Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Ćao drugari, od danas sam ponosni vlasnik jedne afrikanke. :takoje:

 

Znači ti si pazario onu kangrbu?

 

Neka je sa srećom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

A jesi li pogledao katof ventile.1neznam.gif

 

One na karbovima? ako na to mislish nisam i planiram to sutra da vidim ..

Da sa strane, tri mala srafica ih drze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Ćao drugari, od danas sam ponosni vlasnik jedne afrikanke. :takoje:

 

Imam par pitanja:

 

1) Da li paše zadnji disk od nekog drugog motora, ili koja je generalno najjeftinija opcija za to?

2) Koliko vam troše 650ice? (Mislim da je to RD03)

3) Kako podmazujete lanac? (Navikao sam na centralni, ovo samo sa ćopavom mi nije jasno :lol: )

4) Koje ulje sipate u mašinu? I koliko?

 

I ako imate neke savete, pucajte.

 

Dobro dosao!!! :takoje: To je verovatno Bokiliceva Afrika.... Za maaaalo da ode u Pirotski klan..Kad smo mi zvali ti si je upravo pazario :lol: Tako da si nas pretekao za par minuta ali bukvalno >:(

Sad ce kolege sa rd03 da ti objasne kako oko 650-ice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

RD03 potrosnja od 4.5 do 6l retko ispod,retko i preko.Ja sam dugo koristio ulje ipon 15.5 zato sto mi se dobro pokazalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Livno BiH
  • Motocikl: xrv750 ..... KTM 640 Adventure

Evo iz njemačke sam dobio za početak neki adativ zagorivo čisti naslage i nečistoće prvo proba s tim. Danas proba dali će to uspit, a nisam se ovih dana nigdje van asvalta ni vozio pa neznam i trokirali sad ode to usut i proba....:care: :care: :lol: :lol: :moto3: :moto3:

 

Evo par dana dobra testiranja i problem koi sam imao otklonjen je s ovim više nemam s tim problema...

 

A kad ce slike i reportaza sa testiranja ? :Mina::zvizduk:

 

 

Slike u mojoj temi ovih dana ali gosti će pravit putopis jer imaju više slika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Livno BiH
  • Motocikl: xrv750 ..... KTM 640 Adventure

Odlicno 0takoje.gif

 

Mi smo se bavili zadnja dva dana opet oko mog problema koji je maltene identican kao tvoj, ali bezuspesno .. 1neznam.gif I dalje motor trokira samo na "velikom gasu" kada iz malih obrtaja (2500-3000) zavrnem gas, zatrokira (knedla) pa nastavi kako treba .. Dakle problem mi se manifestuje samo, kad je motor dobro zagrejan, kad je uzbrdca, na off-u .. Kad vozim kao taksista :) problema nema .. Takodje na leru radi izuzetno neravnomerno .. Ne moze da se usteluje jednostavno .. radili sinhronizaciju, menjao iglice, pomerali glavne igle, menjao cdi, menjao izduv, stelovali smesu i ovako i onako, menjali pumpu za gorivo i josh dosta sitnih gluposti i dalje identican problem .. E, da, josh jedna stvar .. zavrnuli ili odvrnuli smesu, motor puca li puca na oduzimanje gasa ..

 

 

Ovo pucamje to je i kod mene i samo čekam kada će da mi se raspadne auspuh koliko je to glasno a mislim da je to siromašna smjesa ali neću ništa da čačkam po karburatorima... A po tvojoj priči problem sličan mom i moglo bi da bude prljaština ili jedno kvalitetno čišćenje karburatora ili probaj nekim adativom da neskidaš ništa ako već nisi poremetio smjese......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Secate se kopljaseve afrike? Epa od nje je nastao jedan fantastican drift bajk. Pravi street fight!!!

I sada je u pirotskom klanu. Ps motor je odlican i prede kao macka samo jos da se doteraju boje tj da se ostatak spricne u zeleno :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Secate se kopljaseve afrike? Epa od nje je nastao jedan fantastican drift bajk. Pravi street fight!!!

I sada je u pirotskom klanu. Ps motor je odlican i prede kao macka samo jos da se doteraju boje tj da se ostatak spricne u zeleno :moto3:

:stake::staa:

taj rezervoar je meni trebao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

Odlicno 0takoje.gif

 

Mi smo se bavili zadnja dva dana opet oko mog problema koji je maltene identican kao tvoj, ali bezuspesno .. 1neznam.gif I dalje motor trokira samo na "velikom gasu" kada iz malih obrtaja (2500-3000) zavrnem gas, zatrokira (knedla) pa nastavi kako treba .. Dakle problem mi se manifestuje samo, kad je motor dobro zagrejan, kad je uzbrdca, na off-u .. Kad vozim kao taksista :) problema nema .. Takodje na leru radi izuzetno neravnomerno .. Ne moze da se usteluje jednostavno .. radili sinhronizaciju, menjao iglice, pomerali glavne igle, menjao cdi, menjao izduv, stelovali smesu i ovako i onako, menjali pumpu za gorivo i josh dosta sitnih gluposti i dalje identican problem .. E, da, josh jedna stvar .. zavrnuli ili odvrnuli smesu, motor puca li puca na oduzimanje gasa ..

 

 

Ne znam dal moje iskustvo moze nesto da ti pomogne, al sve jedno da ti ga prenesem

 

Simptomi su mi bili indenticni, ali motor nije isti, vec cetvrtak (Kawa Z 1000 Z1R)

Motor je primao gas do nekih 4 000, a onda obavezno knedla. Nakon sto sam iskontrolisao sve zivo sto mi je palo na pamet, slucajno vidim da mi je ostecena jedna guma koja spaja karb sa kucistem za filter. Odmah namotam izolir oko gume ni ne sluteci da je to bio uzrok mog problema, krenem da se vozim i hey presto - makina sastavlja od lera do 10 000 kao elektromotor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12277 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...da se nadovežem na priču, pre neki dan mi se desio treći slučaj istog "kvara" na Transalpu - vuče do 4000 i posle knedla i trzanje. Krivac je filter vazduha :) Ako je onaj žućkasto - sivi, ne valja, gusto "tkanje" i ne propušta dovoljno vazduha. Onaj crveno - braon je pravi :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Secate se kopljaseve afrike? Epa od nje je nastao jedan fantastican drift bajk. Pravi street fight!!!

I sada je u pirotskom klanu. Ps motor je odlican i prede kao macka samo jos da se doteraju boje tj da se ostatak spricne u zeleno :moto3:

Auuu koja grdoba od motora :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Ne znam dal moje iskustvo moze nesto da ti pomogne, al sve jedno da ti ga prenesem

 

Simptomi su mi bili indenticni, ali motor nije isti, vec cetvrtak (Kawa Z 1000 Z1R)

Motor je primao gas do nekih 4 000, a onda obavezno knedla. Nakon sto sam iskontrolisao sve zivo sto mi je palo na pamet, slucajno vidim da mi je ostecena jedna guma koja spaja karb sa kucistem za filter. Odmah namotam izolir oko gume ni ne sluteci da je to bio uzrok mog problema, krenem da se vozim i hey presto - makina sastavlja od lera do 10 000 kao elektromotor.

 

...da se nadovežem na priču, pre neki dan mi se desio treći slučaj istog "kvara" na Transalpu - vuče do 4000 i posle knedla i trzanje. Krivac je filter vazduha :) Ako je onaj žućkasto - sivi, ne valja, gusto "tkanje" i ne propušta dovoljno vazduha. Onaj crveno - braon je pravi :moto3:

 

Moj motor ima knedlu do 3000 .. preko ide ko lud ... filter vazduha je KN tako da je to sve ok ..

U svakom slucaju sledecu Subotu motor ide na dynojet sto i stelovanje, shto sam trebao odmah i da uradim, pa cemo videti sta i kako ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Secate se kopljaseve afrike? Epa od nje je nastao jedan fantastican drift bajk. Pravi street fight!!!

I sada je u pirotskom klanu. Ps motor je odlican i prede kao macka samo jos da se doteraju boje tj da se ostatak spricne u zeleno :moto3:

Auuu koja grdoba od motora :staa2:

 

A baš vala.... gre'ota :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ajde bre, Bokilicu, tema za zajebanciju je ona druga. A stvarno bilo greota ovako je ispilati. No, stvar (ne)ukusa, o kom ne vredi raspravljati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Do juce pricaste kako nema bolje stvari od Faceta, i kako na svim stranim forumima odavno to ugradjuju i svi prezadovoljni.

Na osnovu te price ja kupih Facet (zamenio sam fabricku iz preventive) i vozim se vec tri sezone bez ikakvih problema. Bilo je i velikih vrucina pod velikim opterecenjem, i svega ostalog sto moze da te snadje i nikad problem.

Ipak vi pogledajte malo bolje neke druge stvari, ne mislim da vam je problem pumpa. Previse je prosta sprava.

U stvari napunite pun rezervoar i prevezite crevo direktno, pa ce te videti da li je do nje.

nema razloga da se ljutis, ako tebi radi kako treba i ako si ti zadovoljan sa facetom, super

i ja sam kupio facet na osnovu informacija sa stranih foruma i ljudi koji voze @ mnogo duze od mene i koji kazu je facet super

dzaba cu da prevezujem kada se pumpa pregreva i to toliko da ne mozes da stavis ruku na nju, to definitivno ne treba tako, a zasto se pregreva, iskreno me zabole da istrazujem...

najgore mi je sto sam, izgleda, dzaba menjao relej pumpe prosle godine u grckoj, nije bio problem u njemu, vec u facetu i to zadovoljstvo me je kostalo jos 90e

kupio sam novu fabricku pumpu i za sada nemam problem sa pregrevanjem i ostalim sranjima( nisu bili veliki, ali su me nervirali)

 

zbog jebene pumpe ljutnja, daj bre goso ne zajebavaj :D

 

u svakom slucaju ako neko narucuje platine tu sam da se učipim, orginalnu bih da remontujem. mozda zatreba :D

porucivacu ja za sebe, ako ti nije hitno, pa cu da uglavim i tebe u porudzbinu :)

 

napravio sam elektroniku koja zamenjuje platine na benzinskoj pumpi, već radi na RD04 kod drugara, tako da ako nekome treba tu sam na PM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Čekaj,

pričaš o platinama na originalnoj pumpi za gorivo? Premostio si ih elektronikom? Svaka čast!!! Koliko košta taj tvoj izum?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Čekaj,

pričaš o platinama na originalnoj pumpi za gorivo? Premostio si ih elektronikom? Svaka čast!!! Koliko košta taj tvoj izum?

 

platine se skidaju i umesto njih se stavlja elektronika

 

 

post-596-0-77451200-1344854479_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja