Jump to content

Moto Zajednica

Alkohol 0.0 mg/ml za dvotočkaše, prestrogo ili ne?

Alkohol do 0.3 mg/ml za dvotočkaše  

246 članova je glasalo

  1. 1. Da li mislite da je bezbedno voziti motocikl sa najviše 0.3 mg/ml alkohola u krvi?

    • Da, bezbedno je, psihofizičke sposobnosti vozača dvotočkaša u tako maloj meri alkoholisanosti nisu ugrožene
      69
    • Ne, nije bezbedno imati ni najmanju količinu alkohola u krvi kada se voze motor, moped, skuter ili slično
      177


Recommended Posts

  • Drug član, 413 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Ja podržavam 0,0 za motor, a i zalažem se za 0,0 za auto.

 

E sad bio bih tolerantniji prema brzini, ali samo van grada. No to je druga tema. Dakle čista 0 i za motor i za auto.

I ja mnogo toga volim no trpim. Ja vih bio tolerantniji i prema brzini u naseljenom mestu makar 80 ako ne moze vise ali to je treca tema pa necu da drndam dalje -_- .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa Twin RD03

Ako je 0.3 jedo pivo od 0.5l ili 2 od 0.33 onda se slazem da bi toliko moglo da se dozvoli da popije motorista!0takoje.gif Pricam iz licnog iskustva, a nisam neka pivopija niti generalno pijem alkohol uopste.1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne verujem da je jedno 0.3, mozda da u tom momentu duvas mada ni onda ne verujem. Znam da sam jednom izasao autom, popio oko 3 komada za mozda 3 sata i naduvao 0.12.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa Twin RD03

Ne verujem da je jedno 0.3, mozda da u tom momentu duvas mada ni onda ne verujem. Znam da sam jednom izasao autom, popio oko 3 komada za mozda 3 sata i naduvao 0.12.

 

U tom slucaju nisam za! Posto isto iz licnog iskustva znam da me 3-4 piva fino opuste!1ooo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3514 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nisam za to da pijani ljudi sedaju za upravljač, ali mi i nelogično da ujutru recimo popijem rakiju, a da predveče sednem na motor i nagrabusim ako naiđem na kontrolu jer će aparat nešto ipak da pokaže.

A ukoliko zaista ima onih koji potpuno "zabrljave " od jednog piva, preporučujem im da ne piju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

problem je što zakon treba da se odnosi na sve i smim time on mora da pokrije presvega one koje ne mogu da podnesu alkohol dobro kao i one koji mogu da popiju ihahaj i da im nije ništa. Zbog te činjenice se moram složiti sa 0,0 za motor i sa 0,3 za kola. za motor je toliko strogo jer zakon mora da raluna da će klinac koji dobije A1 il A2 sesti na motor uopšte ne mora da znači da n mođe da podnese istu količinu alkohola kao neko stariji ili istih godina sa drugačijim metabolizmom. u kolima su ipak malo bezbdniji makar samo zbog količine lima koja je oko njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3140 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

u kolima su ipak malo bezbdniji makar samo zbog količine lima koja je oko njih.

ali zato može kolima da unesreći nekoliko njih

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Vecita prica,vecita polemika...Ego je cudo.Ne postoji osoba na planeti,u kolikoj god kondiciji bio/la,na koju i samo jedno malo pivo ne ostavi psihosomatski uticaj,priznavali mi to ili ne.Hvaljenje je tamna strana svesti.Ja licno bih za najmanji trag alkohola u krvi,oduzimao dozvolu.Manje bi nasih voljenih osoba bilo upokojeno u saobracajnim nesrecama.I uveo bih 0% za sve kategrije.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

A sta je sa lekovima na primer? Sta je sa onima koji placaju lekarski pregled da bi dobili dozvolu a zaspu cim sednu u fotelju??? Gomila takvih ljudi vozi a realno nisu vise sposobni za to. Uvazavam ja zakon, ako je 0 onda je 0 i tacka ali ima tu jos mnogo faktora koji izazivaju saobracajne nesrece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3140 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Vecita prica,vecita polemika...Ego je cudo.Ne postoji osoba na planeti,u kolikoj god kondiciji bio/la,na koju i samo jedno malo pivo ne ostavi psihosomatski uticaj,priznavali mi to ili ne.Hvaljenje je tamna strana svesti.Ja licno bih za najmanji trag alkohola u krvi,oduzimao dozvolu.Manje bi nasih voljenih osoba bilo upokojeno u saobracajnim nesrecama.I uveo bih 0% za sve kategrije.

ali ja sam naveo primer gde možeš da "naduvaš" i to dobro, a da nisi pio.

Žika je naveo primer da ujutru popije rakijcu, a uveče bi najebao zbog toga.

Sada stvar nije u tome piti ili ne piti, već da 0,00 ne može da bude.

Ne možete (vi za 0,00) da budete tako ograničeni.

Kao prvo, sve mere su donete da bi se punio budžet, zabole njih za nas, to je samo maska. I baš zbog toga je dato to 0,00 da bi punili kasu , a ne da bi nama bilo sigurnije i bolje.

Pa i za auto je dozvoljeno 0,03, ali niko ne primećuje da možeš slobodno da naduvaš 0,05 kao i pre, samo ćeš da platiš 5.000din i vozi dalje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Vecita prica,vecita polemika...Ego je cudo.Ne postoji osoba na planeti,u kolikoj god kondiciji bio/la,na koju i samo jedno malo pivo ne ostavi psihosomatski uticaj,priznavali mi to ili ne.Hvaljenje je tamna strana svesti.Ja licno bih za najmanji trag alkohola u krvi,oduzimao dozvolu.Manje bi nasih voljenih osoba bilo upokojeno u saobracajnim nesrecama.I uveo bih 0% za sve kategrije.

ali ja sam naveo primer gde možeš da "naduvaš" i to dobro, a da nisi pio.

Žika je naveo primer da ujutru popije rakijcu, a uveče bi najebao zbog toga.

Sada stvar nije u tome piti ili ne piti, već da 0,00 ne može da bude.

Ne možete (vi za 0,00) da budete tako ograničeni.

Kao prvo, sve mere su donete da bi se punio budžet, zabole njih za nas, to je samo maska. I baš zbog toga je dato to 0,00 da bi punili kasu , a ne da bi nama bilo sigurnije i bolje.

Pa i za auto je dozvoljeno 0,03, ali niko ne primećuje da možeš slobodno da naduvaš 0,05 kao i pre, samo ćeš da platiš 5.000din i vozi dalje.

Ako popijes jednu rakijicu ujutro,sigurno neces imati alkohol u krvi uvece.Organizam to apsorbuje bez problema.

Nikad nisu u pitanju oni i mi...Svi mi vozimo.Ne treba tamo neko da brine o meni,treba da brinem sam o sebi i svojim bliznjima,i necu se sakrivati iza demagoske izjeve...~oni hoce da napune budzet~...Pa i treba da ga napune,od ljudi koji sednu u kola sa i najmanjim promilom alkohola u krvi.To je moj stav.Nikoga ni u sta ne ubedjujem.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Valjda ce panduri imati milosti za nas sto volimo slatko. Organizam i koka-kolu moze da pretvori u neku malu kolicinu alkohola, koju bi aparat u odredjenom trenutku pokazao, ali mala je verovatnoca da ce bas u tom trenutku neko biti podvrgnut alko-testu. Notorni alkosi se napiju od jedne casice, jer im jetra nema nikakvu funkciju (nema "prerade"), pa sav unet alkohol direktno ide u krv. Po meni, bolje da su stavili granicu od 0,3.

 

Evo ti, ako si kokakolicar, ja sam bio, pa kad sam pogledao ovaj snimak

 

 

Iznenadio sam se kad sam video neotvorenu flasu na polici sa ostalim otrovima kod majstora :zvizduk:

 

A sto se tice bilo kakvog alkoholisanja i fazona kao meni nista nije od jednog piva, mani te se, mozda mislis da kontrolises situacija i da si sigurniji samo ce se desiti da ces dati gas tamo gde ne treba i pozdravi se.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Osim usporenja opazanja i reakcije, razvija se agresivnost svakom kolicinom. Podrzavam 0,00 za motocikliste i profesionalce. Nisam zapamtio ima li u dosadasnjim odgovorima napisano da kod motociklista ni saputnik nesme biti alkoholisan, vozac snosi sankcije zato sto ga je prihvatio na motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki VN2000 Vulkan

Glasao za 0,0 % 1zvizduk.gif

I ako sam ja neko ko voli da popije , mislim da vožnja ne ide sa alkoholom , mislim na vožnju uopšte , a posebno motora .

Ne želim da pametujem , jer i ja sam pio i vozio (ne dičim se time) , i to dokazuju 3 zabrane , u mom 26-o godišnjem vozačkom (B) iskustvu 1neznam.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja bi da uvedu zakon da zabrane prodaju motora sa vise od 20ks, jer su jaci motori opasni po vozaca i okolinu, a i bespotrebni, i ovi slabi mogu lepo da se voze.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3140 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja bi da uvedu zakon da zabrane prodaju motora sa vise od 20ks, jer su jaci motori opasni po vozaca i okolinu, a i bespotrebni, i ovi slabi mogu lepo da se voze.

 

:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Ne znam, nisam baš propratio šta je sve komentarisano, ali smatram da treba da postoji neka dozvoljena margina za prisustvo alkohola u krvi. Verujem da je 0,03% sasvim u redu i da ne utiče motoričke ili psihičke karakteristike vozača. To su još onomad utvrdili stručnjaci, a siguran sam da su tom prilikom dobro razmislili i postavili granicu malo niže nego što su rezultati istraživanja pokazali.

 

To kažem jer ne bih voleo da se nađem u situaciji, da zbog varenja voća koje sam taj dan jeo, ili gutljaja rakije koju mi je neko to jutro ponudio da probam dođem u situaciju da me policija maltretira, kažnjava ili poželi da mi izvuče neku crvenu da se počasti sa kolegom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Ne znam ali kakav god zakon o soabracaju da se dovede nama je i dalje smrtnost u procentima duplo veca nego u uredjenim zemljama,nemoguce da su nam bas toliko losi putevi,saobracana kultura nam je jeziva i losa, a da ne kazem koliko je vozackih dozvola kupljeno 90tih godina u belom manastiru a i sire a ta mogucnost postoji i danas na zalost

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja od ove godine izbacujem i ono jedno pivo. I dalje stojim iza toga da smatram da je 0,0 prestrogo jer su trebali da ostave bar neku toleranciju u slucaju da ste pili pre 8-10h, ili sinoc a vracate se ujutru sa motoskupa i sl. ali ajde. Odlucio sam ni kapi vise na motoru- autom ostaje pivo do dva max.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja