Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 908 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa Twin AS 2024

Utisci posle tek 1500km.

 

Za sad je odusevljenje, iznad ocekivanja.

 

Kad sam narucio mnogi su me pitali kako mogu da kupujem tako skup motor koji nisam probao. Imao sam odredjena ocekivanja i ona su ispunjena i vise nego sto sam se nadao.

 

Ide odlicno, sigurno ulazi u krivine, trazi da se vozi malo brze

Udobna za putovanje u dvoje.
Sediste udobno, ima mesta i za zenu i mene, zena takodje zadovoljna.

Puno dugmica i podesavanja, ES radi odlicno i bas se osete razlicita podesavanja.

Potrosnja u proseku nesto preko 5l

Zanimljivo , verovatno je Tenera za ozbiljniji off road i ozbiljnije vozace bolji motor ali meni je za moje sposobnosti i za  terene kojima se usudjujem da idem, Afrika laksa za voznju.

 

Za sada jedini minus je sto je malo anemicna na niskim obrtajima, ne vuce i gusi se do oko 2.500 obrtaja

Kada se u voznji malo zakoci ili oduzme gas, odmah mora da se saltuje u nizu brzinu.

To je mozda razmazenost od Tenere, jer je ona mogla da se vozi na vrh gasa i na niskim obrtajima, vukla je odmah i bila bas elasticna.

I da, prvi servis u Delti na 1000km -200e 😵 , sledeci na 12000 ili godinu dana

 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF1100 Africa Twin
7 minutes ago, PaPaja said:

Utisci posle tek 1500km.

 

 

 

Za sad je odusevljenje, iznad ocekivanja.

 

 

 

Kad sam narucio mnogi su me pitali kako mogu da kupujem tako skup motor koji nisam probao. Imao sam odredjena ocekivanja i ona su ispunjena i vise nego sto sam se nadao.

 

 

 

Ide odlicno, sigurno ulazi u krivine, trazi da se vozi malo brze

Udobna za putovanje u dvoje.
Sediste udobno, ima mesta i za zenu i mene, zena takodje zadovoljna.

 

Puno dugmica i podesavanja, ES radi odlicno i bas se osete razlicita podesavanja.

 

Potrosnja u proseku nesto preko 5l

 

Zanimljivo , verovatno je Tenera za ozbiljniji off road i ozbiljnije vozace bolji motor ali meni je za moje sposobnosti i za  terene kojima se usudjujem da idem, Afrika laksa za voznju.

 

 

 

Za sada jedini minus je sto je malo anemicna na niskim obrtajima, ne vuce i gusi se do oko 2.500 obrtaja

 

Kada se u voznji malo zakoci ili oduzme gas, odmah mora da se saltuje u nizu brzinu.

 

To je mozda razmazenost od Tenere, jer je ona mogla da se vozi na vrh gasa i na niskim obrtajima, vukla je odmah i bila bas elasticna.

 

 

I da, prvi servis u Delti na 1000km -200e 😵 , sledeci na 12000 ili godinu dana

 

 

Nisam ni ja probao pre kupovine 😁. Isti osecaj. Video je na sajmu, odlepio i odmah naručio. Moj je DCT i isto “kašljuca” ako ga pustiš na niske obrtaje. Ali zato od 3.5k rpm kreće eksplozija. Ja sam prešao oko 2500km i za sada sam oduševljen. Jedino mi se desilo nekoliko puta da se glavno ekran reboot-uje u voznji. U delti navodno kazu da je zbog vrucine i da se desava, da nije kvar. Pakao je povezivanje sa bluetooth-om za komunikaciju i telefon. Uvek nesto baguje. Ali nista to nema veze. Kad preletim preko lezeceg sa 100kmh sve zaboravljam 😁

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa twin CRF 1000L

Meni je jasno kako greje kolena jer su izduvi od hladnjaka tu al potkolenice odakle przi i ne bas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 660 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Bukvalno je ista prica na crf1000. Ne voli nista ispod 3500rpm ali vec od 3500 se ubrzava i glisira na vrh gasa. 5tom do 120-130kmh tek od 130 u 6tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF1100 Africa Twin

Ako neko ima dobru preporuku za bocne kofere znacila bi mi. Gledam one plasticne OEM Hondine. Oni mi se dopadaju iz dva razloga 1) nema bukagija (nosaca) i 2) imaju dobru proporciji (nije desni odaljen 10 cm od motora…to kad vidim nije mi dobro 😁). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 660 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Kod mene su Givi komplet. Levi je veci od desnog, jer je sa desne strane auspuh ali ukupna sirina leve i desne strane je ista. Simetricno je sve. 

OEM Hondini su estetski najbolje resenje, samo verujem da nisu izdrzljivi kao alu koferi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF1100 Africa Twin
2 hours ago, Rider000 said:

Kod mene su Givi komplet. Levi je veci od desnog, jer je sa desne strane auspuh ali ukupna sirina leve i desne strane je ista. Simetricno je sve. 

OEM Hondini su estetski najbolje resenje, samo verujem da nisu izdrzljivi kao alu koferi.

Baci neku sliku kako stoje koferi kad stignes. Ja i volim kad je desni manji od levog. To znaci da je privucen motoru a da je sam kofer isecen na mestu gde je auspuh. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 660 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Za ovaj model nije tako kao sto kazes. Nije zasecen kofer, nego bas manji.

 

6724-PL1144CAM-1.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1579 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre 2 sati, Braja24 je napisao:

Ako neko ima dobru preporuku za bocne kofere znacila bi mi. Gledam one plasticne OEM Hondine. Oni mi se dopadaju iz dva razloga 1) nema bukagija (nosaca) i 2) imaju dobru proporciji (nije desni odaljen 10 cm od motora…to kad vidim nije mi dobro 😁). 

Ima  @zdjelarm vrhunske bočne kofere na Africi....estetika dominira, baca praktičnost i funkcionalnost u drugi plan.

Postaviće valjda neku fotku ako ne zna za stid.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 138 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv

eb63dda878263dc6eec4a9f2f0baeb11.jpg
Zašto bi me bilo sramota. Nije afrika ni strom ni gs da imam komplekse niže ili ti više vrednosti. Suština je u motoru, makar bila i jubilarna afrika


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1230 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
On 22. 7. 2024. at 21:51, zdjelarm je napisao:

Nije afrika ni strom ni gs da imam komplekse niže ili ti više vrednosti.

nista ne bih ni dodao ni oduzeo,centar mete:lol3:

Evo malo Afrike po prevojima Stelvio,Gavia,Tonale,piči ne oseti

 

20240816_162918.jpg

20240816_165129.jpg

20240817_131620.jpg

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1230 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
pre 30 minuta, doctore je napisao:

Jel neko menjao kocione plocice,sta uzeti?

Ma kakvi, otkuš to menjati:lol3:

Ja zimus uzeo Brembo sinter, ok je ali pri stajanju i na malim brzinama, ono 1-3 na sat dok stajes polako ,skripi kao Stojadin,

Nissin su bile nenormalne sa cenom, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 630 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

 

WWW.GARAGE.RS

Ukoliko Vas interesuje da li imamo i koja je cena plocica  za Vašeg dvotočkaša okrenite nas i saznajte da visok kvalitet ne znači i visoku cenu. Sigurni smo da ćete se...

Cena razumna ,kvalitet odličan!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa twin CRF 1000L

Ne bi ja menjao nego sto varnice pa me strah pored pumpe da ne budem ko Meho prvi bosanski astronaut. 

Ps mnogo ne volim da piste a jos za velike novce tek 

Hvala za info,sutra zovem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 660 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Nema razlike.  Greska u pisanju pri kacenju na polovne automobile. 😂 

Dual-clutch-transmission...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3681 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500
On 9/11/2024 at 8:46 AM, lestra said:

6cea9eda-f5a7-4003-b81b-b9c7095c01ca.jpg

 

 

Trikolore x4💙

Kod Mita vrhunska klopa, ako ste znali sta da porucite. Tacno sam video ekipu u prolasku kroz grad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 608 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L
4 minutes ago, muljaz said:

Kod Mita vrhunska klopa, ako ste znali sta da porucite. Tacno sam video ekipu u prolasku kroz grad

Samo kafa, kisela, i neko parce kolaca za ogladnele iz ekipe. Gazda je spremao neku svadbu, pa nismo klopali. 

Inace, sve je bilo na racun kuce, tako da, jedna velika preporuka za restoran Izlet Ivanjica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja