Jump to content

Moto Zajednica

Izbor prvog motora!?

Recommended Posts

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Mislim da kriterijum kvaliteta agregata nije kljucan u tvom izboru. Ako nesto valja na kinezima to je agregat, to stvarno retko crkava. Uglavnom se prodaju prmerci sa 15-20.000 km i i ako nisu nesto razjebani mogu oni da guraju jos dosta.

 

Kod kineza je bitnije ono oko agregata, a tu po meni keeway ima primat ( quinqu nisam gledao pa se ogradjujem).

 

Po meni je bitnije da gledas kubikazu odnosno snagu. Ja bih sa ovim iskustvom pre uzeo princa 250 nego keeway superlight iako mislim da je keeway kvalitetniji a i lepši mi je. Jednostavno tih 150ccm je malo, meni je dosadilo posle 1000km, a nisam na motor nikad pre toga seo. Posle toga sledi igranka oko prodaje i neizbezno gubitak novca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Sve su to OK modeli, ako kupujes polovnog obavezno povedi nekog iskusnog da vidi da motor nije iznjakan. Generalno ako je o motoru vlasnik vodio racuna svi oni mogu da predju sasvim pristojun kilometrazu.

Ako budes isao na varijantu da kupis nov, samo redovan servis i vodi racuna mnogi se zaleda umeju da popuste serafi i teraj, nema da te boli glava 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Znaci tebi treba motor minimum 250cc.Ja sam vozio jedino emz-a 250 i qm250.Znaci za nase puteve AKO nisi zahtevan od motora to je sasvim dovoljno i za obilazenje i dvoje da ponese neznam ni ja gde sve. QM250 ima 13,9 kw,, kinroad 250cc 13,2 kw, prince 250cc ja mislim da ima 12,1 kw a surershadov ima 14,5 kw, daytona 350 17 kw i sve su redni motori sa dosta velikim vibracijama.QM, kinroad i prince nose istu masinu i delovi sa jednog na drugi 99% odgovaraju.Moj je trosio pri normalnoj voznji 80km/h oko 2,7 l na 100km, a kada sam mu vadio dusu sa dvoje na njemu oko 3,2l na 100km.Maksimalna brzina sto sam ja isao sa njim 130km/h a imao je jos nesto malo gasa.E sad sve zavisi na kakavog polovnjaka naletis.I ipak ti preporucujem da uzmes 250 V motor bas samo zbog tih vibracija, jer nemam zamerki drugih za ove fantasticne motore.Ja ako nadjem neki V 250 u nekoj pristojnoj ceni kupujem a ako ne onda ponovo jedan od ova tri modela.Bilo koji da uzmes kineski motor 250cc ako su mu fabricke gume MENJAJ ODMAH.Sretno sa kupovinom i pamet u glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Kad smo već kod tog trešenja motora i vibracija, jel ima neki forum na kome je opisano detaljno kako smanjiti (ili ako je moguće neutralisati) te vibracije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Tesko mozes da smanjis te vibracije, generalno najvise zbog konstrukcije rama, celicni cevasti ram koji je kod jmotora ovakvog tipa, i kod ostalih starijih motora, agregat je srafljen direktno na ram bez ikakve amortizacije a vibracije se kroz cvrst materijal moraju prenostiti, ono na sta mozes da utices sto se toga tice jeste npr korman gde mozes smanjiti vibracije stavljanjem tegova na krajeve ali moraju da budu tipa 400g po komadu 1moto3.gif ili da napunis korman necim i dobro sabijes, al' navici ces se vremenom 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pisacu ti ovih dana kako sam resio vibracije i to uspesno.Znaci ni ruke, ni noge, ni zadnjica vise mi nisu trnule.Ali opet ti preporucujem suppershadov ali neznam kako stoji sa rezervnim delovima ( ne delovima od jamahe ).Raspitaj se pa javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Zidar, nemoj u PM, piši ovde, forum je ima nas još koje intereseuje. LocoLobo, navikni se da se na forumu ne samo traži savet, već i daje, pa stvari koje mogu da budu od opšteg interesa takođe delimo :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pisacu ti ovih dana kako sam resio vibracije i to uspesno.Znaci ni ruke, ni noge, ni zadnjica vise mi nisu trnule.Ali opet ti preporucujem suppershadov ali neznam kako stoji sa rezervnim delovima ( ne delovima od jamahe ).Raspitaj se pa javi.

 

Pisi Zidar za vibracije, prosvetli nas dok nam plombe nisu poispadale 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pozdrav prika.Evo ovako polako i sigurno cu ti objasniti kako da uradis da bi smanjio vibracije: Na kormanu da smanjis vibracije trebas da odvijes odozdo srafove i da izvuces korman sve sa tim drzacem kormana ( ako nemozes od sajli popusti te drzace kormana gurni ga napred stegni ga ponovo pa izvuci ).E kada to uradis videcesda ima kao neka da kazem ulivena platna na tom postolju gde prolazi sraf od drzaca kormana.E tu oko te ( ja sam je tako nazvao livena platna ) trebas da stavis gumice od vodovoda, to je nesto velicine kao dinar, nadam se da si me ovo razumeo.E kada to stavis vrati korman, vibracije nece biti.Za noge: Odvijes sraf i skines fazaster-nogostop,Videces da je unutra taj ublazivac gumeni ali nekako kratak.Tu u tim prorezima trebas da ubacis opet gumice od vodovoda tog precnika i vratis nazad fazaster ( ja sam imao muke da ga vratim jer sad smetaju te gume sa obe strane ).Uzmes duzi srafpa do glave srafa stavis platnu prvo manju pa vecu ( obicnu ) pa gumenu platnu velicine pet dinara ( trebalo bi da su od unu trasnje gume kamiona, e ovo trebas da napravis sa zumbama ( trebalo bi da ih imaju vodoinstalateri ili neki drugi majstori ).Gurnes sraf kroz drzac fazastera i kroz fazaster pa stavis gumenu platnu pa veliku obicnu pa feder pa manju obicnu i zavijes maticu a ako imas mesta nije lose staviti i kontra maticu ( samo nemoj preterivati sa stezanjem ).Vibracije vise nema.Za sic : Imas onu bravu za otkljucavanje sica, skines sic ( sediste ) , vidis bravu, e tu trebas da napravis gumeni ram da bi stavio na tu metalnu plocu ( ram nebi trebao da je deblji od tri mmm ).Stavis ili zalepis.E sad kada si i to uradio kada vratis sediste sagni se i vidi gde ti naleze sediste na ramu.Ili jos bolje sediste okreni i gledaj u njega videces komada gumenih kocki, na njima zalepi iste velicine parceta guma ( to je velicine mozda 2cm sa 3-3,5cm.Vrati sic, malo teze ce se zakljucavati zbog onog gumenog rama ali videces da vibracija nece biti.Nadam se da si me razumeo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

LocoLobo, ako si bio do distributera za keeway sigurno si dzaba isao posto rezervnih delova prosto nema na nasem trzistu. Naime centrala u Backoj Topoli vec jedno dve-tri godine ne drzi delove. Medjutim delove za sam agregat i pratece delove (karburator, elektronika) mozes uzeti u NS od Sprint Chalangera posto im su motori identicni( takodje i Cruiser ima takav) a potrosni materijal mozes uzeti po katalogu za virago.

 

Sad se setih sto mi je poznat distributer iz Paracina. Pre valjda dve godine crko mi je TDI i odoh do Zrenjaninskog servisa da ga narucim. Lik mi kaze da se ne nadam mnogo jer slabo uspevaju da nabave delove ali pokusace. I pozove tada centralno skladiste u Paracinu i kazu mu da nema, bice mozda za nedelju dana i kostace 11.000!?! Rekoh Ok, sacekacu, medjutim ni posle mesec dana nije stiglo. Ja lepo popizdeo, nazvao ove iz NS i kazu imaju I kosta 3.500rsd.

 

No ovim sam samo hteo da kazem da treba biti malo snalazljiv i nema problema, barem sto se keewaya tice, za ostale marke nemam pojma. A ako bi bas hteo original najbolje je da vidi u Madjarskoj posto je centralno skladiste za Evropu u Budimpesti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam letos kupio pentu od lika koji između ostalog ima i keway servis u Bajinoj Bašti. Kada sam mu spomenu da mi je crkao CDI on se zacudio, ali jos vise se zacudio kada sam mu rekao da drugi kosta 12.000 din. Odmah je nazvao coveka za delove (mislim da je zvao u Paracin) i tip mu je potvrdio da ima i da je ta cena, tako da delova ima sigurno negde. Naravno agregat je potpuno isti kao na Sprint Chalanger pa ima i jeftinijih delova.

 

Inace Supershadow je verna kopija Viraga (Ja sam inace uzimao filter ulja Hiflo po katalogu za Virago), skoro svi delovi ( bar vitalni) pasuju, jesu sigurno skuplji ali ima i polovni. Ima i radnja u Beogradu na Adi isto ima svasta od kineza.

 

Generalno kineske fabrike uglavnom ( kao i velika vesina ostalih proizvodjaca) ne proizvode svoje delove, već uzimaju od dobavljaca delove i onda sklapaju. Pogledajte samo felne na tim motorima, iste na keeway, princu, quinqi ...

 

Da ne duzim, nema zime za delove ne sikiraj se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nisam vozio ni jedan od ovih motora ali sam bio u veoma slicnoj situaciji kao ti 2009. godine. Izbor mi je bio gotovo identican samo sto su motori bili malo noviji.

Ako bih mogao da biram moj izbor bi isao ovim redom: Aquila 250, Keeway Cruser, Daytona, QM250, Princ 250, Kinroad 250. Da sam na tvom mestu ne bih isao na manje od 250ccm, eventualno superlight 150 koji kao jednocilindras ima malo vise snage ali i jace vibracije od ostalih!

 

Venox nisam ubacio na listu iako je tada bio moj favorit zato sto su skupi, delovi se tesko nalaze i dosta kostaju(ovlasceni uvoznik nije bas lak za saradnju) i na kraju kao totalna egzotika na nasem trzistu jako tesko se prodaju(hehehe ovo napisah a trenutno vozim motor koji sve ovo takodje ispunjava).

 

O Aquili ima dosta na forumu. Ne znam nijednog vlasnika koji je nesto lose rekao o

250ccm modelu, nepoderiv motor sto bi ljudi rekli, pritom je novija tehnologija u pitanju , sa elektronskim ubrizgavanjem, i vise nego dovoljno snage. Ako bilo kako mozes da se protegnes za jedan primerak u solidnom stanju ne bih dugo oklevao.

 

Keeway Cruser je redak motor po mom misljenju ne zato sto je nekvalitetan vec zato sto je kako je neko vec spomenuo kostao dobro preko 3000e, a to je za jedan kineski motor u to vreme, a i sada stvarno previse. Podsecam te da je u pitanju 2009. godina i da se tada jako malo znalo o kineskim motorima, a pritom se za te pare mogao kupiti dobar polovni Japanac, dok je npr. KLE( moj prvi veliki motor :D ) nov u salonu godinu dana ranije bio izmedju 4300-4700e. Supershadow nisam uzimao u obzir zbog mojih pogolemih gabarita.

 

O Daytoni ne znam puno ali vazi za mozda najkvalitetnijeg kineza, ali i najskupljeg, a pritom bih ti skrenu paznju da je u pitanju hardtail model i da na zadnjem delu ima krut spoj, tj. nema nikakvu amortizaciju sto mi se nikako ne cini kao dobitna kombinacija na nasim putevima.

 

QM250, Princ 250, Kinroad 250 - jako slicni motori. Od ova tri modela QM250 vazi za najkvalitetnijeg, dok su sa druge strane vlasnici Kinroad-a stalno morali nesto da popravljaju i grunfuju, sto je dobrim delom bilo uzrokovano losim serviserom a pomalo i kvalitetom pratecih komponenti. Verujem da su do sada vlasnici uglavnom ispeglali sve decije bolesti i da generalno nema mnogo razlike izmedju ovih motora ako su dobro odrzavani i cuvani ali ako bih morao da biram isao bih na Q250. Princ 250 se pojavio nesto kasnije, nakon sto sam vec imao motor, pa nisam mnogo pratio iskustva vlasnika.

 

Ono sto jeste neko generalno misljenje vezano za kineze jeste da imaju pristojne agregate koji se uglavnom ne kvare. Ono gde eventualno mozes ocekivati probleme jesu pratece komponente i struja.

I naravno glavno pravilo vazi da uvek biras motor u boljem stanju i malo doplatis za bolji primerak ako treba jer se sredjivanje loseg uglavnom ispostavi kao dosta skuplja varijanta sto sam i sam imao prilike da iskusim.

Pozdrav i srecno! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Lepo bi bilo da mogu za Aquilu da se protegnem, ali ja mislim da kad bi imao za nju, nju ne bih ni uzimao u obzir. Za QM250 se slažem u potpunosti. O Princu nisam do sad lićno čuo ništa što bi moglo da me navede na kupovinu. A što se Keeway-a tiče, o njemu sve najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

 

O Daytoni ne znam puno ali vazi za mozda najkvalitetnijeg kineza, ali i najskupljeg, a pritom bih ti skrenu paznju da je u pitanju hardtail model i da na zadnjem delu ima krut spoj, tj. nema nikakvu amortizaciju sto mi se nikako ne cini kao dobitna kombinacija na nasim putevima.

 

 

nije kruta veza. ima 2 amortizera. samo sto su sakriveni ispod motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Ja bih ti preporucio Hysong Comet 250. Nije Kinez, malo je skuplji ali je neuporedivo bolji od svega navedenog. Inace kao bivsi vlasnik Superlighta, mogu reci da je ok motorce ali ipak bih dao koju paru vise i uzeo nesto kao Hysong :) Pogledaj po oglasima da li ima koji pa vidi o cemu se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Hyosung Aquila-e su kruzeri, trenutno malko skuplje, ali pre par meseci ih je bilo nekoliko za oko 1500eu. Daj si malo fore, do sredine februara - početka marta, možda ti i izleti neka povoljna poduna. Pa prati oglase, ili postavi svoj pod ''kupujem'' na nekom portalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja