Jump to content

Moto Zajednica

Alkohol 0.0 mg/ml za dvotočkaše, prestrogo ili ne?

Alkohol do 0.3 mg/ml za dvotočkaše  

246 članova je glasalo

  1. 1. Da li mislite da je bezbedno voziti motocikl sa najviše 0.3 mg/ml alkohola u krvi?

    • Da, bezbedno je, psihofizičke sposobnosti vozača dvotočkaša u tako maloj meri alkoholisanosti nisu ugrožene
      69
    • Ne, nije bezbedno imati ni najmanju količinu alkohola u krvi kada se voze motor, moped, skuter ili slično
      177


Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

Odlicno.

Pogledaj sada a i posle komentare i videces mentalitet naseg naroda. Protive se ljudi a pise lepo preko 1,2. I to im ne valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Ja bi da uvedu zakon da zabrane prodaju motora sa vise od 20ks, jer su jaci motori opasni po vozaca i okolinu, a i bespotrebni, i ovi slabi mogu lepo da se voze.

I automobila preko 60ks.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Od 01.03.14. uvode neke novine vezano za alkohol i neke jace prekrsaje. Ko predje 1.2 ide direkt na treznjenje pa posle 12h kod sudije koji mu produzuje pritvor i direkt na izdrzavanje kazne! To vazi i za neke ludacke brzine, bezanje od policije i "bahatu" voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

To je individualno. Meni su recimo žurba i nervoza deset puta veći neprijatelji u saobraćaju od alkohola. Ako bi mi se i desilo da sednem za volan cirke, tada vozim kao po jajima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3140 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

To je individualno. Meni su recimo žurba i nervoza deset puta veći neprijatelji u saobraćaju od alkohola. Ako bi mi se i desilo da sednem za volan cirke, tada vozim kao po jajima.

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

To pricate sebi ili drugima da vam bude lakse. :takoje: Svi su u fazonu kada sednem cirke vozim kao po jajima, sve propise postujem itd... Kako smo krenuli pocece policija da pise kazne za sve ove sto voze trezni pa se jos i bahate trezni :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3140 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

To pricate sebi ili drugima da vam bude lakse. :takoje: Svi su u fazonu kada sednem cirke vozim kao po jajima, sve propise postujem itd... Kako smo krenuli pocece policija da pise kazne za sve ove sto voze trezni pa se jos i bahate trezni :takoje:

kako volim vas što izvrćete napisano.

 

Komentarišeš samo deo napisanog.

Bez uvodnog dela si u pravu, ali kada pročitaš sve, vidi se da izvrćeš

 

"To je individualno. Meni su recimo žurba i nervoza deset puta veći neprijatelji u saobraćaju od alkohola."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ne odnosi se na samo na taj post. Vec generalno se provlaci ta prica kako su svi pazljivi kada popiju. Smesan izgovor. Samo to hocu da kazem. Znam vrlo dobro sta pricam. Bio, video probao sve to... Posto kao svaki pravi Srbin nisam ucio na tudjim greskama vec na svojim. Dok ne udarimo glavom u zid najpametniji smo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2828 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Pisao sam već al evo opet.

Moj ćale ima 79 godina i aktivni je vozač.Da li mislite da je njemu puno 0,3 on misli.

Zakon mora da bude takav da važi za sve kako za one u formi tako i za one najslabije i prema njima se i pravi norma.

Zamislite svog dedu na automatiku sa 0,2 jedna rakijica.

I ne zaboravite htećete i vi da vozite sa 80 i više godina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Kad planiram da nesto popijem uzmem Taxi ,pa na miru pijuckam.Motor ne smatram prevoznim sredstsvom vec masinom za uzivanje i ako vec nosim svu opremu , da se zastitim ne vidim zasto bih pio da to anuliram.Ovo je naravno moje misljenje.I ne treba mi nista u krvi da bih uzivao u voznji.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

O, ovome će uvek da se raspravlja, komentariše ovako ili onako jer ima nas svakakvih.Pijani ludi, trezni ludi itd.Sa mojih 52.god. probao sam svašta, pio vozio, sa žurke jedva sedoh na motor i nekako se dovezoh do kuće, kad ujutro u dvorištu nakon što sam se probudio vidim motor na zemlji jebiga ja parkiro kako treba, nesećam se ni kad sam došao, žena prevrće očima negovori ništa šta će jadna trpi budalu. Posle ovakovog i gomile drugih iskustava ne savetujem nikoga da pijan vozi.tj. ako kažu ni kap onda ni kap.Verovali ili ne u pravu su.Mislim da nije prestrogo već kako treba(naravno to je moje mišljenje). Meni se srećom nije nikad ništa dogodilo, ali posle uvođenja ovakvog zakona neću brate da me neko trezni u buvari, pa još da platim kaznu čijim iznosom mogu pola leta da se vozim.A znate li kako je u apsani? Miomirisi lavande sigurno ne, već mokraća smrdi za sve pare, ispovraćano sve nemaš gde ni da sedneš a treba tu biti ceo dan.2cirka2.gifJa vala jok više a Vi, šta me briga kako hoćete ajd u zdravlje vidimo se na drumu TREZNI.1zvizduk.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3514 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Mislim da na psihički i fizički zdravu osobu količina alkohola od 0,3 promila ne bi imala bitan uticaj po pitanju bezbednosti. A što se tiče onih kojima i ta količina smeta, nemoj da konzumiraju alkohol uopšte i sve u redu.

Ovo pišem iz razloga što pojedinci u svojim komentarima nastupaju kao da postoji obaveza da svi konzumiraju alkohol ako bi bila dzvoljena neka količina.

Uostalom ima ljudi koji već u sumrak gube sposobnost orijentacije i ne mogu da voze, pa nikom ne pada na pamet da svima zabrane vožnju u noćnim uslovima. Ima još niz sličnih primera.

Uslovi i zakoni moraju da se prilagode prosečnoj osobi, a nikako ekstremu (bilo u pozitivnom ili u negativnom smislu).

Nisam zagovornik da se pije i da se vozi, ali mi smeta mogućnost da budem sankcionisan jer sam sinoć popio par pića, a danas seo na motor.

I još nešto: Nisam do sada čuo primer da je neko skrivio udes zbog 0,2-0,3 promila alkohola. Problem su oni koji sedaju pijani za upravljač, a ne oni koji su jedva omirisali čep.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Kao neko ko ceo zivot radi u restoranima,nikad nisam seo za volan,a da je u mene usla kap alkohola,pored svog alkohola oko mene.Nemam ni kaznu za parkiranje,ni za prekoracenje,niti su mi ikad nasli do 0.0%Ziv sam covek i volim da cvrcnem ponekad,ali voznja i alkohol nikad...Svi koji me poznaju,znaju da je tako.A baje sto mogu da voze pod dozom-bezbedno,mogu i da jebu 27 sati,i tuki im je 35 cm minimum.Alo bre ,kakav crni alkohol i voznja-partizanske price...Pa gori smo od Turaka po saobracajkama...Eno i onaj preksinoc mislio da je bezbedno,pa ubio coveka i sebe...I tako iz dana u dan.Dok ovo pisem pijuckam medovacu Staru Sokolovu...samo da se zna.1haha1.gifDa dodam,jedno pivo,iskusnom coveku vozacu nikad nije predstavljalo problem,ali mladom vozacu da kuraz...pa ako je jos u obzervaciji dobre p..ke,eto smrt u najavi...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun
Mislim da na psihički i fizički zdravu osobu količina alkohola od 0,3 promila ne bi imala bitan uticaj po pitanju bezbednosti. A što se tiče onih kojima i ta količina smeta, nemoj da konzumiraju alkohol uopšte i sve u redu.

Ovo pišem iz razloga što pojedinci u svojim komentarima nastupaju kao da postoji obaveza da svi konzumiraju alkohol ako bi bila dzvoljena neka količina.

Uostalom ima ljudi koji već u sumrak gube sposobnost orijentacije i ne mogu da voze, pa nikom ne pada na pamet da svima zabrane vožnju u noćnim uslovima. Ima još niz sličnih primera.

Uslovi i zakoni moraju da se prilagode prosečnoj osobi, a nikako ekstremu (bilo u pozitivnom ili u negativnom smislu).

Nisam zagovornik da se pije i da se vozi, ali mi smeta mogućnost da budem sankcionisan jer sam sinoć popio par pića, a danas seo na motor.

I još nešto: Nisam do sada čuo primer da je neko skrivio udes zbog 0,2-0,3 promila alkohola. Problem su oni koji sedaju pijani za upravljač, a ne oni koji su jedva omirisali čep.

+1

 

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 991 користећи Тапаток 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Trebalo bi pobrojati broj komentara koji su transformisali vrlo konkretno pitanje sa početka, u pitanje - Alkohol ili Vožnja. Besmisleno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pa ne bih rekao da je besmisleno. To i jeste pravo pitanje Alkohol ili Voznja?! Nema nista izmedju. Ili pijes ili vozis. Ne kapiram cemu toliki otpor prema svemu sto je normalno i bezbedno?! Zato i imamo vise poginulih na putevima nego u ratu! Ali sta nas briga, mi bolje vozimo kada zunemo koju da se zagrejemo i opustimo zivce. :takoje: ziveo primitivizam i renesansa!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Argumentacija ti je na nivou: homoseksualci su neprirodni, ne mogu da ostave potomstvo. To je odgovor na ono o otporu prema svemu što je nebezbedno.

Ili (pošto još uvek mnogi i ne shvataju ironiju prethodnog stava) da probam saobraćajni primer, to je kao kada bi tvrdio da treba smanjiti ograničenje brzine sa 40km/h na 30km/h, zato što su se desile nesreće pri 120km/h.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Mislim da na psihički i fizički zdravu osobu količina alkohola od 0,3 promila ne bi imala bitan uticaj po pitanju bezbednosti. A što se tiče onih kojima i ta količina smeta, nemoj da konzumiraju alkohol uopšte i sve u redu.

Ovo pišem iz razloga što pojedinci u svojim komentarima nastupaju kao da postoji obaveza da svi konzumiraju alkohol ako bi bila dzvoljena neka količina.

Uostalom ima ljudi koji već u sumrak gube sposobnost orijentacije i ne mogu da voze, pa nikom ne pada na pamet da svima zabrane vožnju u noćnim uslovima. Ima još niz sličnih primera.

Uslovi i zakoni moraju da se prilagode prosečnoj osobi, a nikako ekstremu (bilo u pozitivnom ili u negativnom smislu).

Nisam zagovornik da se pije i da se vozi, ali mi smeta mogućnost da budem sankcionisan jer sam sinoć popio par pića, a danas seo na motor.

I još nešto: Nisam do sada čuo primer da je neko skrivio udes zbog 0,2-0,3 promila alkohola. Problem su oni koji sedaju pijani za upravljač, a ne oni koji su jedva omirisali čep.

 

0takoje.gifdil1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Argumentacija ti je na nivou: homoseksualci su neprirodni, ne mogu da ostave potomstvo. To je odgovor na ono o otporu prema svemu što je nebezbedno.

Ili (pošto još uvek mnogi i ne shvataju ironiju prethodnog stava) da probam saobraćajni primer, to je kao kada bi tvrdio da treba smanjiti ograničenje brzine sa 40km/h na 30km/h, zato što su se desile nesreće pri 120km/h.

 

Za tvoju informaciju i jeste smanjena dozvoljena brzina u naseljenom mestu sa 60km/h na 50km/h zato sto racunica kaze da tih 10km/h znaci puno u naseljenom mestu. Ali sta to nas briga mi znamo najbolje :takoje:

Inace analogija ti je potpuno pogresna. Ali posto ovde vecina misli da je ok da malo cirnu i voze i pri tome su jos ubedjeni da je sve isto kao i sa 0.0 onda kapiram da je ovo plodno tle za te "bisere"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Argumentacija ti je na nivou: homoseksualci su neprirodni, ne mogu da ostave potomstvo. To je odgovor na ono o otporu prema svemu što je nebezbedno.

Ili (pošto još uvek mnogi i ne shvataju ironiju prethodnog stava) da probam saobraćajni primer, to je kao kada bi tvrdio da treba smanjiti ograničenje brzine sa 40km/h na 30km/h, zato što su se desile nesreće pri 120km/h.

 

Za tvoju informaciju i jeste smanjena dozvoljena brzina u naseljenom mestu sa 60km/h na 50km/h zato sto racunica kaze da tih 10km/h znaci puno u naseljenom mestu. Ali sta to nas briga mi znamo najbolje :takoje:

Inace analogija ti je potpuno pogresna. Ali posto ovde vecina misli da je ok da malo cirnu i voze i pri tome su jos ubedjeni da je sve isto kao i sa 0.0 onda kapiram da je ovo plodno tle za te "bisere"

 

+

 

P.S. Corava rasprava - nema preseka izmedju strane koja podrzava zabranu baziranu na dokazanom efektu alkohola na motoricke (gde ironije!) sposobnosti i one koja je uverena da je iznad hemijskih reakcija. Kao da raspravljas treba li vezati dete u sediste u autu sa nekim ko tvgrdi da je bezbednije u maminim rukama jer ga njena ljubav bolje stiti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3140 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ali kako je banconi već pisao,

tako ste preusmerili temu sa jednog toka na drugi.

 

Nije smisao teme bio ovo o čemu pišete. Hajde pročitajte prvi post, pa vidite da li vaše pisanje ima smisla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5501 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Izgleda da su u mnogim evropskim, a bogami i vanevropskim zemljama u zabludi, pa dozvoljavaju 0,3-0,8 za voznju motora. Bice da smo mi u ovome, kao i u mnogim drugim stvarima, pametniji od citavog sveta.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3514 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Izgleda da su u mnogim evropskim, a bogami i vanevropskim zemljama u zabludi, pa dozvoljavaju 0,3-0,8 za voznju motora. Bice da smo mi u ovome, kao i u mnogim drugim stvarima, pametniji od citavog sveta.

Jeste, (u Francuskoj, Švajcarskoj, Italiji, V. Bitaniji, .....) dozvoljeno je 0,8 promila. Ali će ove nacije uskoro da nestanu sa lica zemlje zbog neuporedivo veće smrtnosti u saobraćaju (u odnosu na nas trezvenjake). Mene čudi da još uopšte tamo ima preživelih!?

A ima u svemu ovome još jedna "sitnica". Smanjenjem dozvoljene količine alkohola u krvi dobijamo da potencijalno u saobraćaju imamo veliki broj "alkoholisanih" vozača, odnosno veliki broj onih od kojih može da se naplati kazna. Takođe, prilikom eventualnog udesa osiguravajuća kuća nije u obavezi da isplati osiguranje ukoliko je krivac bio "alkoholisan".

Lepota jedna!

Ne bih da tvrdim da je baš ovaj ekonomski deo uzrok da se uvedubovakvi limiti, ali ..... !

U svakom slučaju voleo bih da vidim i neke podatke, analize, dokaze, procene, .... , koje bi pokazale u koliko je slučaja "alkoholisanost" manja od 0,5 promila uzrokovala udesa i koloko će smanjenje ove granice na 0,3 prmila, (na 0,0 za motocikliste) da smanji taj broj.

Ponovo naglašavam da nisam za to da se pije i da se vozi, ali isto tako tvrdim da je broj udesa koje su izazvali "pijani" vozači (do 0,5 promila) beznačajan u ukupnom broju udesa.

Uostalom, hajde da svuda ograničimo brzinu na 30 km/h, da zabranimo noćnu vožnju, da snagu vozila ograničimo na 10 ks. Da imajunpravo vožnje samo oni između 35 i 45 godina starosti, .... !

Garantujem da će i broj udesa (posebno teških) gotovo da se iskoreni.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja