Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Sekto izgleda da cu Afriku dati u zamenu za Hondu slr 650i 800e iz Vlasontica,,,,ali da skinem kofere i drzace.

Sta mislite o ponudi????Ako ode imacu fabricke kofere za Afriku sa drzacima na prodaju...

 

Nakon Afrike, SLR ce biti ko bicikla :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

To bez daljnjeg, to je mašina od Dominatora ali oslabljena, mali motor za njega itd... Ja sam samo gledao na to kao lepu kombinaciju da vrlo brzo zatvori finansijsku konstrukciju koju je sam postavio, a to je da izvuče 1900 eura za Afriku, čemu se i nadao kao krajnem cilju :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Otisla je kraljica Afrike u Temerin kod Josefa a ja sam za utehu dobio njegovog Transalpa....

 

Za obojicu.

Sad na teren s Transalpom da vidis koliko se Transalp lakse vozi!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ja cu, na zalost, izgleda da prodam svoju. Kako god da se preracunam, apsolutno je neisplativo i preskupo preneti je do Afrike.

 

Pre nego sto je stavim u oglase, zainteresovan je neko od "nasih"? Generalno je sredjena i sredjivao sam je jos zimus, pre nego sto sam uopste i pomisljao da idem za Afriku da radim... Moze na PP naravno, da ne gusimo ovde temu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Moze neka slika da je vidimo mi ovdje koji je nikad nismo vidjeli !!!:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Moze neka slika da je vidimo mi ovdje koji je nikad nismo vidjeli !!!:Mina:

 

Au brate pun forum slika moje Afrike :) Ti si bas jedan od retkih koji je nije video uzivo ...

Slikacu svakako i neke sveze slike pa cu postaviti...

 

Aco, Marokanac je bio u Gabonu. Lakse mi je uvesti iz Evrope nego odatle :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Moze neka slika da je vidimo mi ovdje koji je nikad nismo vidjeli !!!:Mina:

 

Au brate pun forum slika moje Afrike :) Ti si bas jedan od retkih koji je nije video uzivo ...

Slikacu svakako i neke sveze slike pa cu postaviti...

 

Aco, Marokanac je bio u Gabonu. Lakse mi je uvesti iz Evrope nego odatle :)

 

Tema o Kučajskoj endurijadi, mora da ima slike tvoje AT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: RD04 (92) i RD07A (98), Varadero (05), AT Adv.spots 2018

...Igy, evo tvoje "bivše, razdrndane..." Afrike...ovako sada izgleda :)

post-20051-0-49302100-1348051830_thumb.jpgpost-20051-0-18050400-1348052031_thumb.jpg

 

igorak - juli 2011.

Interesantna stvar kad se pomene kilometraza je ta da moja prosla rd04 je navodno imala 56.000 kad sam je prodo.

Nista cudno ne bi bilo da moja sadasnja rd03 koja je starija 3 godine od prosle ima 39.562 KM i bukvalno je ko nova, to me navodi na pomisao da ona prosla mora da je imala 1 ili 2 ispred onih 56.000 , htio sam reci da bi i ona sa navodnih 56.000 trebala super izgledati jer nije to tolika sad radikalna razlika u tih 17.000 KM pa da bude onoliko razdrdana i pohabana kao ona prosla.......

Dakle, procjenu kilometraze mozete uraditi i sami na osnovu cijelokupnog opsteg stanja motora, plastike,rucke, sajle, deklovi, sjaj zadnje viljuske itd...

jer ta stanja na satu obicno lazu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

...Igy, evo tvoje "bivše, razdrndane..." Afrike...ovako sada izgleda :)

post-20051-0-49302100-1348051830_thumb.jpgpost-20051-0-18050400-1348052031_thumb.jpg

 

igorak - juli 2011.

Interesantna stvar kad se pomene kilometraza je ta da moja prosla rd04 je navodno imala 56.000 kad sam je prodo.

Nista cudno ne bi bilo da moja sadasnja rd03 koja je starija 3 godine od prosle ima 39.562 KM i bukvalno je ko nova, to me navodi na pomisao da ona prosla mora da je imala 1 ili 2 ispred onih 56.000 , htio sam reci da bi i ona sa navodnih 56.000 trebala super izgledati jer nije to tolika sad radikalna razlika u tih 17.000 KM pa da bude onoliko razdrdana i pohabana kao ona prosla.......

Dakle, procjenu kilometraze mozete uraditi i sami na osnovu cijelokupnog opsteg stanja motora, plastike,rucke, sajle, deklovi, sjaj zadnje viljuske itd...

jer ta stanja na satu obicno lazu...

 

Ocuvanost motora spolja nema mnogo veze sa kilometrazom. Znam Afiku koja je prosla preko 200k km, a izgleda kao nova, maltene bez ogrebotine. Kad sam uzeo moj sadasnji motor bio je kao nov i imao na satu 9000km, posle 3 godine sa 25.000 na satu izgleda kao da je prosao solunski front zajedno sa drugim svetskim ratom, ali to je samo spolja, tehnicki je besprekoran :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Sektaši moji evo i ja sam rešio da prodam moju kraljicu.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/85422-honad-africa-twin-rd03/

 

Hoću da probam nešto drugo. Ne, ne ,ne ne bojte se biće honda ali će biti naked. Hornet. Moguće je da mi se neće svideti vetar, gabariti... ali mi se motor jako sviđa. Lako ću se ja ponovo vratiti na enduro. Mislim sigurno ću ponovu kupiti endura nekad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: RD04 (92) i RD07A (98), Varadero (05), AT Adv.spots 2018

kako dobro izgleda , svaka ti čast :takoje:

 

Afrika bas,bas lepa :takoje:

 

 

Hvala drugari!

Iako je moje iskustvo sa motociklizmom još uvijek skromno, mislim da je ovakav motor teško "rasturiti", čak i kad hoćeš. Od septembra 2011. godine, kad sam Afriku kupio od Igora, prešao sam oko 7.500 km, vozeći često sa saputnicom... Šta mogu reći, vozne performanse zadivljuju, odlična je zaista. No, i ja se, kao vlasnik i vozač trudim da sve bude kako treba - najbolje ulje (sipam Castrol Power 1 10w40 polusintetika, filter MAN), nove gume (TR91 - godina 2012), nov lanac, lančanici, protočni auspuh (ima i originalni koji je odličan...), na njoj je novi akumulator, sva nova - originalna kablaža, novi CDI (japan), pumpa za gorivo (Micubiši), novi filter vazduha, NGK svjećice (japan)... ima originalni kao i produženi zatamnjeni vizir... uz sve to, lična moto oprema je kvalitetna i kompletna. Bilo je mnogo finansijskih odricanja, ali sam zadovoljan. Treba li nešto puno više čovjeku koji za 7 dana puni 45 ? :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Uživo je još ljepša, stvarno dobar primjerak.... inače pohvaljena i od Roberta kada je ugrađivan auspuh.

 

Što se tiče kilometraže to je davno ispričana priča, pogledaj, provozaj, povedi drugara sa sobom jer su dvije glave pametnije ili majstora pa ti glava ni ne treba ;) Ženu ne voditi ni slučajno :)

 

Kupovati motor star 20 godina i gledati prvo na kilometar sat...... zar to neko radi???.....

 

Što je coda skroman..... ne hvališ se da si vozio APN-a davne 1989.god. samo Afriku računaš:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Da netražim po temi, da li neko zna gde mogu da kupim pinjom za brzinomer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja