Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

@laband

 

Hmmmm... ispod plovka nema ventilića. Verovatno misliš na dizne koje se nalaze iznad plovka kad karburator stoji kako treba. Kad ga okreneš naopako da bi skinuo lonče, tačno je da se tada nalaze ispod plovka. No, nema veze. Verovatno sam ukapirao našta misliš.

 

Ako se motor ne pali duže vreme, iz pomenutog lončeta oće da ispari gorivo i sasuši se talog (ako ga ima) na dnu lončeta. I onda je potrebno vreme da se lončići napune gorivom i motor upalio. E sad, ako motor ima pumpu ili vakuum slavinu, potrebno je duže verglanje da bi ili pumpa upumpala gorivo ili da bi vakuum slavina pustila gorivo i ono stiglo u karburatore.

 

Afrika ima pumpu koja radi čim se da kontakt i zavergla motor ali je i njoj potrebno neko vreme da napumpa gorivo u karburatore. Pretpostavljam da zato nije htela da upali iz prve i da je loše radila dok se nije ceo sistem, a naročito karburatori, napunio gorivom. Pomenuti talog oće da se uzkalabuta kad ga zapljusne gorivo i može začepiti neku diznu. Taj talog je srećom dovoljno fini da retko kad potpuno začepi diznu i brzo se spere iz dizni tako da pravi problemčiće ali ne velike probleme. Mada se i to dešava.

 

Toliko za sad o karburatorima i "ventilčićima" iznad/ispod plovka.

 

Tvoj problem si sam definisao. Mokra svećica. Ta nije bacala varnicu. Ona suva je verovatno bacala varnicu ali džabe jer nije bilo goriva koje bi upalila. To je iz gore pomenutog razloga. Treba vremena da se sve napuni gorivom. Možda je i neka trunka zastala u dizni ili, što je verovatnije, iglica u karburatoru nije otvorila (zalepila se) rupu kroz koju gorivo ulazi u lonče. Dok si čistio svećicu malo goriva je stiglo gde treba i prilikom sledećeg verglanja, motor je upalio, isterao krokodile koji su se izlegli dok je stajao, napunio sistem gorivom i prešao iz faze lošeg rada na normalan rad. Mokra svećica je upalila pošto si je osušio, ona druga je dobila gorivo i eto radosti za celu porodicu.

 

Neću da ličim na Đuntu i završavam post. Teraj tu afriku i javi se ako nešto stvarno crkne. Ovo je sitnica. Pa nije to ST :D

hvala puno na objašnjenju

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ajde jedno pitanje da ne otvaram temu.

 

Koje kočione pločice (sinter ili organic) trenutno imate na africi, a koje bi ste voleli da imate i zašto?

 

 

Nije kocnica meksa, ako si mislio fizicki, nego slabije koci sa organik plocicama.

Za voznju van asfalta je veoma pozeljno da na zadnjem tocku imas organske plocice

jer upravo to sto slabije koci ce ti omoguciti da mozes da doziras kocenje i da

zadnji tocak ne blokira cim dotaknes polugu kocnice; narocito ako vozis u kros cizmama,

u kojima je redukovan osecaj dodira, u ovom slucaju pritiskanja poluge.

 

Bez obzira sto disk duze traje sa meksim plocicama (organskim), za prednju kocnicu

preporucujem sinter-metalik plocice. Uocljivo je bolje i bezbednije kocenje.

Glava je bitnija od diska, a na africi ce svakako dugo da traju diskovi ako upraznjavate

usporavanje agregatom, tj. saltanjem u nizu.

 

 

 

Dakle:

 

Napred sinter-metalik

 

Pozadi organske

 

Sviđa mi se način razmišlanja. Istog smo mišljenja.

 

Posebno bih dodao da je afrika teška, a RD03 model ima samo jedan disk naperd. Što će reći: veće je opterećenje na pločice i disk, a samim tim i temperatura koju moraju da izdrže. Ako se voze dvoje na motoru sa punom opremeom to još pogoršava situaciju.

 

Zato i ja mislim da napred treba stavljati sinter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

drugari procureo mi zadnji amortizer rd07....da li neko zna gde mugu da nadjem drugi ili bar da servisiram ovaj....

 

Druže, loše vesti. Servisiranje nije izvodljivo, bar ne kod nas.

 

Obrati se članu SmokeS, on je sebi nešto poručivao skoro, pa da te uputi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

drugari procureo mi zadnji amortizer rd07....da li neko zna gde mugu da nadjem drugi ili bar da servisiram ovaj....

 

Jedan od najskupljih kvarova..

Dolazis do sledeceg pitanja, sta zelis sa tim motorom :)

 

Imas par mogucnosti:

da repariras taj amortizer. Salje se najcesce u Italiju, tamo urade ceo njegov servis. Zamene taj semening. Posalju nazad i daju garanciju 1god. Problem je sto taj semening nema da se kupi originalni. Cifra za ovako nesto u najpovoljnijem slucaju je 100e

Ako ti treba neki kontakt, salji pp...

Ja koliko sam cuo, neki put ne izdrzi ni garanciju.

 

Druga mogucnost je da kupis polovan.

eBay

ili http://www.termoli.tv.it/directory/index.htm

ili http://www.hamart.at/shopG/index.php?cat=c72_chassis---frames-chassis---frames-72.html&listing_sort=&listing_count=240

Cene mozes i sam da vidis plus postarina. Stanje... Imaj na umu da je sve to staro 15-20 god..

 

I poslednja najskuplja stavka je da kupis nov.

Originalni u hondi je oko 1000e ili 1300e ne secam se (ova stavka nema smisla po mom misljenju)

ohlins, wilbers, WP itd. Cena ovih novih ti je od nekih 500-600e pa na gore. Zavisi od mogucnosti..

 

Ako planiras neka duza putovanje i slicno, ja bih najpre isao na nov. Meni je amortizer bas poceo da curi kad sam stigao na odmor u CG. Sva sreca curkao je po malo pa sam uspeo nakon 10 dana voznje da se vratim za Beograd.

Takodje ako se odlucis za novi, salji pp. Mogu da pomognem..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

http://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=+%09+Wilbers+Federbein+Honda+XRV750+&_sacat=0&_odkw=XRV&_osacat=0&_from=R40

 

evo link sa njemackog ebay. cijene su tu,,mada mislim da je bolje kupit preko SmokeS (nas je covjek,i sta god da se desi kontaktiras njega) a i cijene su iste

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

jesu vruce nema sta, al zato imamo naseg clana sa foruma,,nek se malo za pocetak da nam rabat-a,,,da se udari reklama posle ce posao da krene s obzirom da su to sve motori stari 15 i vise godina :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Ovih 350 eur za Wilbers ajde i nekako, sve preko je po meni previse za motor star 15-20 god. A tu je onda i problem i cena odrzavanja, posto se svi aftermarket amortizeri servisiraju na 1-2 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Garancija na wilbers je 5 godina, da li ga servisirao ili ne. Servisni interval je na 2 god i valjalo bi da se odradi.

Svaki deo imaju na stanju, tako da i da se dogodi neki kvar nakon onih 5god, nema potrebe za celim novim amortizerom. :takoje:

 

Link sa eBay-a gde su cene nesto jeftinije, kontaktirao sam njih medju prvima kada sam jurio svoj amortizer. Na tu cenu ne moze da se uzme taxfree, i salju za Srbiju. Ali treba platiti pdv i carinu.

Ako zaista nekome treba nov amortizer, neka me kontaktira. Potrudicu se sto bolju cenu da napravim za kolege ;)

 

Servis: menjanje ulja, ciscenje, provera, semening, gas. To je neki osnovni servis.

 

Da ne zivim u Srbiji, nabavio bih svu potrebnu opremu za servisiranje istih.. Ali nema leba od toga ovde :) Tako da mogu da izadjem u susret pojedincima koji bi hteli da obnove svoj motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Garancija na wilbers je 5 godina, da li ga servisirao ili ne. Servisni interval je na 2 god i valjalo bi da se odradi.

Svaki deo imaju na stanju, tako da i da se dogodi neki kvar nakon onih 5god, nema potrebe za celim novim amortizerom. :takoje:

 

Link sa eBay-a gde su cene nesto jeftinije, kontaktirao sam njih medju prvima kada sam jurio svoj amortizer. Na tu cenu ne moze da se uzme taxfree, i salju za Srbiju. Ali treba platiti pdv i carinu.

Ako zaista nekome treba nov amortizer, neka me kontaktira. Potrudicu se sto bolju cenu da napravim za kolege ;)

 

Servis: menjanje ulja, ciscenje, provera, semening, gas. To je neki osnovni servis.

 

Da ne zivim u Srbiji, nabavio bih svu potrebnu opremu za servisiranje istih.. Ali nema leba od toga ovde :) Tako da mogu da izadjem u susret pojedincima koji bi hteli da obnove svoj motor.

 

Svaka čast SmokeS! Hvala što nam izlaziš u susret, pravi si!!! :)

 

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Jeste stvarno problem što treba da uložiš oko 500e u motor koji vredi 3000e. Ali šta da radiš? Ili to ili... ne znam šta drugo. Jednostavno nema puno izbora.

 

Na žalost takva je situacija da ne možemo sebi da priuštimo nove motore. Ili bar ogromna većina ne može. A volimo da vozimo. I to mnogo volimo da vozimo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Wilbers ne uslovljava garanciju servisom!? Zanimljivo. Ja bih vrlo rado odradio i viljuske i amortizer, svuda po stranim forumima tvrde da je to najbolja investicija za motor ali nazalost nema sanse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ne kazem ja da uslovljava, ali sumnjam da je na onoj africi sto je bila kod mene iko i menjao i servisirao zadnji amortizer, a bio je ispravan i funkcionalan. To ti je vek trajanja 20 godina. Naravno ne kazem da toliko ne moze da izdrzi i wilbers, samo treba mnogo vremena da prodje atest :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

SmokeS je napisao da servisiranje nije obavezno, a taj amortizer koji pominjes sigurno nije bio 100% funkcionalan posle 20 godina nepipanja. Cak iako ne curi (vidljivo), nivo ulja se smanji, samo ulje izgubi svoje karakteristike, azotno punjenje oslabi itd, itd ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Ne sporim, ali isto kao i sa motornim uljem i ulje u amortizeru propada i gubi svojstva i to dosta brzo posto trpi dosta tako da ne moze da zadrzi svojstva 20 godina nikako.

 

P.S. Cackao sam i ja nesto malo taj srafcic ali nisam primetio neku epohalnu razliku 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

bem li ga, ja kad okrenem srafcic na tvrdo ili na meko razlika se oseti bas bas :)

 

pa kad imas 30 kila sa čizmama... ja mislim da bi ja to pokvario :lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

bem li ga, ja kad okrenem srafcic na tvrdo ili na meko razlika se oseti bas bas :)

 

pa kad imas 30 kila sa čizmama... ja mislim da bi ja to pokvario :lol: :lol: :lol:

 

Pa sad, tu sam blizu 90, nisam medjed ko neki1zvizduk.gif1nanana.gif ali nisam ni picopevac 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

dali neko zna da ima neka kraljica za brata .jos uvek vozam princa od transalpa ali srce je na drugom kontinentu zamena uz moju doplatu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

dali neko zna da ima neka kraljica za brata .jos uvek vozam princa od transalpa ali srce je na drugom kontinentu zamena uz moju doplatu

 

imaš par zaista prelepih primeraka (ako ja iz drugog klana to kažem, to ima težinu) - Mazakova (bivša Busmanova) i Jagerova mi odmah padaju na pamet ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja