Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova

    POMAZITE AFRIKANCI ......U pitanju je mali problem sa afrikom, vozim je  drugu godinu,  RD07 i to lepe voznje 30.000km. zaista sam zadovoljan.... ;D...problem se zove DIGITAL TRIP , jednostavno neradi kad upalim farove on svetli ali nema brojeva,zanimljivo je to da kad se motor ugreje on proradi ...da poludim  :'(....u napred hvala ;D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

     POMAZITE AFRIKANCI ......U pitanju je mali problem sa afrikom, vozim je  drugu godinu,  RD07 i to lepe voznje 30.000km. zaista sam zadovoljan.... ;D...problem se zove DIGITAL TRIP , jednostavno neradi kad upalim farove on svetli ali nema brojeva,zanimljivo je to da kad se motor ugreje on proradi ...da poludim  :'(....u napred hvala ;D 

Moras ga skinuti i ako nisi vican odnesi ga kod TV mehanicara da izvrsi pregled .

Moguce je da postoji neki mrtav lem na ploci.

Puno srece !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zamenio bih filter za gorivo. Da li se radi o standardnom filteru kao i za automobile ili moram da trazim nesto posebno? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

klasicni filter za gorivo (od jugica)  ima uzu onu lulucu na koju se natacinje crevo...

Ako nadjes bilo koji da odgovara, tj da pasuje crevo, stavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Evo afrikanci koji su mi narusili krasbarove, da vide kako izgledaju. Treba jos lepo da se izvari, obrade varovi i da se plastificira/ofarba.

 

PF1GU_img0239800x600mh5.jpg

404.jpg

404.jpg

qZE3L_img0243800x600sx1.jpg

 

Radim punom parom, moramo da se spremimo za okrsaj sa tenerasima na Divcibarima ;)

 

Nadam se da ostalima ne smeta sto sam slike ovde postavio, ako smeta uklonicu ih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Aco, kako resavas problem zavrtnja koji je u stvari zadnji nosac motora? On je dugacak 350mm i na njemu nema mesta za postavljanje crashbarova, a vidim da ga kacis bas za taj zavrtanj? Gde nabavljas te zavrtnjeve, jer bih kupio ja jedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nemam hrabrosti da kupujem te zavrtnje u gvozdjarama, a nigde nisam uspeo da nadjem kvalitetan. Zavijen ima 6 mm viska sto je dovoljno za kacenje ovog krasbara, napravio sam ga tako da ne mora da se menja sraf.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nemam hrabrosti da kupujem te zavrtnje u gvozdjarama, a nigde nisam uspeo da nadjem kvalitetan. Zavijen ima 6 mm viska sto je dovoljno za kacenje ovog krasbara, napravio sam ga tako da ne mora da se menja sraf.

 

Zato i pitam. Napolju se u kompletu crashbara uvek dobija i produzeni zavrtanj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Aco, smisli nesto da se kaci  na crash bar sa strane, da mozes da ispruzis i naslonis noge.

Ili smisli estetski da ne bude ruzno, dodatak u gornjem delu sa strane.

Mnogo prija posle duze voznje, a kad je vrucina jos i pirka u nogavice.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Napolju je tako, al mi smo Srbi u Srbiji, pa u skladu sa tim moramo tako i da se ponasamo, tj snalazimo ;D

Aco zvao me je jedan tvoj kupac crash bara iz Panceva ne zna kako da ih namontira na Transalpa 600 ako imas mogunost okaci neku sliku.

Nek pogleda ovaj post pa neka me pozove telefonom da mu objasnim.

 

Aco, smisli nesto da se kaci  na crash bar sa strane, da mozes da ispruzis i naslonis noge.

Ili smisli estetski da ne bude ruzno, dodatak u gornjem delu sa strane.

Mnogo prija posle duze voznje, a kad je vrucina jos i pirka u nogavice.  ;D

To sam radio na Transalpu, krasbar bio je malo sire napravljen, taman da se naslone noge kad se ispruze. Iz bezbednosnih razloga to nisam smeo da pravim na africi, jer je mnogo udobna, jos taj konfor da omogucim ljudi bi zaspali na putu :)

 

Afrika je i ovako siroka, nisam hteo da je sirim jos vise krasbarom. Mada imam neke chengele za prasice, mozda njih privarim, taman da se obese noge ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Mada imam neke chengele za prasice, mozda njih privarim, taman da se obese noge ;D

;D ;D ;D za cengele

 

A to da je afrika siroka, hm  :-\

 

Nisam misli da bezpotrebnno prosirujes crash bar,vec da smislis nesto lepse i manje upadljivije od mengela. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Hocu da promenim dihtunge ispod poklopca ventila. Ajd' predni cu nekako i da skinem, uz skidanje hladnjaka. Ali zadnji???

 

yKE91_kako1024x768fg9.jpg

 

Manual kaze da se skida samo most na ramu, kablovi za svecice i crevo oduske. Nema teorije!! Moralo bi minimum jos i crevo za hladjenje! Ali pre nego skinem, rekoh da pitam da nije neko od vas to skidao...

 

Savet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ja znam da smo stelovali ventile na RD03 kod kuma i ne secam se da je bilo ikakvih problem sa pristupom...

 

Savet: batali knjigu, alat u ruke, pa kad zaskripi ti kreni da kukas ;D

 

EDIT!!! Ti gledas pogresnu stvar u manualu, ovo je uputstvo za skidanje poklopca glave, sto nema veze sa poklopcem ventila ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja znam da smo stelovali ventile na RD03 kod kuma i ne secam se da je bilo ikakvih problem sa pristupom...

 

Savet: batali knjigu, alat u ruke, pa kad zaskripi ti kreni da kukas ;D

 

EDIT!!! Ti gledas pogresnu stvar u manualu, ovo je uputstvo za skidanje poklopca glave, sto nema veze sa poklopcem ventila ;)

 

U brzini se nisam dobro odrazio, mislim na Cylinder Head Cover :) Mislim da se sa slike koju sam okaci lepo vidi sta pise. Znaci ceo poklopac glave motora, ne samo na onaj malo ovalni poklopcic koji sluzi za podesavanje ventila. Hvala na savetu, upravo sam i dosao iz garaze, zaskripalo je i krenuo sam da kukam. Po meni, mora da se skine i cev za hladjenje.

 

Dakle da ponovim pitanje: da li je neko uspeo da izvadi poklopac GLAVE zadnjeg cilindra samo sa skidanjem one tri stvari koje se pominju u manualu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja sam skidao bas zadnji poklopac glave i skinuo sam cev za hladnjenje. Mozda i ne mora, ne secam se, ali znam da sam je ja skidao jer sam svakako menjao antifriz. I pored toga sam mecku rodio dok sam ga izvukao, a dve mecke dok sam ga vratio sa dihtungom namazanim hermetikom. U jednom trenutku sam poludeo, pa sam hteo da skidam agregat sa rama ;D Kad sam se malo smirio, morao sam da otkacim karburatore (ne sajle, samo sa cilindara) i pomocnik je vukao karburatore ka prednjem delu motora dok sam ja izvlacio poklopac glave. Hebeno je bilo, ali sam uspeo nekako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moras da skines i gumeno crevo za hladjenje,a ne bi bilo lose da smaknes i karburatore,,,,,a za prednji,,,isto moras crevo da skines,i cinimi se bombine,,,most na ramu,crevo za iber lauf /vazi za zadnji poklopac/,posle ces mozda morati da odzracis sistem za hladjenje,imas onu malu sisku na kucistu termostata,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja