Jump to content

Moto Zajednica

Alkohol 0.0 mg/ml za dvotočkaše, prestrogo ili ne?

Alkohol do 0.3 mg/ml za dvotočkaše  

246 članova je glasalo

  1. 1. Da li mislite da je bezbedno voziti motocikl sa najviše 0.3 mg/ml alkohola u krvi?

    • Da, bezbedno je, psihofizičke sposobnosti vozača dvotočkaša u tako maloj meri alkoholisanosti nisu ugrožene
      69
    • Ne, nije bezbedno imati ni najmanju količinu alkohola u krvi kada se voze motor, moped, skuter ili slično
      177


Recommended Posts

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

teško da je cilj, ovog zakona, iskorenjivanje uzroka posledica.., pre će biti cilj, sankcija, tj., cenovnik.

 

edit: @Žika56 najbolje objasnio

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW F 650

Sa takvim stvarima nema igre,dodji na skup,olesi se ako hoces,lezi spavaj,sutra kafica pa dorucak,cafetin i put pod noge!

:moto3:

Sa alkoholom nema zezanja,mislim da ljudi olako shvataju tezinu jednog piva...

I gde je jedno...ide uvek i drugo...

 

Cuvajte sebe i druge! :BMW2:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5523 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Pa...ako se dobro olesis na skupu, skoro sigurno ces ujutru imati alkohola u krvi. Tako da taj recept ne pije vodu.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: ...razgledam oglase...

Ja imam ogromnu kilometrazu iza sebe, uglavnom profesionalno, B,C i E kategorija (A kategoriju nemam...jos ;)) i apsolutno sam u svakom smislu protiv alkohola u saobracaju...

 

 

A moram dodati i to da mi nije jasna svrha ispijanja jednog piva, ili bilo kog pica. Jer kad bih popio jedno pice, to bi bilo u okvirima onih 0,3...nekako, ako me nesto ogranicava na jedno pice, onda mi ni to jedno ne treba

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Pa...ako se dobro olesis na skupu, skoro sigurno ces ujutru imati alkohola u krvi. Tako da taj recept ne pije vodu.

Verovatno je mislio da se odvali u petak a kuci krene u nedelju popodne :aha:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 446 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

- Koja suluda država. Donosi zakone koji su preventivni sa preporukom da se primenjuju tolerantno a kažnjavanje će da bude selektivno.

Tih 0,0 alkohola , dal se odnosi i na sladoled Rum koktel, palačinke s orasima i vinskim prelivom, Jagermeister kuglice... konzumiranje grožđa , soka od jabuke? Rauh sokovi, na primer , su na alkoholnoj bazi .

Retko kada nešto popijem , kada vozim skoro nikada. Jedno malo pivo ili ono limun pivo je za mene plafon alkoholisanja tako da mi neće praviti problem iritantnih , diskriminantnih , ponižavajućih 0,0 . Krivo mi je što nas majmunišu , zastrašuju , mažu oči. Sledeća mera bezbednosti verovatno će biti lekarski pregled svake godine uz rešavanje psiho testa pri rutinskom zaustavljanju saobraćajne patrole.

Molim sve dušebrižnike , trezvenjake i zaštitnike ljudskih života da na svoje prevoze stave pomoćne bočne točkove i voze još sigurnije i pravilnije i ličnim primerom nam pokažu da se razlikuju od nas neistomišljenika

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6928 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Samo kvalitetno sprovodjenje zakona.

 

Visestruke prijave za alkohol, exponencijalno povecaju zabranu upravljanja u slucaju teskih pijanstva trajno oduzimanje vozacke gotova prica. Steta je sto kod nas nema trajnih zabrana a bolje reci sto je nemoguce ceo taj proces izvesti na fer i korektna nacin za pojedince i drustvo.

 

Npr. Smederevo ima jednu raskrsnicu koja je crna tacka:

 

Tri znaka stop, trepcuce svetlo, table upozorenja i konj ne stane, napravi udes. Nisi za volan i gotovo, nesposoban da vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa mnogima bi i trebalo dati da rade psiho testove. Kao i da polazu neki novo uvedeni predmet tipa "Kako da ne budem debil u saobracaju" i "Ne vrti se svet oko moje guzice" Ali to je vec neka druga prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja