Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Slazem se sa tim, ali isto mi npr odgovara da ima wifi sto sj4000 nema a ako kupim sa wifi onda je mala razlika sa cenom za npr sj5000 koja po onim testovima malo bolji kvalitet daje. Jos se razmisljam

 

Послато са SM-N9002 уз помоћ Тапатока

 

SJ4000 има WiFi. Знам то, јер је поседујем.  :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Kad stanem malo da odmorim, mogu pregledati lepo kako je snimala na telefon ili tablet, a u slucaju da ja sedim a npr drugarar vozi to mogu da gledam odma.

 

Послато са SM-N9002 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Ta sj4000 wifi je oko 70e

A sj5000 wifi je oko 90

 

Послато са SM-N9002 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Zato sto se zakacis sa smartfonom na kameru i vidis sta snimas, podesavas preko telefona "u letu"... biraj

Malo li je ovo, kao razlog što treba wifi

I ja bih samo sa wifi gledao, bez toga nikako.

Jedno malo pitanje usput, kada nema wifi konekcije kamera se povezuje na mobilnu mrežu?

@dzi, M10+ wifi košta oko 85-90evra ona mala kocka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Jeste ta mala kocka, a gledao sam poredjenja jako je dobra. Ali opet sve jos razmisljam. Ima neka akcija na ali 29.03 popust neki daju pa mi dosta i taj 1e sto cu postaru dati :) :) a do tad razmisljam. Mada ja bih najradije gopro ali kad pogledam poredjenja mala razlika, a u cijeni masu.

 

Послато са SM-N9002 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Zato sto se zakacis sa smartfonom na kameru i vidis sta snimas, podesavas preko telefona "u letu"... biraj

Ja imam i ekran na kameri i WiFi doduse ali retko gledam. Tek kad dodjem kući.Dok sam na motoru ne mogu da gledam šta snimam na smart fonu(iz razumljivih razloga).

A imam pored ove i kamericu bez ekrana(HTC RE) koju koristim sa sve drugo sem motora i oduševljen sam njom jer pravi jako dobre fotografije.

Elem, ne bih mi WiFi bio neka "zvezda vodilja" u kupovini. U korišćenju kamere na motoru sam shvatio da je zapravo najvažnije stvar kod ovih kamera-daljinski. Jako je lepo kada možeš da je uključiš i ugasiš kada hoćeš. Tu već ima većeg smisla neka bežična komunikacija. Naravno, može preko telefona ali to je jako nezgodno pri vožnji a i troši bateriju kao ludo. Tako da bi ja zapravo na daljinsom više insistirao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Ja uvek koristim WiFi, da bih bio siguran da ne hvata kacigu ili tako nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1837 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

 

Zato sto se zakacis sa smartfonom na kameru i vidis sta snimas, podesavas preko telefona "u letu"... biraj

Malo li je ovo, kao razlog što treba wifi

I ja bih samo sa wifi gledao, bez toga nikako.

Jedno malo pitanje usput, kada nema wifi konekcije kamera se povezuje na mobilnu mrežu?

@dzi, M10+ wifi košta oko 85-90evra ona mala kocka

 

 

 

Kamera je preko WiFi-a povezana sa telefonom, ne sa internetom tako da nemaš tih problema.. Jedini momenat kada ti treba net jeste ako se ažurira firmware ili ako postoji neka opcija automatskog upload-a snimaka na net. Prvo ćeš uraditi jednom, kod kuće a za ovo drugo nisam ni siguran da postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

@gliga slazem se, a za ovaj daljinac manje vise. Kupe se 2,3 baterije i auto punjac ja kod mene mogu da punim imam ono za upaljac i kad se potrosi 1 baterija upalim da se druga puni i tako vazda rotiram i nek snima sto vise. Zamisli imas kameru i ugasis je a ono se desi nesto lepo a ti nisi stigao da upalis j uhvatis taj trenutak...

 

Послато са SM-N9002 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

 

Zato sto se zakacis sa smartfonom na kameru i vidis sta snimas, podesavas preko telefona "u letu"... biraj

Malo li je ovo, kao razlog što treba wifi

I ja bih samo sa wifi gledao, bez toga nikako.

Jedno malo pitanje usput, kada nema wifi konekcije kamera se povezuje na mobilnu mrežu?

@dzi, M10+ wifi košta oko 85-90evra ona mala kocka

 

Ne kaci se kamera nigde. vec ti mobilni privezes na kameru. Kamera daje signal zatvorene mrze. izaberes u wifi opcijama na telefonu tu mrezu.ukucas sifru i povezes se. imas program na telefonu..njega otovoris i pokazace ti se sta se snima. plus opcije za ukljucivanje iskljucivanje..biranje rezima rada, osvetljenja itd..lakse nego da ganjas opcije na samoj kameri.

wifi je mnogo dobra stvar..ali mnogo dobra stvar je i 20 eura u dzepu :9 svakom svoje. moze i bez wifi ali pitanje komoditeta....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Jeste 20e u dzepu lepo ali kad sam planirao 100e isto mi dodje. A ako ostane nekih parica uzmem bateriju rezerve nek imam 3 kom.

 

Послато са SM-N9002 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Kupio sam ovu od drugara e sad da li je ona dobra ili moram uzeti neku drugu (da ne bi doslo do toga da mi snimci budu upropasteni)

post-757-0-39696200-1458983425.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Vidi koji je klas ako je 10 onda je extra, jer ta klasa oznacava brzinu upisa na karticu. Ako je 1 onda je spor unos i moze da secka prilikom snimanja. Ali sve zavisi i do rezolucije snimka. Ali svakako za sta god da je koristis prvo je formatiraj.

 

Послато са SM-N9002 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Na ovoj pise 48mb/s sta mislite jel to dovoljno ili sam bacio pare i trebao bi traziti nesto bolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

To bi trebalo da radi posao, msm da nisu bacene pare. Nadambse da ce te lepo sluziti, srecna kupovina :)

 

Послато са SM-N9002 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: GSXR K5

@pile,

Ta radi sigurno i vise nego sto ti treba ako je originalna samsung, uostalom mozes skinuti CrystalDiskMark, pa proveriti realnu brzinu i sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

 

sj4000

 

e sad..ono sto se snimak zamuti na trenutak je do youtuba.video nije cackan u editovanju i pre snimanja namerno namesteno na fabricko. primeti se prejaka plava boja neba. kome je to bitno neka obrati paznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

muzika je sa youtuba..nisam editovao snimak al nisam hteo ni da se cuje konstantan sum od vetra. a to je jedina free numera te duzine a da nema ubacenih reklama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ja sam narucio EKEN H9R (verzija sa daljinskim), sad jos samo da docekam da stigne i da je istestiram :)

 

Snima 1080p pri pravih 60fps (za razliku od sj4000 koja snima dupliranih 30fps, dakle laznih 60fps), a i ovaj daljinski mi se cini kao odlicna stvar.

Ima i wifi naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

 

sj4000

 

e sad..ono sto se snimak zamuti na trenutak je do youtuba.video nije cackan u editovanju i pre snimanja namerno namesteno na fabricko. primeti se prejaka plava boja neba. kome je to bitno neka obrati paznju.

 

Sve kamere sa NTK ili Novatek96650 čipsetom imaju izražene hladne boje... to je problem čipseta, ne podešavanja...

Korekcija je moguća, mala, nedovoljna... 

 

Uglavnom se to u postprodukciji da srediti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja