Jump to content

Moto Zajednica

Pantalone Made in Serbia

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bmw r1200gs adv

Ja danas uzeo ove pantalone, crne. Ipak jesu dosta uske kao sto je neko ranije napisao. Mozda mogu da se nategnu preko cizme ali ja se toliko ne bih cimao. Nisam ih probao u voznji ali ovako na oko deluju odlicne a i onako sto se kaze na "trzaj" deluju da su bas jake.

Ako se neko odlucuje za kupovinu istih a iz KGa je slobodno nek se javi pa moze da vidi ove moje, ne mora da rizikuje kupovinu na slepo ili da ide za BG.

Pozdrav!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

To ojacanje je jedina zamerka za sada, ojacanje kolena u odnosu na duzinu nogavica je postavljeno previsoko, kad se sedi ojacanje prakticno dodje iznad kolena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Isao sam do Batajnice u Dig da probam pantalone pa evo da prenesem moje utiske.

Pantalone deluju jako kvalitetno, probao sam velichinu koju inache nosim i nije mi odgovarala, bile su mi male ali broj vece je vec ok, mada ko voli komotnije morao bi i 2 broja vece. E sad ono shto mi nikako nije odgovaralo to su preuske nogavice koje nisam mogao da navuchem preko probiker dubokih patika i kada se navuche izgleda nategnuto i idiocki, shto bi znachilo da preko chizama nema sanse, jedino da se uvuku, tako da sam ja odustao od kupovine. Pitao sam ih i da li ce biti nekih modela sa sirim nogavicama, rekli su da ne veruju, od proleca se ochekuju iste ove pantalone valjda u josh nekoj boji i to je to.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Upravo to je i mene odbilo od kupovine, proizvodjac me je ubedjivao da nogavice nisu preuske, ali sam ja sa slika ocenio da ipak jesu. Ipak sam bio u pravu. Steta sto ne prave siri model i nije mi jasno zasto je to tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Ne znam stvarno, probao sam da im objasnim da je potraznja ovih pantalona kod bajkera poprilichna ali da vecina ima problem sa time sto su uske nogavice, takodje sam pitao jel mozhe da se naruchi pa da sashiju sa shirim nogavicama, kazu ne mozhe... Neverovatno da su sashivene tako uske i da postoji driker da se josh skupe i u tom sluchaju je isto kao kada se obuku chakshire. :lol:

 

btw @aca-pn taj radnik ili vlasnik je prvo i mene ubedjivao da uopshte nisu uske dok ih nisam probao i pokazao o chemu se radi i onda je sam konstatovao, da uske su ti...

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Bas sam vrteo ovu temu pre dva dana ponovo razmisljajuci o ovim pantalonama.

Mislim da cu takodje odustati zbog istog problema sa nogavicama. :neznam:

Ako vec imaju mogucnost suzavanja, zasto ne naprave siri model pa voli nek ih suzi.

Ovako ako bih ih kupovao planirao bi ih i za motor i za skijanje a kako vidim preko pancerica tek ne bi stale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

E ovako....ja pazario pantalone i to šaru AVIATION DARK, kao i jaknu od CORDURE pa da Vam prenesem utiske.

Dugo sam se premišljao da odem do Batajnice i da vidim i probam i mislim da nisam pogrešio čim sam uzeo i pantalone i jaknu.

 

JAKNA: postoji od GOROTEX-a i CORDURE. Ja sam uzeo od cordure i prezadovoljaan sam. Moje mere su 192cm i nekih 100 kg i jakna mi stoji ko salivena. Imam osecaj da nosim kožnu jaknu. Skroz je utegnuta i sve je na svom mestu. Pozamanterija je vrhunska i odaje utisak kvaliteta. Ima džepove na grusima i sa strane kao i na rukavima. Takođe ima džepove na leđima - donji deo leđa. Inače imam A-PRO STORM jaknu za put van grada koja je duplo teža od ove DIG-ove ali i DIG-ova je namenjena za gradsku vožnju. Jakna naravno nema džepove za protektore, što i nije neki veći problem, mada treba imati kornjaču ili pojas ipod nje.Takođe DIG-ovu jaknu mogu da nosim jer je sportski eleganta i kada ne idem motorom. Testirao sam je na motoru naravno, stvarno je vetronepropusna. Apsolutno ne prolazi vetar ni malo kroz nju. Imao sam osećaj da mi telo diše tj, da se preterano ne znojim i da je materijal parpropustan. Super je fora što jakna ima veliki okovratnik tako da vetar ne može da produva vrat, kao i extra je fora što je donji deo leđa ka dupetu pokriven as dodatnim materijalom - produžena je na leđima tako da u položaju sedenja na motoru nisu goli bubrezi :-) .Inače imaju i kombinaciju sa varenim šavovima, ali ja sam uzeo ovu jeftiniju varijantu. Sve u svemu sa jaknom sam prezadovoljan.

 

PANTALONE: su za te pare više solidne. Šara je aviation dark, dakle maskirna ali u sivim tonivima. Postoje dark i light varijanta. Ojačanja od gorotex-a su na unutrašnjim džepovima i na kolenima. Pantalone deluju usko, i idu skroz usko uz noge, što mi se sviđa. Nisu one šalvare kao kod drugih. Pročitao sam da se kolege žale da su nogavice na kraju uske, međutim ja ih lando preko sportskih čizama prevučem i imaju i čičak na nogavicam za dodatno stezanje. Znači nisam imao problem koji je ovde ranije naveden. Napominjem da nosim sportske čizme-patike koje su duboke.Pantalone nemaju džepove za protektore. Panatalone imaju dvostruke džepove, što jeste praktična stvar. Jesu parpropusne i vetronepropusne. Nisam ih testirao na vodu mada mislim da bi se i tu dobro pokazale, ali da bi na jačem pljusku sigurno pokisao. Jedina zamerka je da ojačanja na kolenima od gorotexa nisu na pravom mestu, odnosno da bi trebala da budu duža kako bi se pokrila veća površina kolena. U stojećem položaju su na pravom mestu međutim u sedećem položaju idu više ka butini.

 

Sve u svemu JAKNA mi je vrh a pantalone su skroz OK

 

Inače rekoše mi iz DIG-a da će planiraju i baš bajkerske pantalone sa džepovima na protektorima itd...

 

Eto nadam se da sam nekom pomogao ko razmišlja o ovoj varijanti, i moj savet je da odete i pogledate pa sami presudite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovde si nesto pomesao...Goretex je membrana, a ne materijal od koga se nesto pravi...tako da jakna ili pantalone mogu da budu sa Goretexom ili bez njega (dakle sa vodonepropusnom membranom ili bez), a ojacanja ne mogu biti od membrane vec od nekog antiabrazivnog materijala (Cordura je npr. jedan od njih).

 

Inace, i jakna i pantalone deluju prilicno ozbiljno uradjene i mislim da je odnos cena/kvalitet odlican.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Ovde si nesto pomesao...Goretex je membrana, a ne materijal od koga se nesto pravi...tako da jakna ili pantalone mogu da budu sa Goretexom ili bez njega (dakle sa vodonepropusnom membranom ili bez), a ojacanja ne mogu biti od membrane vec od nekog antiabrazivnog materijala (Cordura je npr. jedan od njih).

 

Inace, i jakna i pantalone deluju prilicno ozbiljno uradjene i mislim da je odnos cena/kvalitet odlican.

 

Ok, moguće je da sam pomešao. Znam da mi jakna nosi oznaku sa CORDURA, a video sam kod njih isti model od GOROTEX-a. On je možda malo prijatniji za nošenje, čini mi se nekako mekši. U svakom slučaju meni se sviđa....posebno jakna0takoje.gif

 

E da sorry na greškama u kucanju....ko radi taj i greši

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Sto se mog iskustva tice, posle 2 pranja, pantalone vise nisu nepropusne .. U stvari, bile su zaista nepropusne na prvoj kisi i to je bilo to :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Vidim da su izbacili seriju pantalona koja je namenjena baš za bajkere.

 

Imaju bogami rajfešluse na džepovima i i rajfeščlus za suzavanje na nogavici. Ubacili i neki čudni sistem za protektore na kolenima.

 

Da li ih je neko nekim slučajem pazario i kakva su iskustva ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Sto se mog iskustva tice, posle 2 pranja, pantalone vise nisu nepropusne .. U stvari, bile su zaista nepropusne na prvoj kisi i to je bilo to :)

Da li si se pridržavao preporuke u vezi pranja i sušenja pantalona.

Meni su objasnili, koliko se sad sećam od prošle godine, da se okrenu naopačke i peru sa tečnim praškom na manjoj temperaturi.

Sušenje u sušilici na max temperaturi, opcija kao peglanje.

Nisam ih još prao a ni nosio na motoru jer sam ih uzeo prošle godine u septembru-oktobru ako se dobro sećam.

Po njihovoj priči, ako je tačno, one ne propuštaju vetar i vodoodbojne su. To znači da nisu vodonepropusne već kad naletimo na kišu prvih možda 5-10 min neće proći voda a posle...

Zato je i potrebno pantalone pravilno oprati i osušiti da bi zadržale to svojstvo i impregnaciju.

Tako su meni objasnili a na meni je da ih testiram ove godine. Ja sam ih uzeo iz razloga kad upeče 40C da mi budu zamena za moto pantalone.

Deluju mi jako kvalitetno odrađeno i moj drugar koji je bio zajedno sa mnom kupio je kod njih 3 para i prezadovoljan je kvalitetom i kako izgledaju.

Uzeo sam takođe i onaj njihov kaiš koji mi deluje extra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Yamaha TDR 125

Special Cargo crna boja druga godina kako ih imam.

2 puta sam padao i klizao po asfaltu i dalje ih nosim nemaju skoro nikakva ostecenja prezadovoljan sam kvalitetom i zastitom koju pruzaju.

Sutra narucujem i Multicam Black.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Da li prave pantalone po meri? Odnosno meni trebaju duze nogavice. E sad, moze li i telefon posto ja nemam FB a vidim da samo to imaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Где су написали?

Прошли пут кад сам се чуо са њима радили су по мери. Пошаљеш обим струка и дужину ноге/ногавице.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja