Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

nosace kvacila i kocnice nikada ne stezite!! uvek neka budu blago zategnuti, da mozete i vi sami uz mali pritisak rukom da ih okrenete na gore ili dole. tako nastelovano nikada nece doci do pucanja.

 

Ja kad sam ostavio tako malo popuštene počeli da mi se pomeraju pri većim brzinama. Preko120 vetar koji udara u retrovizor mi pomeri i retrovizor i ručicu pa niti išta vidim u retrovizoru niti mi odgovara položaj ručice. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

Ja kad sam ostavio tako malo popuštene počeli da mi se pomeraju pri većim brzinama. Preko120 vetar koji udara u retrovizor mi pomeri i retrovizor i ručicu pa niti išta vidim u retrovizoru niti mi odgovara položaj ručice. :neznam:

 

Kad Afrika koristi slonovske usi kao protektore :)...

 

Stisni slobodno jos malo, bitno je da imaju lufta da ih malo teze rukom pomjeras, ali da mogu da se pomjere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Šta malo? Sad sam ga zvio do j.... Sad mi vetar sigurno neće smetato i pomerati retrovizor. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

xenoni skinuti , povezano da rade oba fara na kraktim svetlima i to je to, ako neko bude uspe da reši problem sa xenonima, neka javi. :BJB2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Xenon balast proizvodi 28000 volti da bi "zapalio" inertni gas - xenon u sijalici. Taj snažni EMP (elektromagnetni puls) resetuje nezaštićenu elektroniku u Tripmasteru.

 

Zaštita od EMP-a? Kao prvo, napojiti balaste koaksijalnim kablom do akumulatora, vrući kraj na osigurač pa na + accu, širm na minus accu a kablić za masu skratiti što je više moguće i zašrafiti na što bolju masu. Balast, kabl do konektora prema sijalici, konektore i kabl do same sijalice obložiti aluminijumskom folijom, oko nje omotati bakarnu žicu pa nju opet na dobru masu. Tripmaster - izblokirati sve ulazne kablove blok kondenzatorima od 100 pF i 1 nF u paraleli prema masi i izolovanom aluminijumskom folijom obložiti elektroniku i opet nju spojiti na masu.

 

Ako se ovo sve kvalitetno uradi verujem da resetovanja više neće biti. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

verujem da neće biti problema, ali za sada nemam živaca više, jer ako i tada bude smetnji bojim se da ne polupam sve to.

 

Hvala na informaciji

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Malo zanimacije...

Mozda je trebalo u podforum "Uradi Sam", ali najvise veze ima sa Afrikom.

Napravio sam touring spojler za vizir posto mi vetar hteo da skine kacigu i i buka pro vecim brzinama bila nepodnosljiva.

Takodje, nije mi se svideo prazan prostor oko instrumenata, imao sam osecaj kao da vozim neki matori kamion pa sam napravio i instrument tablu.

Sve je od 3mm plexija, s tim da je taj na instrument table ofarban sa unutrasnje strane.

Ako neko ima mogucnost, kacim i fajlove potrebne za secenje na cnc masini ( ili u kucnoj radinosti da se odstampa na papiru i pa da se prenesu mere na plexi)

 

Spojler:

 

post-131-0-12950900-1351172488_thumb.jpg

 

post-131-0-81319200-1351172489_thumb.jpg

 

Instrument tabla za RD04:\

 

post-131-0-16070800-1351172492_thumb.jpg

 

post-131-0-24562900-1351172493_thumb.jpg

 

post-131-0-27965000-1351172491_thumb.jpg

 

Ne mogu da okacim fajlove uz post, ako nekom trebaju poslacu na mail. :neznam:

 

:moto3:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: XRV-750-RD04

Kad stoji cimnem rucice na dole i mnogo mi lakse da vozim

 

I ja sam dosao do istog zakljucka ali sasvim slucajno posle nekoliko padova kad su mi se rucice ispomerale. Do tad sam ih stezao kao manijak i trazio da poravnjavam sa onom rupicom na kormanu. Pa kad ustanem na off-u ukoci mi se ruka od nezgodnog polozaja. Sad ih okrecem po potrebi i to je sasvim OK.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Crkla mi jedna membrana, ima li smisla da pravim samo nju ili bi trebao obe kako bi bile iste? Druga mi deluje OK.

koji su ti simptomi bili

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Obrati se Đuri - Vidik-u :zdravo:

 

Zar postoji druga opcija 0namigivanje.gif

 

Crkla mi jedna membrana, ima li smisla da pravim samo nju ili bi trebao obe kako bi bile iste? Druga mi deluje OK.

koji su ti simptomi bili

 

Od kada sam ga uzeo, pri kretanju je blago da kazem trokirao, tj malo kao zatrese (neravnomerno radi). Isao je cini mi se normalno, ubrzavao fino, terao sam ga do 160 kada sam isao za Zagreb. Posle nekog vremena je izgubio lagano na snazi i ubrzanju koje je imao i nije hteo preko 140 nikako, pretpostavljam da se membrana iscepala jos vise nego sto je bio slucaj u startu.

 

EDIT: Da se bolje izrazim, problem (trokiranje) se osecao do nekih 2500-2600 obrtaja u pocetku a posle i do nekih 3000-3200

Promenio član Mrva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Odradjene obe membrane kod Vidika, jedna je bila OK ali sam odlucio da odradim obe kako bi ipak bile iste.

Nego imam novi problemcic. Na desnom karburatoru korozija je nacela klip sauha i ono koleno kroz koje ide sajla pa mi pade na pamet da to mozda ocistim i uradim tvrdo hromiranje (samo klip iglicu bih zastitio). Ima li smisla raditi tako nesto?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Odradjene obe membrane kod Vidika, jedna je bila OK ali sam odlucio da odradim obe kako bi ipak bile iste.

Nego imam novi problemcic. Na desnom karburatoru korozija je nacela klip sauha i ono koleno kroz koje ide sajla pa mi pade na pamet da to mozda ocistim i uradim tvrdo hromiranje (samo klip iglicu bih zastitio). Ima li smisla raditi tako nesto?

Sve je to u kompletu sa sajlom, pa pogledaj prvo koliko kosta sajla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Odradjene obe membrane kod Vidika, jedna je bila OK ali sam odlucio da odradim obe kako bi ipak bile iste.

Nego imam novi problemcic. Na desnom karburatoru korozija je nacela klip sauha i ono koleno kroz koje ide sajla pa mi pade na pamet da to mozda ocistim i uradim tvrdo hromiranje (samo klip iglicu bih zastitio). Ima li smisla raditi tako nesto?

Sve je to u kompletu sa sajlom, pa pogledaj prvo koliko kosta sajla.

jako povoljno :(

 

 

http://www.cmsnl.com/honda-xrv750-africa-twin-1993-italy_model7066/valve-set-starter_16046may000/

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Znam da je "jako povoljno", zato sam i pitao. Sam klip nije los, koleno je u stvari vise korodiralo tako da cu to da ocistim naguram mast i proveravam jednom godisnje, nisam siguran da bi moglo da se hromira bez da se malo skine metala na strugu zbog tolerancije. Inace isto ovo u USA kosta 23 eur, skoro pa duplo jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja