Jump to content

Moto Zajednica

Izbor prvog motora!?

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Znam da nisam prvi (a ni poslednji), koji ovo postavlja. Ali kome, i gde da se obratim, ako ne ovde. Dakle, za otprilike manje od mesec dana trebam da kupim prvi motor. Prema onome što sam pročitao na forumima i u razgovoru sa motorciklistima, izbor je pao na:

 

- Keeway Superlight 150 - preporučen od strane mnogih, a i moj favorit.

 

- Keeway Cruise 250 - kažu da se dobro pokazao

 

- Qingqi QM250 - na forumu ima dobre ocene

 

- Dayton 350 - o kojoj jako malo znam, ali mi se estecki jako sviđa

 

Molim vas, savetujte me, pojma nemam o motorima. Za Keeway sam bio kod dilera, koji mi je rekao da se modeli više ne proizvode, i da ih na stanju nema više, na internetu ima par polovnih modela, ali pojma nemam da li je to dobro, Cruisera nema uopšte na internetu. Qingqi ima da se nađe po neki polovan, dok Daytona nema nigde.

 

 

Hvala unapred!

post-31985-0-54511700-1390501111_thumb.jpg

post-31985-0-31571400-1390501125_thumb.jpg

post-31985-0-51016200-1390501141_thumb.jpg

post-31985-0-77298300-1390501148_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Koji god da uzmes neces se pokajati.Svi su dobri, ali, ako mozes da biras uzmi neki sa V motorom, jer kazu da ima manje vibracije.I gledaj da je bar 250cc.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa imas i kewway supershadow V motor 250cc.O njemu nisi ni razmisljao a imas ga u oglasima na prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Bas tako, masina je ista i Cruiser i na Supershadow. Neko moje mišljenje je da je za cruiser motocikl jedino pravo resenje V motor, mozda je to predrasuda, stereotip ili sta vec. Generalno V motori imaju veci obrtni moment na manjim obrtajima sto je bitno za laganu voznju.

 

Nemoj ni razmišljati o 125 i 150 ccm, uzmi 250. NIje prejako a odvesce te bilo gde i to sa saputnikom.

 

U postojecoj konkurenciji kineza ja bih birao keeway iz licnog iskustva, Qingqi QM250 kazu da je ok, ali ja nemam iskustva a i pitanje je delova. Sprint je nekako najlosiji ali ima najbolju servisni mrezu.

 

Ako te interesuje Supershadow imam ja za prodaju, u super stanju presao negde oko6-7.000km

 

Sta god da uzmes neces pogresiti jer su to relativno male pare, a bitno je poceti od neceg ( ja sam za 3 godine polozio za A i promenio 3 motora, 125ccm, pa 250 i sad 600)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Pričao sam pre par dana sa mehaničarem iz Keeway prodajnog servisa, koji mi je rekao da je od svih njihovih motora Superlight najbolji model. On se vodi po tome što u toku ovih par godina, koliko rade sa ovim modelom, nije bio tražen nijedan deo što se mašine tiče. Za ostale modele mi je rekao da ih bas ne preporučuje.

 

E sad, ja se vodim logikom, da što je motor manje u oglasima, to je bolji. I bas zbog te moje logike, nisam naveo gore Supershadow. Možda grešim, šta znam.

Hvala na ponudi za motor, da li je postavljen negde, da mogu da vidim slike? Ako ništa drugo, bar da ga imam u vidu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Pa prika kucaj; kewway i polovni automobili i videces.A imas i kategorije , biras choper / kruiser i klik na pretragu i vidis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ja sam vozio qm250 i veruj mi da i on i sprint princ i kinroad ( sve 250-tke ) imaju bas izrazene vibracije na rukama i nogama ipa i na sedistu.Mada sam ja mom bio to sve sanirao.Pa ti bas zbog toga preporucujem neki V motor.Mada ja sad trazim nesto da kupim pa cu videti i ja se razmisljam da uzmem sa V motorom AKO se nadje povoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Ja sam razmisljao i gledao u oglasima jeste bolji i sve to ALI za mene preskupo.Ima ih po ceni preko 2000 eura u oglasima tako da i on i venoks otpadaju, bar za sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Nisam uzeo u obzir, jer ne znam ništa ni o marci, ni o modelu. Ako ima neko ko je s njim prešo preko 30-40k, nek mi ga nahvali malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Epa evo ti tema ovde u imperiji; Ja neznam a vi? Ja sam je licno postavio i imas odgovor od pravog vozaca agile.Procitaj pa vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Nisam uzeo u obzir, jer ne znam ništa ni o marci, ni o modelu. Ako ima neko ko je s njim prešo preko 30-40k, nek mi ga nahvali malo.

 

Potraži člana Kozmo - on mi je kum i već je preko 20.000km na tom motoru (tj ukupno motor prešao oko 40.000km), pošalji mu pm pa pitaj. Jesu malko skuplji, ali pre par meseci su bili i za oko 1500eu, sad ih je samo 2-3 u ponudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Jedva nadjoh svoj oglas, nisam nesto bio aktivan u prodaji :moto3:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/73297-keeway-superhadow-250/page__p__1172500__hl__keeway__fromsearch__1#entry1172500

 

 

Sto se tiče tvoje logike o oglasima mislim da nisi u pravu. Ja sam bio na dosta moto skupova i slicnih okupljanja i nikad nisam uzivo video keeway cruiser, a samo sam 1 video Qingqi QM250. To što ih nema u oglasima samo znaci da su inace retki, a to moze da predstavlja problem za delove kasnije.

 

Posto vidim da jos uvek razmisljas o 125-150ccm, moram jos jednom, u najboljoj nameri , da apelujem na tebe da batalis to, smorices se za par meseci garantujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

brm brm - što se tiče aquile 250 ispod 2000 se ne kreće

lemy - šta znam od nečeg što kažeš mora da se počne, nego polako, ima još malo vreme, videćemo. Kolko bude para tolko će i muzike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Iz prve ruke se slazem sa kolegama sto se tice vibracija, nisam imao prilike da vozim V masinu od 250cc cruisera ali verujem da je udobnija sto se tice vibracija, malo jaca itd, moj savet je preskoci 150 brzo ce ti dosaditi, idi odmah na 250cc, jer realno cruiseri su motori koji nemaju preterano konja, lako su "ukrotivi" i dobri za pocetnike, naravno ako imas finansija idi na 350cc iliti daytonu, ili Hyosung Aquilu, Aquila verujem da je dosta ozbiljniji motor od ostalih navedenih, naravno i malo skuplja za delove i odrzavanje, nisam vozio nju ali Hyosungov comet 250 mi je ostavio prilicno dobar utisak 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1649 postova
  • Lokacija: Paracin

Mislim da ipak trebas krenuti sa 125 i da kasnije polazes za tu klasu pa sve ostalo. Ja sam godinama vozio bez dozvole i neregistrovane motore ali pravo uzivanje u voznji je tek kada si legalan i ne razmisljas u tom pravcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Mislim da ipak trebas krenuti sa 125 i da kasnije polazes za tu klasu pa sve ostalo. Ja sam godinama vozio bez dozvole i neregistrovane motore ali pravo uzivanje u voznji je tek kada si legalan i ne razmisljas u tom pravcu.

Momak uskoro puni 18 godina, zar ne može odmah da polaže za a2 kategoriju? Čisto da preskoči jedan korak gubljenja novca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Od gorespomenutih keeway kao marka, model je na tebi da se odlučiš. Ja vozim superlight, cruiser mi je bio i ostao favorit ali nije bilo para za njega, koštao je 3200e ja imao 2000 i pazario superlighta. Cruiser je u stvari superligt u XL veličini, vrteo se duuuugo jedan crvenni-narandžasti po oglasima možda ga još uvek i ima. Supershadov je yamaha viragu u manjoj razmeri. 150tica radi super, od 2008 do sada niti jedan kvar sa mašinom, dva puta crkla sijalica fara i jednom regler mojom greškom-nikakve zamerke na maehaničke komponente motora. Gura mene od 100kg i 190cm 80-100km/h zavisno od puta, ali vuče dovoljno dobro da te svuda izveze. Vibracije prisutne preko 60km/h. Voznja zbog položaja (ja sam možda i na gornjoj granici da mi motor bude mali) posle 200tinak km u cugu umara. Nije za kišu sa fabričkim gumama.

Ja kod mene nabacio xenon projektor, LEd sijalice, menjao sirene, satavio metzeler gume i čačkao malo oko kočnica i dobio solidan i pouzdan motorčić

Servis godišnji košta 1000din

MOj izbor bi bio cruiser ako ga nadješ bez sekunda premišljanja.

Supershadow nisam vozio, deluje mi manje nego superlight zbog drugačijeg položaja vozača, ali zato ima 250ccm sto je bolje. U svakom slučaju nakon dve godine ima da ti dosade i 150tica i 250tka i želećeš nešto više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

- Biker Q i brm brm - ja i planiram da polazem za a2 čim se malo sredi ova gužvasa auto školama

 

- zodini - ja sam pričao sa jednim bivšim vlasnikom superlighta, koji je za pređenih 48 000, na njemu promenio samo lanac i lančanike. Tako da je mislim da bi mi to bio best buy, možda i grešim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja