Jump to content

Moto Zajednica

Alkohol 0.0 mg/ml za dvotočkaše, prestrogo ili ne?

Alkohol do 0.3 mg/ml za dvotočkaše  

246 članova je glasalo

  1. 1. Da li mislite da je bezbedno voziti motocikl sa najviše 0.3 mg/ml alkohola u krvi?

    • Da, bezbedno je, psihofizičke sposobnosti vozača dvotočkaša u tako maloj meri alkoholisanosti nisu ugrožene
      69
    • Ne, nije bezbedno imati ni najmanju količinu alkohola u krvi kada se voze motor, moped, skuter ili slično
      177


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Prava mera. I profi vozači mogu da pričaju istu priču, ali nema pića kad si za volanom.

 

A svi koji porede vožnju auta i motora zaboravljaju da vozač auta ne mora da održava ravnotežu u svom vozilu, a i zaštićen je koliko-toliko. Malo čukanje usled alkoholne dekoncentracije na autu će da napravi ogrebotinu ili legnuće, a na bajkeru može da napravi i totalnu (fatalnu štetu).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

kako kenjate...

I niko od vas nikada nije popio jedno piće i seo na motor?

Nikada niste otišli na večeru i popili aperitiv?

Niste u poslednjih par godina popili ova piva sa limunom, grejpom..? 2% alkohola?

 

I tako "uroljani" seli na motor?

Bez sale, nikada nisam i ne nameravam da sednem na motor ako popijem bilo sta jace od kisele vode. Jednostavno ne moram, ne zavisi mi zivot od toga da popijem alkohol. Pre vise od 10god me je jednom bog pogledao i izvukao sam se iz ozbiljnog sranja koje sam pijan napravio. Ne verujem da ce me dva puta pogledati ;) Tako da samo sokici na motoru a kada sam kolima moze casa vina za rucak i to je bukvalno sve!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

A sta se desava ako pojedes pola kile tursije i dunes u aparat, zbog slicnih stvari mislim da je potrebna neka tolerancija.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Nikada nisam ni licnuo alkohol pa seo na motor ili u automobil...

Inace u opste ne konzumiram alkohol... Apsolutno sam za da se usvoji zakon gde je zabranjeno u opste konzumirati alkohol a zatim upravljati bilo kakvim motornim vozilom... Znaci sto se mene tice 0 ... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Алкохол и волан никако.....:zdravo:

Мада не знам ни колико бих надувао када се у суботу препарирамо па у недељу кренемо кући....

Мада сам негде прочитао да су на неком скупу полицајци стајали на излазу и терали све да дувају да би оне који су надували

враћали назад у камп...

 

U Smederevu su inventar na svakom skupu .. tj. ispred ulaza/izlaza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Banalan primer čovek koji je pojeo one chery bombone seo u kola i naduvao ko da je popio oho

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Pod uslovom da si upućen u tematiku (da znaš da je od toga) i da te ne uvate na brzinu (desi se da se manje iskusan čovek prepadne)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Iskreno, pristalica sam najrigoroznijih mera za pijane vozace...ali te niske promile bih tolerisao (1 pivo ili dva GAY-piva od limuna... ili onaj Somersby ili kako vec), ovo bre kao da Coca Cola placa ove sto pisu ZOPS :neznam: .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

To sa ceri bombonama, i one sadrze alkohol a ako se nazdrao neposredno pred zaustavljanje onda je moguce da su isparenja iz zdrela bila jaka. Mada i za to ima leka, trazis vadjenje krvi i kraj price.

 

Пoслato сa Nokia 3310 koрисteћи taпatok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

neka i treba da se sprovode ovakve akcije! sačuvaće nekom glavu a ovi što popiju koje pivo nisu ništa veće dase od ostalih samo su potencijelni hauboljupci...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ne mogu da verujem da je toliko problem izdrzati par sati bez casice! Jbg putujem cesto i uglavnom uvek imam voljenu osobu iza sebe. Zasto da rizikujem da zbog glupog piva izgubim onaj dragoceni delic sekunde u nekoj reakciji u saobracaju. Vozim od tacke A do tacke B i kad stignem na odrediste i parkiram, pijem koliko mi prija. Kad budem bio u problemu da se razmisljam da popijem usput zato sto mi toliko jako nedostaje to pivo ili casica rakije, onda cu se vec zapitati da li imam neki ozbiljniji problem.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

kako kenjate...

I niko od vas nikada nije popio jedno piće i seo na motor?

Nikada niste otišli na večeru i popili aperitiv?

Niste u poslednjih par godina popili ova piva sa limunom, grejpom..? 2% alkohola?

 

I tako "uroljani" seli na motor?

 

Nismo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Kakav ti je to rečnik? Priča je ozbiljna, ako se sa nečim ne slazeš, obrazloži, a to "proseravanje" sačuvaj za neko drugo mesto.

 

Pročitaj opet, obrazložio sam, jer sve više ljudi izvrće činjenice i pravi sliku kakva njima odgovara u tom trenutku. A ta slika je usrana, tako da je neko morao da se prosere.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Poznajem preko 100 ljudi sa foruma lično. Mnogi su obitavali kod turbopeđe (Dona i posle Balansero), mene (kod kuće, u vikendici, pa i na mojoj svadbi)... vožnje, skupovi... Pričam samo o ljudima sa OVOG foruma, ali 99% njih je popilo alkohol.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Na mene recimo 1 pivo ne ostavlja nikakav trag tj kao i da ga nisam ni popio e sad oni koji se ošamute od 1 piva normalno je da ne piju ni to jedno.

I na kraju imaš ljudi koji i trezni prave gore stvari u toku vožnje nego neko ko popije to jedno pivo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja recimo nikad ne pijem kad vozim - obično pijem pre vožnje :D :D :D

 

Šala mala... Ja sam za nultu toleranciju. To što neko MISLI da na njega ne utiče jedno pivo, jedna čaša vina, jedna čašica rakije i slično ne znači apsolutno ništa. Uticaj alkohola usko je povezan sa drugim faktorima - nekad jednu čašicu možeš da ne osetiš, a nekad može lepo da te "sastavi". Jedino što bih 0.0 uveo i za vozače automobila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Proseravas se ti. Zasto? Bicu strpljiv, pa cu pokusati da ti objasnim (svoj stav), jer ovo je zaista vazna tema,

 

Prvo zbog recnika. Rekoh, ozbiljna tema, valjda smo ozbiljni ljudi, pa ne treba tako da razgovaramo.

 

Drugo, pitanje je jasno: podrzavate li ili ne rigoroznu primenu zakona o netoleranciji prema vozacima koji voze pod uticajem alkohola. Nije pitanje jesi li nekad pio ili vozi ili imas li stomacne tegobe.

 

E, sad, ako mislis da ne treba rigorozno u obracun sa drink&drive, valjda imas argument kojim dokazujes da zakonodavac i policija grese sto hoce to da primene na motocikliste, pa iznesi.

 

Naprimer, mozes da tvrdis da pivo ili dva nemaju uticaj na tebe. Onda mogu ja da se proserem, pa da kzem, a sto onda pijes? Ali necu. Da me ne mrzi (mozda nekog nece), da se smaram tupavim tvrdnjama, potrazio bih na netu par eksperimenata da dokazem da to nije tacno, odnosno da ilustrujem koliko koja kolicina alkohola utice na vozacku sposobnost ... Da bi onda ti opet naucnicki rekao: ma, to je sranje.

 

Ako, pak, mislis da mi, koji smo gresili ali smo zivi i citavi, treba da damo nekom alibi da danas pod uticajem sedne za volan, samo reci. Evo ti: ja jesam pio i vozio. Vec dugo znam da sam bio budala i da sam samo imao srece sto nisam povredio sebe i jos nekog. Mnogi - vidi pod crna hronika red ispod ovog - nazalost to nisu shvatili na vreme.

 

Pozdrav, B

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki GSXR 750 K9

Mislim da rezultati glasanja govore sustinu... Jasno se vidi da je vecina ljudi za ukudanje voznje pod dejstvom alkohola u bilo kojoj kolicini... :takoje:

Jer niko nije uticao na nikoga, svi su glasali onako kako oni smatraju da je ispravno a procentualno se vidi za sta se vise ljudi opredelilo...

Normalno je da ljudi imaju drugacija vidjenja i rasprava moze ici u nedogled... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Za vozace motocikala, profesionalce (+radne masine) nulta tolrancija. Vec je navedeno zasto i kako.

Za vozace automobila trebalo bi da postoji neka tolerancija. Ja bih dozvolio to jedno pivo ili slicno. Zasto?

Pa ljudi ce svakako to popiti za rucak ili veceru, ali treba imati meru. Ako hoce da se oblokavaju uvek mogu da koriste taxi, javni prevoz, drugare... Dakle dozvoliti u granicama pristojnosti, kako i koliko ce odluciti strucnjaci (trenutno tih 0,3).

Nisam siguran da li vazi kasko osiguranje u slucaju da je vozac bio pod uticajem alkohola. Ako vazi, to bih svakako promenio. Nek plati svoju stetu, dok bi osiguranje nadoknadilo drugim ucesnicima...

 

Postoji jos jedan uzrok nesreca (osim droga i alkohola) koji nije kaznjiv: umor.

Umoran, neispavan covek se ponasa gore od pijanog. Umor niko ne proverava ili ne moze da kazni vozaca ("amatera") zbog umora.

Setite se koliko je njih zaspalo ove godine za volanom samo na nasim putevima....

 

Ovo je samo moje misljenje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pretjerano, mala tolerancija treba da postoji u svemu, recimo 0,15-0,2 što podrazumjeva to jedno piće. Inače ćete plaćati kazne za jogurt i slično

 

Ja ne pijem nikako, pa me ne pogađa, al ne bi da me .ebu zbog neke gluposti

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Kao i obicno, ovde su svi OK. Vec pocinju da me smaraju ljubitelji zakona kojih se drze kao pijan dva plota. Alkohol 0.0 je nebuloza za otimanje para. Mislim da je 0.5 bila ok granica, ali i 0.3 nije losa. Ne pijem skoro nikad a kada popijem obicno me neko odveze kuci. Odes na neku proslavu drmnes jednu kratku i cap parice ili dozvola >:( . J... onda i dozvolu i auto i moped :(

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U razvijenim zemljama, tolerancija se krece u okviru 0,3-0,8. Izgleda da na nas alkohol deluje jace nego na njih pa je nama potrebno 0,0 :zbunjen::stabre:

Inace, srpsku vlast poslednjih godina (bez obzira na politicku opciju-sve su iste) karakterise, da kad ne umeju/ne zele da se izbore sa nekim problemom pokusavaju to da rese represivnim merama, a vec se pokazalo da to ne funkcionise onako kako bi zeleli.

Inace, sva ta istrazivanja kako alkohol deluje na vozace, vrsena su bas u ovim zemljama gde postoji tolerancija. :zvizduk:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja