Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

moz vi da merite kompresiju do sutra,retko koja je produvala,uglavnom su sve prolupale,treba i da znate da premerita kommpresiju,treba da imate i ispravnu aparaturu,a i to vam nis neznaci,moguce je da izmerite kompresiju 5,,,pa to neznaci da je produvala,mozda joj je neki ventil pretegnut itd,bolje je od toga da vidis dali ima naslage ulja u auspluhu,to ce ti sve reci,,a merenjem kompresije,,,nista specijalno neces dobiti,moze sutra da ti prolupa,ako troskari po malo ulja imace jako finu kompresiju,,ulje koje trosi zadihtuje karike,,pa prema tome treba da znas i da izmeris kompresiju,,,

nego pare u dzep,i turi prst u ausluh,ako nema naslaga ulja,znaci i da ga ne trosi na gumice i karike,srafciger na uvo,prislonis uz blok i slusas,ako cujes ostar tak tak,ne kupuj,,,,,ili platis lepo nekom ko se razume  i resis problem,,,znam gomilu pacijenata koji su mislili da nesto znaju,merili kompresije, merili pritisak ulja,,maltretirali prodavce ko da kupuju vozilo od 150.000e,,,i na kraju se zajebali, to nije merilo adekvatno,,ja kupim prodam 5 sto  motora sto auta mesecno,bar ja znam kako se kupuje i gleda,i naravno nece svako da te pusti da mu rasrafljujes i srafis po motoru,zamisli njih 5 da dodje i da mi odvija zavija plastike svecice itd,,,naravno treba otvoriti 4 para ociju,,, ah da,,nisu svi preprodavci bez duse,i nisu svi prevaranti, :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD07

SEKTO SRETNA NOVA. ;D  Sto se tice afrike odes kod prodavca pogledas motore.poslusas kako rade i odaberes onaj na koji su ti oci stale.Znam svi cete reci da nisam normalan al ja sam svoju afriku kupio na "MOBILE.DE" jedino sto sam znao o njoj je sturi tekst i tri slike.Evo pitajte Bobana kakva je afrika.Da ne bude ona "Sto znam vise zena sve mi se manje zeni"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

@GS

 

 

 

link=topic=14140.msg398023#msg398023 date=1230995947]

 

 

Sta je najbitnije za provjeriti na ove dvije Afrike? Ici cu da ih pogledam uzivo u toku iduce sedmice, ako vrijeme dozvoli i provozam. Srecom, zima je pa mogu da uzmem jos malo vremena da razmislim o obe. Posto ne vjerujem da ce mi prodavci dopustiti da rastavim motore na sastavne dijelove :), pa ako ima nekih Afrika specificnih stvari koje se mogu provjeriti bez vecih radova na motoru, zamolio bih da napisete.

 

 

Sve proveri!

 

Ležaj volana, vile prednje, zadnji amortizer, slušaj korpu kvačila dal čukara, slušaj pod opterećenjem da li se menja zvuk (blokiraj prednju kočnicu i pokušaj da kreneš na malom gasu skoro dok se ne ugasi motor) pa ako svira orkestar zahvali se prodavcu na utrošenom vremenu...

I naravno još gomilu stvari :)

Ako je ikako moguce izmjeri kompresiju na oba cilindra ,to je pravi pokazatelj stanja motora.

Apsolutno netachno. Jedan od pokazatelja, daleko od pravog pokazatelja stanja agregata i na izmerenu kompresiju se nikako ne sme oslanjati!

Molim te reci mi sta za tih pola sata vremena koliko ti vlasnik da da se odlucis o kupovini ,mozes pametnije da uradis od mjerenja kompresije i mjerenja pritiska ulja!?

Mozda da ga zagledas,osluskujes ,mozda da pitas vlasnika da ti dopusti da mu izvadis radilicu i lezajeve ili da ga kupis jednostavno na srecu!

Ja sam pokusao samo da predlozim nesto sto nije lose da se uradi prilikom kupovine , tvoji razlozi javljanja u ovoj temi su bili samo da nas fasciniras svojim znanjem. Uostalom kakva je mogucnost da motor star 15 godina sa kompresiom preko 9 bude podvala i krs koji je sastavljen noc prije prodaje?

Ostajem pri tome da je mjerenje kompresije(po mogucnosti i pritiska ulja) obavezno kod kupovine motora.

 

 

moz vi da merite kompresiju do sutra,retko koja je produvala,uglavnom su sve prolupale,treba i da znate da premerita kommpresiju,treba da imate i ispravnu aparaturu,a i to vam nis neznaci,moguce je da izmerite kompresiju 5,,,pa to neznaci da je produvala,mozda joj je neki ventil pretegnut itd,bolje je od toga da vidis dali ima naslage ulja u auspluhu,to ce ti sve reci,,a merenjem kompresije,,,nista specijalno neces dobiti,moze sutra da ti prolupa,ako troskari po malo ulja imace jako finu kompresiju,,ulje koje trosi zadihtuje karike,,pa prema tome treba da znas i da izmeris kompresiju,,,

nego pare u dzep,i turi prst u ausluh,ako nema naslaga ulja,znaci i da ga ne trosi na gumice i karike,srafciger na uvo,prislonis uz blok i slusas,ako cujes ostar tak tak,ne kupuj,,,,,ili platis lepo nekom ko se razume  i resis problem,,,znam gomilu pacijenata koji su mislili da nesto znaju,merili kompresije, merili pritisak ulja,,maltretirali prodavce ko da kupuju vozilo od 150.000e,,,i na kraju se zajebali, to nije merilo adekvatno,,ja kupim prodam 5 sto  motora sto auta mesecno,bar ja znam kako se kupuje i gleda,i naravno nece svako da te pusti da mu rasrafljujes i srafis po motoru,zamisli njih 5 da dodje i da mi odvija zavija plastike svecice itd,,,naravno treba otvoriti 4 para ociju,,, ah da,,nisu svi preprodavci bez duse,i nisu svi prevaranti, :) :) :)

 

Evo poshto sam se ja pravio pametan i umirao u pokushaju da vas fasciniram, sad ti demantuj ovo i imaj u vidu da je bokilic odlichan i auto i moto mehanichar.

 

Sa srecom!! Zhiv bio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Ljudi pa znate i sami da je Afrika neunistiva tako da ova rasprava vazi za neke druge motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

SEKTO SRETNA NOVA. ;D   Sto se tice afrike odes kod prodavca pogledas motore.poslusas kako rade i odaberes onaj na koji su ti oci stale.Znam svi cete reci da nisam normalan al ja sam svoju afriku kupio na "MOBILE.DE" jedino sto sam znao o njoj je sturi tekst i tri slike.Evo pitajte Bobana kakva je afrika.Da ne bude ona "Sto znam vise zena sve mi se manje zeni"

 

 

Sam nisam kupovao na MOBILE.DE, ali po iskustvima mojih prijatelja je sve, što je u oglasu bilo napisano o dotičnom motoru, istinito. Pre svega predjena kilometraža, jer se u ovo vreme trgovci polovnih motora na zapadu ne smeju igrati sa mušterijama. Ispali bi iz igre, konkurencija je prejaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Uh, nema me jedan dan a ljudi nakucali vec stranicu odgovora :) . Hvala svima na savjetima, jedva cekam da se uputim u preglede motora. Zbog slabog iskustva sa mehanikom motora (teoriju znam koliko toliko), imam u glavi jos par pitanja:

 

- kakva je situacija sa nabavkom rezervnih dijelova za RD03 i RD04 Afrike, s obzirom da su stariji motori ?

 

- koliko otprilike kostaju neki dijelovi koje cu vjerovatno mijenjati (tipa novi set kvacila ili novi set kocionih plocica, lanac i lancanici i sl ? )

 

srafciger na uvo,prislonis uz blok i slusas,ako cujes ostar tak tak,ne kupuj,,,,,

 

Ovo ne shvatam, koji dio motora je upitan ako se cuje taj zvuk ?

 

Ležaj volana, vile prednje, zadnji amortizer

 

Kako provjeriti ove dijelove ? Zadnji amortizer jos i nekako (vjerovatno na isti nacin kao i na automobilu), ali za ove druge ne znam sta da trazim ?

Nekakav luft ili tragove ulja ili tragove peglanja iskrivljenih dijelova ?

 

Nesto sad razmisljam da bi se sa ovim savjetima mogao prosiriti tekst "Kupiti polovan, a dobar..." kao pomoc drugim pocetnicima prilikom nabavke motora.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

 

Ovo ne shvatam, koji dio motora je upitan ako se cuje taj zvuk ?

 

Ležaj volana, vile prednje, zadnji amortizer

 

Kako provjeriti ove dijelove ? Zadnji amortizer jos i nekako (vjerovatno na isti nacin kao i na automobilu), ali za ove druge ne znam sta da trazim ?

Nekakav luft ili tragove ulja ili tragove peglanja iskrivljenih dijelova ?

 

Nesto sad razmisljam da bi se sa ovim savjetima mogao prosiriti tekst "Kupiti polovan, a dobar..." kao pomoc drugim pocetnicima prilikom nabavke motora.

 

 

Najbolje u vožnji. Obično na svim RD04 ležaj volana je za bacanje, ili je u najmanju ruku osušilo mazivo te sjebana cementacija na čauri. To sve naizgled sitno može poprilično da košta. E onda kad skineš vile glupo je a da ne promeniš i ulje u njima, itd, itd...

 

Na kraju sve to nije neki posao ako je ljubav u pitanju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD07

E moj Tomo,ako je motor ili auto na MOBILE.DE to neznaci da je sve sto je napisano istinito.Evo imam prijatelja koji je dao momku pare da kupi pasata i kad je decko dosao na adresu to nije to auto, a postoje i slucajevi to znaju oni koji se bave dovozom vozila da su ljudi uplatili novac preko racuna a tamo ni auta ni coveka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

[Pre svega predjena kilometraža, jer se u ovo vreme trgovci polovnih motora na zapadu ne smeju igrati sa mušterijama. Ispali bi iz igre, konkurencija je prejaka.

 

Za vraćanje kilometraže mislim da bi pre zaglavili zatvor zbog krivičnog dela protiv opšte sigurnosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R
link=topic=14140.msg398521#msg398521 date=1231034894]

@GS

 

 

 

link=topic=14140.msg398023#msg398023 date=1230995947]

 

 

Sta je najbitnije za provjeriti na ove dvije Afrike? Ici cu da ih pogledam uzivo u toku iduce sedmice, ako vrijeme dozvoli i provozam. Srecom, zima je pa mogu da uzmem jos malo vremena da razmislim o obe. Posto ne vjerujem da ce mi prodavci dopustiti da rastavim motore na sastavne dijelove :), pa ako ima nekih Afrika specificnih stvari koje se mogu provjeriti bez vecih radova na motoru, zamolio bih da napisete.

 

 

Sve proveri!

 

Ležaj volana, vile prednje, zadnji amortizer, slušaj korpu kvačila dal čukara, slušaj pod opterećenjem da li se menja zvuk (blokiraj prednju kočnicu i pokušaj da kreneš na malom gasu skoro dok se ne ugasi motor) pa ako svira orkestar zahvali se prodavcu na utrošenom vremenu...

I naravno još gomilu stvari :)

Ako je ikako moguce izmjeri kompresiju na oba cilindra ,to je pravi pokazatelj stanja motora.

Apsolutno netachno. Jedan od pokazatelja, daleko od pravog pokazatelja stanja agregata i na izmerenu kompresiju se nikako ne sme oslanjati!

Molim te reci mi sta za tih pola sata vremena koliko ti vlasnik da da se odlucis o kupovini ,mozes pametnije da uradis od mjerenja kompresije i mjerenja pritiska ulja!?

Mozda da ga zagledas,osluskujes ,mozda da pitas vlasnika da ti dopusti da mu izvadis radilicu i lezajeve ili da ga kupis jednostavno na srecu!

Ja sam pokusao samo da predlozim nesto sto nije lose da se uradi prilikom kupovine , tvoji razlozi javljanja u ovoj temi su bili samo da nas fasciniras svojim znanjem. Uostalom kakva je mogucnost da motor star 15 godina sa kompresiom preko 9 bude podvala i krs koji je sastavljen noc prije prodaje?

Ostajem pri tome da je mjerenje kompresije(po mogucnosti i pritiska ulja) obavezno kod kupovine motora.

 

 

moz vi da merite kompresiju do sutra,retko koja je produvala,uglavnom su sve prolupale,treba i da znate da premerita kommpresiju,treba da imate i ispravnu aparaturu,a i to vam nis neznaci,moguce je da izmerite kompresiju 5,,,pa to neznaci da je produvala,mozda joj je neki ventil pretegnut itd,bolje je od toga da vidis dali ima naslage ulja u auspluhu,to ce ti sve reci,,a merenjem kompresije,,,nista specijalno neces dobiti,moze sutra da ti prolupa,ako troskari po malo ulja imace jako finu kompresiju,,ulje koje trosi zadihtuje karike,,pa prema tome treba da znas i da izmeris kompresiju,,,

nego pare u dzep,i turi prst u ausluh,ako nema naslaga ulja,znaci i da ga ne trosi na gumice i karike,srafciger na uvo,prislonis uz blok i slusas,ako cujes ostar tak tak,ne kupuj,,,,,ili platis lepo nekom ko se razume  i resis problem,,,znam gomilu pacijenata koji su mislili da nesto znaju,merili kompresije, merili pritisak ulja,,maltretirali prodavce ko da kupuju vozilo od 150.000e,,,i na kraju se zajebali, to nije merilo adekvatno,,ja kupim prodam 5 sto  motora sto auta mesecno,bar ja znam kako se kupuje i gleda,i naravno nece svako da te pusti da mu rasrafljujes i srafis po motoru,zamisli njih 5 da dodje i da mi odvija zavija plastike svecice itd,,,naravno treba otvoriti 4 para ociju,,, ah da,,nisu svi preprodavci bez duse,i nisu svi prevaranti, :) :) :)

 

Evo poshto sam se ja pravio pametan i umirao u pokushaju da vas fasciniram, sad ti demantuj ovo i imaj u vidu da je bokilic odlichan i auto i moto mehanichar.

 

Sa srecom!! Zhiv bio!

Ti vjerovatno mislis da sam ja neki idiot , radim motore od svoje dvaneste godine i ne pada mi na pamet da se ovde sa tobom natezem!

Nikad ni u jednoj temi na ovom forumu nisam napisao nista za sta nisam 100% siguran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Evo i dokaza ???

 

Prvo da cestitam na novom magaretu, a zatim:

 

Ajde napishi malo vishe o motoru, kilometraza, stanje, godiste, cena, - kao i celu proceduru oko nabavke preko Mobile.de - kontak sa prodavcem, da li je infprmacija na netu odgovarala stanju motora, kako si uplatio, ko i kako ti ga je dovezao i po kojoj ceni, carina i tako to - sve sto pomislis da moze biti zanimljivo.

 

Mislim da bi informacija koristila vecem broju clanova,

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Da li neko zna gde bi mogao da se nabavi automat za žmigavce za AT '91-vo godište? Zahvalan, aca_ković. Naravno ponovo sam ja glasnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

link=topic=14140.msg398521#msg398521 date=1231034894]

@GS

 

 

 

link=topic=14140.msg398023#msg398023 date=1230995947]

 

 

Sta je najbitnije za provjeriti na ove dvije Afrike? Ici cu da ih pogledam uzivo u toku iduce sedmice, ako vrijeme dozvoli i provozam. Srecom, zima je pa mogu da uzmem jos malo vremena da razmislim o obe. Posto ne vjerujem da ce mi prodavci dopustiti da rastavim motore na sastavne dijelove :), pa ako ima nekih Afrika specificnih stvari koje se mogu provjeriti bez vecih radova na motoru, zamolio bih da napisete.

 

 

Sve proveri!

 

Ležaj volana, vile prednje, zadnji amortizer, slušaj korpu kvačila dal čukara, slušaj pod opterećenjem da li se menja zvuk (blokiraj prednju kočnicu i pokušaj da kreneš na malom gasu skoro dok se ne ugasi motor) pa ako svira orkestar zahvali se prodavcu na utrošenom vremenu...

I naravno još gomilu stvari :)

Ako je ikako moguce izmjeri kompresiju na oba cilindra ,to je pravi pokazatelj stanja motora.

Apsolutno netachno. Jedan od pokazatelja, daleko od pravog pokazatelja stanja agregata i na izmerenu kompresiju se nikako ne sme oslanjati!

Molim te reci mi sta za tih pola sata vremena koliko ti vlasnik da da se odlucis o kupovini ,mozes pametnije da uradis od mjerenja kompresije i mjerenja pritiska ulja!?

Mozda da ga zagledas,osluskujes ,mozda da pitas vlasnika da ti dopusti da mu izvadis radilicu i lezajeve ili da ga kupis jednostavno na srecu!

Ja sam pokusao samo da predlozim nesto sto nije lose da se uradi prilikom kupovine , tvoji razlozi javljanja u ovoj temi su bili samo da nas fasciniras svojim znanjem. Uostalom kakva je mogucnost da motor star 15 godina sa kompresiom preko 9 bude podvala i krs koji je sastavljen noc prije prodaje?

Ostajem pri tome da je mjerenje kompresije(po mogucnosti i pritiska ulja) obavezno kod kupovine motora.

 

 

moz vi da merite kompresiju do sutra,retko koja je produvala,uglavnom su sve prolupale,treba i da znate da premerita kommpresiju,treba da imate i ispravnu aparaturu,a i to vam nis neznaci,moguce je da izmerite kompresiju 5,,,pa to neznaci da je produvala,mozda joj je neki ventil pretegnut itd,bolje je od toga da vidis dali ima naslage ulja u auspluhu,to ce ti sve reci,,a merenjem kompresije,,,nista specijalno neces dobiti,moze sutra da ti prolupa,ako troskari po malo ulja imace jako finu kompresiju,,ulje koje trosi zadihtuje karike,,pa prema tome treba da znas i da izmeris kompresiju,,,

nego pare u dzep,i turi prst u ausluh,ako nema naslaga ulja,znaci i da ga ne trosi na gumice i karike,srafciger na uvo,prislonis uz blok i slusas,ako cujes ostar tak tak,ne kupuj,,,,,ili platis lepo nekom ko se razume  i resis problem,,,znam gomilu pacijenata koji su mislili da nesto znaju,merili kompresije, merili pritisak ulja,,maltretirali prodavce ko da kupuju vozilo od 150.000e,,,i na kraju se zajebali, to nije merilo adekvatno,,ja kupim prodam 5 sto  motora sto auta mesecno,bar ja znam kako se kupuje i gleda,i naravno nece svako da te pusti da mu rasrafljujes i srafis po motoru,zamisli njih 5 da dodje i da mi odvija zavija plastike svecice itd,,,naravno treba otvoriti 4 para ociju,,, ah da,,nisu svi preprodavci bez duse,i nisu svi prevaranti, :) :) :)

 

Evo poshto sam se ja pravio pametan i umirao u pokushaju da vas fasciniram, sad ti demantuj ovo i imaj u vidu da je bokilic odlichan i auto i moto mehanichar.

 

Sa srecom!! Zhiv bio!

Ti vjerovatno mislis da sam ja neki idiot , radim motore od svoje dvaneste godine i ne pada mi na pamet da se ovde sa tobom natezem!

Nikad ni u jednoj temi na ovom forumu nisam napisao nista za sta nisam 100% siguran.

 

Nema potrebe da se natezhesh, mogao si lepo da odgovorish zashto je izmerena kompresija merodavna za stanje motora. Kao shto rekoh, na izmerenu kompresiju se ne treba oslanjati iz vishe gorepomenutih razloga.

 

Ako si ti u neshto 100% siguran to ne znachi da je to tachno.

 

Pozdrav  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Izvinjavam se drugarima Afrikancima na off-u.

 

Boki, predlazem ti da preispitas svoj nacin komunikacije sa ljudima na ovom forumu. Umesto da si lepo argumentovano objasnio svoj stav, ti senzacionalisticki i svadjalacki prozivas ljude. To moze da prodje jednom, ali drugi put sigurno nece, najvise zato sto nisi na forumu od juce i znas dobro kako treba da se ponasa na forumu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Februara prosle godine sam na Mobile. de - nasao neku yamahu koja mi se svidela, pa sam im poslao mail u kome sam izrazio svoj interes za pomenutim motorciklom.  Posto ne govorim nemacki jezik mail sam pisao uz pomoc recnika, sto sam im i napomenuo, i ujedno se izvinio zbog mogucih gresaka.

  Vrlo brzo sam dobio odgovor, i kako mi je prijateljica koja je taj odgovor prevodila - upozorenje na prevare koje su moguce, cak su i naveli par tel. brojeva .  Evo tog odgovora, pa ko zna dobro nemacki nek procita, a mogao bi i da postavi prevod ovde da svi vide.

Diese Anfrage wurde weitergeleitet am.doc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: nekada Africa Twin

ovo je jedno od opstih upozorenja koje salju (u ovom slucaju prodavcima)

slobodniji prevod je  "kao prodavac snosite rizik za moguce troskove. Nemojte uzvracati pozive interesentima koji ostavljaju

br.tel. koji pocinju pozivnim brojevima 0190, 0900, 0137, 0138 itd.

Na taj nacin mozete napraviti visoke troskove."

 

nista bitno...     

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Da li neko zna gde bi mogao da se nabavi automat za žmigavce za AT '91-vo godište? Zahvalan, aca_ković. Naravno ponovo sam ja glasnik.

Ne mora biti bas od afrike,pase i onaj elektronski od auta,koji ima tri izvoda,samo mu treba dovuci i masu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Da li neko zna gde bi mogao da se nabavi automat za žmigavce za AT '91-vo godište? Zahvalan, aca_ković. Naravno ponovo sam ja glasnik.

Ne mora biti bas od afrike,pase i onaj elektronski od auta,koji ima tri izvoda,samo mu treba dovuci i masu.

Nije njemu nista sa automatom, mogu da se kladim ;)  Ako nece da mu se po ovom vremenu upali zmigavac to je zbog toga sto Afrika nije napravljena da se vozi po ledu ;D ;D ;D ;D Cim malo otopli radice zmigavci bez problema ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ma nekad se upale posle pola sekunde ili sekund, a nekada neće po 10- 15 sekundi. A imaju normalan interval. Jbg.

 

To je to >:( Cim otopli radice ko da su sad iz fabrike ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

  Super si ovo odradio, ali meni to izgleda mnogo komplikovano. Pred ovu Dedamrazijadu nisam palio moju Afriku mesec i po dana, i da mi akumulator nije bio u sobi kraj toplog radijatora, ne bi je ni upalio. Gledale komsije kako Deda Mraz nemoze da upali motor 10 minuta. Sramota.  Jos sam ga vece pre toga punio.

  Mojim sektasima, i ostaloj braci bi pozeleo srecnu Novu Godinu, zdravlja i kinte. I jos nesto, Krajem Januara ce biti 8 stepeni, ako je upalim, mogla bi da padne neka voznjica. Pozz  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja