pod punom opremom - za takve potrebe je skuter od 200-300cc zakon. Ko može da ima oba - spasio se. To pričam iz ličnog iskustva jer sa skuterom od 125cc završavam sve i svašta, kola sam zaboravio kad sam upalio, nema jurenja parkinga, manja potrošnja, nema vrućine ...

Opet svako ima svoju računicu i svoje kombinacije. Kad bi svi mislili isto i želeli isto ne bi bilo ovog foruma i ovih rasprava.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Čini mi se da nisam napisao da na skuteru ne treba nositi opremu. Opremu sam sačuvao, koristimo je po potrebi, od prilike do prilike. Jedino smo crne stvari zamenili belim ili svetlim - zbog toplote ali i zbog vidljivosti.

 

Aćime, nađi mi na netu jedan loš review nekog motora, foto-aparata, hi-fi uređaja, knjige, muzičkog albuma, čega god :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Bez da uvredim nekoga, ali kada sam seo na zetov skuter, prvo sam ga pitao gde se ubacuju žetoni, jer se moja ćerkica klacka na jednom takvom pored čike koji prodaje kokice...:nanana: Mala šala, ne zamerajte vi skuteraši ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Čini mi se da nisam napisao da na skuteru ne treba nositi opremu.

 

 

Ustao sam, provirio kroz prozor, uskočio u majicu, šorc i patike, stavio laganu džet kacigu, uzjahao skuter ispred kuće i brm-brm-fijuu

 

Jel u pitanju demencija ili amnezija? Verujem ni jedno ni drugo, mlad si čovek ;)

Aćime, nađi mi na netu jedan loš review nekog motora, foto-aparata, hi-fi uređaja, knjige, muzičkog albuma, čega god :)

 

Svaka naprava ima svoju svrhu, pa je otuda i većina reviewa pozitivna (ako se posmatra svrha proizvoda), a svrhu Fazera ti je čovek naveo. Da li je ti stvarno ne razumeš ili me zajebavaš? Znaš li koliko je težak FZ1? Znaš li da je gomila delova na njemu od R1? Ne razumem odakle zaključak da je težak, trom i loše upravljiv, kada je upravo suprotno. Možda u odnosu na biciklu i skuter, ali u odnosu na motore FZ1 je lagan (aluminijumski ram, viljuška i blok), agilan (agregat od 150 konja) i upravljiv (ciklistika slična kao na R1, malo duža zadnja viljuška zbog propinjanja).

 

Ljudi, koliko vas deli Miloševo mišljenje u vezi FZ1?

 

yamaha-fz1-fazer-gt-1.jpg

 

 

Da se razumemo, skuter takođe ima upotrebnu vrednost, to je neosporno i ja sam samo naveo nedostatke, a naravno da postoje i prednosti. Ključni nedostatak je što ide kao baba, znači SNAGE BEZ :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja