Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2064 postova

Priznajem, ima istine... 5. brzinu još nisam naš'o :D

 

Mada za tempo zahvaljujem Milančetu (Free), on je nešto mrsomudio napred.

 

Btw, 'el se mi znamo? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1440 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

mene zanima gdje je prva slika uslikana

 

Ovo ti je Boyze Djerdapska klisura ali sa Rumunske strane slikana ono sto se vidi su odronci Homoljskih planina.....eh kad bi neko tamo organizovao off bilo bi full...pozdrav brate

 

Litice iznad Dunava na nasoj strani pripadaju Miroc planini. ;)

 

http://www.360cities.net/image/miro-mountain#311.78,37.66,70.0

 

Ako covek kaze da su oDronci Homoljskih planina, onda verovatno to i jesu. A mozda si i ti u pravu, kada kazes da su to oBronci Miroc planine... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Uzeo sam da ocistim karburatore. Skinuo sam ih sinoc. Moze neko da mi kaze na sta posebno da obratim paznju i sta proveriti :) Ako ima neku boljku..

Plastike za saug su ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Ocistio sam karbove. Mada nisu ni bili prljavi. Kad sam skinuo lonce, bilo je maltene skroz cisto.. Tako da nisam rasturao dizne i td. Proverio sam cut off ventile. Jedna membrana je bila losija pa sam posetio Vidika sa foruma. :) Imao je vec druge sa strane, tako da mi je zavrsio sve za pola sata..

 

Nego, sad imam drugi problem. Krenuo sam da montiram nov lanac i lancanike. Kad mali lancanik ima lufta. Mrda se.. Skinem onaj osigurac, kad su mu zubi malo pojedeni.. Nisam primetio da su nutovi osteceni negde na osovini koja izlazi iz menjaca. Kad stavim nov lancanik bez osiguraca, "radi" malo levo desno. Verujem da bas taj osigurac ga ukruti i neda mu da mrda.. Neka me ispravi neko ako gresim.

 

Sad hocu da narucim taj osigurac. Da li znate neki dobar sajt za delove odakle mogu da narucim bez problema i da salju za Srb?! Ili imate neki drugi savet, da kontaktiram nekog?!

Trebace mi i onaj chain slajder. Plastika po kojoj klizi lanac. Moja je pukla na vise mesta, ne znam ni sam kako nije otpala do sad..

Sutra cu posetiti hondu kod nas. Mada ne znam da li imaju na stanju. A jos ako su cene paprene..... Bolje da narucim. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ocistio sam karbove. Mada nisu ni bili prljavi. Kad sam skinuo lonce, bilo je maltene skroz cisto.. Tako da nisam rasturao dizne i td. Proverio sam cut off ventile. Jedna membrana je bila losija pa sam posetio Vidika sa foruma. :) Imao je vec druge sa strane, tako da mi je zavrsio sve za pola sata..

 

Nego, sad imam drugi problem. Krenuo sam da montiram nov lanac i lancanike. Kad mali lancanik ima lufta. Mrda se.. Skinem onaj osigurac, kad su mu zubi malo pojedeni.. Nisam primetio da su nutovi osteceni negde na osovini koja izlazi iz menjaca. Kad stavim nov lancanik bez osiguraca, "radi" malo levo desno. Verujem da bas taj osigurac ga ukruti i neda mu da mrda.. Neka me ispravi neko ako gresim.

 

Sad hocu da narucim taj osigurac. Da li znate neki dobar sajt za delove odakle mogu da narucim bez problema i da salju za Srb?! Ili imate neki drugi savet, da kontaktiram nekog?!

Trebace mi i onaj chain slajder. Plastika po kojoj klizi lanac. Moja je pukla na vise mesta, ne znam ni sam kako nije otpala do sad..

Sutra cu posetiti hondu kod nas. Mada ne znam da li imaju na stanju. A jos ako su cene paprene..... Bolje da narucim. :zdravo:

Osigurac prednjeg lancanika sluzi samo da ne dozvoli lancaniku da spadne sa osovine i da ne kliza po njoj, a ne da spreci mrdanje lancanika. Normalno da je osovina ima malo (podvlacim - malo) lufta na osovini, ne upada bas pasent. Ako ti nisu pojedeni zubi na osovini nemas razloga za brigu. Rezime - zamenom osiguraca neces nista da popravis i nemoj dzaba da ga narucujes :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Za sad na osovini nema deformacija, i svaka ivica je prava i uredna :)

Takodje da napomenem da se isto ponasa i stari i novi lancanik.

 

Stanjili su se zubi na osiguracu za nekih 1/3 mm. Sad su ispolirani :D Tako da je tu dobio malo lufta i poceo da seta aksijalno duz ose..

 

Samo me plasi da ne napravi veci karambol kasnije. Briga me za lancanik i osigurac, nego samo da ne pojede osovinu.

 

Nisam nikad menjao lanac i lancanike. Do sad nisam imao iskustva sa tim.

Pa sam mislio da ne sme ni malo da ima lufta.. Hvala! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Sebi sam napravio nekoliko rezervnih osiguraca. Taj napravljeni mi je presao vec 4000km. Ako je isti kao na mom TA mogu ti poslati postom. Jeste da je uradjeno na strugu i da ne izgleda identicno kao ovaj originalni, ali su prorezi i mesta za rupe isti kao na originalnom. Problem sa habanjem tog osiguraca pocinje onda kada je zadnji tocak iskoshen, tj kad nije na jednakom rastojanju sa obe strane viljuske.

 

shaft1.jpg

 

 

newRetainer3OnSprocket.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Sebi sam napravio nekoliko rezervnih osiguraca. Taj napravljeni mi je presao vec 4000km. Ako je isti kao na mom TA mogu ti poslati postom. Jeste da je uradjeno na strugu i da ne izgleda identicno kao ovaj originalni, ali su prorezi i mesta za rupe isti kao na originalnom. Problem sa habanjem tog osiguraca pocinje onda kada je zadnji tocak iskoshen, tj kad nije na jednakom rastojanju sa obe strane viljuske.

 

 

Hvala puno druze, ali na zalost, kod AT je sitniji zub. Tako da ne pasuje.

Podjednako je bio zategnut tocak sa obe strane. Tako da ne verujem da je do toga. Ima onaj kao puz i oznacene brojeve na njemu. Tako da sam siguran da nisam omanuo i zakrivio tocak.. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Nesto sam citao i liku se na TA trosio ko blesav (izmenjao 4-5 komada za kratko vreme) i ispostavilo se da prednji i zadnji lancanik nisu bili bas u liniji. A moze biti i da tvoj nije nikad menjan pa mu doslo vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Ne mogu da ga rotiram. Kako god stavio osigurac, on ima malo lufta, jer su pojedeni zubi malo. Pa seta. Kad mu pricvrstim lancanik, i dalje moze da raducka, sto mi se ne svidja..

Slikacu da vidite o cemu se radi..

Lici da nikad nije menjan.. Odoh sad do Honde da vidim sta imaju od delova..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Posetio sam Hondu:

3500 din chain slider

750 din osigurac.

Samo treba da se naruci. Za 15ak da na je tu. Sto mi je ok. Nije skup osigurac, ne fali da zamenim i njega... ;)

U svakom slucaju je bolje nego sam da narucujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

na koliko se menja lanac bregaste kod aafrike rdo7a

kad pocne da se cuje, a to zavisi od toga kako je vozen motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Ako su nekom potrebne platine za benzinsku pumpu, neka se javi na PP.

Poručujem, pa je red da se to podeli sa kolegama.

Tačnu cenu ću saznati uskoro, a zavisi od broja poručenih platina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

Sekto izgleda da cu Afriku dati u zamenu za Hondu slr 650i 800e iz Vlasontica,,,,ali da skinem kofere i drzace.

Sta mislite o ponudi????Ako ode imacu fabricke kofere za Afriku sa drzacima na prodaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Pošto si u oglasu postavio cenu od 1900 eura uz mogućnost dogovora, ovo je lepa prilika, jer ta SLR vredi brat bratu 1000 eura, ostalo je matematika. Samo tih dodatnih 800 eura ti je dovoljno da kažeš da si napravio dobar posao. Lično bih pristao.

Inače ako rešiš da prodaješ SLR, možda bi meni igrala za polaganje "A2" kategorije jer mislim da je ona do 34 kw, normalno zavisi sve od stanja motora.

Sretno u svakom slučaju !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja